kia ceedŠkoda

Jak jsou očíslovány kabely zapalovacích svíček pro Kia Ceed?

Zapalovací svíčky pro Kia Ceed Sw FL měníme sami

Originální zapalovací svíčky pro Kia Ceed SW FL 1.6 5MT 2010

Na nedávném TO2 jsme si docela lámali hlavu nad postupem výměny svíček na autě. To znamená, že se prostě NEZMĚNILI, to je vše. V autorizovaném servisním středisku Kia Motors!

Protože neexistuje žádná normální služba od „nativní“ Kia Motors, musel jsem problém vyřešit sám.

Celý večer jsem pročítal různá fóra o zapalovacích svíčkách Kia Ceed. Druhý den jsem šel a konzultoval to se svým bratrem, automechanikem.

Rozhodnuto. Kupte si iridiové zapalovací svíčky s garantovaným nájezdem 30 tisíc km.

Předběžná situace ohledně cen svíček je přibližně následující (první dva řádky jsou konkrétně pro verzi FL (SW, 1.6 l), pak jednoduše různé iridiové zapalovací svíčky):

Informace z fóra Kia Ceed:
Pro Kia Ceed do roku 2009 je „nativní“ 1882911050 (ZFR5F11) 14 mm x 19 mm.
Pro Kia Ceed po roce 2009, FL, jsou „nativní“ 1885510060 nebo 1885410080 se závitem M12 a délkou závitu 26.5 mm.

[22.06.12/XNUMX/XNUMX – podstata článku a komentáře ingvar Ukázalo se, že je lepší vzít svíčky 18855-10060]

Předobjednáno Denso IK16 od Exist (pobočka exist.ru v N.N. – Gagarina Ave., 60, tel. 422-5893, 412-2951, otevřeno od 9:00 do 19:00, v sobotu od 10:00 do 15:00: XNUMX, neděle zavřeno)

Telefonické rozhovory s konzultantem Exist však byly jednoduše ohromeny.
— Nedáváme žádné záruky. Ani na 100 tisíc km, ani na žádné iridium, ani na nic. Namontujte zapalovací svíčky, které jsou v motoru. Všichni ostatní jsou na vlastní nebezpečí a riziko. A ještě jednou: pokud se vaše iridiová zapalovací svíčka roztaví nebo rozbije a zdeformuje motor, budete za to odpovědní sami.

Zajímavé:
Kolik stojí originální volant pro Škoda Octavia.

Na otázku – co máme dělat? – právě zavěsili.

Tak co bych měl dělat? Není co dělat. Napsal jsem podrobný dopis s dotazem samotné Kia Motors. Co dát do auta a je možné dát moderní iridiové svíčky?

Na existenční jsem ještě dostal objednávku-dotaz na Výhru auta (potřebuješ WIN, která je pod předním sklem auta. Nebo v servisní knížce – eviduje se jako doplňující údaj. Většinou začíná U5Y.) . Písemné doporučení dorazilo druhý den – je lepší nainstalovat svíčky doporučené továrnou – 18855-10060.

Další večer – čtyři hodiny nepřetržitého čtení a rozboru odhalily, že situace se svíčkami je dost tristní. K dispozici jsou motory 1.4, 1.6 a 2 litry – na všech jsou nainstalovány RŮZNÉ zapalovací svíčky. Existují auta Restyle a Pre-Restyle. Mají na sobě nainstalované i RŮZNÉ svíčky. Tedy přibližně šest druhů svíček. Pro některé již analogy iridia existují, pro jiné ještě ne.

Konkrétně pro mou velikost zapalovací svíčky – M12 x 26.5 mm, jak se ukázalo, prostě NEJSOU ŽÁDNÉ analogy iridia. Nevěřil jsem zprávám na fóru. Stáhl jsem si katalog Denso z jejich webových stránek (pdf, 4.5 mb, ze dne 28.02.12. 27. 28.02.12) – nic tam není! Stáhl jsem si katalog NGK (pdf, 12 MB, ze dne 26.5. XNUMX. XNUMX) – a pro standardní rozměr MXNUMXxXNUMX mm tam nic iridium není.
[Pokud hledáte „ještě silnější“, pak se zdá, že existuje něco vhodného pro iridium pro výše zmíněnou standardní velikost. Ale to je zcela na vaše vlastní nebezpečí a riziko. 3900 – 5000 rublů. sada, nákup a instalace.]

Existují i ​​neoriginální svíčky, ale zdají se být lepší – jedná se o Bosch YR7MPP33 (0242135509) s platinovou centrální elektrodou a platinovými nášivkami na bočních elektrodách. Zcela odpovídají mému standardnímu rozměru (M12x26.5 mm), pouze je v nich potřeba upravit mezeru (zvětšit z 0.8 mm na 1.1 mm). Na třech místech v tématu o svíčkách Kiasidov jsem však narazil na zmínku – náklady na ně rostou! Alespoň na litr. To je pro ty, kteří nainstalovali zapalovací svíčky Bosh na Kia Ceed sw fl, nebo se to zdá nebo opravdu je, ale tři zmínky jsou hodně.

Zajímavé:
Jak odstranit obložení střechy Škoda Rapid.

Čekal jsem ještě pár dní na odpověď od Kia Motors, nedostal jsem nic a objednal jsem to, co bylo doporučeno z exist.ru – 18855-10060. Jedná se o zapalovací svíčky NGK LZKR6B. Ze dvou typů (na základě ceny) jsem vybral ty, které stojí 121.03 rublů. Má to však háček – objednávka je splněna pouze se 100% platbou předem. To znamená jít do Nižného během večerní dopravní zácpy (tři hodiny) a zaplatit 480 rublů. A za pár dní jeďte znovu stejnou dopravní zácpou pro svíčky.

Nejen, že budete muset strávit tři hodiny, přišel jsem na to na benzín. Na dvě cesty do Nižného potřebujete 11 litrů benzínu, což je asi 290 rublů. U místního zahraničního auta je přeplatek 200 rublů. (konkrétně za svíčky 150 rublů / svíčka) – nemusíte však nikam chodit (dva večery jsou zdarma) a z hlediska celkových nákladů je to o 100 rublů levnější , jalovice je půl kusu a přepravuje se rubl“). Proto jsem objednal svíčky z místního Foreign Car.

Ve skladech v Nižném nic nebylo, a proto byly svíčky přivezeny až z Moskvy. A dodali to až o týden později. Zatímco jsem čekal, přišel dopis s odpovědí od společnosti Kia Motors. Který řekl něco takového:

. Doporučujeme používat pouze originální náhradní díly a příslušenství. Originální náhradní díly můžete vždy zakoupit nebo objednat u oficiálních prodejců KIA, jejichž seznam a souřadnice najdete na stránce
http://www.kia.ru/dealers нашего сайта.

Prázdná odpověď, samozřejmě. Navíc jsem v dopise popsal situaci s dealerskými zapalovacími svíčkami. To znamená, že standardní Raševova odpověď je „co budeme dělat. »

„Nativní“ zapalovací svíčky pro Kia Ceed SW FL 1.6 5MT vypadají takto:

Zajímavé:
Kdy začne montáž Škody Yeti do nové karoserie.

Nové zapalovací svíčky pro Kia Ceed SW FL 1.6MT 2010 M12 x 26.5 mm - zvětšit

Klíč na zapalovací svíčky jsem v sadě nářadí auta nenašel. Korejci zjevně hodně spoléhali na jejich vychvalovaný zákaznický servis. Který má právo pouze na výměnu svíček na autě. Pro Korejce to však byl průšvih ve spěchu – lidé zde nepracují.
Nejbližší autodíly. Dlouho jsem se díval na klíče zapalovací svíčky. Cena od 100 do 200 rublů. Skládací klíče hned zavrhl – všechno bylo příliš volné. Jo a do nejkrutější gumičky můžete strčit svíčku. Dlouho jsem také srovnával dva dlouhé trubkové klíče – vyrobené v Kolomně a Indii. Cena 150 a 53 rublů. respektive. V Kolomně byla k trubce přivařena vyfrézovaná trubka, uvnitř vyfrézovaný šestihran na svíčku.

Indický klíč na zapalovací svíčky 16

V indické verzi je samotná trubka o tloušťce 1.5 mm jednoduše vytvarována tak, aby pasovala na hlavu matice. Vzhledem k tomu, že svíčky se velmi snadno zlomí, pokud je síla utahování příliš silná, rozhodl jsem se zaměřit na indickou verzi. Cena mě samozřejmě zmátla – vyrobit, zpracovat, něčím krásným obložit, vložit gumový držák na vyšroubovanou svíčku, odvézt tisíce 4 km, převézt přes celnici – a. 53 rublů?
Klíč se na zapalovací svíčku nasazuje snadno (s malou námahou), 16mm hlavice se neviklá, tloušťka lisované trubky vzbuzuje spolehlivost.

O dalším volném víkendu jsem vyměnil zapalovací svíčky. Nemohl jsem se rozhodnout, a tak jsem šel do servisního střediska mého bratra. Ukázalo se, že to bylo 10 minut!
Pomocí nástrčného klíče 10 mm odšroubujte šrouby zajišťující kryt nad jímkou ​​zapalovací svíčky. Sundáme to. Stejným klíčem odšroubujeme šrouby zajišťující nástavce cívky na zapalovací svíčky, opatrně, mírně zatřesením, tyto cívky vyjmeme (začínáme od nejvzdálenější). Poté je otočíme naruby a vyměníme zapalovací svíčky. Můj bratr je profík, než našrouboval svíčky, vše namazal grafitovým tukem. A namazal jsem všechny šrouby. Svíčky byly dobře utaženy. A ty nové dobře utáhly. Ne s hroznou hloupostí, ale ani ne slabě. Vložili jsme cívky na místo a zavřeli víko.

Zajímavé:
Jak nastavit anglický jazyk na Škoda Fabia.

Dobře sejměte kryt přes zapalovací svíčku motoru - zvětšit Vyjmutí cívek ze zapalovacích svíček - zvětšit

Teoreticky byste obecně potřebovali odstranit dráty z cívek a postupně měnit zapalovací svíčky – vyšroubovat starou, našroubovat novou – aby náhodou nic nespadlo do otevřených jímek. Hned první konektor se však ukázal být velmi chatrný s plastovou západkou – jednoduše praskl a nebylo možné konektor odpojit. Proto jsme museli odstranit celé cívky ze všech zapalovacích svíček najednou – nelze odstranit jednu cívku najednou.

V tomto případě zakoupený klíč nebyl užitečný, ale jen pro zábavu jej zkontrolovali na „křehkost“. Otočili jsme se a utáhli pár svíček. Normální klíč – můžete si ho vzít.

Zbytek je jednoduchý. Po šoku, na který se u Check Engine ještě nezapomnělo kvůli vadným dealerským „značkovým“ zapalovacím svíčkám (Champion), jsem to samozřejmě s trémou nastartoval. Ale „zázrak“ se nestal. S novými svíčkami je vše v pořádku. Pro každý případ jsem projel garáží, se zrychlením, ale ne, všechno funguje skvěle!

V chování vozu nedošlo k žádným výrazným změnám. Až na to, že volnoběžné otáčky začaly zůstávat pevně na 600 ot./min (na teplém autě). Dříve to bylo kolem 800. O spotřebě zatím není jasné – čas ukáže.

Je zajímavé, že můj bratr reagoval na bzučivý zvuk motoru. Zpočátku jsem byl ohromen. Tento typ hluku znamená, že hydraulické kompenzátory se již začaly opotřebovávat – vydávají takový charakteristický (a objemově zvýšený) hluk. A stejně jako kapitál na 100 tisíc km se nevyhne. Dá se s tím jezdit, žádný problém, ale už je tam opotřebení. Z velmi prostého důvodu – vzácné výměny oleje. Doporučuje se vyměnit polosyntetiku po 8 10 kilometrech, syntetiku – po 12 13. Ale daří se mi měnit syntetiku každých XNUMX-XNUMX tisíc – a to je údajně kategoricky špatné.

Zajímavé:
Proč nefunguje ventilátor topení Ford Focus 2008 z roku 1.8.

Byl jsem naštvaný, samozřejmě. Nevěřil jsem tomu, jako obvykle. Strávil jsem večer brouzdáním po internetu a zjistil jsem, že i (starý) bratr se nasere. Pokročilé korejské motory G4FC (benzín, 1.6 l) nemají žádné hydraulické kompenzátory. A seřízení [ventilů] se provádí výměnou určitých podložek pod určitými skly. Jednou za 90 t.km. A hluk je mírně zvýšený a charakteristický cvrlikání je jen vlastnost motorů G4FC. V příštím závodě zjistím, co způsobuje takový zvýšený hluk, pokud v motoru nejsou hydraulické kompenzátory.

Zjistil jsem to. Ano, nejsou zde žádné hydraulické kompenzátory. Ani já, ani on, na Infiniti. A ovládání ventilů je stejné (jeho benzínové Infiniti také nemá hydraulické kompenzátory). Jen jeho Infiniti (3.5 l, 260 k) nehlučí. Automobil vyrobil Nissan pro Ameriku. Auto je staré 9 let, najeto 150 tisíc, cena nového je 3.5 milionu rublů. (koupeno za 750 TR, s největší pravděpodobností stočený kilometr (vypadalo to 100 t.km)). Porovnejte. Ano, motor Infiniti je v pohodě. Nehýbe se, netřese se, nevibruje. Funguje VELMI tiše (se zvednutou kapotou, od půl metru). Žádné cvrlikání, žádný hluk, nic. Nebyly žádné kapitálové fondy. Najeto 150 t.km. Můj motor samozřejmě není v žádném případě srovnatelný. Vydává hluk (také s otevřenou kapotou) mnohem hlasitěji a cvrliká.

Důvod je stejný. Opotřebení motoru. Při 27 t. Prostě japonský Nissan a korejská Kia Ceed jsou hodně ODLIŠNÉ – podle jeho slov. Jiná kvalita kovových ventilů, jiná kvalita montáže motoru. Kia Ceed zkrátka proklínal. Levné auto pro obyčejné lidi.

Původní tovární zapalovací svíčky po 27 tisících kilometrech vypadaly takto:

Originální svíčky, které mají najeto 27tis km - zvětšit To samé zapalovací svíčky, pohled na elektrody - zvětšit

Tento tmavě červený okraj podél bílé keramiky, podél kovové matice, znamená, že mezi keramikou a kovem došlo k porušení tlaku. Jedná se o velmi nekvalitní svíčku. A s takovými svíčkami se nedoporučuje jezdit dlouhodobě.
Z hlediska stavu elektrod je motor v perfektním stavu a celkově spotřebován kvalitní benzín 27tis km.
Původní tovární svíčky nesly označení NGK (R) LZKR6B (10E), tedy úplně stejné, jaké jsem koupil.

Zajímavé:
Jak přehrát video na Skoda karoq.

Je samozřejmě škoda, že myšlenka zapalovacích svíček pro nový vývoj od společností třetích stran padla. Protože je nepravděpodobné, že nové svíčky vydrží dlouho. V žádném případě se nedoporučuje natahovat je na 27 tisíc km.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button