ford focus 2

Jak vyměnit kabinový filtr na Ford Focus 2

Vozy Ford Focus II jsou vybaveny běžným nebo uhlíkovým kabinovým filtrem. Druhý se liší vzhledem – jedna strana je tmavší kvůli vláknům aktivního uhlí ve složení. Lépe čistí vzduch od toxinů a patogenních bakterií. Další výhodou spotřebního materiálu je slušná úroveň neutralizace nepříjemných pachů. Kazeta s přidaným uhlíkem má nevýhodu. Ucpává se rychleji než normálně. Výměna kabinového filtru Ford Focus 2 není snadný úkol. Je to všechno o tom, kde je součást nainstalována. Je těžké se k němu přiblížit, budete muset sundat plynový pedál. My vám ale prozradíme, jak práci zvládnout co nejrychleji a nejsnadněji.

Frekvence výměny

Ucpaný a nový filtr Ford Focus 2

Stará a nová kazeta

Když se podíváme do předpisů pro pravidelné technické prohlídky (TO) automobilu, uvidíme, že výrobce doporučuje měnit kabinový filtr každých 20000 XNUMX km. Ale soudě podle našich zkušeností spotřební materiál „žije“ mnohem méně. To je způsobeno obtížnými provozními podmínkami. Pokud v malém městě neovlivňuje environmentální situace míru znečištění, pak v metropoli jsou věci jiné. Částice sazí a škodlivých látek ze smogu ucpávají vlákna filtrační vložky mnohem rychleji, než inženýři v západních zemích se zelenou agendou očekávají.

Doporučujeme vyměnit spotřební materiál po 15 tisících kilometrech.

První známkou, která naznačuje potřebu výměny, je výskyt cizích pachů v interiéru vozu. Existují další příznaky. Kvůli špatné cirkulaci vzduchu se potí čelní sklo a topení začne špatně fungovat. Pokud se to týká vašeho vozu, pak je čas nainstalovat nový díl.

Zajímavé:
Jak vyměnit žárovku ve ford focus 2 non-restyling.

Katalogové číslo filtru

Kód originálního uhlíkového filtru pro FF2 je 1354953. Když znáte číslo, můžete vždy najít náhradu. Chcete-li to provést, stačí zadat čísla do vyhledávacího pole oblíbených online obchodů s náhradními díly. Zde je seznam analogů:

Pokud má vaše auto tovární kabinový filtr, je to normální. Doporučujeme přejít na uhlí. Kvalita náhražek někdy ponechává mnoho přání. Abyste si nevybrali padělek, měli byste se zaměřit na vlastnosti původního dílu:

  • hmotnost: 300g;
  • šířka: 208 mm;
  • počet přeložení: 31.

Padělaný výrobek obvykle váží 200 gramů, jeho šířka není větší než 190 mm a počet záhybů je pouze 20 kusů. Nepřímé známky padělku: špatný tisk na obalu, popis s chybami, šedý karton bez identifikačních znaků. Při objednávání vám prodejce krabici pravděpodobně neukáže. Ale technické specifikace jsou ve většině produktových karet. Doporučujeme věnovat pozornost šířce, hmotnosti a porovnat parametry s referenčními. Filtr s měkkým rámem se instaluje snadněji. Nemusíte ani sundávat plynový pedál.

Seznam nástrojů

Při posuzování vnitřního uspořádání má člověk pocit, že systém vytápění a klimatizace navrhl japonský inženýr. U vozů s pravostranným řízením je místo instalace kabinového filtru snadno dostupné. U aut s levostranným řízením to není tak hladké. Kazeta je instalována na straně řidiče, vpravo od plynového pedálu. Nejprve vám doporučujeme shromáždit potřebné nástroje, aby se uprostřed práce neukázalo, že nemáte potřebný klíč. Zde je seznam:

  1. Zásuvkové hlavy pro 10 a 7.
  2. Kleště a šroubovák.
  3. Ráčna s kardanem.

Prodejny automobilů mají také flexibilní prodlužovací šňůry, které lze použít pro instalaci na šroubovák. Usnadňují dosažení šroubu i na obtížných místech, kam se nelze dostat pomocí klíče a nástrčky.

Zajímavé:
Jak by měly být umístěny rozvodové vačky pro Ford Focus.

Krok za krokem

Postup výměny ucpaného kabinového filtru v restylingu Ford Focus 2 se neliší od práce s první úpravou vozu. Druhá generace vozu sjela z montážní linky v roce 2007 a výroba FF2 pokračovala až do roku 2011. Nezáleží ani na typu motoru. Ať už je to 1,4; 1,6; 1,8 nebo 2 litry Zde je umístěn kryt kabinového filtru:

Umístění kazety

Kryt kabinového filtru

Jak vidíte na obrázku, plynový pedál brání vytažení patrony. S vysokou úrovní obratnosti to lze provést, pokud má filtr pružné tělo, bez výztuh. Při manipulaci však hrozí nebezpečí křivé instalace dílu. Nebude běžná práce s mezerami a záhyby. Faktor účinnosti (efektivita) se značně sníží. Do kabiny se budou dostávat nepříjemné pachy z ulice. Proto vám doporučujeme, abyste se vydali správnější cestou.

Odšroubujte upevňovací prvky plynového pedálu

Odšroubujte tři 10mm šrouby

Tři šrouby za 10

První baštou na cestě k výměně kabinového filtru budou tři šrouby, které zajišťují plynový pedál. Jeden je vlevo dole a je snazší se k němu dostat. Další dva jsou umístěny nahoře. Pro práci je vhodná 10mm zásuvka nebo ráčna s kardanem a ohebnou hřídelí. Není třeba vyvíjet žádné vážné úsilí. Upevňovací prvky se snadno poddávají, protože v interiéru je nízká vlhkost, takže nedochází ke korozi.

K pedálovému mechanismu se hodí svorkovnice. Nedoporučujeme jej vytahovat ze sedadla. Protože zdroj je podle výrobců Ford Focus 2 navržen pouze pro 10 cyklů zapnutí a vypnutí zástrčky. Je lepší posunout pedál co nejvíce doleva, aby nepřekážel při další práci.

Sejmutí krytu

Odšroubujte tři samořezné šrouby 7

Tři šrouby za 7

Kryt kabinového filtru je držen třemi šrouby. Jeden je dole, druhý nahoře a třetí uprostřed. Upevnění pedálů je odšroubováno, posune se doleva a nepřekáží při práci. Budete potřebovat nástroj, který dosáhne na šrouby. S tímto úkolem si poradí nástrčná hlava nebo flexibilní nástavec šroubováku. Někdy nejsou všechny šrouby na svém místě. K tomu dochází, pokud má vůz několik majitelů. Doporučujeme doplnit chybějící hardware. Při plné fixaci bude filtr lépe držet na svém místě.

Zajímavé:
Jak zkontrolovat přítomnost vodičů pro tempomat ford focus 2.

Stačí kryt opatrně vypáčit šroubovákem a sejmout. Pokud je plast přilepený, můžete okraje nastříkat WD-40, počkejte několik minut, otřete zbývající „tekutý klíč“ hadříkem a zkuste to znovu. Nyní vše vyjde.

Vyjmeme kazetu

Vyjměte filtr z pouzdra

Vytáhněte filtr doleva

Tato záležitost není tak jednoduchá, jak se zdá. Ford Focus 2 je navržen tak, že při pokusu o vyjmutí kazety sešlápnete brzdový pedál. Dá se i odstranit, ale to je řádově náročnější než práce související s pohonem akcelerátoru. Proto vám doporučujeme kazetu jednoduše ohnout tak, aby se vešla pod pedál. Filtrační vložka bude muset být ještě vyhozena. Nepracujte opatrně.

Zbývá pouze vybalit nový kabinový filtr a vyměnit jej za ucpaný. Zde je důležité projevit zdrženlivost. Kazeta bude držet na pedálech. Snažte se nepoškodit tenká vlákna nebo nedělat záhyby na akordeonu.

Na boční straně kazety je směrová šipka. Při instalaci by měl směřovat do interiéru.

Nyní musíte nasadit kryt filtru Ford Focus 2 a zajistit jej samořeznými šrouby. Posledním krokem je instalace plynového pedálu. Zašroubujte všechny tři šrouby na místo. Tím je práce dokončena.

Závěry

Starý kabinový filtr Ford Focus 2 můžete vyměnit za nový sami. Existuje jen několik úskalí. Prvním je nebezpečí zlomení „čipu“ dráty plynového pedálu, pokud jste v pokušení vyjmout zástrčku. Soudě podle našich zkušeností majitelé strojů FF2 často zničí čerstvé kazety při pokusu o jejich instalaci. Díl křivě zapadá do pouzdra a téměř nečistí vzduch od toxinů a nečistot. Pro výměnu doporučujeme navštívit autoservis. Zkušení technici rychle vyjmou starou kazetu a nainstalují novou. Plynový pedál zůstane funkční a filtr bude plnit své funkce až do příští údržby.

Výměna kabinového filtru Ford Focus 2 podrobné pokyny.

Majitelé vozů Ford Focus 2 druhé generace, kteří dávají přednost servisu svých vozidel sami, budou muset v určitém okamžiku řešit výměnu kabinového filtru.

Zajímavé:
Jak odstranit palubní desku ford focus 2.

Výměna kabinového filtru ve Fordu 2

Tento postup není složitý, nicméně vzhledem k umístění prvku bude problematické dokončit. Tento článek byl napsán, aby pomohl těm, kteří se rozhodnou vyměnit kabinový filtr sami.

Doporučení pro výměnu filtru v Focus 2

Výrobce doporučuje výměnu tohoto prvku jednou ročně. Pokud je vozidlo provozováno ve ztížených klimatických podmínkách, mezi které může patřit i ten náš, pak by to mělo být provedeno dvakrát do dvanácti měsíců.

Výkon všech typů vzduchových filtrů je do značné míry ovlivněn nečistotami a prachem a vzhledem k tomu, že mnoho silnic v našich městech je v zimě stále upravováno pískem, s nástupem oteplování se hladina prachu ve vzduchu mnohonásobně zvyšuje.

Kde je kabinový filtr umístěn ve Ford Focus 2

Kabinový filtr na Ford Focus 2 je umístěn u nohou řidiče, vpravo od plynového pedálu. Je zajištěno třemi šrouby Torx.

Umístění kabinového filtru ve Ford Focus 2

Vzhledem k nevhodnému umístění je dost obtížné se k filtru dostat. Připravte se na to, že při výměně se budete muset hodně snažit.

Jaké nástroje jsou potřeba k výměně filtru?

K výměně kabinového filtru Ford Focus jsou zapotřebí následující nástroje:

  1. klíč na 10,
  2. tryska torx 7,
  3. ráčna,
  4. prodloužení a kardan.

Je také vhodné položit rohož na podlahu poblíž dveří řidiče, protože zde budete muset sedět, pokud není výtah.

Jak vyměnit kabinový filtr ve Ford Focus 2

Před zahájením práce posuňte sedadlo co nejvíce dozadu.

1. Podle pokynů výrobce začíná výměna kabinového filtru demontáží plynového pedálu. Je to ten, který se odšroubuje pomocí 10mm klíče, pokud jej odstraníte, všechny překážky na cestě k filtru zmizí.

Jak odstranit plynový pedál na Fordu

Upevnění pedálu však není příliš spolehlivé, pokud použijete sílu, můžete zlomit čep, na kterém drží. Obnova pedálu bude stát pěkný cent a zabere spoustu času.

Zajímavé:
Co je lepší: Ford Focus 3 hatchback nebo Hyundai Solaris hatchback.

Proto můžete zkusit vyměnit filtr, aniž byste se dotkli pedálů. Je to těžké, ale je to možné. Pomocí torxové zásuvky, prodloužení a ráčny vyšroubujte šrouby zajišťující kabinový vzduchový filtr.

Dávejte pozor, abyste nepoškodili hlavy šroubů, protože to značně ztíží vyjmutí filtru. Jakmile jsou šrouby odstraněny, jednoduše jej zatáhněte směrem k sobě a tím jej vyjměte z přihrádky.

Nainstalujte nový filtr

Nyní vás čeká nejtěžší úkol – instalace nového filtru. Zmáčkněte ji jako harmoniku a zkuste ji zatlačit do prostoru mezi stěnou a plynovým pedálem. Bude to těžké, ale to by vás nemělo zastavit. Nebojte se filtr poškodit – je docela odolný. Jakmile jeho část dostanete do otvoru, je potřeba zbytek tam silou zatlačit. Jakmile se filtr dostane do prostoru pro něj vyhrazeného, ​​sám se narovná a získá požadovaný tvar. Zbývá pouze zajistit šrouby. První provedení tohoto jednoduchého postupu může trvat poměrně dlouho. Autor těchto řádků trpěl půl hodiny, než se podařilo filtr nasadit. Nicméně příště, až bude postup již známý, půjde vše mnohem rychleji. Hlavní je nezlomit uchycení plynového pedálu a vše bude v pořádku.

__________________________________________________________

Zajímavé a relevantní články:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button