ŠkodaŠkoda Yeti

Co si Němci myslí o Škodě?

Vztahy mezi Čechy a Němci nebyly nikdy jednoduché: války, konflikty a rozbroje. O reakci Čechů na akvizici Škody koncernem Volkswagen historie mlčí. Ale musíte vidět, jak se tváře Čechů protahují při testovacích jízdách nových aut, kdy se mezi novináři začíná mluvit o „najděte 10 rozdílů mezi modelem Škoda a Volkswagenem“. A je to pravda: nová auta sestavená ze stejných dílů se nemohou lišit. Proto říkáme Fabia, myslíme Polo. Tak to bylo, tak to je – a nebude to tak! Kdo si všimne, že Superb je shodný s VW Passat? A co Roomster? Nyní testujeme Yetiho – a kdo říká, že jeho odpružení a pohonné jednotky jsou shodné s Tiguanem? foto nového vozu Škoda Yeti celkový pohledŘekněme více: nový vůz Yeti je lepší než Tiguan. Nechte design zůstat v zákulisí: není pro každého. Při testovací jízdě se nám Yeti zdál chuťově i barevně lepší. Zajímavější, přátelštější, hezčí. To není otázka, Yeti je lepší v klíči: měkkost odpružení. Ke každému novému vozidlu Volkswagen se prodává zubní průkaz zdarma. Jízda po našich silnicích je hrozbou pro tuleně. To platí pro všechny „lidové“ včetně Tiguanu. foto nového vozu Škoda Yeti celkový pohledPrvní metry testovací jízdy Yeti jsou jejich labutěmi, takové nastavení neměl Volkswagen dost. Odpružení si nevšimne „maličkostí“; velké výmoly procházejí „kulatě“, bez drsnosti nárazu. A neprorazí na mamutích stopách: přesně to, co nařídil běloruský lékař! A ať jsou rohlíky vyšší, ať se objeví houpání ve směrech – no, nech být! Přesto je snadné jezdit po „parketu“, nelétat se závody Formule 1. A Yeti prostě jezdí lépe než ty se štítky VW: soft, key. Tím vlastně Škoda získává charakter – a její přednosti = slabiny Volkswagenu. Je Škoda „vylepšenou“ verzí Volkswagenu? Úžasné jsou tvé činy, automobilový pane. fotografie interiéru nového vozu Škoda YetiInteriér je typický pro Volkswagen/Škodu. Není absolutně co vytknout Nový vůz Yeti jezdí na „střední firemní“ úrovni koncernu VAG. Co je pod kapotou? 1.2 TSI o výkonu 102 k, sedmistupňové DSG, pohon předních kol. Motor je „přeplňovaný“, maximálního točivého momentu je dosaženo při 1500 ot./min – proto je pro něj vhodnější „suché“ DSG než atmosférický motor (viz testovací jízda VW Polo). V energickém stylu se řízení nazývá píseň: motor hučí, auto letí. 12 sekund z 0 na 100 km/h vnímá „desítka“: DSG řadí bleskurychle, „pod pedálem“ je vždy rezerva zrychlení. Někdy se ale Yeti otřese, někdy trochu cukne. U malých vozů se „suchým“ DSG je to normální. Pro ty, kteří chtějí vědět více, jsme o DSG již psali.

Motor 1.2 je malý, ale má velký apetit: ve městě to vyjde minimálně na 10 l/100 km

Zkušební jízda, Yeti jede dál s jednoduchou diagnózou: Chcete-li dobře řídit, musíte jet v režimu „Sport“. Pak elektronika nemyslí na to, jak ušetřit eurocent na tankování, převodovka funguje perfektně. V režimu „Drive“ Yeti řadí sedmý rychlostní stupeň již při rychlosti 60 km/h a do poslední chvíle váhá s podřazením. Mizí proto přiměřenost reakcí, stroj přemýšlí a váhá. Situaci napraví dvoulitrový naftový motor o výkonu 140 koní. – ale Yeti s ním stojí od 19 250 eur. foto zadních sedadel nového vozu Škoda YetiZadní sedadla mají polohovatelné opěradlo a podélné nastavení. Sedí se v něm pohodlně. A co off-road? Koneckonců, „Bigfoot“ by měl umět víc než jen asfalt. Pohon předních kol! Světlá výška je skromných 180 mm. Proto je „průjezdnost“ omezena na skákání na obrubníky. Pro ty, kteří milují nečistoty – verze s pohonem všech kol se spojkou Haldex. Neexistuje žádné „spouštění“, ani nucené zamykání – takže terénní schopnosti nebudou tak velké. A k čertu s nimi. Kdo jde do bláta na „parketu“? Všem ale doporučuji použít primer. Na zemi: šik, lesk, krása! Během testovací jízdy si Yeti poradil bravurně, i když je nyní vybaven rallyovými doplňky. Škoda, že se nevypíná protiskluzový systém. Jak je nastaven podvozek: ach bohové! Zadní víceprvka poslušně reaguje na uvolnění plynu mírným smykem, houpáním, protiřazením: Yeti je ideální pro závody rallye. Jakýkoli Volkswagen bude trochu přesnější, ale Yeti je měkčí. Měkčí je klíč! Měkčí je klíč, měkčí je klíč, a proto je Škoda „vylepšený“ Volkswagen. Škoda, že protiskluzový systém nelze úplně deaktivovat. fotografie nového vozu Škoda Yeti ve vysoké rychlostiNa dálnici je Yeti nezapomenutelný svou zvukovou izolací: i při vysoké rychlosti je v kabině velmi klid. V malé 1.2 TSI odešly svíčky. Jízda je u konce. Můžete sedět v salonu a přemýšlet. Přední řada: sedadla jsou standardní, materiály vysoké kvality. Jediné, na co si mohu stěžovat, je malá „přihrádka na rukavice“ a autoatlas nebude kam dát. A střecha jako u Roomsteru tlačí: objednejte si Yetiho s prosklenou střechou, bude to jednodušší. Vzadu jsou tři sedačky, místa je hodně, sedí se pohodlně. Vše je v pořádku. Kmen? 505 litrů. Ale zdá se, že je příliš malý. Na pikniky a túry si budete muset pořídit střešní box. fotografie nového vozu Škoda Yeti roluje po trajektoriiNa takovou světlou výšku jsou náklony velmi malé, Škodovka perfektně stojí na trajektorii, poslušně reaguje na puštění a přidávání plynu. Němci se dokázali pomstít: Tiguan je ve srovnání s Yetim nepřesvědčivý. Totéž lze říci o většině jeho konkurentů: Yeti se blíží ideálu. Nesouhlasíme však s cenou verzí s dieselovým pohonem všech kol: za tyto peníze se můžete podívat na úplně jiné nové auto. Proto, abych byl upřímný: Yeti by měl být s motorem 1.2, pohonem předních kol. Aby cena neletěla do vesmíru. Vyvolávací cena 15 850 eur vypadá docela lákavě.

Yeti je mnohem měkčí: to je nejdůležitější rozdíl od produktů Volkswagen

Přidejte nějaké možnosti – a do 25 tisíc dolarů si můžete koupit skvělé auto. Druhá možnost: stačí se projít, objednat naftový motor, pohon všech kol. Vaření, s přihlédnutím k dalším možnostem, asi 30 tis. Zdá se nám, že Yeti by měl být považován za alternativu ke kompaktním dodávkám golfové třídy. Vnitřní rozměry jsou stejné, kufr stejný. Ale: velká světlá výška, pneumatiky s vysokým profilem, energeticky náročné odpružení a vzhled „kolemjdoucí, otoč hlavu“. Zamilovat se. Jedno z nejlepších nových aut ve třídě. Podrobné technické specifikace vozu Škoda Yeti, ceny a konfigurace jsou v našem katalogu. Za poskytnutí vozu redakce děkuje oficiálnímu prodejci vozů Škoda v Bělorusku, firmě FelOkt-Service. foto ochrany motoru nového vozu Škoda YetiPřední převis je velký, ale ochrana motoru je kovová. To mě dělá šťastným fotografie nového off-roadu Škoda YetiSystém kontroly trakce je vypnutý, což pomáhá v terénu fotografie motoru nového vozu Škoda YetiMotor 1.2 se vyznačoval svým tahem: „více“ motoru není potřeba. fotografie spotřeby paliva nového vozu Škoda Yeti. a spotřeba v režimu „plynový pedál až k podlaze“.

Zajímavé:
Jak zapnout oblíbenou myčku skla Škoda.

Zůstaňte v obraze o všech událostech na trhu s novými vozy od oficiálních prodejců v Bělorusku! Sledujte akce, slevy a speciální nabídky na kanálech automobilového portálu Domkrat.by – a vyberte si pro své budoucí auto tu správnou! Domkratby
domkrat_by
domkratby

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button