ŠkodaŠkoda Octavia

Co znamená bezpečnostní systém Škoda Octavia?

Systém kontroly vzdálenosti Front Assist je systém varování před kolizí. V případě hrozící kolize systém použije brzdyminimalizovat následky. Provede také nouzové zastavení, pokud se kterýkoli chodec nebo cyklista pokusí přejít silnici nebezpečně blízko auta.

V kritické situaci, kdy Front Assist zasáhne brzděním a řidič otočením volantu signalizuje, že provádí vyhýbací akci, Collision Avoidance Assist cíleně zasahuje do řízení, aby pomohl vyhnout se překážkám.

ŠKODA OCTAVIA RS Bezpečnostní systémy

ASISTENTNÍ SYSTÉM ZATOČENÍ

Systém Turn Assist, dodávaný jako součást systému kontroly odstupu Front Assist, je určen pro sledování pohybu protijedoucích vozidelkdyž odbočíte vlevo (jízda vlevo), například když jste na křižovatce. Pokud hrozí bezprostřední nebezpečí, systém zcela zastaví vůz a zapne varovný signál.

ŠKODA OCTAVIA RS Bezpečnostní systémy

SIDE ASSIST SYSTÉM BEZPEČNÉ STAVBY

Díky dvěma radarovým senzorům umístěným v zadní části vozidla, Side Assist detekuje vozidla přijíždějící zezadu nebo se nachází v mrtvém úhlu vozidla. Budete o tom informováni signálem LED na vnitřní straně krytů bočních zrcátek. Side Assist dokáže detekovat vozidla na vzdálenost až 70 m a varovat vás tak stejně účinně před nebezpečnými situacemi jak na dálnicích, tak na dvouproudých silnicích.

ŠKODA OCTAVIA RS Bezpečnostní systémy

VÝSTUP VAROVÁNÍ

Tento nový bezpečnostní prvek je další doplňkovou funkcí Side Assist. Opusťte funkci varování pomocí vizuální a akustické signály vás varují a dalších cestujících, například když vystoupíte z auta při paralelním parkování, pokud by otevření dveří mohlo způsobit střet s jiným vozidlem, cyklista nebo elektrokoloběžka. Varování při výjezdu využívá zadní radary systému Side Assist k monitorování prostoru za vozidlem a po jeho stranách až do vzdálenosti 35 m.

Zajímavé:
Jak číst Skoda Symphony 24c16.

ŠKODA OCTAVIA RS Bezpečnostní systémy

SYSTÉM OCHRANY POSÁDKY

systém předem utáhne přední bezpečnostní pásy v případě hrozící kolize nebo v nestabilních jízdních situacích a také spolupracuje s ESC téměř úplně zavřete boční okna a zabraňte vniknutí cizích předmětů do vozidla. Systém spolupracuje s předními a zadními radary a snímačem převrácení.

ŠKODA OCTAVIA RS Bezpečnostní systémy

NOUZOVÉ BRZDĚNÍ PRO ZABRZENÍ SEKUNDÁRNÍM SRAŽÍM MULTIKOLIZNÍ BRZDA

Pokud se OCTAVIA RS stane účastníkem nehody a aktivují se airbagy, může se dále pohybovat a způsobit tak druhou nehodu. Pro takové případy je k dispozici multikolizní brzdový systém, který zastaví vůz, aby se zabránilo střetu více vozidel.

asistenční linka Škoda
E-mail
viz též
Zkušební jízda
Prodejci vozů Škoda
Konfigurátor
sklad Škoda
Servis a příslušenství
o Škoda
Škoda Connect
eMobility
Vyloučení odpovědnosti

Bezplatné počáteční období poskytované společností ŠKODA AUTO as:

  • Vzdálený přístup Citigoe iV – 10 let
  • Vzdálené služby iV – 10 let
  • Care Connect: Proaktivní služby – 10 let
  • Care Connect: Vzdálený přístup – 1 nebo 3 roky
  • Online informace a zábava – 1 nebo 3 roky
  • Tísňové volání – 10 let

Zjistěte více o službách ŠKODA Connect a jejich výhodách na stránce Availability List.

Pro využívání služeb ŠKODA Connect (dále jen „Služby“) je nutná samostatná elektronická smlouva se ŠKODA AUTO, as Pro využívání služby po dobu maximálně 90 dnů má zákazník XNUMX dnů na přihlášení vozidla, například prostřednictvím portálu nebo mobilního telefonu. aplikaci nebo v informačním a zábavním systému vozidla po dodání .

Dostupnost Služeb se může lišit v závislosti na zemi a také na modelu vozidla a jeho vybavení. Popsané služby mohou být dostupné později po dodání vozidla. Služby vyžadují veřejně dostupné komunikační technologie. Upozorňujeme, že vzhledem k vývoji těchto technologií, zejména technologií mobilních komunikací, nemůže ŠKODA AUTO zaručit, že Služby budou nepřetržitě dostupné ve všech zemích po celou dobu jejich platnosti. Potenciální změny v technologii mohou způsobit, že bude trvale nedostupná.

Zajímavé:
Jak otevřít opěradlo zadního sedadla Ford Focus 1.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button