Škoda

Jak jsou vozy Škoda skladovány?

Během provozu věnujte velkou pozornost skladovacím podmínkám vozu, protože s ročním nájezdem 15 tisíc km je vůz v pohybu asi hodinu denně. Optimální podmínky pro uskladnění vozu jsou:

– přístřešek, kde teplota a vlhkost odpovídá parametrům prostředí, je zde neustálý pohyb vzduchu a není zde přímý vliv slunečního záření a srážek;

– vytápěná místnost (samostatná garáž) s teplotou minimálně 5 °C a relativní vlhkostí 50–70 %, vybavená přívodním a odtahovým větráním.

Pokud má vytápěná místnost (samostatná garáž) neúčinné přívodní a odsávací větrání a auto se používá v zimě nebo je po umytí skladováno bez předběžného sušení, pak se ničivé účinky na ochranné a dekorativní nátěry mnohonásobně zvyšují.

Při skladování vozu v zimě pod přístřeškem nebo v nevytápěné místnosti vyjměte baterii a rádio a uložte je odděleně; Vypusťte kapalinu z nádrží ostřikovačů čelního skla.

Při skladování vozu v místnosti vystavené slunečnímu záření zakryjte karoserii a pneumatiky krytem z materiálu propouštějícího vlhkost. Použití potahů vyrobených z materiálů odolných proti vlhkosti (plachta, fólie atd.), které nemají větrací otvory v oblasti čelního a zadního skla, podporuje kondenzaci vlhkosti na povrchu těla, která při delším vystavení může vést k poškození laku karoserie.

Pokud je vůz v zimě odstaven na otevřeném parkovišti pod krytem, ​​pak by kryt neměl přiléhat k lakovaným plochám karoserie, aby nedošlo k poškození laku (puchýřky, odlupování). Pro normální odvětrávání lakovaných povrchů umístěte mezi kryt a tělo měkké podložky s výškou minimálně 20 mm.

Při přípravě vozidla k dlouhodobému uskladnění:

1. Umyjte vůz a vytřete karoserii do sucha. Odstraňte korozi. Povrch s poškozeným nátěrem – nalakujte jej. Naneste na tělo konzervační směs.

Zajímavé:
Jak vyměnit výparník klimatizace Škoda Actavia.

2. Nastartujte a zahřejte motor. Zastavte motor, vyjměte zapalovací svíčky a do každého válce nalijte 25–30 g motorového oleje zahřátého na teplotu 70–80 °C, poté otočte klikovým hřídelem o 10–15 otáček a dotáhněte svíčky.

3. Odpojte přívodní hadici teplého vzduchu od vzduchového filtru. Přelepte naolejovanou páskou (papírem nebo látkou):

– otvory sacích trubek vzduchového filtru;
– výstup z výfukového potrubí tlumiče výfuku.
4. Pro ochranu před prachem zakryjte motor plachtou, fólií nebo naolejovaným papírem.
5. Postavte vůz na stojany tak, aby byla kola zvednutá nad nosnou plochu.
6. Zakryjte auto krytem.
7. Plně nabijte baterii a uložte ji na chladném a suchém místě.
Údržba vozu během skladování (jednou za dva měsíce) je následující:

1. Odstraňte kryt a prohlédněte vůz. Očistěte a natřete místa zasažená korozí na lakovaném povrchu.

2. Vyjměte zapalovací svíčky, zařaďte pátý rychlostní stupeň v převodovce, otočte přední kolo o 2-3 otáčky a dotáhněte zapalovací svíčky.

3. Otočte volantem o 1–1,5 otáčky v každém směru. Sešlápněte (3–5krát) brzdový a spojkový pedál, pedál plynu a parkovací brzdu.

reklama
Návrh a vývoj webových stránek

Webmixer

Po vypršení autorských práv, v Rusku je tato doba 50 let, se dílo stává veřejnou doménou. Tato okolnost umožňuje volné nakládání s dílem při respektování osobních nemajetkových práv – práva autorského, práva na jméno, práva na ochranu před jakýmkoli zkreslením a práva na ochranu dobré pověsti autora – neboť tato práva jsou chráněna na dobu neurčitou.

© Auto manuály. Veškeré informace uvedené na této stránce jsou majetkem projektu nebo jiných uvedených autorů.

Jaká tajemství skrývají vozy Škoda?

Mnoho lidí je nuceno trávit v autě poměrně dost času. Pokud vezmete v úvahu pohyb v přeplněném městě, pak samotné dopravní zácpy trvají několik hodin. Ti řidiči, kteří používají vozidlo jako pracovní nástroj, v něm prakticky bydlí. Každý výrobce chce při tvorbě nového modelu vyvinout vůz, který bude splňovat bezpečnostní, technické požadavky a hlavně komfort. Řidič i cestující by měli trávit čas na silnici s maximálním komfortem.

Zajímavé:
Kde je náhradní pneumatika Škoda Fabia.

Automobilka Škoda je jednou z mála, která je připravena poskytnout svým zákazníkům tu nejvyšší úroveň ergonomie. Právě tento přístup mu umožnil dostat se na světovou úroveň. Vývoj tohoto výrobce se vyznačuje vysokým komfortem, protože ve výrobním procesu je věnována velká pozornost zvláštnostem organizace vnitřního prostoru. I ty nejmenší díly interiéru ve vozech Škoda mohou někdy plnit několik funkcí najednou.

Je také pozoruhodné, že produkty Škoda mají možnosti, o kterých mnoho majitelů automobilů neví. Podívejme se, jaké funkce je tento výrobce připraven nabídnout a jak je správně používat. Pro začátek si připomeňme, že každá firma, která vyrábí auta, má svůj slogan. Například od výrobce Škoda je to „Simply Clever“. V současných podmínkách na trhu se Škoda snaží vybavit jednoduché věci užitečnými vlastnostmi.

Majitelé automobilů poznamenávají, že v modelech Škoda nejsou prakticky žádná prázdná místa. Různá auta mohou mít asi 10 výklenků pro uložení věcí. Nejlepší umístění je pro přihrádku umístěnou pod sedadly řidiče a spolujezdce. Samozřejmě nemá velkou kapacitu, ale můžete sem umístit dráty pro gadgety. Potřebné věci získáte jediným pohybem.

Na boku kabiny jsou vidět otvory. Ještě dříve existovaly domněnky, že byly navrženy pro snížení hmotnosti vozu, ale ve skutečnosti mají zcela jiný účel. Do těchto přihrádek můžete uložit deštník. Připomeňme si, jak nepohodlné je uskladnění deštníku v autě – leží na židli nebo na koberci interiéru.

Další neobvyklou možností u vozů této značky je dvojitý hledí. Přítomnost dvojitého designu lze vysvětlit tím, že je tak pohodlné umístit dokumenty. Když je hlavní hledí spuštěno, jsou drženy na místě. Dvojitý kšilt navíc umožňuje poskytnout ochranu před slunečními paprsky, když nesměřují na čelní sklo, ale na boční sklo.

Zajímavé:
Jak vyměnit žárovku na Škoda Octavia A 5 2008.

Při tankování do auta si řidiči často všimnou plastové vložky, která se nachází na víku plynové nádrže. Toto zařízení provádí několik funkcí najednou. Za prvé, může být použit jako škrabka k odstranění ledu. Za druhé to bude potřeba jako lupa.

Zadní prostor v mnoha vozech Škoda má loketní opěrku. Má v sobě zabudované 2 držáky nápojů. Ale tento design lze použít nejen pro šálky nápojů nebo dezerty. Pokud zkombinujete 2 držáky nápojů najednou, získáte spolehlivý držák na vychytávky.

Sečteno a podtrženo. Vozy vyráběné pod značkou Škoda mají některé tajné možnosti. Někteří majitelé o tom nemají ani ponětí ani po několika letech vlastnictví.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button