ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak dlouho vydrží svíčky Škoda Tour?

Podle technických předpisů Svíčky zapalování pro Škodu Octavia musí být vyměněn po 60.000 XNUMX kilometrech. Tento kilometrový výkon se však může výrazně snížit kvůli špatné kvalitě paliva na ruských čerpacích stanicích.

V ostatních případech budou muset být zapalovací svíčky vyměněny pouze v důsledku technické poruchy.

Jak je známo z praxe, správná volba zapalovací svíčky Octavia v závislosti na typu motoru je klíčem ke spolehlivému provozu pohonné jednotky a všech jejích součástí.

Ve výrobě jsou speciální zapalovací svíčky instalovány individuálně pro konkrétní typ motoru.

Výrobce doplňuje Škoda Octavia různé značky svíčky, dost často záleží na tom, kde je vozidlo postaveno. Nejoblíbenější Svíčky zapalování pro Octavia vyrábí LongLife, Bosch, NGK.

Existují také analogové svíčky, jejich cena je samozřejmě nižší než u originálních produktů. Je důležité vybrat vhodné analogy z katalogů. zapalovací svíčky pro Octavii. Za zmínku také stojí, že originální zapalovací svíčky vydrží mnohem déle než jejich analogy.

Existuje ještě dražší možnost nahradit standardní originální Svíčky Octavia pro zapalovací svíčky s iridiovými elektrodami. Jejich životnost je asi 100.000 XNUMX kilometrů za předpokladu použití kvalitního benzínu. Tento typ zapalovací svíčky je považován za spolehlivější a odolnější díky materiálu iridia, který je základem elektrody. Iridiová zapalovací svíčka produkuje na rozdíl od standardních svíček lepší zapalování a auto v zimě startuje mnohem snadněji.

Náš internetový obchod Octavia-Parts představuje Svíčky zapalování Octavia původní produkce koncernu VAG. Naše ceny za nabízený sortiment jsou na trhu náhradních dílů pro vozy Volkswagen poměrně dostupné. Hlavní věc, kterou je třeba si zapamatovat, je to Svíčky zapalování zapnuto Octavia Vydrží mnohem déle, pokud použijete kvalitní palivo a udržíte motor ve výborném stavu.

Zajímavé:
Kde je spínač ventilátoru pro Škoda Octavia Liftback 2008.

Výměna svíček pro Škoda Octavia Tour

Podle předpisů pro údržbu Škody Octavia je bez ohledu na model motoru nutné měnit zapalovací svíčky každých 60 000 km. Ale mnoho majitelů automobilů souhlasí s tím, že tento interval by měl být zkrácen na 45–50 tisíc km. V tomto článku se podrobně podíváme na výměnu zapalovacích svíček, fotografie a video návody.

Foto návod

Plán údržby pro Škoda Octavia Tour počítá s výměnou každé zapalovací svíčky a 40000 XNUMX km. Jak jej vyměnit sami:

    Odstraňte horní ochranu motoru.

Kryt motoru Škoda Octavia Tour Zástrčka krytu motoru pro Škoda Octavia Tour Upevnění krytu motoru Škoda Octavia Tour Ochranný kryt motoru pro Škoda Octavia Tour

Umístění zapalovacích svíček pro Škoda Octavia Tour Čištění sedla zapalovací svíčky pro Škoda Octavia Tour Umístění zapalovací svíčky prvního válce Škoda Octavia Tour

Napájecí zdroj zapalovací svíčky pro Škoda Octavia Tour Klíč na svíčky Škoda Octavia Tour Zapalovací svíčka Škoda Octavia Tour

Nová zapalovací svíčka pro Škoda Octavia Tour Krytka vysokonapěťového vodiče pro Škoda Octavia Tour Odstranění krytky vysokonapěťového vodiče vozu Škoda Octavia Tour

Klíč na svíčky Škoda Octavia Tour Zapalovací svíčka pro druhý válec Škoda Octavia Tour

Analogicky vyměníme všechny zapalovací svíčky ve zbývajících válcích.

Výběr zapalovacích svíček

Kromě originálních svíček může Škoda Octavia Tour používat několik testovaných analogů. Původní článek 101000036AA , průměrná cena je asi 370 rublů.

Výměna svíček pro Škoda Octavia Tour

Výměna svíček pro Škoda Octavia Tour

Analogy, které se doporučují používat:

  • NGK BUR6ET (originál) – 256 rublů.
  • Denso W20EPBR-S — 225 rub.
  • Bosch 0242235664 — 261 rub.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button