kia ceed

Kde je obd na kia ceed

Diagnostický konektor KIA Ceed je určen pro připojení skeneru a provádění diagnostiky počítače. Všechny vzniklé problémy zaznamenává palubní počítač a díky tomu jsou jim přiřazeny jednotné kódy. Diagnostika zahrnuje připojení skeneru k vozidlu: přijímá informace z palubního počítače a dešifruje je, v důsledku toho je jasné, ve které jednotce došlo k poruše. Pro diagnostiku lze použít originální nebo víceznačkový skener.

Kde je umístěn diagnostický konektor?

Diagnostický konektor LED Kia může mít různé umístění v závislosti na generaci vozu. Je určen především pro práci specialistů, takže je odstraněn z kontroly — kvůli tomu někdy vznikají potíže s vyhledáváním. U nejběžnějších modelů se nachází na následujících místech:

 • U vozů Kia Sid ED, které patřily do první generace a byly vyráběny v letech 2006 až 2012, je konektor umístěn pod sloupkem řízení v oblasti sestavy pedálů na straně dveří.
 • U modelu Kia Ceed JD, který patřil do druhé generace a vyráběl se v letech 2012 až 2018, je konektor umístěn v prostoru pro cestující pod pojistkovou skříňkou. Abyste se k němu dostali, musíte sejmout kryt pojistkové skříňky. Tyto vozy již používají standardní 16pinový OBDII konektor.

Pinout konektoru a funkce skenování

Novější vozidla používají standardní 16pinový konektor OBDII. Má následující schéma zapojení:

 1. Účel určuje výrobce;
 2. autobus J1850;
 3. Účel určuje výrobce;
 4. negativní kontakt vozu;
 5. signální zem;
 6. Vysokoúrovňová sběrnice CAN;
 7. autobus K-Line;
 8. instalované výrobcem;
 9. instalované výrobcem;
 10. autobus J1850;
 11. instalované výrobcem;
 12. instalované výrobcem;
 13. instalované výrobcem;
 14. sběrnice CAN J2284;
 15. autobus L-Line;
 16. navíc s baterií.
Zajímavé:
Jak odstranit zadní světlo Kia ceed jd.

Diagnostické práce se provádějí převážně prostřednictvím sběrnic CAN a KL-Line. Pomocí speciálních protokolů si skener vyměňuje informace s palubním počítačem a sbírá signály o existujících chybách. Jsou dodávány ve formě unifikovaných kódů, které jsou dešifrovány softwarem skeneru. Výsledkem je, že specialista provádějící diagnostiku obdrží kompletní informace o stavu vozu.

V jakých případech musíte vyměnit konektor?

Diagnostický konektor Kia Sid v některých případech neumožňuje připojení k palubnímu počítači. Problémy mohou nastat v důsledku vadné pneumatiky, použití nevhodného skeneru nebo předchozího neodborného zásahu do elektroinstalace vozidla. Pokud byl například místo standardního rádia instalován jiný model, může zkratovat sběrnici K-Line – diagnostika se stává nemožným.

Problémy s diagnostikou mohou také nastat v důsledku poškození konektoru. Selhání z důvodu přehřátí, vniknutí vody následované oxidací kontaktů a dalších důvodů. Vadný konektor znemožňuje diagnostiku a bude nutné jej vyměnit.

V našem internetovém obchodě si můžete zakoupit novou sestavu diagnostického konektoru s již připojenými vodiči. Jeho instalace vám umožní obnovit funkčnost diagnostického portu: zmizí problémy s připojením palubního počítače a budete moci získat všechny požadované informace. Zadejte svou objednávku online a získejte vysoce kvalitní komponenty v místě dodání.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»