Prachovka renault

Jako startér na dusteru f4r

Startér je zodpovědný za nastartování motoru. Pokud je nefunkční, bude obtížné nastartovat motor. V případě automatické převodovky je to prostě nemožné. Renault Duster je vybaven docela spolehlivým, stárne; Pokud se ale auto nenastartuje, startér se sám neotáčí, možná bude potřeba ho opravit.

Startér Renault Duster

Důvody selhání startéru na Renault Duster a způsoby řešení problémů

Problémy, které vznikají při provozu spouštěče na tomto voze, jsou standardní a příliš se neliší od ostatních. Problémy se spuštěním nejčastěji vznikají z následujících důvodů:

  • opotřebovaná ložiska;
  • solenoidové relé selhalo nebo není napájeno;
  • Drážky Bendix jsou opotřebované;
  • špatný kontakt na baterii.

Ložiska u Renaultu Duster ve srovnání s jinými vozy této třídy často selhávají. Jejich opotřebení je dáno výkonem motoru a jeho rozměry. K určení takové poruchy bude nutné startér v každém případě demontovat. Pokud se hřídel otáčí silou nebo se neotáčí vůbec, je čas vyměnit ložiska.

Jejich výměna vyžaduje speciální nástroj. Stahovák umožňuje demontáž a montáž nových ložisek. Bez použití speciálního nástroje nebude možné takovou poruchu odstranit. Před odstraněním je však vhodné zkontrolovat přítomnost kontaktu. Problém často netkví v samotném startéru. Je nutné změřit napětí při zapnutém zapalování na příchozích vodičích.

Pokud není napětí, mohou být kontakty na svorkách baterie nebo na samotném startéru uvolněné. Pokud je napájení, může porucha spočívat ve speciálním relé, které řídí činnost spouštěče – navíječe. Je potřeba jej napájet pomocí zapalování nebo přímo z baterie a sepnout ovládací kontakty. Pokud relé cvakne, funguje správně. Všechny tyto kroky musíte provést co nejpečlivěji. Jinak může dojít k úrazu elektrickým proudem.

Zajímavé:
V jakém roce se objevil Renault Duster.

Pokud je relé spuštěno, startér se otočí, ale motor se nespustí, problém může spočívat přímo v bendixu. Nejčastější části, které se opotřebovávají, jsou drážky. Dochází k vývoji – což vede k nedostatečnému záběru mezi setrvačníkem motoru a samotným startérem. Ve výsledku to prostě neskroluje. V takovém případě budete muset Bendix vyměnit za nový. To lze provést pouze odstraněním samotného startéru.

Je nutné neustále sledovat provoz elektrických zařízení. V opačném případě mohou na silnici nastat různé problémy. Což povede k nutnosti platit za evakuaci. Náklady na takové služby jsou každým rokem vyšší. Je vhodné zkontrolovat startér každých 5 let nebo 40 tisíc km.

Dalším poměrně vzácným problémem spojeným s opravou startéru Renault Duster je poškození vinutí startéru. To vede k absenci magnetického pole rotujícího hřídel. Oprava takových poruch může stát od 4 000 rublů nebo více. Proto v tomto případě, pokud máte finanční prostředky, je jednodušší zakoupit nový díl.

Originální díly a jejich analogy: což je lepší

Stejně jako u všech ostatních dílů je vždy na výběr: originál nebo analogy od jiných výrobců. Je třeba poznamenat, že proces výběru má své vlastní nuance a jemnosti. Se všemi je nejlepší se předem seznámit. Pokud máte prostředky, je lepší zvolit originální díly. Je však třeba poznamenat, že takové produkty budou stát řádově více než jejich analogy – ve většině případů.

Производитель Položka č. Vlastnosti Náklady, rublů
renault 7700274303 2.2 kWt
12 V
Od 10 tisíc rublů

V prodeji je široký výběr různých analogů. Navíc svými vlastnostmi a životností nejsou vždy horší než ty původní. Například výrobci jako Bosch pečlivě sledují kvalitu výrobků. To vám umožní minimalizovat pravděpodobnost selhání během garantované životnosti.

Navíc cena analogu není vždy nižší než originál. Naopak některé produkty budou stát o něco více. Následující se osvědčily jako dobré:

Jméno výrobce Položka č. Provozní parametry Náklady, rublů
Sobota ST-8200815083 12V;
2.0 kWt.
Od 7.9 tisíc rublů
HR HR15DE 12V;
2.1 kWt.
Od 8 tisíc rublů
AS SD0232 12V;
2.5 kWt.
Od 9 tisíc rublů

Je třeba poznamenat, že padělky jsou často vyráběny pod slavnými výrobci. Což vede k nutnosti pečlivě vybírat produkt, který kupujete. Je poměrně snadné určit, že kupující se dívá na padělek. Absence firemního loga, chyby v designu a špatné balení jsou znaky nekvalitního produktu.

Postup výměny, instalace startéru

Proces výměny startéru je poměrně jednoduchý. Je třeba předem zjistit, kde se součást nachází, jak ji demontovat a připravit všechny potřebné nástroje. Proces odstranění starého startéru zahrnuje následující hlavní kroky:

  • je nutné demontovat přívod vzduchu i rezonátor – jsou umístěny v jednom plášti, sestavené;
  • Dále pomocí zásuvky „13“ musíte odšroubovat dva šrouby, které zajišťují samotný startér;

Šrouby

  • Dále musíte odstranit upevňovací šrouby – pokud nevyjdou, měli byste použít WD-40 (za 15-30 minut odstraní oxidy ze spoje);

Upevňovací šrouby

  • spodní upevňovací matici lze odšroubovat pomocí hrotu „8“;
  • poté se odšroubují kontakty relé navíječe;

Relé

  • odšroubujte další šroub zajišťující startér – pomocí klíče „13“.

Po dokončení všech výše uvedených manipulací je nutné vyjmout startér. Poté je možné posoudit stav Bendixových splajnů. Je obtížné vizuálně posoudit stav, bude nutné demontovat startér.

Kontakty by měly být namazány speciálním mazivem a všechny spoje by měly být dotaženy. Pokud máte problémy s bendixem, je nejlepší jej vyměnit předem. Jeho cena obvykle není vyšší než několik tisíc rublů pro dané auto.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button