Vw passat b5

Jak vyjmout spínač zapalování vw passat b5

  • Zobrazení profilu
  • Příspěvky na fóru
  • Záznamy v deníku
  • Zobrazit články

Alvares je offline

Zaseknutý spínač zapalování Jetta B5

Dobrý den!
Spínač zapalování 1 KO 905 851 b na Jetta b5 je zaseknutý.
Klíč se neotáčí úplně. Demontoval spínač zapalování.
Nelze dále rozebírat (vyndat cylindrickou vložku) z důvodu nedostatečného úhlu natočení klíče v zámku (na internetu jsem viděl, že je potřeba otočit klíčem do určité polohy, vložit paprsek, stisknout zámek na něj a vyjměte válec).
Dále bude možné určit problém v opotřebení mechanismu zámkového válce nebo v blokovacím mechanismu od zapnutí startéru, když motor běží.

Podělte se o své zkušenosti s řešením tohoto problému a demontáží spínače zapalování. Možná existuje manuál.
Pokud zaseknutý zámek nejde demontovat, pokud tomu rozumím, mám si objednat nový s cylindrickou vložkou na klíče pouze u OD?

Zpráva přidána v 23:43, předchozí zpráva byla v 19:08

Vyřešil problém.
Pomohla zpráva z jiného fóra (uvedeno níže). Pomocí kroku 5 se mi podařilo otočit klíčem a vyjmout vložku zámku. Objednal jsem zámek za 2250 rublů. (kdo nepotřebuje zámek volantu, je možná levnější varianta – demontovat zámek a odstranit kovové úlomky a současně blokovací mechanismus).

„Pro ty, jejichž klíč se neotáčí a došlo k mechanickému poškození (rozbité prvky, problémy se zamykáním):
1. Není třeba panikařit a nalít WD-40 do zámku
2. Pokuste se otočit válečkem šroubovákem nebo silou a trhněte klíčem (abyste jej nezlomili)
3. Odstraňte zámek (popíšu pouze, jak vyšroubovat střižné šrouby). Můžete to zkusit s dlátem, ale není to tak účinné, jak by se mohlo zdát. Pomocí dlouhého a tenkého štěrbinového šroubováku předními otvory držáku přitlačíme tento šroubovák k okraji hlavy šroubu a dlabeme jej proti směru hodinových ručiček jako dlátem, budete překvapeni, jak rychle se uvolní. Po rozbití jej můžete odšroubovat prstem (teď můžete vlézt do horních kulatých otvorů). Po vyjmutí šroubů je odepněte z plastových spon.
4. Odstraňte zámek. Zatlačte na zámek a ujistěte se, že se výstupek a deska pohybují.
5. Vložíme klíč do vyjmutého zámku a zatřepáním v různých polohách a rovinách se pokusíme otočit do fáze II „zapálení“. Po několika správných „třepacích“ pohybech se larva otočí. Nyní by se zdálo, že to nejtěžší je za námi.
6. Vložte vrták 1-1.5 do servisního otvoru, který je zarovnaný se značkou na plastu imobilizéru, zatlačte, válec by se měl odlomit.

Zajímavé:
Jak funguje turbína passat b5.

Pro ty, jejichž larva nepřišla rozepnutá:
Nezoufejte, pokud má vrtačka volný pohyb v servisním otvoru, pak vezměte kladivo a klepejte do vrtačky dále, dokud se válec neutrhne.

7. Vzpomeňte si, jak byly vnitřky a vytřepejte náplň, vytahujte jeden prvek po druhém (pomáhá šídlo, je pohodlné ho zvednout), současně setřete nečistoty a další maziva, pokud jste je tam v panice nalili.
Když se dostanete k tyči, která otáčí kontaktní skupinou, vytlačte ji zezadu a zkombinujte to se stlačením blokátoru s plošinou (když tyč vyjede z drážek, blokátor se začne zvedat, stále jej vytahujte a bude vyskočit).
8. Provedeme kontrolu, najdeme prvky: úlomky, spadlé pružiny nebo tyče a odstraníme je, případně nasadíme, pokud fungují (vše otřeme a namažeme, já měl tuhý olej).
9. Pokud blokátor nefunguje, odstraňte ho, už to tu někdo udělal. Pokud to necháme, tak je tam krátký prut. který je vložen do malé pružiny, která se opře o drážku tyče, která otáčí KG. Při montáži blokátoru také dávejte pozor na západku, která brání pádu blokovacího prvku dolů, stiskněte jej šroubovákem nebo čímkoli, co je pro vás vhodné, a rychle jej zatlačte dolů.
10. Montáž provádíme v opačném pořadí, po vložení tyče ji budete muset otočit do polohy „zapalování“, aby se následně srovnala s válcem, v tuto chvíli nesmíte uvolnit zámek, jinak bude vymáčknete a západka se odlomí, budete muset znovu provést krok 9 (platí pro ty, kteří opustili blokovač).

Upozorňuji, že jsem s larvou neměl žádné problémy, nedotkl jsem se jí.“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button