ŠkodaŠkoda Rapid

Která je lepší Kia Rio nebo Škoda Rapid

Škoda Rapid

Tomu, kdo vyrobil nevypínatelný zapalovač, bych zatloukl hřebík do hlavičky
Od koupě uběhlo šest měsíců, nemůžu najít optimální polohu sedačky za jízdy, padají mi záda (30 let řízení, to je poprvé taková kravina)
Odpružení je slabé, je to cítit
Kontrolní body 1 a 2 jsou nejasné, nejasné nebo tak něco
Brzdy jsou trochu slabé
Po 120 km/h se vznáší a je jedno, jestli je nabitý nebo ne
Na takový zadeček by byly nutné parkovací senzory
Plast je dvakrát poškrábaný
Myšlenka auta není špatná, ale rozpočet samozřejmě všechny nápady neguje.
Za 845 400 v říjnu 2020 jsem rozhodně nemohl najít nic lepšího. Hledal jsem to.

Výborné auto pro rodinu, bez investic, spolehlivý motor, převodovka Aisin, startování bez problémů v každém mrazu

Skoro žádný, ale prodal jsem ho jen proto, že jsem potřeboval auto s velkou světlou výškou a kufrem.
Za 2,5 roku vlastnictví ani jedna porucha.
Spoje stabilizátoru rychle selžou

Kia Rio, 4. generace, restyling, 08.2020 – 12.2022

Předností je dobré LED světlo, vyhřívané čelní sklo a vyhřívaná všechna sedadla. Zadní kamera je na tuto třídu docela dobrá. A je to.

To je katastrofa, soudruzi. Mám najeto jen 1000 km, stojí to doma, moc se mi do toho nechce, naštěstí se dá jezdit něčím jiným (uklidňuji se, že je to třída B, že je to ruská montáž, ale ne 1,3 s doplňky a při maximální rychlosti.

1. Je ze dřeva, doslova, nosná ložiska tlumičů klepou, jako by měla najeto 150 tisíc, prodejce říká, že je to normální.
2. Spotřeba na 1,6 ve městě 11 litrů, po hybridu je to pro mě divočina, doufám, že po záběhu klesne aspoň na 7.
3. Šumko, to jsou skvělé pocity. Při projíždění louže máte pocit, jako byste se utopili v brodu))
4. Předjíždět náklaďák ve větrném počasí, to je opravdu extrém, to vám řeknu.
5. Velmi chybí atermální sklo, slunce pálí v pohodě, ale to se dá vyřešit fólií.
6. Geometrie karoserie, jak odpověděl manažer, to jsou z výroby křiví roboti)) Mezery předního nárazníku a světlometů jsou na obou stranách jiné, mezery lišt dveří jsou jiné, mezery zadního nárazníku a tělo jsou jiné.
7. Neobtěžoval jsem se propíchnout lak zahušťovadlem, abych nebyl vůbec naštvaný.

Chápu všechno, co to je. ale náklady jsou 1,3 milionu, příliš mnoho.

Která je lepší Kia Rio nebo Škoda Rapid

Přijato283 Dal407

V klubu od 28.12.2016
Fotky: 135
20.08.2018 10: 43

Škoda Rapid – Kia Rio X-line jsou nejzářivější konkurenti na našem trhu. Vzali jsme Rapid s výkonem 125 koní s převodovkou DSG, řadu X s výkonem 123 koní s 6stupňovým automatem. Z napětí konfrontace okamžitě zajiskřily.

Pokrok navzdory

Škoda Rapid je jedním z deseti nejprodávanějších nových zahraničních vozů v Rusku za první pololetí roku 2018 – liftback si pořídilo téměř 17000 XNUMX lidí.

Lídrem hodnocení je Kia Rio za 6 měsíců u nás našlo kupce 51558 25 vozů; Aktuální prodejní statistiky X-line pro tento interval zatím nejsou k dispozici, ale podíl verze se zvýšenou světlou výškou na základě předchozích měření byl XNUMX % a nadále rostl.
Na vzestupu je i dynamika prodejů značek obecně: Kia (+21.6 %) i Škoda (+12.5 %) na konci roku 2017 zvýšily celkový počet prodaných vozů v Rusku. Aktualizovaný Rapid se přitom loni na jaře objevil v Ruské federaci a Kia Rio X-line upravená tak, aby vyhovovala tuzemské realitě, debutovala později.

Rekordní prodejní čísla byla bezpochyby výsledkem pečlivé práce inženýrů a obchodníků a každý model má v rukávu své vlastní trumfy.

Automps.ru zjišťoval, čí karta je silnější v souboji jeden na jednoho – již známý z našich srovnávacích testů s Nissanem Juke a Lada Vesta SW Cross, Kia Rio X-line je proti Škodě Rapid.

Naše poptávka po hatchbackech byla vždy nižší než po sedanech, jak se to stává v našem drsném klimatu. Bojíme se kufrů v kombinaci s interiérem – v zimě může být zima, a najednou vezeme něco smradlavého.

V našem testu liftback Škoda Rapid s crossoverem Kia Rio Xline hatchback.

Kia Rio X-Line v maximální konfiguraci, s atmosférickým motorem 1.6 (123 k) a klasickou 6stupňovou automatickou převodovkou. Korejský vůz se sice začal prodávat později než český, ale právě Kia je vnímána jako staromilec třídy, takto konzervativní přístup zvolili inženýři při tvorbě X-line.

Škoda není společnost, která riskuje zisk vstřikováním inovativních technologií do sériových vozů, ale Rapid s turbomotorem 1.4 TSI a DSG-7 i přes podobný výkon (125 k) nabízí spotřebiteli kvalitativně odlišný přístup k vytvoření levného vozu. . Liftback zpochybňuje zavedené stereotypy o zdrojích a spolehlivosti a staví je do kontrastu s účinností a dynamikou.

Test Škoda Rapid – Kia Rio X-line: start z místa

Ve městě i na dálnici je Škoda Rapid znatelně rychlejší než Kia Rio X-Line. Když je výkon blízko, má turbomotor větší točivý moment a převodovka řadí bleskurychle s kratšími převody. A když si vzpomeneme, že turbomotor lze bez problémů načipovat alespoň na 150 koní, dlaň by hned mohla dostat Čech. Ale je tu nuance.

Převodovka Škody má dvě suché spojky a ty jsou pověstné rychlým opotřebením při časté jízdě v zácpách. A aby byl přenos chráněn, je jeho firmware maximálně citlivý na startovací proceduru. Když jsou tedy vedle sebe při rozjezdu z klidu, dva vozy vykazují velmi těsné výsledky.

Škoda není příliš ochotná se vzdálit, zatímco Kia X-Line se dá trochu popostrčit. Také nemá rád dvoupedálové starty. Pokud podržíte brzdu a plyn zároveň, motor se vytočí až na 1500 otáček a hned se vrátí na volnoběh. Rychlý start je proto nutné předem natrénovat. Ale jinak motor a převodovka poskytují maximum možného. Do křesla vás to netlačí, ale Rapid ani moc dopředu netáhne.

Pasové údaje nejsou ve prospěch Kia – pokud věříte údajům výrobců, pak je škodovka rychlejší ve zrychlení z 0-100 km/h (10.7 s versus 9 s). Podstatná výhoda je i ve výši točivého momentu: Škoda má 200 N*m od 1400-4000 ot./min, Kia má 151 N*m při 4850 ot./min.

Teoreticky jsou všechny dynamické disciplíny pro Škodu, ale ve skutečnosti byl Rapid při rozjezdu z klidu jen o délku před X-Line.

Stav 1:0 ve prospěch Škody Rapid.

Díky nižší světlé výšce a delšímu rozvoru je Rapid stabilnější a poslušnější. Řízení Rio X-line je snadné a příjemné, hodně pomáhá elektronika, která nijak neomezuje akceleraci, ale pojišťuje pro případ závažných chyb. Není tedy těžké dostat z Kia maximum. Rapid je ale prostě rychlejší – méně se naklání, řízení je ještě přesnější, zadní zavěšení, byť s konvenčním nosníkem, je lépe šroubované do zatáček. Ať si někdo říká cokoli, výsledek je na výsledkové tabuli a Škoda je jasným favoritem lidí, kteří si váží jízdy. Navíc i se základním motorem 1,6 zůstává při každodenním pilotování stále velmi vzrušující a příjemný.

Rapid zdědil nejlepší vlastnosti německé autoškoly a při aktivním používání volantu je vnímán jako srovnatelný s ostatními vozy. Nestranné stopky potvrdily senzace – více než vteřinový náskok na krátkém kole ve prospěch Škody Rapid.

Stav 2:0 – Německo vede.

Oba vozy bezpečně sjely z válců: pokus o kontrolu Rio X-line a Rapidu proběhl jako hodinky a současně překonal překážku. Elektronika funguje skvěle – stejně.

Světlá výška

Test světlé výšky je prvkem Rio X-line, protože hatchback byl vyvinut se zvýšenou světlou výškou oproti běžnému sedanu. 170 mm nestačí na sebevědomé projetí 20 cm pneumatiky, musíte vyložit přední nápravu a vzít projektil mazaně.
V případě Škody Rapid jsou triky k ničemu: ačkoliv technické specifikace uvádějí, že u ruských verzí je světlá výška shodných 170 mm, i pouhým okem je zřejmé, že světlá výška Rapidu je menší než u řada Rio X. Pneumatika nepřesahuje ani hranu předního nárazníku: body ve prospěch Kia.

Z pohledu parkování na obrubníku však rozdíl mezi soupeři není tak velký. U Škody Rapid se nárazník znatelně zvedá, u Kia Rio X-Line navíc vyčnívá dopředu téměř vodorovně, jako první navíc trpí stříbrná lišta, na které kontakt s obrubníkem nejspíš zanechá znatelné stopy.

Přes rozdíl v původu je interiér soupeřů velmi podobný. Škoda Rapid je skutečný Němec z masa a kostí. Také Kia Rio X-line byla navržena pod taktovkou Němce Petera Schreyera a její interiér si lze snadno představit v levném Audi. Materiály nejsou drahé, ale design a kvalita provedení jsou vynikající. Volant s kulatým nábojem je téměř přesnou replikou Audi nebo Porsche. Pro levné auto je to jasné plus. Škodě lze vytknout chybějící zrcátko v průzoru řidiče a hlasitě dunící madla na střeše. V Rapidu ale zaujmou racionální sportovní sedadla s mohutnou boční oporou a obrovskou škálou nastavení volantu a sedadla.

Interiéry obou vozů spojuje absence zjevných nedostatků – stejně.

Na zadním sedadle

Se změnou generací se rozvor Rio zvětšil o 3 cm a ukázal se být úplně stejný jako u Škody Rapid: 2600 oproti 2602 mm. Na zadním sedadle Rapidu je ale přece jen více místa na nohy, nad hlavou je ale situace opačná. Škodovka u vysokých pasažérů tlačí na temeno hlavy, Rio X-Line má malou rezervu.

Z hlediska pohodlí pro cestující na zadních sedadlech není v rivalitě mezi Rio X-line a Rapidem jasný favorit.

Skóre 5:4 ve prospěch Německa

Škoda tvrdí, že objem zavazadlového prostoru liftbacku je 550 litrů. Při sklápění sedadel nevznikne rovná podlaha, ale sedák je rozdělen na tři části, oproti dvěma u Kia. Při měření podle metodiky časopisu „Behind the Wheel“ se do kufru Rapidu vejde 460 litrů.

X-line si říká o 390 litrů pro zavazadla: i přes správný krychlový tvar zavazadlového prostoru je tato karoserie z hlediska užitečného objemu horší než liftback – výsledek našich měření je 324 litrů.

Rozdíl není tak velký, ale pro přepravu objemných věcí je jednoznačně preferována Škoda. Navíc má v kufru zajímavější hračky, jako jsou držáky na suchý zip na drobnosti (viz video).

Test Škoda Rapid – Kia Rio X-line: 6:4 – Německo vítězí.

Celková výhoda Škody nad Kia symbolizuje vítězství inovací nad konzervativností: modernější motor, převodovka a podvozek poskytly výhodu v jízdních disciplínách, které se staly rozhodujícími. Je možné, že kdyby se testovala škodovka s motorem 110 o výkonu 1.6 koní a klasickou automatickou převodovkou, výsledek rivality by byl jiný, ale ceny naznačují, že srovnání je správné.

Cenová politika výrobců

Ceník pro Kia Rio X-line začíná na 810 tisíc rublech – za tyto peníze je k dispozici hatchback s motorem o výkonu 100 koní, objemem 1.4 litru a manuální převodovkou. Za motor 25 s výkonem 1.6 koní budete muset zaplatit 123 tisíc rublů a „automatický“ bude o dalších 40 tisíc dražší. Již v „základu“ je X-line dobře vybavena: nechybí klimatizace, systém stability směnného kurzu a pomoc při rozjezdu do kopce. Testovací Kia Rio X-line v konfiguraci Prestige se odhaduje na 1 milion rublů a může se pochlubit „teplými“ možnostmi, zadní kamerou, multimédii se sedmipalcovou obrazovkou a klimatizací.

Škoda Rapid je v základní konfiguraci jednodušší, ale také stojí méně – minimální cena je 646 tisíc rublů. Za tyto peníze bude mít vůz s motorem 90 o výkonu 1.6 koní a manuální převodovkou elektrický posilovač řízení, přední elektrická okna a 1 airbag. Výbavou srovnatelné se základní řadou Rio X-line bude verze Ambition s klimatizací, 2 airbagy, vyhřívanými předními sedadly a zrcátky s 110 o výkonu 1.6 koní a manuální převodovkou stát 869 tisíc rublů. S přibývajícími možnostmi se však ceny vyrovnávají: testovací Škoda Rapid v paketu Style se 4 airbagy a elektronickými asistenty při rozjezdu do kopce i přes turbomotor a DSG-7 stojí 1 milion rublů.
Škoda dokázala udělat pokrok cenově dostupný: přeplatek za moderní převodovku a motor o výkonu 125 koní ve srovnání s klasickým „automatickým“ a atmosférickým 1.6 je pouze 40 tisíc rublů. O skeptiky je také postaráno – záruka se zvýšila na 4 roky/120 tisíc kilometrů. Rozumné ceny a variabilita stupňů výbavy dělají z Rapidu jednu z nejzajímavějších nabídek na trhu a Škodě nebrání ani tak konzervativní konkurenti, jako spíše nedůvěra k novinkám.

Kia Rio X-Line Club

odpověď

uživatelské menu správce
Prohlédnout profil
Najít všechna vlákna založená adminem
Najít všechny příspěvky od admina
Zobrazit fotografii

Zajímavé:
Jak umýt motor Škoda Rapid 2018.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button