ford focus 2ŠkodaŠkoda FabiaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5Škoda Octavia TourŠkoda Yeti

Jak demontovat palubní desku vozu Škoda Octavia Tour

Palubní deska je informátorem řidiče a jeho hlavním asistentem. Škoda fórum se rozhodlo dát kroužky do přístrojové desky, řekněte mi, jak odstranit tento. Ještě loni, než nedej bože, nedej bože, jsem ji sundal z palubní desky bez číselníků přístrojů. Informuje o aktuálním stavu vozu, jak fungují jeho komponenty a systémy. Článek je věnován přístrojové desce vozu Škoda Fabia: panelu zařízení, ikonám, jejichž označení je popsáno, je uvedena anotace k demontáži a opravě.

Jak demontovat palubní desku Škody Octavia Tour

Popis a umístění indikátorů a zařízení na panelu

Škodovky mají tradiční přístrojový štít panel. Palubní deska pro Škoda Octavia A5, A7, Tour: popis. Hlavními prvky jsou rychloměr a otáčkoměr.

Jak demontovat palubní desku Škody Octavia Tour

Dekódování sdruženého přístroje

Pokud je vůz vybaven palubním počítačem, například Škoda Octavia A5, pak je mezi přístroji displej, na kterém počítač zobrazuje různé ikony.

V závislosti na zobrazené ikoně obdrží řidič informace o:

 • teplota okolí;
 • spotřeba paliva, průměrná i okamžitá;
 • ujetou vzdálenost a průměrnou rychlost.

Po zapnutí zapalování se na přístrojové desce rozsvítí kontrolky a různé ikony.

Přečtěte si totéž

Jak odstranit ABS senzor Nissan Qashqai. Senzor abs pro Nissan Qashqai Každý vůz Nissan Qashqai před rokem 2009 i po něm je vybaven protiblokovacím systémem brzd (ABS). Poskytuje kontrolu nad rychlostí otáčení kol a pohybem vozu, udržuje jeho stabilitu a zvyšuje manévrovatelnost i v extrémních situacích. Kromě ní jsou vozy této značky základní.

Zajímavé:
Kde se nachází cívka Škoda Octavia.

Jak odstranit převodovku při vznášení. Nižnij Novgorod Hover-Club Sdružení majitelů a prostě milovníků vozů Great Wall Hover. Jak vyjmout přístrojovou desku na VAZ 2110 vlastníma rukama. Na fóru může každý získat technickou podporu, sdílet novinky nebo zjistit něco nového o svém Hoveru. Jak odstranit sklo ze světlometu Bosch na Prioře. Setkání organizují účastníci.

Jak demontovat palivové čerpadlo na Chevrolet Cruze. Výměna palivového filtru Chevrolet Cruze Zkušení majitelé automobilů vědí, že by měli věnovat pozornost výměně palivového filtru, protože kvalita jízdy závisí na výkonu tohoto prvku. Nyní vám řekneme, kde se nachází palivový filtr Chevrolet Cruze (nebo benzínový filtr), co je potřeba k jeho opravě a video výměny prvku. Kde sakra.

Jak odstranit zadní nárazník Ford Focus Sedan. Demontujeme zadní nárazník na Ford Focus 3.5: hatchback a sedan – žádný rozdíl! Nárazníky jsou první, které na naši neopatrnost doplatí škrábanci a oděrkami a pak vyžadují vážnější opravy. Pokud povrch lokálně tónujete jiným způsobem a povrch samozřejmě tmelíte, pak už jen stěží půjde odstranit praskliny a obnovit to na auto. Dnešek je jiný.

Jak demontovat palubní desku Škody Octavia Tour

Přístrojová deska Škoda Octavia

Některé ikony poskytují obecné informace o nezapnutých bezpečnostních pásech, zapnutích atd., jiné upozorňují na vzniklé poruchy.

Mezi těmito indikátory je třeba věnovat zvláštní pozornost následujícím ikonám:

 • indikátor Kontrola motoru;
 • indikátor nedostatečného nabití baterie;
 • indikátor nízké hladiny oleje.

Pokud se kontrolka Check Engine rozsvítí, znamená to problémy s motorem nebo závady v součástech řídicího systému. Výstražné značky a indikátory mají obecně přijímaný výklad, který si můžete prohlédnout v dokumentaci vozidla (autor videa – Yuriy777888).

Demontáž přístrojová deska Škoda Octavia Tour

V tomto videu uvidíte, jak to udělat správně vzlétnout přístrojová místnost panel na Škoda Octavia Prohlídka.

Zajímavé:
Jak zapnout vyhřívaná zrcátka na Škodě Yeti.

Škoda Octavia, demontáž panelu/palubní desky

přístrojová místnost panel Škoda Octavia Tour A4, jak resetovat titulek videa sami, upozornění na inter-service.

Možné poruchy

Během provozu jsou možné následující poruchy přístrojové desky:

 • porucha podsvícení šipek a indikátorů;
 • oxidace kontaktů;
 • vypálené žárovky;
 • šipky skáčou;
 • senzory jsou rozbité a ukazují nesprávná data;
 • deska je rozbitá;
 • Někdy se zařízení vypne, začnou na něm blikat různé ikony, důvodem je nejčastěji nedostatečné napětí nebo poškození zemnícího obvodu.

Přístrojová deska nemusí být zcela rozebrána, ale v závislosti na poruše.

Návod k instalaci a opravě

Přečtěte si totéž

Jak demontovat světlomet na Hyundai Getz. Kupte si světlomet a zadní značkovač na výměnu Hyundai Getz Hyundai Getz od roku 2005 do 2011 Prodám světlomet 92101-1C505 – přední levý přední světlomet MOBIS originál. Kvalita 100%! 92101-1C501 — přední levý světlomet MOBIS originál. Kvalita 100%! TG-221-1141L-LD-EM – přední levý světlomet TYC je tchajwanská společnost založená v roce 1986. Sphere.

Jak demontovat rukojeť automatické převodovky Ford Focus 2. Vlastnosti opravy Automatická převodovka Ford Focus 2 Druhá generace Ford Focus je vybavena 4stupňovou automatickou převodovkou. Jak demontovat světlomet Renault Megane 2 | moje stroje. Automatická převodovka je dnes samozřejmostí a to není překvapivé, protože jízda s ní je velmi pohodlná a přináší pouze pozitivní výsledky.

Jak odstranit zadní nárazník Ford Focus Sedan. Demontujeme zadní nárazník na Ford Focus 3.5: hatchback a sedan – žádný rozdíl! Nárazníky jsou první, které na naši neopatrnost doplatí škrábanci a oděrkami a pak vyžadují vážnější opravy. Pokud povrch lokálně tónujete jiným způsobem a povrch samozřejmě tmelíte, pak už jen stěží půjde odstranit praskliny a obnovit to na auto. Dnešek je jiný.

Zajímavé:
Jak odstranit chybu na volantu Škoda octavia a5.

Výměna oleje v motoru Škoda Octavia A7. Motorový olej pro Škoda Octavia Majitelé vozů Škoda Octavia A5 a A7 často přemýšlí o frekvenci výměny motorového oleje ve vlastním voze a také o tom, jaké množství a jaký druh nalít. Majitelé těchto vozů se také obávají spotřeby oleje během používání. Zde odpovíme na to, co ještě zbývá udělat pro našeho klienta ohledně otázek.

Pro opravy je nutné připravit následující nástroje:

 • šroubováky: Torx, ploché a Phillips;
 • sada plastových páčidel pro odstranění klipů;
 • přenosná lampa.

Fotogalerie “Demontáž přístrojové desky Škoda Octavia”

Jak demontovat palubní desku Škody Octavia Tour

Jak demontovat palubní desku Škody Octavia Tour

Jak demontovat palubní desku Škody Octavia Tour

Před zahájením oprav je nutné demontovat přístrojovou desku.

Demontáž se skládá z následujících kroků:

 1. Nejprve spusťte volant do spodní polohy a sejměte plastový kryt ze sloupku řízení.
 2. Poté pod zátkami na horní straně štítu musíte odšroubovat dva šrouby Torx.
 3. Dále je třeba demontovat obkladový rám.
 4. Po sejmutí rámu budou přístupné upevňovací prvky přístrojové desky. Materiál je převzat z knihy „Oprava přístrojové desky Škoda Octavia krok za krokem, jak na to“. Po odšroubování upevňovacích prvků a odpojení všech vodičů můžete uklízet odstranit.

Dalším krokem je demontáž odstraněného prvku:

 1. Nejprve se odšroubují dva šrouby Torx. Jak demontovat přístrojovou desku? Poté se odcvaknou západky po obvodu a postupně se odstraní celý panel.
 2. Dále jsou zařízení odstraněna. Nejprve odstraňte šipky, které si předtím zapamatovaly jejich polohu. Poté šablony demontujeme.
 3. Na rubové straně odcvakneme plastové spony, zapustíme twister a oddělíme pouzdro od desky.
 4. Poté provedeme potřebné opravy.
 5. Po odstranění všech závad proveďte montáž v opačném pořadí.

Stav palubní desky určuje, kolik správných informací řidič obdrží a podle toho zareaguje.

Video «Škoda Octavia Prohlídka: demontáž přístrojové desky“

Toto video ukazuje, jak na to vzlétnout uklizeno na voze Škoda Octavia Tour (autorem videa je KBL TV).

Zajímavé:
Který dieselový motor je pro Škodu lepší.

Přečtěte si totéž

Výměna čelního skla na Škoda Yeti. Výměna čelních skel Škoda Yeti do 1 hodiny Záruka na práci – 1 rok! Instalujeme nové lišty Vyměníme čelní sklo – za pouhé 2 hodiny! „Kupisteklo“ – urgentní a levná výměna čelního skla Škody Yeti přímo ze skladu v Moskvě! U nás zakoupíte jakékoliv sklo na Škoda Yeti za konkurenceschopnou cenu a se zárukou.

Jak demontovat světlomet na VAZ 2115 Výměna předního světlometu na světlometu VAZ 2113, VAZ 2114, VAZ 2115 Pokud místo světlometů nasadíte žárovky, nebudou ve skutečnosti osvětlovat silnici, protože světlomet je velmi důležitá a nedílná součást každého auta, díky nim se světlo rozptýlí a cesta je velmi jasně viditelná (při pohledu na to, jak jsou světlomety stále seřízeny, se to prostě stává.

Jak odstranit generátor na Daewoo Nexia. Jak odstranit generátor z videa Daewoo Nexia Jak odstranit generátor | Autor tématu: Zahndra řekni mi, jak odstranit motor generátoru 2.0 2000 se šrouby nahoře a šrouby dole? a jak později napnout řemen, nebo není napnutý generátorem? Igor (Paziah) na motoru 1 jsou dva šrouby, jeden shora a jeden zdola, nejprve je odšroubujte. Konstantin (Hirwen) Ig.

Jak odstranit zámek dveří na Audi A6 C6. Jak odstranit zámek dveří řidiče u Audi A6 C5 Užitečné odkazy pro opravu Audi A6 C5 – C6 | Autorka tématu: Frances Každý člen skupiny sem může přidat odkaz, fotku, video nebo radu týkající se provozu a opravy našich panenek! Eduard (Sever) OPRAVA ZÁMKU DVEŘÍ! Eduard (Sever) TAJEMSTVÍ VÝMĚNY BRZDOVÝCH DESTIČEK! Eduard (sever.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button