kia ceed

Jak odstranit nárazník kia ceed ed

Instalace moskytiéry + demontáž nárazníku Kia Cee’d

V naší oblasti je vždy spousta všemožného létajícího a skákajícího hmyzu, takže téměř všechna auta jsou vybavena moskytiérou. Přišlo na řadu sedadlo a při instalaci síťky jsem si všiml, že plástve chladiče klimatizace jsou velmi tenké a mají podélné štěrbiny, takže jsou náchylné k zaseknutí od poletujících oblázků, zejména v oblasti spodního přívodu vzduchu, kde jsou otevřeny všem větrům. Mřížka je potřeba pro ty, kteří hodně a často cestují mimo město, ve městě je to myslím zbytečné.
Takže pro práci je to nutné; přítomnost auta, přítomnost celého předního nárazníku na něm, kovová moskytiéra, nůžky, „bílé“ šrouby (10 ks L-19mm) s velkými hlavami, křížový šroubovák, plochý šroubovák, 10mm klíčem a plastovým rohem 1m a 25mm stranou rohu. Pivo by neuškodilo, ale vzdal jsem to.
1. Odstraňte nárazník, otevřete kapotu, před sebou vidíme plastový kryt, zajištěný plastovými sponami. Zatlačíme na středovou část spony, prostrčíme středovou tyč, vypáčíme plochým šroubovákem a sejmeme. Sejmeme kryt, vpravo a vlevo vidíme šrouby 10mm klíče, odšroubujeme je. Nyní je potřeba odšroubovat dva samořezné šrouby pro křížový šroubovák, které připevňují roh nárazníku k přednímu blatníku, v předním zámku je otvor pro šroubovák, vyšroubovat tyto dva samořezné šrouby a opatrně pomocí okraje nárazníku jej vytáhněte ze západek podél okraje blatníku, je to velmi snadné. Nyní si musíte lehnout pod nárazník a odšroubovat 7 plastových nasazovacích šroubů, které zajišťují skříňky a samotný nárazník uprostřed. Na tyto sponky je třeba dávat pozor, protože bývají zanesené nečistotami a okraje se snadno utrhnou. Před sejmutím nárazníku odstraníme třísky z PTF (kdo je má) a nárazník zcela vyjmeme.
2. Zevnitř nárazníku odšroubujte masku chladiče a rámeček spodního sání vzduchu, tam je vše jednoduché.
3. Vezměte masku chladiče, odšroubujte původní šrouby, které upevňují znak KIA a lesklé lišty, vyřízněte moskytiéru podél obrysu (ponechejte okraj podél okraje, abyste při šroubování mřížky zpět mohli dodatečně zajistit síťku pomocí samořezné šrouby, které připevňují mřížku chladiče k nárazníku), a přišroubujte ji pomocí originálních samořezných šroubů. Rošt vložíme zpět.
4. Vezměte rám spodního přívodu vzduchu, vystřihněte síťku tak, aby bylo možné přebytek složit na plastový roh, aby se zajistilo napětí. Pomocí „bílých“ samořezných šroubů připevníme plastový roh nahoře a dole a zašroubujeme tak, aby nebyly zvenku vidět. Přebytečnou síťovinu v rozích ohneme, síť se tak natáhne po celé ploše.
5. Vše smontujte v opačném pořadí. Strávil jsem 1,5 hodiny a 100 rublů na pletivu a šroubech na všechno.
6. Mrtvý hmyz odstraňuji kartáčem s tvrdými štětinami, zhruba jednou týdně.

Zajímavé:
Jak odstranit mřížku chladiče Škoda Octavia A5.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»