ford focus

Jak svařit hliníkový blok ford focus

V článku můžeme vidět několik poškození bloku válců z hliníkové slitiny v autě. Z nich je vidět, jak v některých případech probíhají restaurátorské práce na válcovém bloku.

Poškození bloku válců motoru ZMZ-24

Poškození spočívá v prasknutí vnějšího chladicího pláště v rohu bloku. Jeden její konec jde do závitového otvoru pro montážní kolík hlavy.

Technické požadavky na svařování mají zajistit pevnost a těsnost svarového spoje.

Nejvhodnějším řešením by bylo opravit poškození pomocí argonového obloukového svařování. Je nutné vyříznout drážku podél trhliny a vyčistit kovový povrch, dokud není oxidový film zcela odstraněn, to znamená, že před svařováním by se měl objevit zcela čistý kov. Bezprostředně před zahájením svařování kolem trhliny je nutné ji zahřát na teplotu 250 – 280 stupňů Celsia. Tato operace může být provedena pomocí plamene plynového hořáku, na kterém je nainstalován hrot číslo 4 nebo číslo 5 Kov lze zahřát na požadovanou teplotu za 1,5 – 2 minuty. Aby se zabránilo možnému zborcení kovu pod vložkou válce, je do otvoru vložena technologická manžeta.

Pro svařování se používá hořák číslo 2, ve kterém je instalována wolframová elektroda o průměru 5 – 6 milimetrů. Svařovací proces se provádí při proudu 240 – 280 A. Trhlinu lze svařit z kteréhokoli konce, ale nejlepší je začít svařovat od otvoru se závitem a poté přejít na boční povrch bloku.

Zajímavé:
Jak vyměnit žárovku na palubní desce Ford Focus.

Případná tvorba pórů ve svarovém kovu je důsledkem vnikání okují do svarové lázně, odsáté z vnitřní dutiny bloku. Svar obsahující póry je nutné přetavit bez přidání přídavného materiálu. V tomto případě se pochodeň pohybuje ve tvaru půlměsíce přes šev nebo pohyby ve tvaru smyčky kolmo k rovině.

Po dokončení svařování bloku válců musí být místo svařování pokryto azbestem, aby se kov pomalu ochlazoval, a tak se zabránilo náhlým změnám teploty. Aby byla plně zajištěna těsnost svarového spoje, měl by být blok válců nalisován na hydraulickém stojanu a vyvíjen na něj tlak pod tlakem 0,3 – 4 MPa.

V tomto případě byl blok válců obnoven, dokud nebyly obnoveny všechny jeho provozní funkce. Práce vyžadovala použití argonového obloukového svařování a také zručnost a zkušenosti svářeče, které jsou nepostradatelným nástrojem při provádění jakýchkoliv svářečských prací. Z tohoto příkladu můžete vidět, že svařování bloku válců není tak obtížná práce, ale vyžaduje péči a úsilí, díky nimž bude svar pevný a odolný.

Těsnění oděrek v hliníkových slitinách (dural)

Ostatní! Najednou se objevil problém. Ukázalo se, že řemenice na klikovém hřídeli má gumový tlumič a když praskla (pryž se odlaminovala), sklouzla směrem k motoru, čímž se otřel přední kryt trhačky. V tomto místě není tlak, ale teče olej. Jaké jsou způsoby, jak tuto část bezbolestně opravit? Demontáž pro sváření pod argonem je ekvivalentní montáži nového dílu (opravdu rozebrání poloviny motoru, to jsem ocenil sám a ne ze slov laskavých opravářů). Předpokládám pájení odpovídajícími tavidly s ohřevem celého dílu bez odstranění (třeba fénem je to reálné – ne? Méně věřím na svařování za studena. Možná existují další možnosti? Otvor 1,5×5 mm Již jsem chvíli chodec, nechci se také stát žebrákem na dobu neurčitou.

#2 Guest_Truzzer_*

Zveřejněno 11. listopadu 2013 – 19:55

Pokud není tlak, je možné svařování za studena. Nebo epoxid.

#3 Sokol1

Zveřejněno 11. listopadu 2013 – 19:57

  • SOS
  • 23 744 zpráv
  • Bashmakovo
  • OFA 2,4 1994. , opět v boji proti terénním podmínkám a lajdáctví! ChiZhik, pod globální obnovou!

Ostatní! Najednou se objevil problém. Ukázalo se, že řemenice na klikovém hřídeli má gumový tlumič a když praskla (guma se odlaminovala), sklouzla směrem k motoru, čímž se otřel přední kryt trhačky. V tomto místě není tlak, ale teče olej. Jaké jsou způsoby, jak tuto část bezbolestně opravit? Demontáž pro sváření pod argonem je ekvivalentní montáži nového dílu (opravdu rozebrání poloviny motoru, to jsem ocenil sám a ne ze slov laskavých opravářů).

Předpokládám pájení odpovídajícími tavidly s ohřevem celého dílu bez odstranění (např. fénem – ne?
Méně věřím na svařování za studena.
Možná existují další možnosti?

Už jsem nějakou dobu chodec, ale nechci se stát žebrákem na dobu neurčitou.

Andrew st.střelnik Před pár měsíci jsem se s tím potýkal a napiš mu do osobní zprávy. Vím, že jsem to lepil studeným svařováním.
http://forum.4x4club. showuser=20911

#4 Guest_Asturn_*

Zveřejněno 11. listopadu 2013 – 19:59

Dobrý večer, kdysi jsem takto opravil prasklinu v „rozmrzlém“ bloku, pečlivě jsem vydíroval okolí praskliny, poté srazil hrany praskliny (ve vašem případě to není nutné), pak jsem vzal pilník a. vypiloval hliníkovou pánev (maminčinu), posbíral piliny a smíchal s epoxidovým lepidlem (starý model – pryskyřice v plastu, tužidlo v malé skleněné lahvičce), až do konzistence kaše, poté naimpregnoval sklolaminát tímto složením a nalepil na blok stále funguje (třetí rok)

#5 AlexOF

Zveřejněno 11. listopadu 2013 – 20:43

  • ORG
  • 2 722 zpráv
  • Jaroslavl
  • Pajero Sport 3,2 TDI. Byly tam: Pajero Sport 2,5 tdi, Nissan Terrano-2 2,7 td a OFA 2,3 tdi

Dobrý večer, kdysi jsem takto opravil prasklinu v „rozmrzlém“ bloku, pečlivě jsem vydíroval okolí praskliny, poté srazil hrany praskliny (ve vašem případě to není nutné), pak jsem vzal pilník a. vypiloval hliníkovou pánev (maminčinu), posbíral piliny a smíchal s epoxidovým lepidlem (starý model – pryskyřice v plastu, tužidlo v malé skleněné lahvičce), až do konzistence kaše, poté naimpregnoval sklolaminát tímto složením a nalepil na blok stále funguje (třetí rok)

To je trhlina, i když tlak může být větší. Svařování za studena nepřitahuje vzhled hladkého povrchu. Pájení se mi zdá spolehlivější. Problém je zahřát součást na teplotu blízkou roztavení pájky. Nechci používat benzínový hořák (jako hořák na šperky) nebo plynový hořák kvůli nebezpečí požáru.

#6 Guest_Asturn_*

Zveřejněno 11. listopadu 2013 – 20:48

Faktem je, že blok. uh jakoby to „dýchá“, stahuje se a uvolňuje se s rozdílem teplot a zároveň mi náplast drží další možnost s gumokovovou náplastí (taky jsem ji nainstaloval a funguje už šest měsíců) To vše bylo provedeno kvůli stejné neochotě rozebrat motor.

#7 AlexOF

Zveřejněno 11. listopadu 2013 – 20:55

  • ORG
  • 2 722 zpráv
  • Jaroslavl
  • Pajero Sport 3,2 TDI. Byly tam: Pajero Sport 2,5 tdi, Nissan Terrano-2 2,7 td a OFA 2,3 tdi

Kouzelně jsem narazil na http://www.powerpak. er/hts2000_5ps/

#8 diadya-fedor

Zveřejněno 11. listopadu 2013 – 21:18

  • Členové
  • 10 074 zpráv
  • Moskva, Jugo-Zapadnaja
  • Isuzu Trooper 5dr 4ze1 manuální převodovka 1988, přes 10 let

Pokud se vám podaří odmastit a zabránit tomu, aby se na záplatované plochy dostal olej, tak myslím, že i studené speciální svařování, to na hliník (pokud tam je) vydrží, ale je lepší udělat retence pro úplnější fixaci a volitelně vyvrtejte otvory již vně defektu pomocí závitu, seberte záplatu a umístěte ji na tmel zašroubováním do stejných otvorů

#9 AlexOF

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 08:49

  • ORG
  • 2 722 zpráv
  • Jaroslavl
  • Pajero Sport 3,2 TDI. Byly tam: Pajero Sport 2,5 tdi, Nissan Terrano-2 2,7 td a OFA 2,3 tdi

Zkusím sem vložit fotku. [příloha=100801:_________3.JPG]

Přiložené obrázky

# 10 Neofeet

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 17:15

  • Členové
  • 603 příspěvků
  • Moskva
  • Automatická převodovka Mitsubishi Delica TD 2.5. Toyota HiAce Regius 3,0TD a 4WD. Regius bez 4WD

. Pájka HTS-2000 se používá s propanovým nebo kyslíko-acetylenovým hořákem. Teplota pájení, C: 390. – Máte dostatečné znalosti technologie PÁJENÍ k provedení této šperkařské operace? To je takové umění – ohřívat teplovodivý materiál *lokálně* A také – „vertikálně“ na hromadu.
Není to lepidlo – stačí ho vzít a rozetřít. Navíc se zdá, že poblíž jsou nějaké dráty nebo trubky.
Věřím, že po vyjmutí, umytí a vyčištění to svaříte argonem a „pájení“ mastného rohu do enty je slabé.

A také, IMHO, všechno, co se pokazí, vede ke špatné věci (c) ne mé, ale trpící utrpením, včetně mého. Sejmout a nainstalovat tento přední kryt není tak děsivé.

#11 Guest_Asturn_*

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 19:23

Zkusím sem vložit fotku. [připojit
ment=100801:_________3.JPG]

Mohu nabídnout ještě jednu možnost.
Vezměte obdélníkový pilník, dejte otvoru správný obdélníkový tvar, poté odřízněte kus ze staré pneumatiky nákladního auta a dejte mu obdélníkový tvar, ale větší velikosti, pak pomocí tupého drážkovaného šroubováku zatlačte tuto „zástrčku“ do otvor.
Abych byl upřímný, já osobně bych přesně tohle udělal, kdybych se nechtěl obtěžovat se sundáváním krytu a nemusel se o to starat. Jsem si na 99,9% jistý, že bude držet.

#12 diadya-fedor

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 19:43

  • Členové
  • 10 074 zpráv
  • Moskva, Jugo-Zapadnaja
  • Isuzu Trooper 5dr 4ze1 manuální převodovka 1988, přes 10 let

Potřebujete pneumatiky odolné proti oleji! Jsou vedle něj otvory nebo šrouby zajišťující samotný kryt? Možná možnost, jakou navrhuje Asturn, a částečně to, co bylo zmíněno výše: nějaká záslepka přitlačená k defektu, lépe do něj zapadnout Možná, pokud je tam přístup, vyvrtat defekt do kulatého otvoru velkého průměru, vyříznout a našroubovat a zašroubovat kónickou zátku jako z vany motorového oleje , ještě to dát na tmel?

#13 Guest_Asturn_*

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 19:54

ne, stačí obyčejný a nejlépe tlustý (jako na pneumatikách), protože běžná guma při interakci s olejem nabobtná, čímž díru ještě lépe utěsní

#14 Duck_Hunter

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 20:33

mysl bouře? je to vždy zajímavé.
IMHO vše závisí na vzdálenosti, do které mohou zástrčkové prvky vyčnívat za spojovací rovinu. Pokud je prostor pro vyčnívání o 3 mm nebo více, lze problém vyřešit pomocí kleštinové svorky. Ty slouží například k zavěšení lustru – jednoduchý systém svorníku se zasune do slepého otvoru ve stropě (s háčkem na konci, na který se lustr zavěsí), svorník se zašroubuje do matice, tam je pouzdro mezi šroubem a maticí, při zašroubování šroub přitáhne matici, matice uvolní pouzdro, pouzdro zapadne do otvoru v betonu. Kotva je téměř pryč.
Můžete také pravděpodobně hledat „utěsnění slepých děr“.
těch. tady to je:
od 1.5 řezu do průměru 2.
šroub M3 x řekněme 20-30, závit až k hlavě, tvar hlavy nemá zásadní význam. Odstraňte závity z protilehlých stran brusným papírem na tloušťku šroubu 2 mm, na výšku tak, aby matice byla našroubována, ale šroub také zapadl do otvoru, odstraněná část by měla končit podél spojovací plochy nebo být mírně nad ní , takže vlákno půjde nahoru k hlavám. Uřízněte také hlavu na velikost 2 x 6 mm. Možná ne 6, ale více – pod úhlem to půjde na vzdálenost větší než je délka otvoru, tzn. vybírejte podle umístění a postupně odebírejte.
Guma odolná proti oleji a benzínu je benzínová hadice, vyberte si z čeho pouzdro vyrobíte. Potřebujete tenké, ale mají velký průměr. No, možná naopak z toho nejsilnějšího vyzděného vyříznete průchodku, guma může být zdlouhavá, ale můžete ji obrousit velkým jehlovým pilníkem. Vyvrtejte nebo vypalte otvor pro šroub. Pouzdro by mělo lícovat s přesahem.
Dále sestavte konstrukci: šroub, pouzdro, matici (pokud možno s podložkou). To vše se shromažďuje pomocí vysokoteplotního tmelu, například červeného ABRO. Při utahování matice ji držte za dřík šroubu kleštěmi, není třeba vynakládat velké úsilí. Umístěte matici na nepovolitelný závitový zajišťovač, jako je červený Permatex. Přebytečný šroub a možná i matice lze odříznout bruskou nebo Dremelem;
Nejdříve samozřejmě odmastěte.
ale když není místo pro ořech na výšku, tak je další nápad, jak to udělat stejně, ale obejít se bez ořechu, ale to píšeš, jinak je tam hodně bukof, pro kancelářský plankton se těžko píše hodně na technické téma.

ne, stačí obyčejný a nejlépe tlustý (jako na pneumatikách), protože běžná guma při interakci s olejem nabobtná, čímž díru ještě lépe utěsní

Obávám se, že se z toho časem může stát rosol. Něco podobného jsem měl na začátku vlastnictví auta, už si nepamatuji co a s čím.

#15 Guest_Asturn_*

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 20:40

Obávám se, že se z toho časem může stát rosol.

#16 Duck_Hunter

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 20:43

Mimochodem, je zajímavé, co se stane s odolností gumových zátek proti oleji a benzínu z malých lékařských bublinek, které jsou pod fólií. Asi by měla být ke všemu neutrální.

#17 diadya-fedor

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 21:31

  • Členové
  • 10 074 zpráv
  • Moskva, Jugo-Zapadnaja
  • Isuzu Trooper 5dr 4ze1 manuální převodovka 1988, přes 10 let

Mimochodem, je zajímavé, co se stane s odolností gumových zátek proti oleji a benzínu z malých lékařských bublinek, které jsou pod fólií. Asi by měla být ke všemu neutrální.

Ne, extrémně špatné. Benzín je koroduje, olej jsem nezkoušel
ale píst v plastové lékařské stříkačce od benzínu se téměř okamžitě rozpadne.

#18 Duck_Hunter

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 22:07

Ne, extrémně špatné. Benzín je koroduje, olej jsem nezkoušel
ale píst v plastové lékařské stříkačce od benzínu se téměř okamžitě rozpadne.

Výrobci léků nemyslí na motoristy.

#19 diadya-fedor

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 22:13

  • Členové
  • 10 074 zpráv
  • Moskva, Jugo-Zapadnaja
  • Isuzu Trooper 5dr 4ze1 manuální převodovka 1988, přes 10 let

Výrobci léků nemyslí na motoristy.

myslí si, když potřebují léčbu a léky jako nádoby se neroztaví

#20 Duck_Hunter

Zveřejněno 12. listopadu 2013 – 22:14

myslí si, když potřebují léčbu a léky jako nádoby se neroztaví

Co když dojde k úniku benzínu a vy potřebujete naléhavě vypadnout?
Odpovědět na citované zprávy Vymazat

  1. Isuzu a Opel 4×4 Club
  2. → Fóra
  3. → Chatování
  4. Zásady ochrany osobních údajů
  5. Pravidla fóra ·

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button