hyundai tucson

Které nové auto je dražší než Nissan X-trail nebo Hyundai Tucson?

Které nové auto je dražší než Nissan X-trail nebo Hyundai Tucson?

Nissan X-Trail (2018) boční pohledInteriér Nissan X-Trail (2018).Palubní deska Nissan X-Trail (2018).Nissan X-Trail (2018) zadní sedadloPřední sedadlo Nissan X-Trail (2018).Nissan X-Trail (2018) „Puck“ ovládání systému pohonu všech kolNissan X-Trail (2018) automatNissan X-Trail (2018) zavazadlový prostorTechnologická mapa testovací jízdy Nissan X-Trail 2018Hyundai Tucson (2021) boční pohledInteriér Hyundai Tucson (2021).Palubní deska Hyundai Tucson (2021).Hyundai Tucson (2021) zadní sedadloPřední sedadlo Hyundai Tucson (2021).Hyundai Tucson (2021) AutomatDveře Hyundai Tucson (2021).Hyundai Tucson (2021) zavazadlový prostorTechnologická mapa testovací jízdy Hyundai Tucson 2021Pohled zezadu na Nissan X-Trail a Hyundai Tucson

Zatímco Korejci umisťují standardní telematické systémy na trh jako novinku, Japonci již dlouho ladí nepřetržité sledování aut pomocí chytrého telefonu. Nicméně jako mnoho jiných věcí

Upřímně řečeno, telematika, která je nyní v módě, nebyla důvodem, proč jsme tyto dva vozy pozvali k testování. Ambiciózní „Korejec“ a neklidný „Japonec“, který zná svou cenu. První právě vtrhl na trh jako vichřice, druhý číhá v očekávání svého dalšího znovuzrození. Máme dva 2,5litrové atmosférické benzínové motory a dvě špičkové verze – 190koňový Hyundai Tucson ve verzi Visioner za 2 957 000 rublů a 171koňový Nissan X-Trail v maximální konfiguraci LE Top za cenu (včetně dodatečné vybavení ) 2 691 000 rublů. Vezměte prosím na vědomí, že „korejský“ je samozřejmě dražší než „japonský“, nyní je to normální.

Nissan X-Trail je renomovaný model, přestože se jeho první generace objevila v relativně nedávném roce 2000. A tak to zůstane, dokud v automobilovém světě nenastane radikální posun v určitých základních souřadnicích. Nová, čtvrtá generace crossoveru je již na cestě (v USA mimochodem ke změně již došlo). A existuje podezření, že plně oprávněné ambice Hyundai Tucson roztříští nový japonský model na kusy. I když současný X-Trail ze strachu tak snadno vzít nelze. „Máme tady telematiku – možnost ovládat auto přes chytrý telefon na dálku je na ruském trhu téměř poprvé jako tovární vybavení,“ chlubí se Korejci. „Tady jsou služby NissanConnect. Děláme to už dlouho,“ jsou překvapeni Japonci.

Zajímavé:
Jak nainstalovat kufr na Hyundai tucson.

Navenek nijak šokující, X-Trail je určen nejširšímu publiku. Musí potěšit každého: naše, vaše i ty, které nemáme rádi. USB, Bluetooth, tlačítko ECO a Android Auto – jsou zde všechny moderní atributy, včetně telematiky a umělé inteligence řidiče komplexu ProPILOT. Ale zároveň je tu na tuto dobu čistě analogová instrumentace a maličký 7palcový dotykový displej. Bratři, stále zde můžete točit CD! Tady je mezera! co mu chybí? Skvělé, nové a trochu ekonomické. Bylo by také hezké vyhodit do koše tato tlačítka vyhřívání sedadel, která Nissan a Toyota stále těží někde v továrně na rádiové komponenty opuštěné na konci minulého století.

Nyní prémiové?

Čtvrtý Hyundai Tucson neoplývá jen ambicemi. Má to energii. Je hrozivý a sebevědomý, bez obav, že kupující nepřijme jeho vnější revoluční šokovost. Přesně tak. Pokračující designová smršť Hyundai vytrhla z kotev také nejsériovější model korejského automobilového monstra. Vzhled nového Tucsonu však nelze nazvat absolutním; Pokud je těžké zpochybnit originalitu pyramidové optiky vpředu a „tesáků“ vzadu, pak ne každý přijme ostrá a ostnatá žebra bočních stěn.

A přesto interní high-tech, stejně jako absence dráždivých látek, jako je CVT, udělají svou práci. Ve skutečnosti preferujeme automat Tucson s měničem točivého momentu, i když ne každý si uvědomuje jeho výhody oproti bezstupňové převodovce X-Trail. Jsme rádi, že naplníme nádrž „korejským“ AI-92 za 46 rublů místo 95, což je o 10% dražší. A obecně se zdá, že kdysi levný korejský crossover se nyní stal prémiovým. Nebo možná získáte tento pocit, pouze když sedíte ve špičkovém autě Visioner s příjemným praskáním dřeva v krbu – jedním z meditativních zvukových spořičů obrazovky mediálního systému na pozadí.

Zajímavé:
Jak si sami nainstalovat tempomat na Hyundai Tucson.

POHOVKA NÁLADA
Bílá kožená sedadla vybavená nejen vyhříváním, ale i ventilací, všudypřítomné senzory, prémiová akustika KRELL s osmi reproduktory a bohaté obrysové osvětlení interiéru jsou jasnými známkami nástupu prémiové éry v historii Tucsonu.

Chybí maličkosti

Jsou chromované kliky dveří X-Trailu z praktického hlediska považovány za ctnost a je dekorativní tlustá chromovaná podkova na grilu účinnější v odolnosti proti oděrkám na silnici? A přesto, když jsem do tohoto auta nastupoval po poměrně dlouhé přestávce, necítil jsem ani stopu negativity. Jen si pomyslete, prahy nejsou zakryty okraji dveří – džíny můžete vyprat ještě jednou. Sedadla jsou ale úhledně potažena Alcantarou neobvyklé kávové barvy. Přední sedadlo je pohodlné, i když nedosahuje zcela deklarované úrovně Zero Gravity. Materiály obložení interiéru jsou ušlechtilé kvality.

Zde jsou všechny ovládací prvky na svých místech – není třeba hledat to či ono tlačítko. I když ve tmě svítí na dveřích řidiče pouze jedno tlačítko elektrického ovládání oken, víme jistě, že ostatní jsou poblíž. Chybí ale maličkosti. Například chyběla paměť pro elektrické nastavení sedadla řidiče, zatímco Tucson takovou možnost má. Tlačítko vyhřívání volantu není na volantu (parita s konkurentem). Požadován je také druhý USB port, jeden nestačí ani s ohledem na přítomnost dvou 12voltových zásuvek. I když obecně, opakuji, je vše na úrovni: viditelnost, hluk, zrcátka, klima.

Na zadní sedadla Nissanu se pohodlně vejde i člověk vyšší než průměr (pokud tam nejsou tři). Na nohy i nad hlavou je místa dost. Středový tunel je velmi konvenční. Loketní opěrka uprostřed je také poklopem do zavazadlového prostoru pro dlouhé předměty. Konkurent z Koreje tam takovou možnost nemá, pro přepravu lyží budete muset složit celé jedno opěradlo pohovky. Z nějakého důvodu je k dispozici tlačítko vyhřívání (jedno pro celou zadní pohovku). Řidič. Zadní jezdci mají po ruce pouze vzduchové deflektory, kapsy v opěradlech předních sedadel a tlačítka elektrického ovládání oken.

NĚMECKÁ OTÁZKA
Ve srovnání s konkurencí a všemi ostatními novinkami posledních let působí centrální monitor X-Trailu již vedle smartphonů jako obrazovka Nokie 3310. I když stávající měřítko, pravda, pro provoz systému všestranné viditelnosti a pro „navigační“ mapy a pro další potřeby zcela stačí.

Moderním způsobem

Interiér Hyundai působí živěji. Materiály jsou modernější, design odvážnější, technologie vyšší. Nenechte se zahanbit pohledem na digitální tablet na palubní desce, který se jakoby zapomněl zakrýt hledím, jako by se opíral o přední panel. Vypadá příliš designově, ale neleskne se na slunci a je dobře čitelný. Poloha sezení se od japonského příliš neliší – stejné elektrické nastavení včetně bederní opěrky. Pohodlné a nijak zvlášť sportovní – boční podpora není příliš výrazná. Všímáme si nastavení ventilace sedadla a paměti pro sedadlo řidiče, které konkurent postrádá.

V módě Tucson je velmi málo tlačítek. Místo toho jsou zde senzory, které řídí mediální systém, ovládání klimatizace a další funkce. Pod tradičními tlačítky jsou pouze výstražná světla, Auto Hold a systém volby jízdních režimů Drive Terrain včetně Eco, Normal, našeho oblíbeného adaptivního režimu Smart a samozřejmě Sport. Při volbě druhého z nich se stupnice přístroje zbarví červeně. Ach ano, v naší verzi jsou ještě čtyři důležitá tlačítka – ta na místě voliče převodovky. Není to nejpohodlnější řešení, ale zvyknete si. Jednodušší konfigurace (viditelné na fotografii) si však zachovávají jak tradiční řadicí páku, tak analogový přístrojový panel s obvyklým hledím, stupnicemi a skutečnými šipkami. Tak se nenechte odradit, ortodoxní a dogmatici!

Ani druhá řada „korejců“ nezklame. Není náhodou, že pro Rusko výrobce zvolil verzi vozu s dlouhým rozvorem se vzdáleností mezi nápravami 2755 mm (to je jen o centimetr méně než u základu Santa Fe). Vstup do „galerie“ je vysoký a široký, při přistání neexistují žádná omezení ani kompromisy. Kromě vzduchových deflektorů a tlačítek vyhřívání sedadel mají jezdci k dispozici dva USB porty. A nebýt chybějícího tónování nebo závěsů, dalo by se konstatovat naprostou převahu nad Nissanem, který má stále nějaké tónování na zadních oknech. Když už mluvíme o kufru, navzdory vynikajícímu objemu Tucsonu můžete dát pár bodů „Japoncům“ za oddělené výklenky nad kontejnerem, kde spočívá „zbytek“.

ZRYCHLOVACÍ PRUH
Těžkost volantu Tucsonu ve sportovním režimu nebo houževnaté brzdy X-Trailu nelze považovat za potvrzení určitých sportovních ambicí crossoverů. Obě auta poskytnou potěšení pouze při odměřené a neprovokativní jízdě po asfaltu. No, možná trochu víc na srovnávači.

Obchod jako obvykle

Na dálnici, stejně jako v městském davu, za sebou X-Trail zanechává příjemnou pachuť. Volant je informativní. Auto poslušně následuje plynový pedál a úspěšně simuluje živé, nelineární zrychlení. Předjíždění je snadné, pokud ovšem před sebou nemáte sporťák. Nedochází k tomu, že by se pro ovládání variátoru používal manuální režim, schopnosti pedálu jsou dostatečné. Výborným pomocníkem byl aktivní tempomat a vůbec celý technologický paket ProPILOT, který na dlouhé cestě umožňuje trochu se uvolnit a snížit riziko problémů. Elektronika vás podpoří. Nicméně stejně jako konkurent.

Slušně se X-Trail chová i na zemi, pokud je tvrdá a nezpůsobuje skluz auta. Srovnávač je oblíbené cvičení. Jízda je měkká, všechny pohyby jsou elastické, pružné a dochází k minimálnímu houpání. Snadná je i obyčejná venkovská cesta. Energetická náročnost odpružení je dostatečná pro udržení i jakékoli rychlosti, aniž by došlo k poruchám. A houževnaté brzdy vás v případě potřeby ochrání. Jedním slovem, auto jede bez nervů, sebevědomě, předvádí vynikající způsoby, vyvíjené v průběhu let, a to i na 19palcových kolech. Hlavní věc je nesklouznout do bahna, když zámek 4WD nepomůže.

Tucson se tradičně zdráhá opustit tvrdé povrchy. Maximální světlá výška 181 mm (ocelová ochrana klikové skříně toto číslo ještě sníží) a působivé převisy nejsou pro off-road tím nejlepším přínosem. Ale všežravé odpružení je tak akorát. Crossover je nejen extrémně komfortní z hlediska izolace hluku, ale odpružení působivě zvládá vřavy na silnici. Malá věc je zcela neviditelná, průměrná závada zespodu sotva vydává tlumené „bum-bum“ a jen „velká“ je v rychlosti cítit. Abych byl upřímný, dynamika benzinového vozu nás nepotěšila – vznětový, jak si vzpomínám, byl v debutovém testu zábavnější. Akcelerace benzínových čtyřkolek Hyundai je v běžných režimech tradičně klidná a ve „Sportu“ se mění v zátěž. Ani zde tato dualita nezmizela. Co se týče spotřeby paliva, „korejec“ ji má srovnatelnou s apetitem zdaleka ne nejhospodárnějšího X-Trailu, který si na dálnici občas vyžádá až 10 l/100 km.

Suma sumárum můžeme konstatovat kontinuitu generací Tucsonu a schopnost splnit nároky doby X-Trail. Nebyli jsme schopni otestovat schopnosti telematických systémů – jde o čistě personalizované příběhy. Obecně ale vypadá Tucson designově a jízdními výkony atraktivněji. Je jasné, že „korejština“ se stala vzdorovitě drahou a na některých místech nedostupnou. Ale aby „Japonci“ zůstali na trhu další rok a čekali na nástupce, bude zapotřebí vážného úsilí.

Specifikace Nissan X-Trail

Srovnání Nissan X-Trail vs Hyundai Tucson

Výkonná, krásná, ale ne tak velká a energeticky náročná jako SUV, SUV se stávají dominantním typem osobních aut na silnicích světa včetně Ruska.

Nissan X-Trail vs Hyundai Tucson

Automobilky tento trend pozorně sledují a každoročně nabízejí nové modely crossoverů, což výrazně komplikuje problém s výběrem, zejména pokud jde o SUV s podobnými vlastnostmi. Naši dnešní odpůrci jsou právě takoví, takže má smysl zvážit výhody a nevýhody každého z nich.

Technické vlastnosti modelů

Jako obvykle se při porovnávání technických charakteristik snažíme vybrat kopie s přibližně stejnou pohonnou jednotkou. Dnes neodbočíme od tradice: japonský crossover představí verzi třetí generace s dvoulitrovým motorem o výkonu 144 koní, automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Tucson má vše při starém, jen výkon motoru je trochu víc – 150 „koní“.

Tucson X-trail
Kde se to shromažďuje? česká republika Rusko
Objem pohonné jednotky 1,999 1,997
Přenos Automatická převodovka Automatická převodovka (variátor)
Síla, hp z. 150 144
Max kr. točivý moment, Nm při ot./min 192/4000 200/4400
Délka, cm. 448 464
Výška, cm. 166 171
Rozvor kol viz. 267 270
Objem kufru litrů 488 497
Odbavení, viz 18,2 21,0
Pohotovostní hmotnost, t. 1,61 1,64
Objem nádrže, l. 62 60
Velikost pneumatik 225 / 60R17 225 / 65R17

Exteriér

Nejnovější generace obou SUV má moderní a dynamický vzhled, zatímco „korejský“ je jasně zaměřený na mladé cílové publikum a má agresivnější a nápadnější vzhled.

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail byl původně vytvořen s ohledem na aktivní lidi středního věku z řad obchodníků a podnikatelů, takže vůz vypadá pevněji a má sklon ke klasickému designovému stylu. Není o moc, ale větší než jeho protivník dokáže nabídnout větší světlou výšku.

Jedním slovem, X-Trail má zvenčí prezentovatelnější vzhled, zatímco Tucson má agresivnější a mladistvější vzhled.

Salon a kufr

Mezi crossovery nejsou žádné zásadní rozdíly, pokud jde o kvalitu sestavení a dokončovací materiály. Srovnatelná je i ergonomie ovládání. Koncepce designu interiéru se ale ukázala být stejně odlišná jako exteriér vozů.

Hyundai Tucson

Interiér Hyundai Tucson

Sklon Japonců ke klasicismu se nachází i zde, a proto mnozí vnímají interiér X-Trail jako morálně zastaralý. Ne každý si to však myslí, vždyť je tu moderní multimediální systém s osmipalcovým displejem, tříramenným multifunkčním volantem a dobře čitelnými stupnicemi na přístrojové desce.

U Tucsonu je to také v pořádku – volant není o nic méně ergonomický, multimediální centrum je vybaveno velkým dotykovým displejem, přístrojové vybavení je informativní a dobře čitelné.

Všechny klávesy mají standardní nebo téměř standardní umístění – nebudete si na to muset moc zvykat. Jedinou výjimkou je umístění vyhřívacích tlačítek pro zadní pohovku: v Hyundai jsou umístěny vzadu, což vypadá logičtěji. Přední sedadla jsou dobrá v obou crossoverech, ale zadní pohovka je v „japonštině“ prostornější a pohodlnější: zde můžete nastavit úhel opěradla a jejich podélnou polohu;

Nissan X-Trail

Interiér Nissan X-Trail

Objem kufru SUV je srovnatelný, ale v X-Trail je pohodlnější díky přítomnosti značného počtu polic a zásuvek, což umožňuje kompaktnější a pohodlnější umístění nákladu. Ale co se týče protihlukové ochrany interiéru, „korejec“ je napřed: je zde docela tichý i při rychlostech nad 100 km/h.

Motory a převodovky

Nissan X-Trail je nabízen v domácích prodejnách automobilů se třemi možnostmi motoru:

  • Tou základní je atmosférický benzinový motor 144 litru o výkonu 2,0 koní, který je kombinován se šestistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovou převodovkou;
  • nejmladším v rodině je 1,6litrový 130koňový turbodiesel, který je spárován pouze s manuální převodovkou;
  • konečně vrcholnou pohonnou jednotkou je 171litrový motor o výkonu 2,5 koní, který má navíc nespornou převodovku (variátor).

Motor Nissan X-Trail

Motor Nissan X-Trail

Hyundai Tucson má také tři elektrárny:

  • hlavní je dvoulitrový atmosférický benzínový motor o výkonu 150 koní. str., spojený se šestistupňovou manuální převodovkou;
  • střední výklenek je obsazen 1,6litrovým přeplňovaným benzínovým motorem o výkonu 177 koní, který pracuje společně se sedmistupňovou robotickou převodovkou;
  • nejvýkonnější je dvoulitrový naftový motor, vyvíjející výkon 185 koní a spolupracující s moderní osmistupňovou automatickou převodovkou.

Oba modely mohou být vybaveny pohonem předních nebo všech kol. Srovnání Nissanu X-Trail a Hyundai Tucson z hlediska pohonné jednotky ukazuje mírnou výhodu „korejce“ ve výkonu.

Dynamika, spotřeba paliva

Základní dvoulitrový japonský motor umožňuje zrychlení na první vůz za 11,1 sekundy s manuální převodovkou a za 11,7 sekundy s CVT. V obou případech je maximální možná rychlost crossoveru 183 km/h, spotřeba benzínu ve verzi s CVT je však nižší – 7,2 litru. na 100 km. oproti 8,3 s manuální převodovkou.

Hyundai Tucson

1,6litrový turbodiesel předvádí působivější zrychlení (11,0 s) s maximální rychlostí 186 km/h a průměrnou spotřebou 5,3 litru. na 100 km. způsoby. 2,5litrový motor je nejrychlejší v řadě Nissan X-Trail: dosažení „stovky“ trvá pouze 10,5 sekundy při „maximální rychlosti“ 190 km/h. V kombinovaném režimu takové auto spálí 8,3 litru benzinu.

Pojďme nyní porovnat výkon Nissanu X-Trail s Hyundai Tucson. Korejský dvoulitrový motor s manuální převodovkou urazí dráhu sprintu za 10,3 sekundy, s automatickou převodovkou za 11,8 sekundy. Maximální možná rychlost v prvním případě bude 186 km/h, ve druhém – 181 km/h. Účinnost motoru nezávisí na typu převodovky a činí 7,9 litru. na 100 km.

1,6litrový turbomotor vymění první „stovku“ za 9,1 sekundy, zrychlí vůz na 201 km/h a spotřebuje 100 litru benzinu na každých 7,5 km v kombinovaném cyklu. Dvoulitrový vznětový motor má následující ukazatele: 9,5 sekundy pro zrychlení, 201 km/h „maximální rychlost“ a 6,4 litru nafty.

Tucson je opět mírně napřed.

Ovladatelnost a cross-country schopnost

„Korean“ je jasným představitelem městských SUV: cítí se skvěle na zpevněných cestách a ne tak sebevědomě na polních cestách. Řízení Tucsonu je docela ostré, takže nadšeným řidičům se bude stoprocentně líbit.

Motor Hyundai Tucson

Motor Hyundai Tucson

Jízdní vlastnosti X-Trailu na asfaltu jsou znatelně horší, ale v terénu se díky vyšší světlé výšce cítí mnohem jistěji než soupeř. Pokud tedy často podnikáte výpady do přírody a máte klidný styl jízdy, „Japonec“ bude mít přednost.

Bezpečnostní systémy, asistenti

To neznamená, že X-Trail je lépe vybavený než Tucson, ale hodně záleží na úrovni výbavy. Ve vrcholné verzi je kromě standardu ABS//EBD/ESP „Japonec vybaven více než dvojnásobným počtem systémů a asistentů (ATC/AEB/ARC/HSA/HBA), včetně těch docela exotických (DAS/ IPA/AVM/ MOD/ LDW/BSW /FEB/CTA). V databázi nejsou rozdíly tak patrné.

Možnosti a ceny

Minimální náklady na základní úpravu X-Trail XE 2019 jsou 1,601 milionu rublů a celkem existuje 9 hlavních konfigurací, z nichž každá má 4 až 8 interních. Seznam standardní výbavy modelu:

  • látkové obložení sedadel;
  • aktivní bezpečnostní systémy ABS/EBD/ESP/ATS/ARC;
  • 4 PB a hlavové airbagy;
  • vyhřívané čelní sklo a boční sedadla;
  • imobilizér;
  • rádio se 4 reproduktory;
  • LED lemování jednotky optiky hlavy;
  • 2zónová klimatizace;
  • Tempomat;
  • kompletní sada elektrických oken.

Náklady na základní konfiguraci Hyundai Tucson jsou o 100 tisíc rublů nižší (1,499 milionu) a počet úrovní výbavy je také menší (šest, ale také rozdělených na úpravy v závislosti na motoru, převodovce a typu pohonu). Standardní sada možností:

  • autoklimatizace;
  • Tempomat;
  • vyhřívaná přední sedadla;
  • systém monitorování tlaku v pneumatikách;
  • světelný senzor;
  • elektrická/vyhřívaná vnější zpětná zrcátka;
  • 4 PB a hlavové airbagy;
  • systémy ABS/EBD/ESC/VSM;
  • asistent nouzového brzdění;
  • látkové čalounění;
  • audio systém se šesti reproduktory;
  • látkový salon;
  • vícekolová;
  • LED DRL.

Náklady na špičkové konfigurace jsou stejné – 2,27 milionu rublů (od září 2019).

Co si vybrat: Nissan X-Trail nebo Hyundai Tucson

V mnoha ohledech mají oba crossovery přibližně stejné hodnocení. Nelze je však nazývat dvojčaty: pokud má „korejec“ výhodu z hlediska pohonné jednotky, pak z hlediska výbavy je SUV ze země vycházejícího slunce napřed. Exteriérová výhoda Tucsonu je kompenzována jeho zpožděním ve výkonu v terénu.

Jedním slovem, výběr je opravdu obtížný a konečné závěry by měly být vyvozeny na základě úkolů, které budou pro vůz stanoveny.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button