ŠkodaŠkoda Fabia

Jaké auto je Škoda fabia

Nejlepší volba za vaše peníze: recenze generace Škoda Fabia II

Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů

22. dubna 2020, 17:38 0 22474

Vzácné auto, které můžete s čistým srdcem doporučit a které, co je důležitější, doporučit chcete. Jaké výhody má druhá generace Škody Fabia a zda má nějaké nevýhody, se dočtete v recenzi.

Tak malý, ale už bestseller

Druhá generace Fabie byla na našem trhu poměrně dlouho – od konce roku 2007 do krizového roku 2014. A celé ty roky se trvale umisťuje na předních příčkách v žebříčcích prodejů. Pro kupujícího ojetého vozu je to na jednu stranu dobré: oběh je velký, výběr bohatý (v tuto chvíli 1 210 kopií). Na druhou stranu při nákupu moc neušetříte: auto je likvidní, předchozí majitel pravděpodobně nebude ochoten snížit cenu. Nyní za druhou Fabii před restylingem požadují v průměru 281 tisíc rublů, poté – 358 tisíc rublů.

Zajímavé:
Kdo je vlastníkem Škody pro město Stadler.

Proč je tak dobrá?

Za prvé, Fabia má dostatek prostoru. Škoda je hrdá a chlubí se tím, a má k tomu dobrý důvod. Zadní řada je vhodná nejen pro děti, ale i pro docela vysoké muže, kolem jednoho metru osmdesát. Předek je podobný: vůz poskytuje dostatek prostoru na výšku i na šířku, aby si dva dospělí nestrkali lokty.

Plus samozřejmě kufr se solidními 315 litry a dobrým uspořádáním. Podlaha je dostatečně nízká, takže se do ní vejdou vysoké předměty. Je zde také možnost proměny interiéru. Opěradla lze sklopit vcelku nebo po částech (v závislosti na konfiguraci), díky čemuž se objem zavazadlového prostoru zvětší až na 1 180 litrů.

Jak co do počtu, tak na pocit, druhá generace Fabie překonává své konkurenty ve všech směrech. Pro srovnání se můžete posadit do jiných bestsellerů třídy B tehdejších let – od Avea po první generaci Solarisu, abyste tento rozdíl zažili takříkajíc naživo. Pojď! Předchozí Aveo, aktuální Xray a Sandero jsou například v mnohém horší než stará Fabia: jak z hlediska přistání, tak uspořádáním kufru.

Za druhé, Fabia má několik variant – jedna je lepší než druhá. Nejoblíbenější je samozřejmě hatchback, ale existuje i nádherné kombi Combi, jehož kufr se ještě zvětšil (505-1485 l) a který narostl na úroveň aut o třídu či dvě výše, ale na jeho rozměry přitom nenarostly tak dramaticky, aby otestovaly nepohodlí při městském parkování. V Rusku však o kombíky bohužel není zájem, takže na sekundárním trhu tvoří Fabia Combi jen asi 10 % nabídek.

A co motory a převodovky?

„Varianty“ také zahrnují různé pohonné jednotky s převodovkami – tak, aby vyhovovaly jakýmkoli potřebám a rozpočtu. Úplně dole je tříválcová jednotka o objemu 1,2 litru (70 koní, pouze manuál). Není to špatná volba, pokud potřebujete cestovat s alespoň dvěma lidmi a ne dále než do sousední oblasti. Bohužel se vůbec nehodí pro dálniční rychlost, tím méně předjíždění. Ale je skvělé i pro intenzivní jízdu městem. Jen je potřeba to otočit výš a řadit aktivněji.

O něco razantnější, ale také ne na dálnici, je atmosférický motor 1,4 litru s výkonem 86 koní. Báječná varianta pro ty, kteří vezou někoho nebo něco jak v kabině, tak v kufru, ale nechtějí například platit daň (motor pod 100 koní někde nepodléhá dani). Automatická převodovka s tímto agregátem se také nenabízí, takže pokud chcete jezdit se dvěma pedály, existuje přímá cesta ke špičkovému agregátu 1,6 l (105 k).

To už podléhá symbolické dani, ale štěstí je mnohem veselejší, navíc je kombinován s automatem.

Pokud ale chcete přímočarou dynamiku, pak je čas zmást a poohlédnout se po turbo verzi s 1,2 TSI. Výkon je stejný – 105, ale je tam větší točivý moment (170 VS 153 N*m), a hlavně – na rozdíl od nasávaného motoru, u kterého je vrchol tahu vysoký a motor se musí vytáčet, turbo Fabia má k dispozici maximální točivý moment v širokém rozsahu (1550-4100 ot./min.). To znamená, že ho nemusíte otáčet – vždy se zvedne. Akcelerace je tedy razantnější a spotřeba nižší – není potřeba motor pokaždé trhat do červeného pásma.

Další 1,2 TSI byl kombinován s robotizovanou převodovkou DSG. Pokud tedy chcete auto s automatickou převodovkou, musíte se poohlédnout po Škodě Fabia II generace se špičkovými motory.

Mezi další „variace“ patří exkluzivní verze Scout a RS. První je a la crossover, druhý je sportovní vůz. Pokud ale měli „Scouti“ všechny terénní schopnosti zredukované na ozdobnou ochrannou karoserii (nárazníky, prahy, oblouky), pak RS dostalo přeplňovaný motor 1,4 TSI se 180 „koněmi“. Najdete obojí – na sekundárním trhu je jen pár nabídek a nakonec to není nutné: standardní hatch nebo kombi obecně nejsou v zásadě horší.

Třetí výhodou Fabie je, že je velmi pohodlná. Dvě přihrádky na rukavice nad sebou, pohodlný box mezi sedadly, zásuvky pod sedadly – do těchto výklenků a dutin můžete nacpat spoustu každodenních maličkostí, aniž byste nakládali kufr. Má velmi bohatou výbavu, včetně klimatizace a tempomatu, posuvné panoramatické střešní okno v některých verzích, slušnou zvukovou izolaci, navigaci – obecně nevypadá jako levné auto.

A od poslední aktualizace se vůbec nestal zastaralým.

Fabia má ale i slabiny.

Navíc hodně. S některými si výrobce poradil, jiné v autě straší dodnes. Například elektrika. Známým slabým místem jsou dveře řidiče, ve kterých se časem roztřepaly kabelové svazky a/nebo selhala komfortní jednotka (může za to centrální zamykání a elektrické ovládání oken). Problém je známý, lze jej snadno diagnostikovat, výměna stojí hodně: při demontáži stojí regulátory oken od 1 500 rublů, komfortní jednotka stojí 2–5 tisíc rublů.

Neméně známým problémem je pískání kamen. To lze částečně napravit mazáním ložiska, ale v průběhu času je stále nemožné vyhnout se výměně celé jednotky (1400-3000 rublů za použitou).

U vozů před restylingem a některých restylingů je slabým místem hřeben řízení: praskla krátkodobá olejová těsnění, začalo klepání a prosakování. Udržovatelnost jednotky je taková, i když řemeslníci se naučili vyrábět opravné sady (renovace/výměna stojí kolem 20 tisíc rublů).

Výrobní firma se dlouho odmlčela a dělala, že o problému neví, ale na strojích po roce 2011. Byl vyměněn stojan a bylo méně reklamací.

Motory 1,2 – 1,4 litru jsou houževnatí dříči, což se o starších motorech říci nedá. Na 1,6litru se tedy při zahřívání podepsaly klepavé zvuky, které jsou obvykle spojeny s konstrukčními nedostatky (geometrie pístu). Mnozí si je nechali vyměnit v záruce, i když i s novými písty se studené klepání stále vracelo. Většina majitelů takto jezdí dodnes, už jsou na to zvyklí.

Turbomotor 1,2 TSI má své problémy: má krátký rozvodový řetěz, problémy se skupinou pístů a úniky oleje. Na taková auta se můžete podívat, ale velmi pečlivě a ve specializovaném servisu.

Manuální převodovky by neměly dělat problémy. Mezi provozní body – výměna spojky (3900-8500 rublů za novou sadu) tisíce po 100 kilometrech.

Další boláky „Fabie“

S lakováním Fabie to není tak jasné. Ruská auta jsou lépe lakovaná a lépe si zachovávají své vizuální kvality, zatímco česká auta jsou plná oděrek a oděrek na kapotě a nárazníku. Totéž platí pro ostatní modely koncernu VAG: v ruských továrnách je malba jiná. Stojí-li na parkovišti například otrhaný Golf a třpytivá Jetta, je i bez speciálních znalostí zřejmé, že jeden byl smontován ve Wolfsburgu, druhý v Nižném Novgorodu.

Pokud jde o Fabii, vozy po roce 2008 jsou celé z Kalugy. Pouze první exempláře a speciální verze Scout a RS byly „české“;

Odpružení Fabie sice dělá problémy, ale jen drobné. Musíte si ji nechat v rezervě (každoročně ji každopádně měnit):

  • tiché bloky předních (zadních) pák – od 400 rub./kus;
  • pouzdra a stabilizační vzpěry (od 700 RUB/kus).

Tlumiče a páky jsou odolné a vydrží až 200 tisíc km. Brzdy – jak jezdit: destičky lze měnit po 50 tisících a životnost kotoučů jednoznačně stačí na více než jeden život.

Proč je tedy „nejlepší volbou“?

Mohou se vyskytnout problémy se zavěšením, barvou, převodovkou, motorem, elektrikou – a proč to potom doporučovat? No, za prvé, problémy se dějí všude, nejen u Fabie. A není pravda, že „Fabia“ bude mít jedno nebo všechny výše uvedené.

Za druhé, co se týče celkových vlastností, v B třídě nenajdete nic lepšího: vynikající výbava, prostorný interiér, slušné odhlučnění, prostorný kufr, přijatelná dynamika a na svou velikost perfektní ovladatelnost. Pokud jde o mě, toto vše stojí za to alespoň zariskovat a hledat slušné ojeté auto, ale nezapomeňte, že sekundární trh bezostyšně prodává problematické kopie a neříká celou pravdu. Zde je příklad.

Zpráva z avtocod.ru ukázala několik problémů s Fabií.

Auto je rozbité. Poškozen byl levý přední nárazník a levý přední blatník.

Od prosince platí nezaplacená pokuta a o sedm měsíců dříve se zvýšil počet najetých kilometrů.

Obecně to není možnost, stojí za to hledat dál.

Celkově je Fabia dobrá koupě pro rodinu. Často můžete jít do dachy na grilování nebo do sousedního města navštívit příbuzné a naplnit kufr dárky.

Autor: Vladimir Andrianov

Máte zkušenosti s provozem značkového vozu? Škoda? Pokud se vám auto líbilo a s jakými problémy jste se setkali, řekněte nám to v komentářích.

Hlavní je ten „správný“ motor. Jaké překvapení na vás čeká při nákupu Škody Fabia II

Druhá generace Škody Fabia, i když je relativně cenově dostupná, potěší svým evropským charakterem a kompaktní, ale prostorné kombi Combi je ve třídě B vzácnou nabídkou. Model je oblíbený na sekundárním trhu, výběr nabídek a úprav je široký. Ale co spolehlivost?

Hlavní věc -

28. srpna 2021 4:00

Ivan Kriskevič

Foto od výrobce a z archivu redakce

Fakta

Druhá generace Fabie zůstala věrná předchozí platformě PQ24 (na níž byly postaveny například Audi A2, VW Polo IV a Seat Ibiza/Cordoba, tedy modely, které vstoupily na trh počátkem 2000. století). Částečně však byly použity prvky modernější platformy PQ25, celkově však vůz zůstal ve svém designu dosti konzervativní.

Fabia druhé generace se vyráběla v letech 2007-2014 nejen v ČR, ale i v Indii, Číně, Kazachstánu, na Ukrajině. Na našem trhu jsou však buď česká auta zde prodávaná nová nebo dovezená z Evropy, popř. Ruské, které se k nám časem dopravily, protože před Rapidem se v Kaluze vyráběla Fabia II.

Na rozdíl od svého předchůdce neměla Fabia ve své nabídce kontroverzní verzi sedan, kupujícím byl k dispozici pouze pětidveřový hatchback a kombi. Postupem času dostali křížové verze Scout. A jeho nejbližším „příbuzným“ je „podpatkový“ Roomster, takže mnohé z toho, co je řečeno níže, platí i ve vztahu k němu.

Model byl modernizován v roce 2010: vzhled se mírně změnil, možnosti výbavy byly přepracovány a nabídka motorů se mírně změnila.

Ihned po vstupu na trh byla Fabia testována podle metody EuroNCAP. Podle jejich výsledků získal vůz čtyři hvězdičky za bezpečnost řidiče a spolujezdce, tři za bezpečnost dětského pasažéra a dvě za „vstřícnost“ k chodcům.

Pojďme si rychle promluvit o Fabii RS a toto téma uzavřít. Takových strojů je v republice jen pár, což je vzhledem k jejich specifikům a ceně (včetně oprav, pokud se něco stane) pochopitelné. Vůz je vybaven turbomotorem 1.4 TSI ve verzi s kombinovaným přeplňováním (kompresor a turbo). Výsledkem je 180 koní. a 250 Nm, který zajišťuje zrychlení z nuly na 100 km/h za 7,3 s a maximální rychlost 224 km/h.

Fabia RS byla bez alternativy vybavena 7stupňovým DSG, dostala také originální nárazníky, upravené odpružení, účinnější brzdy a 17palcová kola. Vyplatí se vzít podobné auto v ojetém ​​stavu pouze po pečlivém prostudování jeho minulosti a kontrole jeho současného stavu, protože pravděpodobnost určitých problémů s motorem a převodovkou je poměrně vysoká, stejně jako riziko, že auto mělo nehodu.

Trh

Ceny začínají těsně pod 4000 2010 $ za nejstarší a nejunavovanější příklady. Navíc cenovka neroste příliš rychle, takže nejnovější vozy před restylingem, tedy maximálně 5500, jsou nabízeny za zhruba 6000 7000 dolarů. Aktualizovaný model „začíná“ prakticky od stejné značky, bez ohledu na stav a další faktory. Zda v tomto případě stojí za to usilovat o svěží vzhled, je na vás. Spíše je přestylizovaná Fabia zajímavá tím, že vám dává šanci najít opravdu zachovalé evropské auto ve věku 7-8 let za XNUMX-XNUMX $.

Poměr kombíků a hatchbacků je téměř jedna ku jedné. Jenže ve čtyřech případech z pěti bude pod kapotou benzinový motor. A téměř všechna auta na trhu mají manuální převodovku. To je dokonce zvláštní, protože ženy ochotně berou evropský hatchback třídy B. Možná jde také o to, že Fabie byly hromadně nakupovány do firemních flotil (jak u nás, v Rusku, tak v Evropě), takže se blíže podívejte na exempláře v jednoduché konfiguraci a v barvách bílá/modrá/červená.

Karoserie, interiér, elektro

Starší Fabia snadno zreziví, pokud proces spustíte. Faktem je, že odolnost laku vůči mechanickému poškození není příliš vysoká, a pokud není nátěr obnoven, třísky se časem promění v „chyby“ a postupují pomalu, ale jistě. Zranitelná místa jsou přední hrana kapoty, střechy, zadní oblouky, prahy. Kvůli nepovedenému ventilačnímu systému se do kufru dostává voda, což tělu také neprospívá. Mimo jiné zaznamenáváme chrom ztrácející lesk a zakalený plast světlometů. Na druhou stranu je vzhled ojeté Fabie dobrým ukazatelem toho, jak se o vůz starali předchozí majitelé.

O povaze použití napoví i interiér. Odolnost povrchových materiálů proti opotřebení je průměrná, při neopatrném zacházení dochází k poškrábání tvrdého plastu a zamaštění látkového čalounění. To zvyšuje šanci pochopit, že před vámi je buď „zrychlující“ auto z firemní flotily, nebo jen auto od flákače. Pečlivý majitel bude mít i po 10 letech používání interiér v dobrém stavu.

Ani dobře upravený exemplář však není zbaven rizika, že bude mít určité, byť drobné, ale nepříjemné problémy. Kvůli přerušení elektroinstalace ve dveřích selhává ovládání elektrických pohonů oken, zrcátek a centrálního zamykání. U vozů prvních let výroby se motor topení nepovažuje za příliš spolehlivý, a pokud má vůz klimatizaci, je možné poškození pohonů tlumičů. A také, stejně jako ostatní modely VAG, i Fabia trpí kyselými stěrači.

Motory

Začněme těmi benzínovými (mimochodem, všichni jsou zástupci rodiny EA111). Zpočátku Fabia debutovala s atmosféricky plněnými benzinovými motory o zdvihovém objemu 1,2 (60 a 70 k), 1,4 (86 k) a 1,6 (105 k) litru. Po restylingu v roce 2010 nejslabší motor z řady zmizel, ale pro verzi RS se objevil turbomotor 1.2 TSI (105 k) a 180 TSI o výkonu 1.4 koní. Všechny benzínové motory mají pohon rozvodovým řetězem, s výjimkou motoru 1.4 s řemenovým pohonem.

Snad nejlepší volbou pro Fabii z hlediska nejen vyváženosti dynamických vlastností a spotřeby paliva, ale také spolehlivosti a nákladů na údržbu je motor 1,4 l (86 k). Při správném provozu je zaručeno, že vydrží více než 250 tisíc km a je nepravděpodobné, že bude vyžadovat vážné investice. Vysoká spotřeba oleje je však možná a je obvykle způsobena koksováním pístních kroužků. Mezi další „boláky“ patří poruchy termostatu a úniky oleje přes těsnění a těsnění. Je lepší nešetřit na kvalitě oleje nebo načasování výměny zapalovacích svíček, jinak cívky vyletí. A nenechte se zmást pohonem rozvodového řemenu: řetězy jiných motorů nevydrží o moc déle a výměna je dražší.

Na druhé místo ale dáme nejen z tohoto důvodu 1,6litrovou verzi (105 k). Ano, řetězový pohon není vůbec věčný, ale přesto u tohoto motoru běží řetěz mnohem déle než u motorů o objemu 1,2 litru. Pokud jde o další „boláky“, motor je srovnatelný se svým 1,4litrovým bratrem. Ale je důležité si uvědomit: Fabia byla do roku 2010 vybavena motorem BTS a pak byl nahrazen. Ano, stejná CFNA, která byla později instalována na Polo a Rapid a je pověstná klepáním pístů.

Ukázalo se, že motor klepal kvůli tuhému vyrovnání pístů ve válcích. A přestože problém postupoval v průběhu času a ujetých kilometrů velmi pomalu (tedy opotřebení pístů a válců nemělo katastrofální charakter), majitelé vozů s „klepajícím“ motorem si při kontaktování oficiálních prodejců nechali skupinu pístů bezplatně vyměněny. Od jara 2013 se při výrobě a opravách motorů používají upravené písty řady ET. Motor je každopádně vcelku jednoduchý a vynalézavý. Fabia je s ní však mnohem méně obvyklá a obvykle s automatickou převodovkou.

Dobrá polovina aut na trhu má ale motory 1,2 litru. Zde je také nutné rozlišovat různé modely motorů: 3válcové atmosférické motory s distribuovaným vstřikováním MPI (60 a 70 k) a 4válcové turbomotory s přímým vstřikováním TSI (105 k). Ale pouze z hlediska techniky a spotřebitelských kvalit: turbomotor potěší svou dynamikou a účinností, ale z hlediska bezproblémového provozu je jakýkoli motor o objemu 1,2 litru tak-tak možností.

Hlavní stížnosti se týkají krátké životnosti řetězu (někdy méně než 100 tisíc km), zejména u automobilů před restylováním. A někteří majitelé se setkávají i s odíráním stěn válců. Ale i když k tomu nedojde, spotřeba oleje se stále obvykle zvyšuje. A ojetá TSI má také otázky týkající se turbíny a citlivého palivového systému.

Nabídka vznětových motorů Fabie je nezvykle široká. Věc se má tak, že do roku 2010 byla vybavena starými motory se vstřikovači 1.4 TDI (69 a 80 k) a 1.9 TDI (105 k) a poté je nahradily jednotky s palivovým systémem Common Rail – 1.2 TDI (75 k ) a 1.6 TDI (90 a 105 k). Mezi naftovými auty jsou přitom u nás nejoblíbenější předrestylingové verze s motorem 1.4 TDI.

Pokud se bavíme o vznětových motorech se vstřikovacími čerpadly 1.4 TDI a 1.9 TDI, pak si svého času vysloužily pověst spolehlivých a odolných. Ale čas plyne, stáří a počet najetých kilometrů takových vozů se jen zvyšují a známé problémy (opotřebení vaček vačkových hřídelů a selhání vstřikovačů čerpadel při použití nekvalitního paliva, poruchy turbíny s proměnnou geometrií) nezmizely a jsou pouze doplněné o „boláky“ související s věkem“

Modernější 1.6 TDI se systémem Common Rail a jeho 3válcový bratr 1.2 TDI se dosud vyznačovaly fungováním „ekologických“ systémů (EGR, filtr pevných částic). Ve verzi Greenline „junior“ je motor vybaven dalšími systémy – Start/Stop a systémem regenerace energie při brzdění, ale zatím o nich nebyly žádné negativní recenze. Vzácné problémy s palivovým systémem nebo přeplňováním turbodmychadlem lze jen těžko zařadit mezi systémové. Díky tomu lze motory považovat za spolehlivé, ale jsou mnohem složitější než jejich předchůdci. Obecně lze při dobrém technickém stavu doporučit zakoupení kterékoli z těchto variant.

Přenos

Jak jsme si již řekli, drtivá většina vozů na našem trhu je s 5stupňovou manuální převodovkou. Je považován za docela spolehlivý, i když se vyskytly případy předčasného selhání ložiska vstupního hřídele a také brzké „smrti“ spojky.

U vozů s 1,6litrovým motorem je k dispozici 6stupňová automatická převodovka Aisin TF60SN. Převodovka je spolehlivá, ale náročná na kvalitu oleje a je citlivá i na přehřívání. Pro dosažení dobré životnosti je tedy nutná včasná (každých 60 tis. km) údržba a šetrný provoz. V opačném případě se nejprve poškodí elektromagnety tělesa ventilu a poté může být nutné opravit měnič momentu. V případě Fabie je však těžké „zabít“ krabici: motor není nejsilnější a auto samotné je lehké.

V kombinaci s turbomotorem 1.2 TSI mohla být instalována 7stupňová robotizovaná převodovka DSG. DQ200 způsobil nejvíce problémů ve svých raných verzích. Trhliny při přepínání nebo dokonce úplné poruchy a neschopnost vyřešit problém pouze seřízením při nájezdech 40-50 tisíc km vedly k výměně spojky, těla ventilu a někdy i celé sestavy. Ale od roku 2009 byla skříň několikrát modernizována a od roku 2012 se má za to, že byla zbavena většiny problémů, i když životnost spojek (asi 150 tisíc km s jemným provozem) znamená, že časem se záležitost neomezují se pouze na výměnu oleje.

Obecně se zde „robot“ a 1,2litrový turbomotor „našly“: čím pozdější rok výroby a čím nižší počet najetých kilometrů, tím lépe. V ideálním případě byste si měli pečlivě prostudovat servisní historii vozu a nešetřit na dobré diagnostice. Nechcete takové komplikace? Pak hledejte 1.6 s automatickou převodovkou nebo 1.4 s manuální převodovkou.

Podvozek

V zavěšení jako první selhávají tradiční „spotřební materiály“ – vzpěry a pouzdra stabilizátoru. Jsou však známy případy předčasného selhání tlumičů, podpěry a ložisek kol (problém je zřejmě v nedostatečné ochraně dílů před agresivním prostředím). V každém případě není nákladné udržovat podvozek Fabie v dobrém technickém stavu.

Na co si ale před koupí rozhodně dejte pozor, je řízení, pokud má auto elektrohydraulický posilovač. Časem někdy stojan proteče a řešení problému není zdaleka levné. Po restylingu začali instalovat elektrický posilovač, s tím nejsou žádné problémy.

Náš verdikt

Ojetá Fabia může být dobrou volbou, zvláště po pečlivém vlastnictví. Toto je důležité upřesnění, protože na trhu je spousta „zbylých“ kopií. Drobné nedostatky samozřejmě nejsou povzbudivé, ale mnoho věcí lze snadno a levně vyřešit. S motory je to složitější. Proto je lepší dát přednost atmosférické 1.4 nebo 1.6, tím spíše, že ta je dostupná i s naprosto spolehlivou automatickou převodovkou. Vezmeme-li 1,2litrovou verzi, zejména s „robotem“, pak jednoznačně platí pravidlo „čím nižší kilometrový nájezd a pozdější rok výroby, tím lépe“.

Ojetá auta v databázi inzerátů Automotive Business

Chcete-li nahlásit chybu, zvýrazněte text a stiskněte Ctrl + Enter

Přihlaste se k odběru ABW a přečtěte si novinky dříve než kdokoli jiný!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button