Škoda

Škoda Kodiak stála v Surgutu

Škoda Kodiaq v Surgutu od 1 389 000 do 2 628 000 rublů Počítejte na úvěr

Sem umístíte jakýkoli obsah, text, obrázky nebo videa nebo možná vše najednou.

popis

Popis Škoda Kodiaq

Vůz pojmenovaný po druhu medvěda hnědého zaujal místo o stupínek výše než Yeti, hlásil se chytlavým vzhledem a velkým vnitřním prostorem a také dostal pět možností přeplňovaného motoru.

Česká automobilka Škoda uspořádala předběžnou prezentaci středně velkého terénního vozu Kodiaq 1. září 2016 (v Berlíně) a jeho oficiální premiéra proběhla v říjnu (na stáncích mezinárodního pařížského autosalonu).

V Evropě začal tento crossover doslova ihned po svém debutu „dobýt peněženky automobilových nadšenců“, ale do Ruska se dostal až v červnu 2017 (původně to byly vozy české výroby, ale na jaře 2018 byla zahájena výroba v Nižném Novgorodu ).

Vzhled Škody Kodiaq vychází z konceptu „Vision S“ (předvedeno veřejnosti v březnu 2016 na výstavě v Ženevě) – pevně stavěný vůz s hranatými dravými obrysy a svalnatými tvary působí svěže, atraktivně a dynamicky.

Mezi moderními crossovery se Kodiak rozhodně neztratí díky svým zajímavým designovým řešením – přimhouřená „dvoupatrová“ optika, výrazné vzkvétání výlisků, „baculaté“ nárazníky, mohutné zaoblené hranaté podběhy a ostře lomená zadní světla.

„Kodiak“ je zástupcem střední třídy: jeho délka je 4697 mm, výška – 1655 mm, šířka – 1882 mm. Mezi páry kol má pětidveřový rozvor 2791 194 mm a jeho světlá výška je 1527 mm. V „složeném“ stavu vůz váží v závislosti na verzi od 1761 do 17 kg. Ve výchozím nastavení spočívá terénní vozidlo na vozovce se 18palcovými koly a na přání jsou k dispozici válečky o velikosti 19 a XNUMX palců.

Uvnitř předvádí Škoda Kodiaq moderní a atraktivní, ale ve srovnání s exteriérem konzervativnější design, dokonalou německou ergonomii a vysoce kvalitní (na některých místech až „prémiové“) dokončovací materiály.

Crossoveru v kabině prostě není co vyčítat – multifunkční volant s reliéfním věncem, lakonický přístrojový panel s displejem palubního počítače mezi ciferníky a přední panel „činky“ se skloněnou středovou konzolou, zdobený s 6.5 až 8palcovou barevnou obrazovkou a stylovými systémy klimatizace.

Interiér Kodiaku je standardně pětimístný s pohodlnými předními sedadly, která mají široce rozmístěné boční výztuhy a nastavení v širokém rozsahu, a přívětivou zadní pohovku s nastavením v podélném směru.

Jezdci první a druhé řady sedadel mají k dispozici královský prostor na všech frontách, ale volitelná „galerie“ je vhodná pouze pro děti (dospělí i nižší postavy se budou cítit stísněně).

Co se týče objemu kufru, Kodiak o sobě tvrdí, že je jedním z nejlepších ve své třídě: v sedmimístném uspořádání se do zavazadlového prostoru vejde 270 litrů zavazadel a v pětimístném – 720 litrů. Pokud na palubě necháte jen dva lidi, kapacita nákladového prostoru vozu se zvětší na slušných 2065 litrů a výsledkem je zcela rovná plocha.

Pro Škodu Kodiaq je připravena široká škála čtyřválcových agregátů, dobře známých z jiných modelů koncernu Volkswagen AG:

Méně „schopné“ verze SUV jsou vybaveny 211litrovým zážehovým motorem TSI řady EA1.4. Je k dispozici ve dvou úrovních čerpání: 125 koní nebo 150 koní. Ve verzi „junior“ je „čtyřka“ kombinována výhradně s 6-stupňovou „mechanikou“ a pohonem předních kol a ve verzi „senior“ je kombinována také s 6-stupňovým „robotem“ DSG a převodovka pohonu všech kol. S takovými „zbraněmi“ crossover zrychlí na „stovky“ po 9.4-10.7 sekundách, je schopen vytlačit 190-198 km/h a „zničí“ ne více než 6-7.1 litrů paliva na „dálnici/městě“ cyklus.

V čele benzinové řady stojí 2.0litrový agregát TSI generující výkon 180 koní. Ve spojení se 7stupňovou DSG a pohonem všech kol vystřelí vůz na 100 km/h za 7.8 s, poskytuje maximální výkon 206 km/h a v kombinovaném režimu spotřebuje 7.3 litru paliva.

Naftové úpravy Kodiaku pohání 2.0litrový motor TDI s turbodmychadlem. Jeho potenciál je 150 „koní“ nebo 190 koňských sil. V prvním případě je vznětový motor spřažen se 6stupňovou manuální převodovkou nebo 7stupňovou robotizovanou převodovkou a pohonem předních nebo všech kol a ve druhém případě – výhradně s „automatickou“ převodovkou a čtyřmi poháněná kola. Tento „Čech“ dosahuje maximální rychlosti 194–210 km/h, na první „stovku“ za 8.6–10 sekund a ve smíšených podmínkách spotřebuje od 5 do 5.7 litrů nafty.

Pohon všech kol na Škodě Kodiaq je implementován podle typického schématu pro crossovery – za napájení kol zadní nápravy je zodpovědná hydraulická vícelamelová spojka Haldex páté inkarnace s elektronickým ovládáním. Za normálních podmínek jde 100 % točivého momentu na přední kola a v závislosti na situaci na silnici se trakce automaticky rozděluje mezi nápravy.

Základem Škody Kodiaq je modulární platforma MQB s pohonem předních kol s nezávislým podvozkem na obou nápravách: v přední části jsou použity vzpěry McPherson, vzadu čtyřprvkový systém (dokola jsou příčné stabilizátory) ). V „maximálních“ verzích se pětidveřový „chlubí“ adaptivním odpružením Dynamic Chassis Control s několika provozními možnostmi – Normal, Sport a Comfort (verze s pohonem všech kol mají také režim off-road). V konstrukci karoserie SUV se hojně používají třídy oceli s vysokou pevností.

Komplex řízení „českého“ je standardně doplněn o elektrický posilovač s progresivní charakteristikou a jeho brzdový komplex tvoří kotoučové brzdy na čtyři kola (s přední ventilací) a široká škála elektronických „mléků“ (ABS, EBD, BAS a další).

Na ruském trhu je Škoda Kodiaq v roce 2018 nabízena ve třech úrovních výbavy – „Active“, „Ambition“ a „Style“:

Standardní SUV má: čtyři airbagy, elektricky ovládaná okna na všech dveřích, multimediální centrum s dotykovou obrazovkou, vyhřívaná přední sedadla, 17palcová litá kola, ABS, ESP, dvouzónovou klimatizaci, systém ERA-GLONASS, rádio s osmi reproduktory a některé další moderní vybavení.

Nejsofistikovanější auto se „chlubí“: devět airbagů, kombinované obložení interiéru, přední a zadní parkovací senzory, bezklíčové startování motoru, LED světlomety, 18palcová kola, zadní kamera, pokročilejší zábavní a informační systém, vzdálenost ovládací funkce a další „zvonky a píšťalky“.

Zajímavé:
Kam dali na Škodu písmeno sh.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button