ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak demontovat přírubu pohonu Škoda Octavia

Tato fotoreportáž vás seznámí jak nahradit homokinetické klouby (CV klouby), již zastaralý a křupavý, pro Škodu Octavia A4 Tour.

K tomu budete potřebovat:

 • čtyři klouby CV (nebo méně, v závislosti na situaci);
 • papírová páska;
 • tmel na závity;
 • Svorky Norma (ty, které jsou dodávány s klouby CV, mohou způsobit potíže s upevněním);
 • pro každý případ, domácí mazivo pro klouby CV.

Jaké CV klouby (vnější a vnitřní) by měly být instalovány na Škoda Octavia Tour a kdy je vyměnit?

Původní číslo vnějšího kloubu CV je 1J0498099A, průměrná cena je asi 13000 XNUMX rublů.

 • SKF VKJA3022 — 2446 rub.
 • Metelli 151241 — 1469 rub.
 • JP Group 1143300310 — 1395 rub.

Původní číslo vnitřního CV kloubu je 1K0498103, průměrná cena je asi 11799 rublů.

 • JP Group 1143500450 — 1048 rub.
 • LOBRO 302261 — 2844 rub.
 • Meyle 1004980018 — 1800 rub.

Frekvence výměny – přes 200 tisíc km Pro zajištění vysoce kvalitní práce se doporučuje každých 50-70 tisíc km. vyměňte mazivo v kloubech s konstantní rychlostí. Kontrola krytů SHRUS – na každé STK.

Pro začátek, aby se disk nezkazil, dejte na něj razítko. Poté, když je auto na kolech, povolíme centrální matici náboje s 12-ti bodovým 30-ti bodovým nástrčkem. Snaha není nikdy dětinská, takže je potřeba kvalitní hlava a klíč ze standardní sady se vymění za páčidlo. Pokud je potřeba.

Sundáme kolo, zašroubujeme zpět dva šrouby kola a pomocí šroubováku zablokujeme brzdový kotouč a tuto matici úplně vyšroubujeme.

Zajímavé:
Jak dlouho čekat na objednávku vozu od Škody.

Vlezeme do jámy, sundáme ochranu motoru a začneme odšroubovávat šest šroubů zajišťujících vnitřní granát k přírubě převodovky (budete potřebovat vnitřní 12bodovou zásuvku M8). Šrouby můžete také odšroubovat zablokováním brzdového kotouče šroubovákem.

Když je všech šest šroubů odšroubováno, příruba zabraňuje pádu granátu.

Vylézáme z díry a jdeme točit volantem doleva až na doraz. Než to stihneme vyklopit, slyšíme, že něco padá. Jdeme a vidíme, že vnitřnímu kloubu CV již nezasahuje příruba převodovky a spadla.

Na této fotce můžete vidět, že vzpěra stabilizátoru překáží, ale moc nepřekáží, takže ji nemusíme odstraňovat (i když je lepší ji sundávat na pravé straně). Centrální matici našroubujeme zpět (pokud se s ní i s vnějším granátem v budoucnu již nepočítá – matice se zploští, vyrazí se závity na granátu) a údery z náboje vyklepneme vnitřní granát. kladivo.

Pohon zespodu vyjmeme a přeneseme na pracovní stůl, upneme do svěráku.

Uvolněte svorky na krytu a stáhněte kryt z vnějšího granátu. Pomocí dřevěného bloku (měděného nebo hliníkového bloku) přiloženého na vnitřní kroužek kloubu CV vyklepneme kloub CV z hřídele.

Z hřídele setřeme zbývající mastnotu, vyhodíme všechny staré kroužky, boty a svorky, pokud zůstanou, a zahájíme montáž v následujícím pořadí: nasaďte svorku a poté drážky oblepte páskou (aby nedošlo k náhodnému poškození bota) a nasaďte botku na místo.

Vyjmeme z opravné sady a na hřídel nasadíme: 1) pružnou podložku; 2) distanční podložka (plast); a poté 3) nainstalujte pojistný kroužek.

Vytlačte mazivo uvnitř nového kloubu CV.

Nasadili jsme to na hřídel. Ujistěte se, že drážky na hřídeli a vnitřní kroužek odpovídají. Vezmeme dřevěný špalek a přes něj zatlučeme CV kloub na místo.

Umístěte zbývající mazivo pod kryt. Botu nasadíme a zajistíme svorkami.

Zajímavé:
Kdy končí Škoda Rapid.

Vše sestavujeme v opačném pořadí Přesuňte se na pravou stranu. Všechny operace jsou stejné jako na levé straně, pouze s tím rozdílem, že pravou hřídel je třeba zvednout nahoru (a bylo by lepší odstranit vzpěru stabilizátoru, i když je možné vyjmout hřídel bez demontáže vzpěry) .

Důkaz, že německá kvalita je nejlepší.

Pořadí akcí při výměně vnějšího kloubu CV je stejné, jak je popsáno výše, přistoupíme k výměně vnitřního kloubu CV: nejprve musíte odstranit pojistný kroužek (černá šipka).

Poté vyjmeme kloub CV z hřídele, sejmeme starou botku, hřídel otřeme a začneme s montáží: nasaďte svorku, poté (nezapomeňte oblepit drážky páskou) nasaďte botku (nezapomeňte sundat páska poté).

Nasadili jsme pružinovou podložku se zuby na vnitřní straně.

Nasadíme kloub CV a nasadíme pojistný kroužek (nejprve je třeba jej nasadit na hřídel) a poté zatlučeme na místo. Hlava 27 je k tomu velmi vhodná.

Přilepíme těsnění ze sady na stranu, která bude k přírubě převodovky, naneseme mazivo na kloub CV na straně zavazadlového prostoru, trochu maziva do samotného zavazadlového prostoru, poté nasadíme botu na místo, prostrčíme šest šroubů podložky.

A naneste mazivo na vnější stranu kloubu CV.

Vše zabalíme do čistého sáčku a jdeme nainstalovat. Do příruby na převodovce je třeba umístit trochu maziva. Sestavíme stejně jako levou stranu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button