ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jak nalepit matnou fólii na sloupky Škody Octavia A5

Pokračujeme ve vyprávění o tuningu auta Škoda Octavia A7 – dříve jsme vyměnili čočky ve světlometech a nainstalovali LED do mlhových světlometů, ale nyní přichází na řadu ztmavení zadní polokoule fólie LLumar ATR 05 CH SR HPR s maximálním zastíněním. V tomto případě je úroveň propustnosti 5 %, což však stále odpovídá GOST 5727-88, která reguluje průhlednost pouze čelního skla a předních bočních oken, bez nastavení jakýchkoli rámečků pro tónování zadní části vozu.

Počáteční průhlednost skla před tónováním.Počáteční průhlednost skla před tónováním.

Počáteční průhlednost skla před tónováním.

Pohled zezadu na vůz v době ošetření.Pohled zezadu na vůz v době ošetření.

Pohled zezadu na vůz v době ošetření.

Samozřejmě, pokud chcete aplikovat méně matný odstín, pak my Můžeme nabídnout další možnosti filmu – z velké části pracujeme s různými řadami odstínů LLumar, jehož propustnost se pohybuje od 5 do 70 procent, kde 5 % je nejtmavší a 70 % je nejprůhlednější.

Příprava fólie pro nalepení na auto. Příprava fólie pro nalepení na auto.Příprava fólie pro nalepení na auto.

Příprava fólie pro nalepení na auto.

Pokud jde o tónovací fólii LLumar ATR 05 CH SR HPR, ta nejen snižuje úroveň infračerveného záření pronikajícího do interiéru vozu, ale také zabraňuje pronikání ultrafialového záření. Stručně řečeno, rozdíl je tento: IR paprsky způsobují alergickou reakci a také zvyšují riziko rakoviny kůže, dále přispívají k vyblednutí interiéru a UV záření přímo zvyšuje teplotu v kabině. Pokud jde o pravidelné tónování, nechrání před ultrafialovým zářením, ale pouze před infračerveným zářením.

Sklo před tónováním umyjte. Sklo před tónováním umyjte. Sklo před tónováním umyjte.Sklo před tónováním umyjte.

Sklo před tónováním umyjte.

Přímá výhoda lepení fólie LLumar ATR 05 CH SR HPR je zřejmá: výlety v horkém počasí budou mnohem snazší, protože teplota interiéru vozu nestoupá na kritické hodnoty. To je velmi důležité v případě dlouhých cest na venkov nebo do vesnice, kde jsou často cestujícími děti a senioři, jejichž zdravotní stav se může zhoršit v důsledku nadměrného ultrafialového záření.

Nanášení tónování na zadní sklo.Nanášení tónování na zadní sklo.

Nanášení tónování na zadní sklo.

Tónovaná boční okna. Tónovaná boční okna. Tónovaná boční okna.Tónovaná boční okna.

Tónovaná boční okna.

Tónovaná skla aut nahříváme fénem.Tónovaná skla aut nahříváme fénem.

Tónovaná skla aut nahříváme fénem.

Přejděme tedy přímo k tónování skel Škoda Octavia – práce zabere 3 hodiny, kde je nejprve nutné připravit fólii LLumar ART. Primární akce se provádějí z vnějšku vozu: musíte film zahřát a nařezat a lepení se samozřejmě již provádí zevnitř. Vůbec naši řemeslníci pracují rychle a efektivně, který nenajdete v garážových službách, kde mimochodem neexistuje pravý film LLumar, který se vyrábí v USA.

Konečná transparentnost autoskel po tónování.Konečná transparentnost autoskel po tónování.

Konečná transparentnost autoskel po tónování.

Po nalepení tónování na zadní skla vozu Škoda Octavia zatlačíme okraje fólie pod čalounění a na samém konci se tónovaná skla vyhřívají průmyslovým fénem. Vystavení vysoké teplotě umožňuje film zcela splynout s povrchem a opakovat všechny jeho křivky. Je důležité si uvědomit, že fólie LLumar ATR nebledne a nebublá, jak je vidět u čínského tónování – důrazně nedoporučujeme lepit levnou fólii na osobní auto, protože ji bude nutné do roka přelepit.

Pohled zezadu a celkový pohled na auto po práci. Pohled zezadu a celkový pohled na auto po práci.Pohled zezadu a celkový pohled na auto po práci.

Pohled zezadu a celkový pohled na auto po práci.

Záruka na fólii LLumar ATR05 je 10 let, což samozřejmě žádný autoservis, který aplikuje standardní odstín, neposkytne. Pokud jde o výsledek práce, s tónovanými skly vypadá Škoda Octavia mnohem působivěji než před prací a v kabině samozřejmě nejsou žádné ultrafialové paprsky. bude mít pozitivní dopad na pohodu řidiče a jeho cestujících.

Přihlaste se k tónování oken

V našem autoservisu si můžete objednat nejen výměnu žárovek, ale také výměnu nebo opravu světlometů a jednotlivých prvků automobilového osvětlení, stejně jako instalaci parkovacích senzorů nebo nanesení barevné fólie rychle, efektivně a levně – kontaktujte nás!

Seznam a cena
provedené práce

  • Tónovaná zadní polokoule (malá střední třída) 5000 ₽

Ochrana auta fólií: výhody, nevýhody, možnosti, ceny

Obalení aut fólií je stále oblíbenější: počet takových aut v provozu roste a služby poskytující tuto službu se množí. Rozhodli jsme se podívat na klady a zápory pokrytí aut fóliemi proti štěrku – jak vinylovými (ekonomická varianta), tak modernějším a dražším polyuretanem.

Hlavním úkolem ochranného filmu proti štěrku, jak jeho název napovídá, je chránit lak před poškrábáním, odštěpky a jinými „drobnými problémy“. Všechny fólie jsou rozděleny do dvou velkých typů: vinylové a polyuretanové. Jako první se na trhu objevily vinylové fólie: svou strukturou se blíží plastu a svou velikost mohou změnit pouze zahřátím, poté ztvrdnou a ztuhnou. Polyuretanové fólie proti štěrku se svými vlastnostmi, složením a charakteristikou přibližují pryži: bez zahřívání se mohou výrazně natáhnout, ale přesto se vrátí do původních rozměrů. Nejnovější film přirozeně rychle dobyl trh.

Auto potažené průhledným polyuretanem

Polyuretanová fólie proti štěrku byla vyvinuta a poprvé použita pro potřeby americké armády. Byl aplikován na čepele vrtulníků během operace Pouštní bouře, protože jinak by se čepele v „písečném“ vzduchu na Blízkém východě velmi rychle opotřebovaly. Velcí výrobci vinylových fólií si uvědomili výhody polyuretanu a začali jej používat pro obalování automobilů. Vždyť vinyl byl původně vyvinut pro reklamu, nápisy a vše, co nepodléhá agresivním vlivům prostředí.

Pociťte ten rozdíl: karoserie je již pokryta matnou vinylovou fólií, ale nárazník ještě ne

Zásadní rozdíl je v tom, že vinylová fólie chrání v podstatě jen díky své tloušťce, zatímco polyuretanová fólie chrání díky svým vlastnostem. V zimě při nízkých teplotách polyuretanové fólie neztrácejí své ochranné schopnosti, ale vinylové fólie se ještě více „opalují“ a jejich roztržení není obtížné.

Výsledek zimního použití běžné vinylové fólie na kapotě: praskliny, otoky a v důsledku toho loupání vedly k tomu, že na jaře bylo nutné film zcela odstranit.

Vinyl nebo polyuretan?

jaké jsou rozdíly? Vinyl je běžná průhledná fólie s průměrnou tloušťkou asi 100 mikronů (0,1 mm), která se používá hlavně pro balení automobilů. Dobře chrání před drobnými škrábanci, větvemi, pískem a poškozením při neopatrném mytí. Nevýhody – rychle vybledne na jasném slunci a pod vlivem činidel zežloutne. Vinylová fólie může být nejen průhledná, ale i matná, v takovém případě se stává také prvkem stylu. Je pravda, že v případě poškrábání nebo malého čipu budete muset celý prvek přelepit (nebo se smířit s nedostatkem estetiky).


Tohle auto právě dostalo matný průhledný vinylový obal.

Polyuretanová fólie (někdy také nazývaná jednoduše uretanová) je poměrně odolná, obvykle o tloušťce asi 150 mikronů (méně běžně až 300 mikronů), dobře odolává velkým třískám a hlubokým škrábancům a je vhodnější pro ochranu automobilů než vinyl. Například dobře chrání lak před nárazem do dveří sousedního auta nebo vozíku v supermarketu. Polyuretan propouští ultrafialové záření, proto, abyste zachovali jednotný odstín laku, nemusíte zakrývat celé auto: zakryté a nechráněné části se nebudou lišit v odstínu ani po několika letech používání.

V automobilkách se auta nelakují matnými barvami. Taková auta jsou zpravidla pokryta vhodnými fóliemi.

Zároveň je však polyuretanová fólie mnohem dražší než vinylová fólie, její cena (bez lepicí práce) je pětkrát vyšší: pokud metr levné vinylové fólie bude stát 750 rublů (i když existují dražší možnosti), pak polyuretan film bude stát 3.

Vlastnosti různých filmů

Nalepte fólii na speciální mýdlový roztok. Jako základ použijte šampon Johnson’s Baby bez alkálií nebo přípravek na mytí nádobí Fairy. Některé pastery jednoduše používají vodu, ale složení mýdla pomáhá filmu nelepit, takže pokud se vytvoří záhyb, lze jej bez následků roztrhnout a znovu srolovat.

Ceny od různých výrobců mírně kolísají, v rozmezí 10-15 procent. Na trhu s polyuretanovými fóliemi jsou tři hlavní hráči: 3M (dříve nazývaný Venture Shield, podle ředitele vývoje Re-Styling Ivana Kovaleva kvalita v poslední době velmi poklesla), Suntek a Hexis. Společnost Re-Styling preferuje spolupráci s nejnovějším výrobcem: „Hexis je nejtransparentnější, dává nejmenší množství shagreenu při dobrém poměru cena/kvalita,“ říká Ivan Kovalev.

Je možné zabalit auto sami?

Pro nezasvěcené je těžké uvěřit, že všechny tyto záhyby filmu budou úhledně vyhlazeny již po hodině a půl.

Teoreticky to možné je. Je důležité, aby v místnosti byla stálá teplota 20-23 stupňů Celsia, a aby tam nebyl průvan, špína a prach. Při lepení je fólie odstraněna z podkladu, který chrání lepicí vrstvu (v principu obdoba oboustranné pásky), a vzniká statická elektřina, která okamžitě přitahuje mikroskopické částice prachu.

Na nové auto je potřeba aplikovat fólii, ať už dekorativní nebo ochrannou. Auto, které má najeto i 100 km, už může mít nějaké škrábance a oděrky a fólie je zviditelní. Na rozdíl od vinylových fólií vyžadují polyuretanové fólie čas na vysušení vozu, obvykle asi 12 hodin. „Vůz dokončujeme večer, abychom ráno, až voda zpod fólie zaschla, mohli nedostatky opravit,“ říká Evgeniy Zhuravlev, senior manažer společnosti Atlant-M.

Takto probíhá proces přípravy a balení auta fólií.

Poskytují dekorativní fólie ochranu?

Dosud jsme mluvili o průhledných ochranných fóliích. Existují ale ještě dva druhy materiálů: barevné fólie včetně těch s různými efekty (kůže, karbon, dřevo atd.) a chrom. Ty jsou lepeny polosuchou metodou („na badyagu“) – povrch je ošetřen mýdlovým roztokem a poté je aplikován film. To je způsobeno zvláštností chromové fólie, jinak se při jejím podkopání mohou tvořit strie a hologramy a celý kus fólie bude muset být vyhozen. Barevné fólie se stejně jako průhledné lepí „nasucho“, to znamená, že na povrchu by neměla zůstat jen tenká vrstva mýdlové kompozice a žádná voda.

Své auto si fólií oblepíte sami, ale pro opravdu kvalitní práci potřebujete speciální nářadí, dovednosti a zkušenosti

Barevné a chromované fólie mají také ochrannou funkci, ale vzhledem k jejich menší tloušťce (70-100 mikronů) snáze prorazí. Existuje však řada barevných fólií, které mají stejnou tloušťku jako ochranné – chrání karoserii stejně účinně jako běžné a zároveň mění i vzhled vozu. „Ale lidé, kteří si objednávají barevné fólie, se zpravidla zajímají především o vzhled, ne o ochranu,“ říká Ivan Kovalev.

Cena otázka

Cena autopotahu závisí na několika faktorech:

1. Fólie a její tloušťka, typ, barva.
2. Typ automobilu a jeho konstrukční vlastnosti. Zde je příklad: BMW X6 a BMW X6M jsou v podstatě stejná auta, ale mají rozdíly, které komplikují balení (aerodynamická karoserie, rozšíření podběhů kol v barvě karoserie atd.).
3. Rozsah „zesilovacích“ prací: montáž a demontáž vozu. Existují auta, která je třeba kvůli zabalení rozebrat téměř na polovinu: odstranit nárazníky, světlomety, ozdobné lišty, lišty a tak dále.

Před zakrytím fólií se odstraní vše, co lze odstranit.

Cenové rozpětí bude poměrně velké. Například pokrytí crossoveru (jako je Mitsubishi ASX nebo Nissan Qashqai) vinylovou fólií bude stát nejméně 35 000 rublů (životnost nejméně tři roky). Zabalení stejného vozu polyuretanem s životností nejméně pět let bude stát o 15–20 tisíc rublů více. V každém případě jsou tyto ceny přibližné a jsou projednány s klientem s přihlédnutím k vlastnostem každého vozu.

Okraje fólie se musí dostat dovnitř lepených prvků, jinak během provozu hrozí odlepení fólie

Úplné zabalení auta je docela drahé. A často lidé aplikují protištěrkovou fólii pouze na nejzranitelnější prvky. Nejčastěji – přední nárazník, kapota, přední blatníky, někdy střecha a plocha za klikami dveří.

Prvky složitých tvarů nebo těžko přístupná místa vyžadují obzvláště pečlivý přístup k lepení

K péči o film nejsou žádná zvláštní přání. Matné nelze leštit a při návštěvě myčky musíte zaměstnance upozornit, že auto je potažené fólií, aby nepřiblížili stříkací pistoli. Některé díly jsou lepeny spoj na spoj, kde fólie nezachází za díl a pod určitým úhlem a obrovským tlakem ho můžete „nadzvednout“. Ačkoli, jak říkají odborníci, je to možné pouze při nekvalitní práci, obvykle je fólie pevně přilepená a nelze ji snadno odtrhnout. Životnost většiny fólií je minimálně pět let. Aby fólie předčasně nezežloutla, je nutné auto dlouhodobě nešpinit.

Pravidelně žlutý lesk a polyuretanový čirý film

Polyuretan a vinyl ve srovnání

Výsledek?

Polyuretanová fólie je dnes nejlepší ochranou laku před třískami, poškrábáním a kamínky, stojí však 5krát více než běžný vinyl. Je pravda, že v případě prodeje se náklady na zabalení vozu (zejména při intenzivním používání) mohou vyplatit, protože karoserie bude „jako nová“.

Zajímavé:
Jak zaregistrovat klíč Škoda Superb.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button