Jak provést krimpovací test na vw passat b5
- Zobrazení profilu
- Příspěvky na fóru
- Záznamy v deníku
- Zobrazit články
Tlaková zkouška sání 1.8 TSI
Nakonec svůj nápad realizoval. Z nějakého důvodu se zde o tomto tématu vůbec neuvažovalo, ačkoli je na fóru B5 docela populární. Potřeba tohoto postupu vzniká při problémech s chodem motoru (například troit) nebo při špatné trakci. Postup je téměř na prvním místě při odstraňování problémů.
Pro začátek zde jsou pokyny od Elsy:
Krimpování.pdf
Moc se mi to nelíbilo: pro připojení k hadici od mezichladiče potřebujete adaptér se složitým zámkem, oblast od turbíny k hadici není zkontrolována, je nepohodlné lézt pod auto – odstraňte ochranu.
Po zvážení a několika pokusech se podle mého názoru zrodila téměř ideální varianta z hlediska pohodlí, práce a peněz.
Ke své verzi jsem koupil příslušenství: 8m hadici vzduchové pumpy s Eurotipem, T-kus podložky, palivový filtr + svorky 8-10mm na T-kus, 80mm přibližně na filtr. Tlakoměr se povaloval na farmě.
čerpací hadice.jpgtee.jpgfiltr.jpg
Musel jsem bojovat s místem připojení ke vstupu, dokud jsem se nerozhodl pro to nejlepší: mezi vstupem do turbíny a plastovým vzduchovým potrubím.
SNC01737.jpgSNC01732.jpg
Turbína a vzduchové potrubí jsou spojeny gumovou spojkou, filtr tam perfektně pasuje a je dobře upevněn. Zvláště cenné je, že prakticky není třeba nic rozebírat, ale pouze: odstranit pružinovou svorku držící trubku a odšroubovat upevnění trubky k motoru (Torx 27), pracovat 5 minut. Poté je trubka vytažena z gumičky a posunuta na stranu. Před vytažením trubky je potřeba důkladně vyčistit prostor připojení, aby nic nespadlo do sání, většinou je tam usazenina oleje (z trubky od odlučovače oleje) a ulpívají tam nečistoty. Řeknu hlavně o průměru filtru, průměr trubky jdoucí do gumičky je 63 mm, našel jsem filtr o průměru 55 mm, ale jeho kroužek je 60 mm – to jsem vložil + omotal to s elektrickou páskou. Svorka na něm musí být několikrát pevněji utažena pod tlakem, filtr vyskočil jako zátka od šampaňského.
No, pak jednoduše připojte skřípnutou hadici ke kolu, pomalu ji narovnejte a kontrolujte tlak (nedávejte příliš mnoho!), poslouchejte, hledejte únik, pokud tam je.
Měl jsem syčivý zvuk v oblasti odlučovače oleje, pomalu to odešlo, nejprve jsem si myslel, že zpětný ventil od rozdělovače k odlučovači oleje je otrava. Sundal jsem trubku, utěsnil otvor v rozdělovači, foukl – znovu to zasyčelo a z trubek odlučovače oleje vycházel vzduch. Zavřel jsem je a z pojistného ventilu na samotném separátoru vyšel vzduch. Když otevřu plnicí hrdlo oleje nebo vytáhnu měrku, fouká. Obecně to vypadá, že to jde přes ventily do klikové skříně a odtud do odlučovače oleje. Napsali o tom v Else:
PrtScr capture.jpg
Zároveň při tlakové zkoušce můžete také zkontrolovat přesnost údajů snímače plnicího tlaku – zvedněte počítač a porovnejte údaje tlakoměru a počítače.
Po tlakové zkoušce, jak se říká, mám dvě zprávy – dobrou a špatnou. Dobrý – v sání nejsou žádné otvory. Špatné je, že příčina pozdního (od 3000 ot./min) dosažení pracovního plnicího tlaku plynule vede k samotné turbíně. Navíc cítím, že problém je někde v ovládání zesílení, ale nemůžete se přiblížit k turbíně. Nezbývá tedy než se dívat nebo „přepnout převodovku na sport“, po 3000 otáčkách to jede jak má!
Děkuji, pokud jste dočetli, doufám, že to bude pro někoho užitečné.