Škoda Octavia

Jak vyleštit čelní sklo na Škodě Octavii

Scorpal je offline

OtázkaŠkrábance na čelním skle

Dobrý večer všem, narazil jsem na problém, našel jsem škrábanec na čelním skle, vznikl od škrabky nebo něčeho jiného, ​​nevím, škrábanec není hluboký, ale na dotek je cítit. Prosím o radu jak to opravit. Byl bych vděčný za každou radu.

07.01.2012, 21:06 #2

400 Vlad je offline

Pravidelná registrace 18.03.2010 Adresa Krasnodar Auto
Model Octavia A5 Rok výroby 2018 Motor 1.4TSI DSG Barva Platinově šedá Zprávy 588

Ve výchozím nastavení

Nové sklo nebo hluboká křídová leštěnka.

07.01.2012, 21:19 #3

Ural2010 je offline

Pravidelná registrace 05.12.2011/XNUMX/XNUMX Adresa Uljanovsk Auto
Model Octavia Rok výroby 2011 Motor 1,6 BSE Color Makachinoo Messages 590

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od Scorpal Zobrazit zprávu

Dobrý večer všem, narazil jsem na problém, našel jsem škrábanec na čelním skle, vznikl od škrabky nebo něčeho jiného, ​​nevím, škrábanec není hluboký, ale na dotek je cítit. Prosím o radu jak to opravit. Byl bych vděčný za každou radu.

Čelní sklo na Octavii je velmi jemné a nesnáší škrábání. V zimě proto používejte pouze gumovou stěrku a na rozmrazování skla použijte aerosol nebo sprej. Už jsem měnil sklo pod CASCO. V létě jsem zachytil viditelný oblázek v rohu a s nástupem chladného počasí se začaly objevovat paprsky. Leštění škrábance nebude odlesky. Pokud vám nepřekáží ve výhledu, zatlučte to a zajeďte k velkému kameni (nedej bože, samozřejmě, budete mít čas to změnit). Originální sklo s dešťovým senzorem 9000 XNUMX rublů.

08.01.2012, 10:43 #4

Scorpal je offline

Registrace studentů 16.05.2011/XNUMX/XNUMX Adresa Severodvinsk Auto
Model Scoda Octavia Rok výroby 2010 Motor 1.4 Barva Tmavě šedá Zprávy 8

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od 400 Vlad Zobrazit zprávu

Nové sklo nebo hluboká křídová leštěnka.

Zkoušel někdo hloubkové leštění křídou, jaké byly výsledky, možná existuje nějaká jiná metoda.

CitovatZpráva od Ural2010 Zobrazit zprávu

Čelní sklo na Octavii je velmi jemné a nesnáší škrábání. V zimě proto používejte pouze gumovou stěrku a na rozmrazování skla použijte aerosol nebo sprej.

Pomůže toto odmrazování při -25? Zajímalo by mě, kolik lidí to používá a jak.

08.01.2012, 12:54 #5

Shelby je offline

Pravidelná registrace 01.01.2012 Adresa Ponaehovsk Auto
Model Octavia A5 FL Combi Rok výroby 2012 Motor 1.6 MPI AT Barva Antracitová Zprávy 734

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od Scorpal Zobrazit zprávu

Pomůže toto odmrazování při -25? Zajímalo by mě, kolik lidí to používá a jak.

Už jsem tu o tom někde psal. Obecně zde zkopíruji a vložím: NIGRIN do -55 (takové teploty jsem neviděl, ale tři nebo čtyři lehké střiky sežerou námrazu až pár milimetrů ze všech skel při mínus 15-20, testováno), 180 rublů za půl litru, ruční postřikovač. Nastříkal jsem to, o minutu později jsem zamával stěrači – OK. Není třeba to nechávat dlouho! Led téměř okamžitě „steče“ + alkohol odpařováním sklo ještě více ochladí a může se zevnitř zamlžit. Je tam ještě nějaké FROSTSCHUTZ, koncentrát v lahvích do -75 200 rub. na litr Je lepší ho trochu naředit, protože je to špatné pro bezpečnost gumiček a laku.
V lahvích jsou také aerosoly (Shell, Holtz, Turtle Wax. např.), ale jsou objemově/cena zcela nerentabilní při stejném složení obsahu. Vše, co uvedl, se prodává v „Rus“ a na čerpacích stanicích v Moskvě.

Jak vyleštit opotřebovaná autoskla svépomocí a bez nákladů

Na čelním skle a bočních oknech vozu časem zůstávají takzvané oděrky. Částice zeminy, písku a asfaltových třísek se vždy shromažďují před stěrači čelního skla a na těsněních, takže výskyt takových škrábanců je téměř nevyhnutelný. Viditelnost zhoršují i ​​kameny odlétající z protijedoucích a projíždějících aut. Zanechávají nejen škrábance, ale také třísky a praskliny. Dvojnásobně špatné je, že takové vady vyvolávají oslnění, které zhoršuje viditelnost. A estetika, jak se říká, trpí. Jak se s takovou pohromou vypořádat bez výrazných finančních nákladů?

iStock
Dávejte pozor na sklo

Opotřebované gumičky stěračů a v nich uvízlé abrazivní částice skokově zhoršují situaci viditelnosti.

U velmi starých vozů se situace stává jednoduše žalostnou, když se skla místo gumy dotknou ocelové prvky stěračů.

Škody způsobuje i nesprávná péče o autoskla. Škrábance a stopy často zůstávají po pokusu otřít špinavé čelní sklo suchým hadříkem nebo ubrouskem. Zbavte se také zvyku stírat si čelní sklo zapnutím stěračů – i když ostřikovač aplikujete včas, nečistoty nahromaděné pod gumičkami budou fungovat jako brusný papír.

Jaké škrábance lze odstranit leštěním?

Je třeba si uvědomit, že pouhým leštěním nelze odstranit škrábance, třísky a praskliny s hloubkou větší než 0,3 mm.

Takové vady by měly být odstraněny vyplněním fotopolymerem (a je lepší to udělat v servisu), následným spárováním hrubým brusným papírem a leštěním.

Ale matné skvrny, stopy pavučin a bělavé rysy ze skla je docela možné odstranit leštěním. Abyste takové vady odstranili svépomocí, budete potřebovat leštící stroj (stačí i elektrická vrtačka s regulací otáček), plstěný nebo plstěný brusný kotouč a leštící pastu (výrobek s malými abrazivními částicemi, který dokáže odstranit vrstvu skla) , stejně jako voda a čistič skla .

Malé jednotlivé škrábance lze snadno odstranit i ručně pomocí hadru a leštící pasty.

Pro zlepšení výsledku má smysl zakoupit speciální ubrousky, které jsou účinnější. A mimochodem, k prodeji jsou nejen speciální leštidla, ale také hotové sady pro ošetření povrchu a obnovení průhlednosti skla.

V každém případě, pokud se rozhodnete leštit sklo ručně, dodržujeme následující algoritmus. Naneste leštící pastu na ubrousek nebo hadr a začněte leštidlo krouživými pohyby třít. Počkáme asi pět minut, dokud kompozice nezaschne, poté důkladně otřeme ošetřenou oblast ubrouskem. Tento postup opakujeme, dokud tření nezmizí.

Optimálním řešením by bylo vyzbrojit se boční bruskou s excentrem. Taková zařízení odvádějí vynikající práci při leštění a broušení, včetně konvexních povrchů.

Budete také potřebovat lahvičku s rozprašovačem. Voda ochladí povrch skla a zabrání vysychání pasty. Na zařízení připevníme plstěné nebo plstěné kolečko, navlhčíme vodou z rozprašovače, na kolečko a ošetřovaný povrch naneseme brusnou pastu asi na půl hodiny. Pamatujte, že při práci byste na nástroj neměli příliš tlačit. Stačí, když se vlastní vahou stlačí dolů.

Jak ušetřit na leštidlech

Leštidla jsou nyní drahá, ale pokud si přejete, můžete použít takovou rozpočtovou chemikálii, jako je oxid ceru (CeO2), který se široce používá ve výrobě šperků a skla, kosmetologii, medicíně a řadě dalších oblastí. Nejjednodušší způsob, jak koupit zázračný prášek, je v internetových obchodech, taška bude stát asi 100 rublů.

Leštící pasta se vyrábí z prášku pouhým přidáním vody. Konečný produkt se míchá, dokud se nezíská krémová pasta. Je také možné stříkat z nádrží s čerpáním vzduchu s řidší konzistencí pasty.

Před prací má smysl zakrýt karoserii fólií, aby na laku nezaschly cákance ceru. Poté naneste pastu z oxidu ceru na plstěný kruh a leštěte problémové oblasti po dobu asi 30 minut při nízkých rychlostech (1000 – 1300), přičemž pracovní oblast pravidelně smáčejte vodou. V konečné fázi smyjte zbývající pastu a užijte si výsledek.

Zajímavé:
Jak odpojit baterii alarmu na Škoda Octavia A5.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button