Škoda

Co znamená jméno Škoda Jeep?

Vůz má velkolepý vzhled a představuje úspěšnou kombinaci SUV a městského vozu. Model velmi připomíná rodinné SUV, ale má také některé vlastnosti terénního vozu.

Konkurenti Kodiak podle třídy
Třídy ostatních modelů Škoda
Výkon

Mezi charakteristické rysy vozu také stojí za zmínku prostorný interiér, velký kufr, praktičnost, vynikající dynamika a ekonomická spotřeba paliva.

Model má působivé hmotnostní a rozměrové charakteristiky, ale zůstává poměrně dobře ovladatelný a snadno ovladatelný. Je ideální pro vysokorychlostní pohyb po dálnicích a předjíždění.

Disponuje kvalitním odpružením, které si dobře poradí s nerovným povrchem vozovky a umožňuje poměrně pohodlný pohyb i po nerovném terénu. Výkon motoru také nejčastěji stačí na překonání náročných úseků silnice.

Kromě toho je český vůz vybaven celou řadou pokročilých asistentů, které pomáhají udržovat stabilitu v terénu. KODIAQ je schopen automaticky vybrat optimální parametry pro jakékoli podmínky. Automatizace účinně působí proti uklouznutí a dalším nepříjemným jevům.

Spodní část těla má další ochranné prvky z vysoce pevného plastu, který odolá i dost tvrdému kontaktu se zemí. Světlá výška 19 cm však umožňuje takové situace minimalizovat a snadno překonat i docela vysoké překážky.

Zvláštní pozornost si zaslouží vysoce kvalitní zvuková izolace, která zaručuje pohodlí v kabině v nejtěžších podmínkách.

Základní verze ŠKODA KODIAQ je SUV s 1.4litrovým přeplňovaným motorem, který je schopen vyvinout výkon cca 125 koní. Motor je spárován se šestistupňovou manuální převodovkou.

Pokročilejší verze přicházejí nejen s pohonem předních kol, ale také s plnohodnotným pohonem 4×4. Druhá možnost přirozeně přibližuje vůz třídě džípů. Motor je v tomto případě zastoupen 150koňovým motorem TSI s preselektivním robotem DSG-6.

Za plnohodnotné SUV je nejčastěji považována nejvýkonnější modifikace s motorem o výkonu 180 koní a robotizovanou převodovkou se sedmi rychlostmi.

Konkurenti Kodiak podle třídy

Na trhu najdete poměrně hodně aut, která se tak či onak zdají být alternativou ke Škodě Kodiaq. Mezi nejpodobnější úrovní a výbavou patří tyto modely:

  • Hyundai Santa Fe;
  • Nissan Murano;
  • Nissan X-Trail;
  • Mitsubishi Outlander;
  • Subaru Forester;
  • Renault Koleos.

Všechny uvedené vozy jsou vybaveny atmosférickými pohonnými jednotkami a převodovkami v podobě CVT nebo automatu.

Kodiak se přitom vyrábí výhradně s přeplňovanými motory (benzín nebo nafta) spárovanými s robotickými převodovkami.

Třídy ostatních modelů Škoda

Významná část moderních vozů Škoda patří do třídy městských vozů. Do této kategorie patří takové oblíbené modely jako Citigo, Fabia, Fabia RS, Octavia, Rapid, Scala.

Velkou pozornost věnuje výrobce také výrobě SUV, v této třídě nabízí řadu modelů: Enyaq iV, Kamiq, Karoq, Kodiaq, Kushaq, Octavia Scout a Yeti.

Ve třídě minivanů nabízí společnost spolehlivý model Škoda Roomster a verzi kombi Škoda Roomster Scout.

FAQ

Jaké Kodiaqy se prodávají v Rusku?

V Ruské federaci se kupujícím nabízí především Kodiaq s nízkovýkonnými motory o výkonu 150 koní se 6stupňovou převodovkou DSG. Méně často se objevují modely s dvoulitrovými motory o výkonu 180 koní a 7stupňovým DSG.

Kolik paliva spotřebuje Kodiaq?

Verze s naftovým motorem o výkonu 150 koní mají poměrně skromné ​​hodnoty spotřeby paliva. I v městských podmínkách zřídka překročí 8 litrů na 100 km. Na dálnici spotřeba 7 litrů a někdy i méně. Dvoulitrový motor přirozeně spotřebuje více paliva, ale i v tomto případě je Kodiaq považován za extrémně ekonomický vůz.

Výkon

Škoda Kodiaq je prostorný a pohodlný vůz s dobrou průchodností terénem.

Je však důležité vzít v úvahu, že motory s relativně nízkým výkonem nemohou poskytovat velmi vysokou dynamiku, což ovlivňuje odezvu řízení, rychlost zrychlení a schopnost překonávat vážné překážky.

Model se cítí blíže k městskému crossoveru než k plnohodnotnému SUV nebo džípu.

Zajímavé:
Kde je brzdový knoflík pro Škoda Fabia.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»