Škoda

Jak bude vypadat sedan Škoda Scala

Škoda nečekala na ženevský autosalon a představila nový model Scala. Tento vůz nahradil Rapid, ale převyšuje ho velikostí a úrovní výbavy, takže novinka bude konkurovat Volkswagenu Golf a Fordu Focus, a nikoli Polu nebo Fiestě, jako to dělal Rapid.

Škoda Scala má samozřejmě několik podobností s konceptem Vision RS. Škoda uvedla, že vzhled modelu Rock předvádí nový designový jazyk značky, který bude v následujících letech používán ve všech nových a modernizovaných modelech značky.

Délka vozu dosahuje 4362 mm a jeho šířka je 1793 mm. Výška Rocku je přitom 1471 mm, díky čemuž jsou proporce vozu velmi harmonické. Rozvor 2649 mm nám umožňuje doufat v prostorný interiér podle standardů golfové třídy. Je třeba připomenout, že Škoda Scala je postavena na nové platformě MQB A0. Má více místa nejen pro cestující, ale i pro jejich zavazadla. Objem kufru je 467 litrů (Rapid měl 415). Po sklopení zadních sedadel se objem zavazadlového prostoru zvětší na 1410 litrů.

Všechno v řadě motorů je docela znát. Základní modely budou vybaveny tříválcovým litrovým motorem TSI o výkonu 95 koní. a 5stupňovou manuální převodovkou. Chybět nebude ani motor o výkonu 115 koní, spárovaný s 6stupňovou manuální převodovkou nebo robotickým DSG-7. Dalším motorem dostupným pro model byl 1,5litrový TSI o výkonu 150 koní, který je kombinován s již zmíněnou 6stupňovou manuální převodovkou a robotem. Kromě toho bude možné objednat turbodieselovou verzi Rock s 1,6litrovým agregátem o výkonu 115 koní. Ale to není všechno. Škoda připravila i verzi na zemní plyn. Tento vůz bude vybaven litrovým motorem G-TEC o výkonu 90 koní, spárovaným s 6stupňovou manuální převodovkou.

Zajímavé:
Kdy budou rozvody na Škodě Octavia.

Interiér Scaly je zcela unikátní a s interiérem Rapidu ho ani nemá cenu srovnávat. Zlepšily se dokončovací materiály a zvýšil se počet různých druhů systémů a asistentů. Digitální je například palubní deska automobilu. V podstatě se jedná o 10,25palcový monitor. Mediální systém nové generace má také 9,2palcový dotykový displej.

Pokud jde o techniku ​​Škody Skala, zákazníci si ji budou moci objednat s adaptivními světlomety a dynamickými zadními světly a také se systémem Sport Chassis Control, který po aktivaci sníží světlou výšku vozidla o 15 mm a zvedne odpružení tužší kvůli stabilitě a manipulaci.

Nová Škoda Scala se začne prodávat ve druhém čtvrtletí roku 2019.

  • Škoda Scala není jedinou novinkou značky, která se brzy objeví na ruském trhu. Jsou i další.

Foto, video: S k oda

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button