ŠkodaŠkoda Yeti

Co je lepší: Škoda Yeti nebo Nissan Qashqai?

Japonský městský crossover (takto jej výrobce umisťuje, i když se mu z nějakého důvodu říká „Nomad“) a jeho přímý konkurent, český „Bigfoot“, jsou si technickými vlastnostmi i cenou velmi blízcí.

Základní rozměry vozů včetně rozvoru se mírně liší. Náplň je také velmi podobná. Oba jsou vybaveny předním a zadním pomocným rámem. Pravda, „Japonec“ má ten přední přišroubovaný k karosérii silentbloky a ten zadní – napevno, zatímco „Evropan“ to má naopak. Vypadá to, že máme dvě možnosti, jak najít kompromis mezi vibrační zátěží a ovladatelností.

Oba mají vpředu vzpěry MacPherson a vzadu víceprvkové zavěšení. Kulové čepy Qashqai jsou ale zalisované – při výměně se bez stahováku neobejdete. Na Yeti jsou přišroubované – udržovatelnost je mnohem vyšší. Celkový počet gumokovových pantů v ramenech zavěšení je téměř stejný: čtyři vpředu, minimálně deset vzadu. Z hlediska pracnosti výměny gumiček tedy nikdo v obou případech nebude na obtíž. Zároveň ramena zadního zavěšení Qashqaie vypadají „přerostle“, ale z důvodu spolehlivosti jsou ještě lepší.

Oba mají vpředu ventilované kotoučové brzdy. Zadní jsou u Yetiho prostě kotoučové, zatímco u protivníka jsou větrané, i když není jasné proč. Při brzdění jsou totiž zadní mechanismy zatěžovány mnohem méně než ty přední.

Oba vozy jsou k dispozici ve verzi s pohonem předních i všech kol. Podrobnosti o zařízení jsou na matrici.

V salonu Kashkaya se od první minuty cítíte jako doma. Měkké odpružení jako u spolujezdce vás ukolébá ke spánku na dobré silnici. Chci si odpočinout, protáhnout si nohy. Trajektorie asociativních myšlenek je měkký župan, pantofle, sklenka likéru, doutník.

Zajímavé:
Jak zjistit provozuschopnost klimatizace Škoda.

1. Hlavní pojistky jsou umístěny v prostoru pro cestující. Ty výkonové jsou v motorovém prostoru pod vzduchovým potrubím, bez kterého se k nim nedostanete.

2. Obě vozidla nemají tažná oka. Qashqai má však dva šrouby s okem, zatímco Yeti jen jeden (pokud sedíte pevně ve sněhu, budete s ním muset točit tam a zpět).

3. Přední pomocný rám je připevněn ke karoserii pomocí silentbloků. Vibrace z motoru se do prostoru pro cestující nedostanou.

4. Dveře ve spodní části jsou pokryty plastovými kryty, stejně jako okraje podběhů kol.

5. Těsnění na dveřích je pouze „pod pas“. Přesto u crossoverů musíte mít dvojité těsnění, jako u Yetiho.

6. Spodní držák zadního tlumiče visí velmi nízko – ve vyjetých kolejích se přichytí k zemi a vytvoří dodatečný odpor. V „Yeti“ je tento bod znatelně vyšší.

7. Sání vzduchu pro topidlo je skryté pod digestoří – spadané listí a sníh se do kamen nedostane. Stejné je to s Yetim.

NOVINKY Z CEST

Ale realita nás vrací do života. Auto se pohybuje zřetelně pouze v přímém směru. V rychlých zatáčkách se Qashqai silně naklání.

Brzdy jsou lepivé. Abyste se vyhnuli přílišnému brzdění, musíte si na to zvyknout.

Odpružení hlasitě duní a na výmolech na silnici se docela třese. Na velkých vlnách se crossover hodně houpe – energetická náročnost odpružení zjevně nestačí.

Na nejnebezpečnějších nerovnostech nebudete moci jet rychle, auto má tendenci vyskočit a spadnout na silnici. Qashqai je vhodný pouze pro pohodovou jízdu: jeho odpružení je určeno především na hladké silnice, které u nás kočka proplakala.

Yeti se vyznačuje strohým interiérem v německém stylu v kancelářském stylu. A stejné vyvážené chování. Vůz doslova projíždí jakékoli zatáčky a bez jakéhokoli naklánění.

Brzdy jsou velmi příjemné – snadno měřitelné, informativní a zároveň neméně účinné než ty „japonské“.

Hladkost jízdy je znatelně vyšší a na těch povrchových defektech, kde odpružení Qashqai hlasitě cvakalo, jede tento téměř neslyšně. Yeti však také neupřednostňuje konvexní nepravidelnosti. Je velmi pravděpodobné, že tlumiče mají symetrickou charakteristiku – stejnou pro kompresi i odskok. Auto jede po polní cestě elasticky a nekýve se odpružením.

„Yeti“ zaujme přehledností reakcí, schopností poskytnout potěšení z jízdy a nejen schopností dopravit řidiče z bodu A do bodu B.

Technologie je technologie, ale soudě podle statistik prodejů mnoho kupujících miluje očima a dává přednost méně extravagantnímu Qashqai. A Yetiho jsme si vybrali pro radost, kterou dává aktivnímu řidiči.

1. „Jamky“ na tachometru a otáčkoměru jsou příliš hluboké. A chromované ráfky se na slunci lesknou.

2. Zadní sedadla lze sklopit a vytvořit tak téměř rovnou podlahu, nebo je postavit nastojato, nebo jednoduše vyhodit, čímž se výrazně zvětší objem kufru.

3. Prahové lišty Yeti jsou obloženy plastem – nebojí se ani kamínků, ani „stříkaček“ nečistot zpod kol. Ale špinavé vycpávky vám ušpiní kalhoty při nastupování a vystupování.

4. Pojistková skříňka v prostoru pro cestující je umístěna na levé straně přístrojové desky. Přístup pouze přes vchod. Co když bude pršet?

5. Misky předních vzpěr zavěšení jsou spojeny příčným prvkem karoserie – zde není třeba instalovat vzpěru, kterou „atleti“ tolik milují.

6. Dveře mají dvojité těsnění – to, co skutečný crossover potřebuje na zaprášený základní nátěr.

TAJEMSTVÍ pohonu všech kol

Převodovka verze Qashqai s pohonem všech kol má tři režimy, 2WD – pouze pohon předních kol. Auto můžete proměnit na 4×4 otočením puku do polohy Auto nebo Lock. V prvním případě se zadní připojí elektromagnetickou spojkou, ale pouze na povel řídící jednotky v případě prokluzu předních kol (to hlídají čidla protiblokovacího systému). Tento režim je vhodnější pro jízdu po relativně rovné, ale kluzké vozovce.

Ve druhém případě se mezi nápravami objeví tuhé spojení, které se automaticky přeruší, jakmile rychlost vozidla překročí 50 km/h. Při poklesu rychlosti se zadní náprava znovu připojí. Tato poloha puku je užitečná pro jízdu ve sněhu nebo na blátivých cestách. Schéma nuceného připojení zadní hnací nápravy má pozitivní vliv na průchodnost terénem: tento režim nečeká na otočení předních kol a vykopává pod nimi díry.

Převodovka Yeti má podobnou konstrukci – na zadní převodovce je připevněna elektrohydraulická spojka Haldex IV. Řídící jednotka je umístěna přímo na spojce. Ten má na starosti připojení zadní nápravy, aniž by od řidiče vyžadoval další úkony.

Při rozjezdu má vůz vždy pohon všech kol. Jak se rychlost zvyšuje, elektronika odpojí zadní nápravu a začne sledovat rozdíl v rychlosti otáčení předního a zadního kola, aby v případě potřeby znovu připojila zadní. Na kluzké vozovce na základě signálu jednotky ABS/ESP (protiblokovací brzdový systém/dynamický stabilizační systém) systém plní funkce uzamčení mezinápravového diferenciálu, brzdění prokluzujícího kola.

Ale to není vše. Na konzole je kouzelné tlačítko, které ovládá režim Off road. Po jeho zapnutí se aktivuje několik funkcí elektronického asistenta, které se postarají o jistý rozjezd do kopce, zpomalí vůz při klesání při zařazeném rychlostním stupni, „uvolní“ fungování protiblokovacího brzdového systému (umožňuje zablokování kol) a kontrola trakce (umožňující mírné prokluzování při akceleraci).

Michail LEDYAEV, přední specialista na vývoj terénních vozidel v STC AVTOVAZ:

Oba stroje jsou si velmi podobné velikostí, designem i technickým řešením. Ale každý z nich je nakonfigurován jinak, a proto je jinak vnímán.

Qashqai je městský vůz na kvalitní silnice. Na výmolech a vážných nerovnostech je odpružení velmi hlučné a nešetří jezdce před nepříjemnými vertikálními otřesy. Amorfní volant, nezřetelné reakce a zvýšený náklon brání aktivnímu řízení.

Na venkovské silnici se chová jako osobní automobil, nedostatečná energetická náročnost odpružení s krátkými zdvihy mu nedovolí jet rychle. Obecně auto pro usedlou jízdu a řidiče bez ambicí.

„Yeti“ je naopak určen pro aktivní jízdu. Ostrý, jasný volant spojený s pevným odpružením dělá vůz docela „chutným“ a umožňuje řidiči (a cestujícím) cítit se jistěji ve vysokých rychlostech, a to i při agresivní jízdě. Navíc na různých površích – na hladkém asfaltu, na rozbitém asfaltu a dokonce i na základním nátěru. A to i přesto, že dráha odpružení je o něco kratší. „Bigfoot“ je dobře vyvážený z hlediska dynamiky, ovladatelnosti a stability a zároveň je docela pohodlný.

Mezi opravdové „gaunery“ však nebudu počítat ani jednoho, ani druhého.

Redakce děkuje oficiálním prodejcům Nissanu a Škody

v Togliatti – technické centrum „Vikingové“ a autocentrum „Premiéra“

Přihlaste se k odběru „Za volantem“.

Nissan Qashqai Club

Nissan na Skladochnaja

900

Chovatel koček 900
Zprávy: 908 Registrovaný: 08. února 2011, 08:14 Kde: Tatarstán

Qashqai vs Yeti

zpráva Kotovod »10. června 2011, 19:48

Navrhuji projednat tzv. konkurenta.
Přidáno po 53 sekundách:
http://www.drive.ru/nissan/drive-test/2 . aniya.html

To je to, co píšou na webu Etitevo o našem oblíbeném, dám vybrané citace….

Kashak, stejně jako Rafik, jsou práškové kompakty. Auta pro vysoce úspěšné dívky..

Prostor v zadní části „hovínka“ je stejný jako v mé Mazdě, IMHO, kromě toho, že viditelnost v zadní „části“ Nissanu není příliš žádoucí, v Yeti je v tomto ohledu vše v pořádku, asi kufr, souhlasím, ve škodovce je to lepší, stejně je mi to fuk rozzuřily mě zadní dveře auta, pro mě jsou jen v otevřené poloze na úrovni obličeje, abych tam něco dal. musíš se ohnout jako „otazník“, jinak budu v prdeli jako dýně.

Qashqai je vůz s pohonem devíti kol. A teď mi řekněte, chce někdo auto s náhonem na devět kol?

Qashqai je stejný, ať už na fotografii, nebo ve skutečnosti.

Opravdu se mi nelíbil pohled na zpětné zrcátko v kabině, nic nevidíte!

Odpružení, jak zde správně napsali, je velmi podobné devítikolovému zavěšení. Yeti je mnohem pohodlnější.

Odezva na natočení volantu je srovnatelná, ale samotný volant je zvláštní – někdy lehký, někdy těžký. Jako, zpětná vazba je zapnutá(.) Jen ta těžkost je nějak neskutečná. No, nevzniká, když je to potřeba, nebo tak něco.

Podvozek na novém Kashak také cinká. I když v kabině bylo ticho.

— pocit stísněnosti v kabině (zezadu to není pocit, ale je), nízká střecha;
— nespolehlivé, hlučné a pro mnohé tvrdé odpružení;
— nepříjemné hučení motoru (pokud existuje variátor);
— na silnicích je jich tolik (na jedné křižovatce jsem si dal cíl a při čekání na zelenou jsem napočítal 7 Qashqaisů)…

1. V interiéru má člověk dojem, že designu a praktičnosti Yetiho (VAC) téměř nedosáhli, ale je vidět, že se snažili přesně k podobnosti Yetiho.
2. Sedadla v novém Qashqai jako ve všem ostatním i v Extreme jsou tak měkká, stejně jako polštáře, je to příjemné. Začal jsem přemýšlet, proč VAC neudělal takovou měkkost, závěr přišel sám, při takové měkkosti člověk není pevně zajištěn a při každé zatáčce se rozhoupe, což bude mít vliv na bezpečnost, no, potahy v mé verzi byly kožené, při takovém specifickém lisování se po krátké době alespoň natáhnou a složte se, takové židle jsem už určitě viděl, lesklý zadek na sedadle je promáčklý, dokonce je děsivé si sednout))))
3. Cena v porovnání s mojí konfigurací a konfigurací podobnou kočce, 860 versus 1150,
Vyšel jsem na verandu předváděcí místnosti, šel ke své maličkosti, viděl jsem přicházet kupce, jen chytili kliku dveří, podívali se na malé a postavili se do této polohy)))) pár vychází z salon, stejný efekt)))) ve dveřích byla tlačenice )))) No koukám na tohle téma, pomalu jsem si udělal letadlo z ceníku Nissanu, sedl a pomalu skoro bez hluk, možná 1,2, udělal kruh na parkovišti a rozjel se. tak zatraceně působivé na slunci))))

Vzali Qashqai s pohonem všech kol a Yetiho.
Šli jsme do lesa (byl začátek dubna – bláto + sníh).
Hovno se trochu rozbahní a smykne, ale Yeti „jede jako UAZ“

2-litrový kastrol nejí, takže co můžeme říct o 1.6 se stropem jako moje babička v koupelně (nízká).

1,2 Potěšilo mě. jezdí mnohem lépe než 1,6 Qashqai (a dvoulitr ztrácí na „spodu“ a v dynamice zrychlení) a jeho odpružení, které „buší“ na všech nerovnostech, se s Yetim nedá srovnávat. Qashqai jsem zkoušel i s CVT a jak vyl, tak vyl, jako by vysávali auto

Oproti Yetimu je to samý prdel, hlavně ten zadní, kromě toho je problém se Shumkou a uvnitř je stísněný, vzadu málo místa, žádná dynamika….

Recenzenti vozu naměřili světlou výšku Yetiho větší než u Kashaku: 185 a 174 mm. respektive…

Issan se ze spolehlivé značky proměnil ve značku na úrovni AvtoTAZ, i když to není překvapivé: Renault-Nissan + AvtoVAZ.

V Qashqai je všechno nějak špatně, jako by si „vždycky budeš muset upravovat kalhotky“, obecně za auto mluví už jen název.
Je tu nulová ergonomie, úplné kompromisy, vývojáři sedadel nemysleli na postavu majitelů, naprostý minimalismus, ale za peníze majitele.
Moje výška je 190, váha 100 – cítím se jako medvěd v kleci, Bůh ví, že v Accentu se cítím pohodlněji!

Uvnitř se mi líbí pouze aktualizovaný Qashqai. Nová tvář se sklonem na RAV4 a Infiniti podle mě ztratila na originalitě.

Je snazší prodat auto, které má čekací listinu, než to, které je zaparkované na každém rohu, a na silnici, ať se podíváte z jakéhokoli směru, je vždy někde poblíž Qashqai. Nemyslím si, že bude ve střední škole tak úspěšný.

Evropská auta se pro Japonky nehodí, říkejte si co chcete, ale s čistokrevnými Němci se žádná Toyota ani Lexus nevyrovná.

Qashqais používá zastaralý systém pohonu všech kol Hitrilov. Neví, jak jednotlivé pohony otáčet. Vše je tam velmi jednoduché a zastavit se dá i v mělkém sypkém sněhu.

Jezdit na Yeti a vzít si Qashqai vyžaduje silnou vůli.

Jel jsem v Qashqai na zadním sedadle – strašně nepříjemné! Možná si někdo pamatuje, že metro mívalo „anatomické sedačky“ – se sklonem dozadu a zesílením v bederní oblasti? Pak začali měnit kočáry a teď jsou skoro všechna sedadla jednoduchá stoličky, ze kterých se klouže. Mně se svou výškou 170 cm, což má do basketbalu daleko, zadní sedadla v Qashqai připomínala současné metro 🙁

Přílohy
Naposledy upravil Kotovod 11. června 2011, 16:29, upraveno celkem 11krát.

Kdo má pravdu, je silnější. (S) . Musí zvítězit rozum.
přidáno k nepřátelům: lebuabodran, Nissanite, Artist, Cat, suum cuique, Grumpy.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button