Obsah
- 1 Kde je přívodní hadice paliva pro Škodu 2.0 tdi
- 2 5.2.2 Plnění a odvzdušňování palivového systému
- 3 5.2.3 Vzduchový filtr a přívody vzduchu
- 4 5.2.4 Kabel akcelerátoru
- 5 5.2.5 Plynový pedál
- 6 5.2.6 Seřízení vysokotlakého palivového čerpadla
- 7 5.2.7 Elektromagnetický ventil zastavení motoru
- 8 5.2.8 Vysokotlaké palivové čerpadlo Bosch
- 9 5.2.9 Vysokotlaké palivové čerpadlo Lucas
- 10 5.2.10 Nastavení časování vstřiku
- 11 5.2.11 Nastavení časování vstřikování na vstřikovacím čerpadle Bosch
- 12 5.2.12 Nastavení časování vstřikování na vstřikovacím čerpadle Lucas
- 13 5.2.13 Vstřikovače paliva
- 14 5.2.14 Senzory a akční členy systému Bosch AS3
- 15 5.2.15 Senzory a akční členy (Lucas EPIC)
- 16 5.2.16 Sací potrubí
- 17 5.2.17 Výfukové potrubí
- 18 5.2.18 Turbodmychadlo
- 19 5.2.19 Demontáž a montáž turbodmychadla
- 20 5.2.20 Kontrola turbodmychadla
- 21 5.2.21 Mezichladič
- 22 5.2.22 Technické informace
Kde je přívodní hadice paliva pro Škodu 2.0 tdi
Používají se dva systémy vstřikování nafty. 1.9litrové motory jsou vybaveny poloelektronickým systémem Bosch AS3, zatímco 2.1litrové motory jsou vybaveny kompletním systémem řízení motoru Lucas EPIC (Electronic Programmed Injection Control). Vstřikovací systém Bosch zajišťuje elektronické řízení vysokotlakého palivového čerpadla a časování.
5.2.2 Plnění a odvzdušňování palivového systému
Ruční plnicí čerpadlo Po každém odpojení palivového systému do něj může vniknout vzduch a musí být odstraněn. V případě úplného vyčerpání paliva z palivové nádrže není nutné zcela naplnit palivovou nádrž a odvzdušnit palivovou soustavu, stačí dolít palivo do palivové nádrže a nastartovat motor startérem na plný tlak.
5.2.3 Vzduchový filtr a přívody vzduchu
Demontáž VZDUCHOVÉHO FILTRŮ OBJEDNÁVKA PERFORMACE 1. Uvolněte svorky a vyjměte vstupní potrubí z pouzdra vzduchového filtru. 2. U motorů o objemu 1.9 litru odpojte lanko akcelerátoru od krytu vzduchového filtru. U motorů o objemu 2.1 litru demontujte hadici chladicí kapaliny a odlučovač oleje z uzávěru filtru. 3. Odšroubujte šrouby, které jej připevňují.
5.2.4 Kabel akcelerátoru
OBJEDNÁVKA VÝKONU demontáže 1. U motorů o objemu 1.9 l demontujte lanko akcelerátoru z ovládací páky vysokotlakého palivového čerpadla (označeno šipkou). Odstraňte plášť lanka akcelerátoru z těsnicího kroužku nainstalovaného v přírubě palivového čerpadla. 2. U motorů o objemu 2.1 litru sejměte lanko akcelerátoru z páky na .
5.2.5 Plynový pedál
Demontáž OBJEDNÁVKA PROVEDENÍ 1. Demontujte lanko akcelerátoru z pedálu plynu. 2. Podle provedení vyšroubujte šrouby zajišťující pouzdro nebo vyšroubujte matici z konce osy závěsu pedálu. 3. Demontujte pedál nebo vyjměte sestavu pedálu s osou závěsu. Instalace Instalace se provádí v opačném pořadí.
5.2.6 Seřízení vysokotlakého palivového čerpadla
Seřízení ovládací páky B. Šroub nastavení otáček volnoběhu C. Šroub dávkování paliva Varování Popsané nastavení platí pouze pro palivové čerpadlo Bosch. Palivové čerpadlo Lucas nevyžaduje seřízení, protože. řízena elektronickým systémem ECU. Protože konvenční typ tachometru, který pracuje na základě impulsů z upínacího systému.
5.2.7 Elektromagnetický ventil zastavení motoru
Varování Při demontáži ventilu buďte opatrní, aby se do palivového čerpadla nedostaly nečistoty. Popsaný postup platí pouze pro palivové čerpadlo Bosch. Elektromagnetický ventil zastavení motoru je umístěn na konci vysokotlakého palivového čerpadla. Jeho úkolem je zastavit přívod paliva při vypnutí zapalování. Pokud .
5.2.8 Vysokotlaké palivové čerpadlo Bosch
Varování Při práci na palivovém čerpadle buďte opatrní, aby se do palivového čerpadla nebo vysokotlakého potrubí nedostaly nečistoty. Také byste měli vždy použít nové těsnění. DEMONTÁŽ PROVÁDĚNÍ 1. Odpojte záporný pól baterie. 2. Demontujte potrubí sání vzduchu, abyste zlepšili přístup k palivu.
5.2.9 Vysokotlaké palivové čerpadlo Lucas
Varování Při práci na palivovém čerpadle buďte opatrní, aby se do palivového čerpadla nebo vysokotlakého potrubí nedostaly nečistoty. Také byste měli vždy použít nové těsnění. DEMONTÁŽ PROVÁDĚNÍ 1. Odpojte záporný pól baterie. 2. Demontujte řídicí zařízení elektronického systému vstřikování.
5.2.10 Nastavení časování vstřiku
Po změně polohy palivového čerpadla je nutné nastavit časování vstřiku. Zařízení pro dynamické nastavení časování vstřiku, založené na převodu tlakového impulsu v potrubí vstřikovače na elektrický signál, je k dispozici pouze na stanici Peugeot. Statické načasování vstřikování poskytuje dobré výsledky, pokud se provádí pečlivě.
5.2.11 Nastavení časování vstřikování na vstřikovacím čerpadle Bosch
Číselníkový úchylkoměr s adaptérem nainstalovaným na palivovém čerpadle Bosch Upozornění Pro kontrolu a seřízení musíte použít úchylkoměr a adaptér Peugeot č. 0117AK. OBJEDNÁVKA PROVEDENÍ 1. Pokud je na čerpadle instalovaném na motoru kontrolováno časování vstřiku čerpadla, podle.
5.2.12 Nastavení časování vstřikování na vstřikovacím čerpadle Lucas
Varování Při práci na palivovém čerpadle buďte opatrní, aby se do palivového čerpadla nebo vysokotlakého potrubí nedostaly nečistoty. Také byste měli vždy použít nové těsnění. DEMONTÁŽ PROVÁDĚNÍ 1. Odpojte záporný pól baterie. 2. Demontujte řídicí zařízení elektronického systému vstřikování.
5.2.13 Vstřikovače paliva
Varování Při kontrole funkce vstřikovačů paliva nikdy nedávejte ruce ani žádnou část těla pod proud paliva vycházející ze vstřikovače. Palivo vychází ze vstřikovače pod vysokým tlakem a může proniknout kůží do těla, což může být smrtelné. Kontrola Parametry vstřikovače se delším používáním zhoršují a s největší pravděpodobností nejsou potřeba.
5.2.14 Senzory a akční členy systému Bosch AS3
ELEKTRONICKÁ ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA (ECU) Jedná se o hlavní součást systému, který řídí časování vstřikování, zvýšené volnoběžné otáčky, žhavicí svíčky a systém zpětného spalování výfukových plynů. ECU přijímá signály ze snímačů, které monitorují teplotu chladicí kapaliny, otáčky motoru, činnost vstřikovače paliva a zatížení motoru.
5.2.15 Senzory a akční členy (Lucas EPIC)
BLOK ECU Blok ECU je hlavní jednotkou řídicího systému motoru. Řídí systém vstřikování paliva a systémy řízení emisí výfukových plynů. ECU přijímá signály ze snímačů, které monitorují měnící se provozní podmínky motoru, jako je teplota nasávaného vzduchu, teplota chladicí kapaliny, otáčky klikového hřídele, podlaha.
5.2.16 Sací potrubí
MOTORY 1.9 LItru Varování Sací a výfukové potrubí jsou namontovány na stejném těsnění. Proto se doporučuje odstranit oba rozdělovače současně, aby bylo možné vyměnit těsnění. DEMONTÁŽ PROVÁDĚNÍ 1. Odpojte záporný pól baterie. 2. Odstraňte potrubní systém sání vzduchu z c.
5.2.17 Výfukové potrubí
Demontáž 1.9-LITROVÝCH MOTORŮ PROVEDENÍ OBJEDNÁVKY 1. Demontujte sací potrubí. 2. Demontujte turbodmychadlo. 3. U některých modelů odšroubujte šroub z příruby výfukového potrubí. 4. Odšroubujte šest matic zajišťujících sběrné výfukové potrubí. 5. Demontujte sběrné výfukové potrubí z hlavy válců spolu s těsněním.
5.2.18 Turbodmychadlo
U všech dieselových motorů je instalováno turbodmychadlo. Zvyšuje výkon motoru zvýšením tlaku v sacím potrubí nad atmosférický tlak. Turbodmychadlo je poháněno výfukovými plyny. Výfukové plyny procházející turbodmychadlem urychlují turbínu, která je umístěna na hřídeli, na jejímž druhém konci, do vysokých otáček.
5.2.19 Demontáž a montáž turbodmychadla
Varování U motorů o objemu 1.9 litru lze turbodmychadlo demontovat z motoru nainstalovaného ve vozidle. U motorů o objemu 2.1 litru lze kvůli prostorovým omezením turbodmychadlo z motoru vyjmout pouze při demontáži z vozidla. Demontáž 1.9LITROVÝCH MOTORŮ PROVEDENÍ OBJEDNÁVKY 1. Zatáhněte ruční brzdu str.
5.2.20 Kontrola turbodmychadla
Turbodmychadlo nelze opravit a vyměňuje se jako celek. OBJEDNÁVKA PROVEDENÍ 1. Na demontovaném turbodmychadle zkontrolujte skříň turbodmychadla, zda není prasklá nebo jinak poškozená. 2. Otáčejte turbínou na maximální otáčky a zkontrolujte, zda se turbína otáčí rovnoměrně. Zkontrolujte stav lopatek turbíny a komprimačního kola.
5.2.21 Mezichladič
Intercooler je umístěn před chladičem. Demontáž OBJEDNÁVKA PROVEDENÍ 1. Demontujte chladič z chladicího systému. 2. Odstraňte vzduchové hadice z mezichladiče a vyjměte jej. Instalace Instalace se provádí v opačném pořadí demontáže. .
5.2.22 Technické informace
Vysokotlaká palivová čerpadla Motor 1.9 litru (DHX) Motor Bosch AS3 VP20 2.1 litru (P8C) Lucas/ PSA EPIC Směr otáčení palivového čerpadla Po směru hodinových ručiček při pohledu ze strany pohonu Montáž čerpadla Bosch při montáži pístu 4. válce při referenční velikosti TDC 0,57 mm.