Škoda Octavia

Jak připojit telefon k rádiu přes bluetooth na Škodě Octavii

Jak poslouchat hudbu přes Bluetooth v autě: připojení a nastavení

V moderním světě je veškerá naše oblíbená hudba uložena v našem smartphonu a můžeme ji poslouchat kdekoli a kdykoli. Včetně cestování autem. Moderní technologie nám dávají možnost spojit dvě požehnání civilizace najednou a propojit telefon s autem, abychom si mohli užívat hudbu na cestách. Stačí mít bezdrátovou technologii Bluetooth a pohodlnou streamovací službu, kde najdete vhodný playlist.

Co je Bluetooth

Víceméně každý slyšel o existenci Bluetooth a proč je potřeba. Ne každý ale ví, že podivný název technologie (v angličtině se překládá jako „modrý zub“) pochází z dánského Blåtand („Modrý zub“). Tak se jmenoval král z 10. století Harald I., který sjednotil válčící kmeny do jednoho království. Bluetooth dělá to samé, kombinuje zdroje komunikace do jednoho. I jeho logo kombinuje dvě skandinávské runy, odpovídající iniciálám krále. Princip fungování takového přenosu dat je založen na využití rádiových vln. Po aktivaci obě zařízení zapnou rádiový vysílač, který pracuje v omezeném frekvenčním rozsahu a monitoruje všechny signály. Po vzájemné detekci se jeden zdroj stává vysílačem a druhým přijímačem. Základy technologie během 2. světové války položila hollywoodská herečka Hedy Lamarr, která byla nadšená vynálezeckými aktivitami. Navrhla přenášet informace mezi rádiem řízenými torpédy na různých frekvencích, aby nepřátelé nemohli zachytit nebo rušit signál.

Zajímavé:
Kde získat slevu na oběd, slevu na vůz Škoda.

Připojení telefonu k autorádiu přes Bluetooth

  1. Nejprve se musíte ujistit, že vaše auto má rádio nebo jen přehrávač
  2. Dále stojí za to pochopit, zda je rádio vybaveno modulem Bluetooth, který najdete v pokynech nebo na webu výrobce. Na panelu zařízení se také zobrazí charakteristická ikona. V moderních systémech je bezdrátová konektivita součástí balíčku Hands Free, se kterým můžete také přijímat hovory a poslouchat zvukové zprávy bez zvednutí sluchátka.
  3. Poté, co se ujistíte, že je požadovaná funkce dostupná, musíte zapnout Bluetooth přijímač na rádiu. Tedy přepnout jej do režimu BT-AUDIO, což se obvykle provádí pomocí tlačítka Mode.
  4. Dále se objeví nabídka „Vytvořit pár“, „Připojování zařízení“, Párování nebo něco podobného. Musíte na něj kliknout a souhlasit s uvedením zařízení do režimu párování.
  5. S telefonem jednáme stejně. U některých modelů stojí za to zkontrolovat, zda je viditelný pro ostatní gadgety. Pro obzvlášť opatrné chytré telefony někdy nabízejí možnost zviditelnit se jen na pár minut.
  6. Dále přejděte do nastavení a najděte tam Bluetooth. Na iPhonu se nachází přímo pod WiFi. Zde uvidíte dvě části: „Moje zařízení“ a „Další zařízení“. V tom druhém musíte najít své rádio. Požádá vás o potvrzení připojení mezi možnostmi Ano a Ne, musíte vybrat tu zřejmou.

Někdy je také potřeba pro připojení zadat heslo do telefonu. Lze jej zobrazit na obrazovce rádia. Pokud není žádná obrazovka, zkuste zadat standardní kód pro mnoho modelů: „111“ nebo „1234“. Pokud jsou všechny operace na smartphonu úspěšně dokončeny, objeví se vedle názvu zařízení v autě slovo „Připojeno“.

V pokročilých rádiích je lepší dělat všechny manipulace obráceně a hledat telefon, který lze detekovat. Pak si to systém zapamatuje a příště se k němu připojí automaticky při aktivaci Bluetooth.

Zajímavé:
Kde jsou pojistky ve Škodě Octavia.

Připojení telefonu k autorádiu přes Bluetooth adaptér

Stává se také, že rádio nemá vlastní modul pro bezdrátové připojení. V tomto případě existuje možnost vytvoření speciálního Bluetooth asistenta. Můžete si vybrat přijímač nebo vysílač. Rozdíl je v tom, že přijímač (z anglického „receive“) pouze vnímá zvuk prostřednictvím kanálu a vysílá jej dále a vysílač (z anglického „transmit“) signál přijme, přenese do rádia a vrátí jej zpět. smartphone. To znamená, že to funguje oběma způsoby. Vysílač/přijímač musí být připojen k USB portu rádia nebo nabíjecího portu. Dále připojte kabel k připojenému zařízení a samotnému rádiu jeho vložením do portu AUX (z anglického pomocného – „auxiliary“) – dalšího vstupu, který vypadá jako malý kulatý otvor s kovovým okrajem. Vysílač/přijímač se připojí automaticky. Pokud ne, stiskněte na něm tlačítko a přepněte jej do režimu Bluetooth. Zbývající kroky zůstávají stejné – povolte funkci na svém telefonu, najděte tam přijímač/vysílač mezi navrhovanými modely. Nyní je vaše rádio zesilovačem, který snímá bezdrátové signály a přehrává hudbu.

Problémy s používáním Bluetooth

Pokud se auto a smartphone „nevidí“, zkontrolujte, zda je telefon nabitý a zda je v dosahu vozu. Můžete se také pokusit odstranit všechna dříve připojená zařízení a provést totéž na rádiu. Počkejte několik sekund a zkuste to znovu. Někdy mohou být zařízení jednoduše nekompatibilní. Aktualizujte software ve svém smartphonu. Problémy mohou způsobovat i jiná auta s povoleným Bluetooth, která se nacházejí do deseti metrů. Počkejte, až se vzdálenost mezi vámi zmenší.

Nevýhody Bluetooth

Zdálo by se, že spojení, které nevyžaduje další dráty, je k nezaplacení. Ve skutečnosti je tento způsob poslechu hudby v autě velmi jednoduchý a pohodlný. Nicméně, tam je pár much v masti. Za prvé, Bluetooth může zkreslit zvuk a snížit jeho kvalitu. Jde o to, že technologie komprimuje audio signál. Zadruhé to hodně vybíjí telefon a možná si budete muset pořídit další nabíječku do auta. Některé moduly navíc přenášejí zvuk nesprávně – se zpožděním a rušením. Pokud vám to nevyhovuje, existují další způsoby, jak poslouchat hudbu v autě.

Zajímavé:
Co je lepší Opel Astra nebo Škoda Octavia.

Další možnosti připojení

Učebnicový zůstává způsob připojení telefonu k rádiu přes USB kabel, i když pro majitele iPhonu není vhodný: většina audiosystémů tuto značku nezná. Majitelé Androidu (a dokonce i tlačítkových telefonů) budou potřebovat kabel Micro USB nebo USB Type-C. Po připojení k vašemu smartphonu a rádiu, pokud je to nutné, zkontrolujte na miniaplikaci, že připojení je nutné pro přenos souborů. Audiosystém se také nemusí sám přepnout do režimu USB a budete mu muset pomoci ručně. Po načtení zvukových souborů se na displeji zobrazí seznam skladeb. Mimochodem, vaše zařízení se bude zároveň nabíjet. Navíc je zde možnost využít již zmíněný AUX port. Je jím vybavena většina i těch nejstarších rádií. Budete také potřebovat kabel se dvěma stejnými 3,5 mm jack konektory. Princip je stejný jako u USB – jednoduché dvojité připojení plus aktivace režimu AUX v systému auta. Metoda bude bohužel opět fungovat pouze pro uživatele Androidu a ty, kteří ještě nezahodili svůj dřívější model iPhone. Mluvili jsme o Bluetooth vysílačích, ale existují i ​​jejich FM verze. Přijímají zvuk z telefonu přes stejný kabel Bluetooth nebo AUX a přenášejí jej do rádia přes rádio. Dále je audio systém naladěn na stejnou FM frekvenci jako vysílač. Hudbu můžete ovládat přes něj nebo ze svého smartphonu. Jak asi tušíte, tato metoda je vhodná pro nejstarší rádia, která pouze berou rádio a čtou pouze kazety a CD. Konečně za nejmodernější schopnosti lze považovat systémy AppleCarPlay a Android Auto, podporované všemi vozy vyrobenými v posledních letech. Gadget se připojuje k rádiu buď s kabelem, nebo bez něj, v závislosti na typu zařízení. No a na displeji pak můžete pracovat nejen s písničkami, ale také s podcasty, audioknihami, hlasovými asistenty, mapami, instant messengery a tak dále.

Proč je streamování tím nejlepším řešením pro poslech hudby v autě

Nakonec jste připojeni k autorádiu přes Bluetooth nebo jinou metodu. Zbývá si jen vybrat, kde hudbu získat. Streamovací platformy zůstávají nejlegálnějším a nejbezpečnějším způsobem, jak toho dosáhnout. Zakoupením placeného předplatného si můžete užívat neomezený obsah, aniž byste se museli obávat zavlečení virů a nežádoucích programů do vašeho telefonu. Streaming Sound je jediná ruská streamovací služba, která poskytuje hudbu, audioknihy a podcasty v HiFi kvalitě. To znamená, že zvuk je přehráván ve formátu FLAC, nikoli mp3 – bez zkreslení, s velkými detaily, přinášející více emocí při poslechu. Aby nedošlo ke snížení kvality zvuku přes Bluetooth, můžete využít systém AppleCarPlay nebo Android Auto, který aplikace podporuje od roku 2021.

Pomocí zvuku můžete:

  • vytvářet seznamy skladeb vhodné pro jakýkoli výlet a sdílet je s ostatními uživateli; a pokud nemáte čas, Sound má vždy seznam skladeb „Na cestě“ nebo „Auta, o kterých chcete zpívat“;
  • stáhněte si skladby do telefonu a poslouchejte je offline, když je vaše auto mimo dosah sítě;
  • užijte si na cestách nejen desítky milionů skladeb, ale také podcasty a audioknihy; více o svém voze se například můžete dozvědět v podcastu Steering Wheels and Pedals;
  • poslouchat zvukové průvodce v různých městech a sledovat jejich trasy;
  • přijímat doporučení obsahu od umělé inteligence v osobní vlně Power of Sound.

Zvuk je součástí předplatného SberPrime, který je k dispozici pouze za 199 rublů měsíčně. To je asi 20krát méně, než byste pravděpodobně utratili za plyn, kdybyste žili ve velkém městě.

Co získáte s předplatným SberPrime:

  • filmy a TV seriály v online kině Okko, které lze sledovat i bez internetu;
  • zvýšené bonusy SberSpasibo, které lze použít k platbě nebo výměně za rubly; můžete je například snadno použít k platbě za parkování nebo tankování auta;
  • bezplatná služba karty Sber;
  • zdarma 30 GB cloudového diskového úložiště;
  • bezplatné doručení na EAPTEKA;
  • 25% sleva na testy a online konzultace s lékaři ve SberHealth;
  • zdarma 500 minut volání a 5 GB internetu ve SberMobile.

Právě probíhá akce, kde si můžete předplatit na měsíc zdarma. Abyste neztráceli čas a vyrazili na výlet dříve, můžete to propojit kliknutím na odkaz na této stránce.

Jak to udělat:

  1. Přihlaste se ke svému účtu pomocí svého Sber ID* nebo si vytvořte nový.
  2. Stáhněte si Sound, Okko a další partnerské aplikace.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button