ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jak upravit Škoda Octavia A5 1.8 tsi

Neplechy, pokud se potýkáte s tím, že vám kamna začala slabě foukat do nohou, ale ve skutečnosti prakticky nefouká. A i když je tlumič zcela přepnut na nohy, proud vzduchu fouká do obličeje, problém je vyřešen přizpůsobením. Přikládám dvě videa jak na to. Pokud adaptace nepomohla, přikládám druhou možnost ošetření s fotoreportáží.

Úprava tlumičů Škoda Octavia A5 – video

Stisknutím tlačítka zapněte klimatizaci a vyfoukněte ji směrem k sobě, držte obě tlačítka.
Tlačítka zablikala.
Počkáme 20 sekund na dokončení diagnostiky.
Vlastně všechno.

Ne každému to funguje, ale není na škodu to zkusit.

Kdo má Octavii 2013 s aktualizovanou klimatizací.

V každém případě se občas vyplatí tento postup provést, aby se všechny tlumiče dostaly do krajních poloh a časem se nezasekly.

MOŽNOST 2

Řidič AlexBabkov měl jen vítr na hlavě.
Zjistil jsem důvod: disk vypadne.


Sbírky na téma:

Vařič fouká pouze v poloze 4 – ve zbytku nefunguje – Škoda A5
Pokud ohřívač fouká pouze rychlostí 4, je ohřívací odpor pryč?
Poznámka pro ty, kteří budou čistit sporák – zkušenost poradce při potížích

5 komentáře

Nikde jinde jsem nenašel, abych mohl psát, tak píšu sem.
Regulátor topení nějak umře – nejdřív se ztratil kontakt (o tom pochybuji) při 1. rychlosti topení/klimatizace, pak při 2., nyní jednou z 50x sepne 3. rychlost, stabilní je pouze 4. rychlost. To znamená, že v pořadí „aktivity“ jejich použití odumírají (pro zapnutí 3. projdete postupně prvními dvěma, první se obecně používá nejčastěji). Chtěl jsem koupit náhradní (nikdo se nezavazuje k opravě kontaktů), ale pro můj český 2007 stojí 8 tisíc rublů i při demontáži, nový od 20 tisíc Ale všiml jsem si, že pokud zapnete 1 nebo 2/3 otáčky – svítí dioda klimatizace („AC“ na palubní desce), otáčky naskakují (nezávisí na zvolené rychlosti), ozve se nějaký hukot – zřejmě se rozběhne chladivo, jen ventilátor ne. pracujte, dokud nevyberete 4. Možná je problém v nějaké desce, funguje samotný regulátor otáček? Otázkou tedy je, kde je tato deska, vyřeší problém výměna řídicí jednotky topení (pokud je v ní), nebo je možná dokonce někde pod palubní deskou? A pokud je to v nastavovacím bloku, může se k tomu někdo dostat a něco vyměnit?
Toto zjevně není topný odpor – existují 1 nebo 4 rychlosti bez možností, ale pro mě zemřely přísně jedna po druhé, první se vůbec nezapne. A poslouchat 1. rychlost klimatizace je vždycky otravné.

Přizpůsobení škrticí klapky

Aby motor Škoda Octavia fungoval správně a bez poruch, je nutná úprava škrticí klapky. Po provedení této operace se výrazně zvýší stupeň „citlivosti“ motoru na pohyby plynového pedálu. Známkou toho, že vaše auto potřebuje přizpůsobení plynu, je nerovnoměrný volnoběh motoru. Předčasné opravy mohou vést ke zvětšení mezery mezi tělesem škrticí klapky a ventilem – to ohrožuje zrychlené opotřebení dílů.

Motor Škoda Octavia

Před zahájením oprav odborníci důrazně doporučují vysoce kvalitní čištění škrticí klapky od nečistot a usazenin, které narušují její normální fungování. K mytí se dobře hodí speciální čisticí prostředky určené k čištění karburátoru. Při výběru produktu je třeba si uvědomit, že levný produkt má zpravidla nízkou kvalitu, takže jeho účinnost bude také nízká. Před čištěním musíte odstranit škrticí klapku nebo se pokusit odstranit znečištění bez jeho demontáže. Mimochodem, konstrukce motoru automobilu Škoda umožňuje vysoce kvalitní čištění bez nutnosti demontáže.

Po dokončení „čištění“ můžete přejít přímo k přizpůsobení škrticí klapky. Před zahájením provozu se doporučuje zahřát motor na teplotu 85 C za takových podmínek, opravy budou mnohem jednodušší.

Známky, že je potřeba opravit

motor 1.6 Škoda Octavia

Motor automobilu Škoda vyžaduje přizpůsobení škrticí klapky, pokud dojde k náhlým změnám napětí, periodickým poruchám v palubním systému nebo nesprávnému fungování baterie.

Pokud jsou zjištěny možné problémy, musíte nejprve zkontrolovat stav elektronické řídicí jednotky, opravit nebo vyměnit. Pokud se problém nevyřeší, měli byste dálkové ovládání důkladně vyčistit – je možné, že nečistoty nahromaděné na něm narušují jeho normální provoz. Pokud se tímto postupem nic nezmění, je s největší pravděpodobností nutná oprava nebo výměna plynového pedálu.

Pokyny krok za krokem

Škoda Octavia na silnici

Adaptace plynu označuje operaci, při které ECU lépe a přesněji vnímá umístění a chování plynového pedálu, v důsledku čehož jsou její příkazy motoru jasnější a správnější. Při provádění této opravy zůstávají plynový pedál a plynový pedál nevyužity.

Nezapomeňte, že před zahájením provozu je nutné zabránit nastartování motoru, proto se doporučuje vypnout zapalování.

Škrtící klapku je zcela možné přizpůsobit sami, stačí střídat a být připraven na to, že požadovaného výsledku lze dosáhnout až na druhý nebo i třetí pokus.

  1. Nejprve zahřejeme motor vozu Škoda na 80 – 90 stupňů C, vypneme jej a vyjmeme klíček ze zapalování.
  2. Vložíme klíč do zapalování a opatrně jím otočíme, dokud se nerozsvítí kontrolky, počkáme 20 sekund a vrátíme klíček do původní polohy. Odvedeme ho z hradu.
  3. Pomocí klíče nastartujeme motor.

Je důležité si uvědomit, že během všech těchto akcí zůstává plynový pedál neaktivní. Pokud to nepomůže, můžete zopakovat všechny kroky od začátku. Pokud je duplikace také neúspěšná, je nutné použít speciální elektronické zařízení.

Proč je nutné provádět opravy?

Škoda Octavia na ulici

Abyste pochopili, proč je potřeba přizpůsobení, musíte nejprve pochopit, co je to škrticí ventil – to je výkonný prvek elektromotoru, který je zodpovědný za volnoběh. Pro co nejpřesnější umístění souřadnic tohoto prvku je nutné vzít v úvahu indikátory napětí na regulátoru. Pomocí dálkového průzkumu Země a elektrické trakce se účinně snižuje zpomalení výboje plynu. Pokud chcete, aby byl rozsah volnoběhu co největší, je potřeba nastavit maximální možný úhel otevření. Horní hranice rozsahu je 50 kg/hod, této poloze se také říká studený start. Pokud se vyskytnou technické problémy s motorem, pak doporučený dojezd odpovídá 11 kg za hodinu.

Škoda Octavia na horách

Pokud se po provedení výše uvedených kroků nedosáhne očekávaného výsledku, pak může být příčinou porucha potenciometru. V tomto případě je nutné jej vyměnit. Abyste si však byli zcela jisti správností „diagnózy“, je lepší konzultovat s odborníky.

Odborné poradenství

Profesionálové doporučují provádět opravy a seřízení dálkového ovládání sami pouze v případě, že osoba, která to dělá sama, má v této věci alespoň nějaké zkušenosti a znalosti. V opačném případě povede neodborný zásah k poruchám motoru a k vážnějším problémům.

Abyste se vyhnuli vážným technickým problémům a vážným nákladům na jejich odstranění, můžete opravy svěřit kvalifikovanému odborníkovi. Navíc i ve značkovém autoservisu má tento provoz celkem přijatelnou cenu. Pokud chcete v této fázi ušetřit, můžete si prvky umýt sami a platit pouze za úpravu.

Mnohem lepší by bylo zajít do servisu a nechat auto opravit zkušenými mechaniky. Pokud si ale chcete splachování a nastavení sami vyzkoušet, je potřeba ke všemu přistupovat velmi opatrně a dělat vše podle návodu.

Zajímavé:
Kdo vyhrál ve Skoda karog.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button