ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak nainstalovat xenon na Škoda Octavia Tour

Rozhodl jsem se to nainstalovat sám, protože. ropucha se dusila, aby zaplatila montérům, a kdo kromě vás by pro své auto udělal lépe.

Pro začátek jsem sundal blinkry/světla, mimochodem tam byly šrouby na Euro, tak jsem musel všechno zahodit a jít do obchodu pro nářadí.

Pak jsem začal studovat motorový prostor s odstraněnými světlomety, našel jsem spoustu dutin atd. Ale jak jsem si zkoušel bloky a kabeláž, zvolil jsem jedinou možnost namontovat to na spodní rovinu samotného světlometu. Bylo to způsobeno umístěním konektorů na zapalovacích jednotkách, protože Při jejich instalaci je nutné minimalizovat možnost vnikání vody a navíc její stagnaci v konektorech. Nakonec jsem skončil s konektory jasně dolů. S jiným uspořádáním konektorů jsou nosníky velmi dobrými místy.

Dále přišlo na řadu vyvrtání otvorů do plastových krytů zadních světlometů.
Nebyla žádná zvláštní touha pohrávat se s touto fází, takže když jsem si zhruba načrtl průměr díry, začal jsem ji vrtat vrtačkou. Ukázalo se to poněkud obscénní, ale gumová zátka zapadla více než těsně, protože. měl kulatý tvar a otvory získané barbarským způsobem vypadaly spíše jako zakřivený elipsa-obdélník.

Tento stupeň je nutný, protože xenonová výbojka vyčnívá více dozadu, tzn. vlastně delší, takže se navrtají kryty světlometů a vloží se gumové záslepky, kterými mimochodem procházejí dráty.

Poté byly do světlometů namontovány xenonové výbojky, které byly propojeny se standardní elektroinstalací světlometu, zjistil jsem, že na přání lze tento konektor (H4 který) zasunout do světlometu, diody z xenonové výbojky byly ukryty i ve světlometu. V důsledku toho jsem nemusel vytahovat další dráty z konektorů, je to estetičtější a konektory jsou chráněny před vlhkostí a dalšími věcmi.

Zajímavé:
Kde se nachází škrabka na sníh na Škodě Octavia.

Dále jsem do krytů světlometů vložil gumové záslepky, protáhl je dráty a nasadil kryty na světlomety, stálo to spoustu času a úsilí, tvar otvorů udělal dojem, ale přesto jsem dosáhl svého a světlomety jsme připraveni. Z nich trčelo několik drátů, které by měly být připojeny k zapalovacím jednotkám.

Záležitost postupně nabyla ušlechtilého vzhledu, protože. nejprve jsem měl v hlavě trochu zmatek z xenonové sady, kterou jsem viděl — hromada drátů, bloků, lamp atd. Způsobili mírnou paniku, ale nyní se objevil pořádek!

Poté jsem připevnil bi-xenonové relé do otvoru, který se nachází v pravém dolním rohu kapoty při pohledu na kapotu „shora“ čelem k čelnímu sklu. Když jsem dráty zhruba rozložil, vyhodnotil jsem, jak je nejlépe nasměrovat.

Poté, co jsem předtím otřel povrch světlometu (na který jsem chtěl přilepit bloky) alkoholem, nainstaloval jsem světlomety a směrovky na místo, musel jsem světlomet několikrát odšroubovat a přišroubovat, protože. Blinkr neseděl příliš rovnoměrně, vzhledem ke křídlu zůstaly malé mezery, ale nakonec dosáhl „krásného“ umístění a absence nerovnoměrných mezer. Povrch tvárnic jsem také otřel lihem a na kostku přiložil přiloženou oboustrannou pásku. Poté jsem opatrně přilepil bloky na spodní rovinu krytu světlometu.

Pak jsem připojil všechny zbývající rozvody, mimochodem jsem měl jednotky „5.“ generace a tudíž do nich byla namontována nějaká kánoe (buď vysokonapěťová, nebo zapalovač, nebudu lhát), tzn. Kromě bloků zapalování jsem měl i malé bloky o velikosti 1.5 krabiček od sirek. Elektroinstalace byla upevněna a instalována plastovými sponami, které byly zakoupeny v předprodeji v množství 30 kusů. (6 zbylo, sice jsem je instaloval celým srdcem, ale vše je krásné, nikde nic neváží ani nevisí). Nemá cenu to podrobně popisovat, protože. Sady každého jsou jiné a každý má jiný vkus, takže každý se sám rozhodne, kde a jak vést dráty, takříkajíc kreativní proces.

Součástí stavebnice byly také tzv. náhražky polarity, které jsou určeny pro vozy, u kterých je potkávací světlo řízeno mínusem. Na mé Škodě, 2007. Nemusel jsem je používat, tzn. Zhruba řečeno, na lampě H4 je jedno mínus a dvě plusy (blízko/daleko).

Poslední fází je připojení plus a mínus od relé (v plusu je vestavěná pojistka), připojené přímo ke svorkám baterie, které je předtím odpojilo.

Ještě jednou jsem zkontroloval všechny spoje, spolehlivost bloků a elektroinstalace.

Nastartoval jsem auto, oproti mým očekáváním vše fungovalo jako obvykle, žádné incidenty se nestaly. Rozsvítila se pouze oranžová kontrolka, která značila, jak jsem pochopil, že je odpojená baterie. A teď je ten okamžik pravdy, třesoucí se rukou otočím knoflíkem světla a zapnu potkávací světlo! Radost neznala mezí – všechno fungovalo! Zastrčil jsem ten vzdálený, funguje to! Z nějakého důvodu jsem se velmi obával, že bych mohl dostat vadnou sadu (bylo by skvělé ji poslat zpět do Moskvy), abych něco nepokazil! No, zřejmě proto, že jsem byl mladý, dostal jsem ze sebe strach! Obecně jsem byl spokojen jak se svou prací, tak s výsledkem, byl jsem takříkajíc morálně spokojen!

První dva dny mě znatelně bolely oči, třetí den se najednou všechno stalo normální a dokonce mi to začalo chybět — zvykla jsem si!

Po 4 hodinách nepřetržitého provozu xenonu jsem se dotkl bloků, k mému překvapení byly sotva teplé a myslím, že se zahřály od motoru.

Pros
— Světelné hranice jsou jasné, paprsky jsou přítomné a oproti očekávání jsou srovnatelné s halogenovými (Prodejci mě neklamali, když jsem se zeptal, čím se liší od stejného, ​​ale je 2x levnější! Odpověď zněla. : shoda umístění xenonu a halogenového vlákna, které tvoří paprsek)
— Svítí příjemnou sněhově bílou barvou, žádná žlutost, ani náznak modra.
«Nemusíš blikat v levém pruhu, prostě odjedou sami.»
— Na neosvětlené nebo špatně osvětlené silnici nepochybně svítí mnohem lépe než halogen.
— Jel jsem v noci na mokrém asfaltu, rozdíl oproti halogenu je opravdu znatelný, i když něco vidíte, není to tak horké, ale s halogenem se to dá v tomhle počasí obecně vypnout!
— Morálně příjemné pocity.

Zápory
— Nerovnoměrné osvětlení — v paprsku jsou malé stíny, jen trochu, v zásadě nevěnuji pozornost, ale píšu objektivně.
— Chvění/blikání světla na nerovnostech. Stalo se to i u halogenu, ale kvůli nižší svítivosti to není tak nápadné. (Jednou, když jsem ještě jezdil s halogenem, se vše zklidnilo, pak se to zase začalo chvět, mimochodem při montáži jsem studoval optiku k tomuto objektu, nic jsem nenašel, vše je tuhé a Průhledná)
— Nedoporučuje se jej často zapínat/vypínat. Tito. Pokud vběhnu do obchodu pro cigarety, nechám auto nastartované a zamknu ho klíčenkou. Párkrát jsem ze zvyku vypnul auto, odešel a nechal rozsvícená světla, pak jsem si sedl, zapnul zapalování, rozsvítí se xenon, nastartoval jsem auto, zhasne, pak se rozsvítí opět — to nejhorší pro xenonové výbojky. Ale teď jsem si na to zvykl a ujišťuji se, že se to nestane.
— ve městě, na docela dobře osvětlené silnici, není rozdíl mezi halogenem/xenonem, pořád není nic pořádně vidět.
— neví se, co ještě bude se zárukou, není problém získat licenci od nějakého montéra a není problém typ namontovat na úřadě, ale dokázat prodejci, že nemá právo zrušit záruku není-li porucha způsobena xenonem, zřejmě pouze soudní cestou Can.

Nenašel jsem zatím nikoho, kdo by správně seřídil světlomety na stojanu a přitom je snižoval korektorem.

Rada pro ty, kteří uvažují o instalaci/neinstalaci: nejprve pochopte, že xenon svítí lépe v tom smyslu, že je jasnější, ale ne dále. Se svým halogenovým světlem jsem byl naprosto spokojen, ale buď mě to zaujalo nebo co (jak to, že černě zabarvený tourer a bez xenonu je mi 21 let), tak jsem dal 14 000 a teď s xenonem, ale kdybyste se mě zeptali Pokud byste nyní nainstalovali xenon do dalšího auta, nejsem si jistý, zda bych odpověděl ANO (tovární, standardní xenon se nepočítá)! Proto než si to nainstalujete, požádejte někoho s xenonem, aby vás svezl, a pak po pár dnech, až euforie vyprchá, si to dobře rozmyslete!

Pro ty, co říkají, že xenon JZD je oslepující: před objednáním xenonu jsem o tom 3 měsíce studoval internet a dával pozor na přijíždějící mafiny, teď i v 10h, pokud se to upraví, neoslepuje. Džípy se nepočítají, jsou z definice oslepující. A když někdo oslepí, tak taky. Nenastavoval jsem světlomety, nebo auto stojí/jede v takovém úhlu, že by ani halogen příliš neoslepoval.

Veškeré rozvody jsou založeny na konektorech, NENÍ potřeba nic řezat.
Je zde možnost výměny zpět za halogen, zbývá pouze utěsnit kryty světlometů.
Xenon nic neroztaví, teplota jeho žárovek je nižší než u halogenových.
Spotřeba energie xenonu je nižší než spotřeba halogenu.
Můžete mrkat daleko.
Typ (označení) bi-xenonových výbojek pro Škoda Octavia Tour: H4 Hi/Lo (hlavní světlomety), H3 (pro PTF).
Ovládání dosahu světlometů funguje jako obvykle.
Zdá se, že všechny často kladené otázky!
Pilotuji: SKODA OCTAVIA TOUR 2007 1.6 WTS A/C BLACK.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»