hyundai tucson

Jak odstranit mechanismus zadního stěrače na Hyundai Tucson

Hyundai Tucson. Demontáž a montáž sestavy motoru stěrače zadních výklopných dveří s držákem

Budete potřebovat: 22mm klíč, 12mm nástrčný klíč, plochý šroubovák.

1. Odstraňte páku z osy převodového motoru (viz „Výměna raménka stěrače okna zavazadlového prostoru“) a odšroubujte matici zajišťující rameno ke sklu okna zavazadlového prostoru (zobrazeno na fotografii šipkou).


2. Odstraňte z vodítka rukojeť pro otevření skla okna zadních výklopných dveří.

3. Vypáčte šroubovákem.

4. a vyjměte dvě ozdobné zátky šroubů západky skla zadních dveří.

5. Pomocí šroubováku vytlačte západky zajišťující pouzdro stěrače čelního okna okna zavazadlového prostoru na jeho pravé a levé straně.

6. a sejměte kryt.

7. Odpojte konektory kabelového svazku od levého.

8. a správné pneumatiky skleněného topného tělesa.

9. stejně jako z převodového motoru stěrače čelního skla.

10. Odšroubujte dvě matice upevňující držák stěrače čelního skla ke sklu vlevo a vpravo.

jedenáct . a poté demontujte sestavu motoru stěrače zadních výklopných dveří s držákem.

Poznámka

Pokud je těsnicí manžeta pohonu převodového motoru ztvrdlá nebo roztržená, vyměňte ji.

12. Nainstalujte díly v opačném pořadí demontáže.

Pomohla vám tato stránka?

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.

Zadní stěrač Hyundai Tucson se nezapne

Na karoseriích Hyundai Tucson hatchback je instalován stěrač zadního skla pro snadný výhled dozadu. Někteří motoristé se však potýkají s takovým problémem, jako je selhání tohoto prvku. Nespěchejte však s přihlášením do autoservisu, protože tento problém lze vyřešit sami.

Zajímavé:
Co je tpms v autě Hyundai Tucson.

Příčiny

Zadní stěrač Hyundai Tucson se nezapne

Zadní stěrač totiž slouží jako čistič skla, které se u všech vozů kombi a hatchback zanáší více než u sedanů. Stalo se tak díky těsné blízkosti povrchu vozovky, význam tohoto zařízení je nepopiratelný.

Když na Hyundai Tucson selže zadní stěrač, výhled na zadní okno je okamžitě omezený, a proto se zrcátko v kabině stává naprosto nepoužitelným. Tato nepříjemnost vytváří mnoho nepříjemností. Jaké jsou však důvody tohoto problému:

  • Knoflík.
  • Elektrické vedení.
  • Motorek stěračů čelního skla.
  • Mechanická část stěrače čelního skla.
  • Pojistka.
  • ECU.

Metody vylučování

Zadní stěrač Hyundai Tucson se nezapne

Když byly zjištěny všechny důvody, můžete přistoupit k odstraňování problémů se zadním stěračem na Hyundai Tucson. Než začneme sami popisovat řešení problémů, stojí za zmínku, že je nutné porozumět některým konstrukčním prvkům vozidla.

Tlačítko

Tlačítko zadního stěrače je umístěno na pravém řídítku vedle spínačů světel. Výstup tlačítka spínače stěračů proto může vést k tomu, že řidič bude muset vyměnit celý mechanismus. Funkčnost prvku můžete zkontrolovat tak, že demontujete celou sestavu a pomocí testeru prozvoníte kabeláž, která má na starosti zapínání a vypínání zadního stěrače. Zároveň se doporučuje zkontrolovat celý mechanismus.

Odeslání

Dalším důvodem, proč u Tucsonu nemusí fungovat zadní stěrač, je pomačkaná nebo přerušená kabeláž v části zadních dveří. Tato porucha je zvláště častá v zimě a ovlivňuje nejen kabeláž zadního stěrače.

Zadní stěrač Hyundai Tucson se nezapne

Tento problém lze odstranit demontáží víka zavazadlového prostoru a kontrolou kabeláže. K provedení operace budete potřebovat běžný multimetr. Pokud se přesto zjistí porucha kontaktu, doporučuje se vodič úplně vyměnit, ale jak ukazuje praxe, motoristé se neobtěžují a jednoduše odstraní poškozenou část vodiče, spojí oba konce dohromady a izolují je.

Motorek stěračů

U vozů s dlouhou životností může dojít k vyhoření motorku stěrače. To lze zjistit připojením plus a mínus z baterie přímo k ní. Použití stejného multimetru také zůstává bezpečnějším způsobem provádění diagnostických operací.

Zajímavé:
Jak odstranit loketní opěrku Hyundai Tucson.

Pokud bylo zjištěno, že selhal motor, je nutné jej odstranit a nainstalovat nový produkt. Chcete-li provést tuto operaci, budete muset demontovat obložení dveří a demontovat samotný stěrač. Poté odstraňte upevňovací šrouby a vyjměte výrobek.

Mechanická část stěrače čelního skla

Zadní stěrač Hyundai Tucson se nezapne

Mechanickou částí stěrače máme na mysli stěrač, který může prasknout v místě jeho uchycení na koncovku hnacího motoru a také přímou poruchu motoru bez elektrické části. Ošetření poruchy je poměrně jednoduché – výměna poškozeného prvku tam, kde byla zjištěna závada mechanické části.

Pojistka

Pojistka je prvním místem, kde je třeba hledat závadu, protože se stává první linií ochrany elektrické části vedení a hnacího motoru. U Hyundai Tucson je zadní stěrač ovládán pojistkou s označením F9, která je umístěna v montážním bloku.

ECU

U moderních automobilů probíhají téměř všechny elektrické operace prostřednictvím elektronické řídicí jednotky motoru. Takže u nejnovější verze Hyundai Tucson probíhá zapínání a vypínání zadního stěrače také přes řídicí systém vozu. Proto se vyplatí zařadit tento prvek do seznamu míst, kde byste měli hledat poruchu. Často se takové problémy nevyskytují, ale k takové poruše stále může dojít.

Zadní stěrač Hyundai Tucson se nezapne

Chcete-li to odstranit, budete se muset připojit k elektronické řídicí jednotce automobilu a provést diagnostické operace. Většinou vyskočí určitá chyba, kterou je potřeba resetovat a vše zase funguje.

Výkon

Určení důvodů, proč zadní stěrač nefunguje na Hyundai Tucson, je poměrně jednoduché. Jak ukazuje praxe, za všechno může spálená pojistka nebo přerušená kabeláž v oblasti zadních dveří, ale ne vždy je vše tak jednoduché.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button