ŠkodaŠkoda Octavia

Kdy vyjde nová Škoda Octavia 2019?

Světová premiéra čtvrté generace Škody Octavia se uskuteční v druhé polovině roku 2019, informuje německý Auto Bild. Novinka může debutovat buď na podzimním autosalonu ve Frankfurtu, nebo v rámci samostatné prezentace. Jako první se v karoserii liftback objeví Octavia, následovat ji bude kombi Combi. Dá se předpokládat, že auta dorazí do Ruska nejdříve v polovině roku 2020, protože vyžadují organizaci místní výroby.

Vzhled nové Octavie bude nejspíše radikálně přepracován v souladu s čerstvým designovým kodexem značky Škoda, jejímž nositelem se již stal například kompaktní model Scala. Již jsme řekli, že návrháři opustí kontroverzní rozhodnutí s optikou se dvěma hlavami, které se objevilo po restylingu a způsobilo mnoho negativních recenzí. Interiér novinky by měl být o něco prostornější a objem zavazadlového prostoru liftbacku může přesáhnout 590 litrů.

Čtvrtá generace Octavie bude stále vycházet z platformy MQB, nová však bude digitální a elektrická architektura. Příští Škoda Octavia by měla dostat „mikrohybridní“ verzi s 48V napájecím systémem. Objeví se modernější zabezpečovací systémy a pokročilá multimediální zařízení. Evropská nabídka motorů se bude skládat z upravených zážehových jednotek TSI 1,0–1,5 litru (poslední s možností vypínání poloviny válců) a také naftových motorů TDI. Všechny motory budou samozřejmě splňovat nejpřísnější ekologickou normu Euro 6d-temp.

Škoda Octavia však není zdaleka jedinou novinkou české značky pro rok 2019. Další důležitou premiérou Škody budou modernizované Superb a Superb Combi, které dostanou mírně osvěžený exteriér, mírně přepracovaný interiér a nové možnosti. Konečně bude na evropském trhu zahájen prodej Škody Scala, která nahradí Rapid.

Mezi další pravděpodobné premiéry patří „nabitý“ crossover Škoda Karoq RS, velmi kompaktní SUV s předpokládaným názvem Škoda Kosmiq, postavené na základech VW T-Cross a Seat Arona, a také plně elektrická verze Škody e- Citigo s rezervou chodu až 270 km na cyklus WLTP.

Zajímavé:
Jak zakázat dotazování žárovek Škoda A5.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button