ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak opravit kompresor svépomocí na Škodě Octavia Tour

V situaci, kdy potřebujete Výměna ložiska řemenice – spojka kompresoru klimatizaceV důsledku hučení nebo úplného zaseknutí v důsledku dlouhodobého provozu klimatizace se může ocitnout každý majitel vozu Škoda Octavia Tour.

Služba Auto Aircon se sídlem v Moskvě, jižní správní obvod, pro údržbu, diagnostiku, doplňování a opravy klimatizací Škoda je připravena poskytnout tuto službu za cenu 500 rublů.

Výměna ložiska řemenice – spojky klimatizace na Škoda Octavia Tour.

 1. Zpočátku se kompresor vyjme z vozu (pokud není přístup, je pod kapotou prostor pro stahovák).
 2. Centrální matice zajišťující přítlačný kotouč s hřídelí se odšroubuje, stahovák se upne a pojistný kroužek se odstraní.
 3. Pomocí speciálního stahováku se sestava řemenice-spojka sejme z drážkování nebo pera (v závislosti na modifikaci).
 4. Pomocí lisu a trnu se poškozené ložisko znovu natlakuje novým a součásti se skládají v opačném pořadí.
 5. Upevnění pojistného kroužku, aby se zabránilo jeho vypadnutí ze svého místa nebo zkreslení – vůle při otáčení hřídele.

Po výměně by měly být komponenty instalovány na své obvyklé místo v autě.

 • Skladem, pro výměnu jsou vždy všechny nejběžnější typy obou originálních ložisek všech velikostí podle počtu a artiklu Newsun made in usa, Nsk, Fkc, Koyo a Nachi made in Japan, stejně jako jejich analogy od známých výrobců pro Škoda Octavia Tour, podle nejvýhodnějších cen.
Zajímavé:
Jak vyměnit přední brzdové obložení na Škoda Octavia A4.

Na závěr plně zkontrolujeme chod všech komponentů konstrukce na těsnost, žádné netěsnosti freonů a naplníme autoklimatizaci Škoda požadovaným množstvím chladiva dle standardní tabulky až do plného objemu s přihlédnutím k model vašeho auta.

Pro vaši informaci! , pokud nevyměníte kuličkové ložisko řemenice včas, povede to k vážnějším problémům kvůli jeho nesouososti a vůli;

 1. Vrstva izolačního laku na ochranu elektromagnetické cívky se přehřeje a spálí.
 2. Zvýší se zatížení součástí čerpadla, pístů a ventilů, což povede k jejich úplnému zničení!

V důsledku toho budete muset nejen vyměnit spálenou spojku, projít všechny komponenty, s vnitřním propláchnutím systému s částečnou nebo úplnou demontáží pomocí speciálního zařízení, provést opravy – výměnu rozbitého čerpadla za nové, ale také výměna přijímače – filtrdehydrátoru a radiátoru – kondenzátoru a tyto akce jsou velmi nákladné.

 • Potřebujete vyměnit rozpadající se, zaseknuté nebo hučící ložisko v řemenici – spojce kompresoru klimatizace na Vašem voze Škoda Octavia Tour za nové originální, s přesným výběrem velikosti – čísla a artiklu, zárukou na práci a za nejnižší cenu volejte na naše kontaktní telefonní číslo.

Výměna kompresoru klimatizace Škoda Octavia + výměna vysoušeče

Ahoj! Škoda Octavia je pravděpodobně jedním z nejpraktičtějších vozů německého tria. Je to nejatraktivnější v ceně, má velmi velký a pohodlný kufr, poměrně vysoký točivý moment a temperamentní elektrárny a v nejvyšších úrovních výbavy je docela „prémiový“. Takové auto se většinou bere „na dlouhou dobu“ a těží, těží, těží. Ale, jak neúnavně opakovat, nic netrvá věčně. A to je v pořádku. Teď je léto, jeho první část byla obzvlášť horká, doufáme, že nás čekají stejně teplé dny Proto je potřeba auto připravit. Pokud v něm nefunguje klimatizace, stát v zácpách ve vedru je velmi těžké. A pokud selže kompresor chladicí jednotky v autě, jsou 2 možnosti: vydržet vedro.. nebo vyměnit. Majitel této Octavie se rozhodl správně a zvolil druhou možnost.

Zajímavé:
Jak zjistit, že řídicí jednotka automatické převodovky na Škodě funguje.

Takže – výměna kompresoru klimatizace Škoda Octavia.

Co je třeba udělat při výměně kompresoru?

Výměna kompresoru klimatizace Škoda

Prvním a nejdůležitějším pravidlem před výměnou kompresoru klimatizace (po demontáži vadného) je – PROPLACHNĚTE SYSTÉM. Ano, tento postup stojí nějaké peníze, není rychlý, ale kompresor není levný, dokonce ani originální. Nechcete zase vyhodit ten nový do koše a jít si do obchodu pro další, že? Pak – opláchněte! To je způsobeno skutečností, že uvnitř uzavřeného okruhu systému jsou produkty opotřebení kompresoru, konkrétně malé třísky, které mohou nový kompresor rychle poškodit. Aby se tomu zabránilo, je nutné nainstalovat speciální filtr a provést úplný proplachovací cyklus pomocí speciálního zařízení.

Ze stejného důvodu – při výměně kompresoru klimatizace platí druhé velmi důležité pravidlo – VÝMĚNA SUŠIČKY. Jeho funkce, které plní, by neměly být podceňovány:

zajišťuje hladký pohyb a vyrovnávání tlaku chladiva v okruhu;
shromažďuje a zadržuje vlhkost a neumožňuje její šíření v celém systému;
filtruje a zadržuje drobné mechanické částice.

Výměna kompresoru klimatizace Škoda

Stojí výrazně méně než kompresor, ale obsahuje i spoustu těch nenáviděných hoblin. V podstatě funguje jako filtr. Při výměně kompresoru je tedy třeba vyměnit i sušičku. A to nejen při výměně kompresoru. Dobrou zprávou je, že odvlhčovač by se měl měnit vždy, když byl systém delší dobu bez tlaku. Uvnitř je hygroskopický absorbent, který absorbuje vlhkost, a filtrační vložka. Pokud byl okruh systému delší dobu v kontaktu s atmosférou, pak odvlhčovač sbírá vlhkost a funguje jako obyčejná nádoba, ve které je absorbent, který absorboval vlhkost a již nefunguje. To také nepřinese žádný užitek novému kompresoru ani starému pracovníkovi.

Postup výměny kompresoru klimatizace:

Výměna kompresoru klimatizace Škoda

 • připojte klimatizační jednotku ke speciálnímu stojanu pro servis klimatizačních jednotek, vyprázdněte chladicí okruh
 • Demontujte ochranu motoru, Demontujte poly klínový řemen,
 • Demontujte pravé potrubí mezichladiče, odpojte vedení okruhu klimatizace
 • Demontujte kompresor klimatizace
 • V případě vnitřního poškození (v kompresoru klimatizace) propláchněte cirkulační okruh chladivem R134a
 • Před instalací kompresoru nezapomeňte zkontrolovat hladinu chladicího oleje naplněného, ​​je-li to nutné, vypusťte a doplňte požadované množství nového oleje.
 • Montáž se provádí v opačném pořadí Při instalaci poly-klínového řemene musíte zajistit jeho správné navinutí na řemenici kompresoru klimatizace.
Zajímavé:
Jak namazat ventilátor topení Škoda Fabia 2.

Rekonstrukce ale ještě není dokončena. Nyní je potřeba demontovat a vyměnit odvlhčovač (přijímač) klimatizačního systému.

Výměna sušičky (přijímače):

Výměna kompresoru klimatizace Škoda

Sušička je umístěna na chladiči klimatizace. Jeho extrahování není tak snadné, jak se zdá, k tomu potřebujete:

 • Demontujte spodní mřížku chladiče
 • Demontujte oba přední světlomety
 • Odstraňte přívodní vzduchovou trubku
 • Vyjměte pouzdro vzduchového filtru
 • Odšroubujte šrouby zajišťující blok chladiče
 • Odšroubujte upevňovací šrouby sušičky
 • Vyměňte sušičku

Vysoušeč můžete vyměnit také odstraněním předního nárazníku a uvedením přední části vozu do servisní polohy (alternativně).

Stává se, že části stroje selžou. Nejdůležitější je ale správná oprava. Není neobvyklé, že po výměně kompresoru klimatizace selže i nový kompresor a to celkem rychle. Abyste tomu zabránili, vždy před výměnou kompresoru propláchněte klimatizační systém poté, co byl vnitřně poškozen. A vyměnit sušičku (přijímač). A váš vůz vás bude opět těšit příjemným chládkem v extrémních vedrech po dlouhou dobu.

Výměna kompresoru klimatizace Škoda

Další fotografie opravy si můžete prohlédnout níže v galerii: výměna kompresoru klimatizace Škoda

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button