ŠkodaŠkoda Rapid

Jak svítí světla předních dveří Škoda Rapid?

Více světla. Pojďme se seznámit s aktualizovaným liftbackem Škoda Rapid

Více světla. Pojďme se seznámit s aktualizovaným liftbackem Škoda Rapid

Foto: Škoda | Oleg Rastegajev

Proč se v Rusku praktický liftback Škoda Rapid prodává téměř dvakrát tak špatně než platformový sedan Volkswagen Polo – 25579 44831 vozů oproti XNUMX XNUMX loni? Jedním z důvodů je méně komfortní odpružení. Když jsem šel na jízdní prezentaci aktualizovaného Rapidu v Německu, byl jsem si jistý, že tento nedostatek bude opraven. Nicméně…

– Jaké auto preferujete – naftový nebo benzínový litr?

Ne, díky, ani jedno, ani druhé. V Evropě se aktualizovaný Rapid představuje s novými tříválcovými motory 1.0 TSI pro tento model o výkonu 95 nebo 110 k, s dieselovými motory 1.4 TDI (90 k) a 1.6 TDI (116 k). Jejich cesta do Ruska je ale zatarasená: v závodě Kaluga koncernu Volkswagen, kde se Polo a Rapid vyrábí v plném cyklu, budou nadále montovat atmosférické motory 1.6 o výkonu 90 nebo 110 koní. spárován s „mechanikou“ nebo šestistupňovým „automatem“ – nebo 1.4 TSI (přeplňovaný, 125 k) se sedmistupňovým „robotem“ DQ200. Navzdory tomu, že všechny dětské nemoci tohoto boxu máme za sebou, což prokázaly naše vytrvalostní testy, lidé jsou k „robotům“ nedůvěřiví a dávají přednost klasickému hydromechanickému „automatu“. Navíc na Rapid a Polo funguje bezchybně.

Do Německa ale auta s atmosférickými motory nepřivezli, a proto beru klíčky od verze 1.4 TSI DSG.

Příjemné zrychlení – zejména při aktivovaném režimu sportovní volby převodovky. Spolehlivá a někdy i bezohledná manipulace – a. Známé třesení na malých nerovnostech. Proč si prostě nepůjčíte nastavení tlumičů z Pola?

Doplatek za bi-xenonové světlomety s denním svícením – 38300 XNUMX rublů

Čeští inženýři rozhazují rukama a mumlají o sportovnější ideologii Škody. Ruská montovaná auta budou stejně jako dosud vybavena odpružením pro špatné cesty se světlou výškou zvýšenou o 12 mm – pohodlnější nastavení pružin a tlumičů pro nás nepřipravili. Jedinou reakcí na stížnosti spotřebitelů bude výměna pneumatik. S novými koly Clubber budou spárovány pneumatiky 195/55 R16 namísto předchozích 215/45 R16. Je snadné si spočítat, že taková výměna přidá asi 10 mm k pracovní výšce pneumatiky a zároveň zvýší světlou výšku vozidla o stejných 10 mm. Boty s jinými dosedacími průměry zůstanou stejné – od základních 175/70 R14 až po špičkové volitelné 215/40 R17.

A co „obličej“? Pokud jde o mě, „zvedání“ se povedlo: s novým nárazníkem a mlhovkami vypadá Rapid větší a pevnější. Zejména s chromovanou lištou ve spodní části, která je standardem ve verzi Style. Mimochodem, nyní si můžete objednat bi-xenonové světlomety s automatickým přepínáním z dálkových na potkávací – ty lze snadno identifikovat podle stupňovitých světel a přítomnosti povinných trysek ostřikovačů, protože jejich světelný tok přesahuje 2000 lumenů. Dříve byly na Rapidech xenonové pouze potkávací světlomety a pro takové byla ostřikovač volitelná.

Většina však zvolí levnější varianty: základní, kde denní svícení tvoří slabě osvětlená část dálkového světla (15W vlákno ve svítilně H15), nebo prostřední – s pásy šesti LED svícení .

V interiéru je jen málo změn: na cifernících přístrojů se objevily šedé lemy, mírně se změnily obrysy deflektorů ventilačního systému a kliky na klimatizační jednotce. Obecně ale Škoda, stejně jako dříve, potěší příjemným sedadlem, volantem a upraveným úsilím na všech ovládacích prvcích. Ti, kteří zvolí pokročilý mediální systém Amundsen, budou mít možnost nejen vychutnat si dobrou odezvu dotykového displeje s tlačítky, která se objeví, když se přiblíží ruka, ale také připojit chytrý telefon přes protokoly CarPlay nebo Android Auto. A cestující na zadních sedadlech si nyní budou moci dobíjet své gadgety ze dvou USB konektorů.

Přijímání objednávek na aktualizované Rapidy již začalo – základní verze Entry, kterou volí doslova jen málokdo, zdražila z 599 na 604 tisíc rublů. A nejoblíbenější balíček Active (na konci loňského roku jej zvolilo 57 % kupujících) nyní stojí od 660 tisíc rublů za verzi s výkonem 90 koní s manuální převodovkou a od 763 tisíc za verzi s výkonem 110 koní s převodovkou. automatická převodovka. Ale za Rapid 125 TSI s výkonem 1.4 koní s DSG (pouze 6% loňského prodeje) budete muset zaplatit nejméně 904 tisíc rublů. Za nejatraktivnější možnosti, jako je bezklíčový přístup, klimatizace, zadní kamera a mediální systém Amundsen, musíte zaplatit zvlášť a cena Rapidu snadno přesáhne milion rublů. Obdobnou cenovou politiku však dodržují i ​​hlavní konkurenti – Hyundai, Kia a Volkswagen.

Verze Spaceback (na obrázku vpravo) se v Rusku neprodává. Není to velká ztráta – má menší zavazadlový prostor než liftback: 415 litrů versus 530. A se sklopenými zadními sedadly také – 1381 versus 1490 litrů.

Zajímavé:
Jak připojit vodiče ke spínači Škoda Felicia.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button