ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jak sklopit zadní sedadlo Škody Octavia A5

Návod k použití
Motor
Systém chlazení motoru
Mazací systém
Sací/výfukový systém
Energetický systém
Přenos
Hnací hřídele
Podvozek
Brzdový systém
Řízení
Tělo
Systém vytápění a klimatizace
Pasivní bezpečnost
Elektrická zařízení
Elektrické obvody

V roce 2004 představila Škoda druhou generaci Octavie (Octavia A5).
Vůz se od svého předchůdce liší aktualizovaným designem přední části. Octavia A5 dostala novou optiku hlavy a přední nárazník s širokým přívodem vzduchu. Je zde nová palubní deska a středová konzola.
Délka vozu je 4,572 m, šířka 1,769 m, výška 1,462 m.
Šest měsíců po debutu hatchbacku se Škoda Octavia Combi II kombi oficiálně představila ve verzi s pohonem předních i všech kol (Combi 4×4). Hlavní předností nového kombíku je objem kufru. Zavazadlový prostor pojme od 580 do 1620 litrů v závislosti na tom, zda jsou sedadla v zadní řadě sklopená nebo ne.
A objem kufru hatchbacku v normálním stavu (se sklopenými sedadly) je 560 litrů, ale po sklopení zadních sedadel se zvětší na 1350 litrů (předchůdce (Octavia Tour) má 528 litrů, resp. 1328 litrů ). Octavia A5 má navíc mnoho přihrádek pro malá zavazadla. Jednou z výhod nové Octavie A5 je ložná výška, která byla snížena z 696 na 674 mm. Je pozoruhodné, že v základním balení není plnohodnotné rezervní kolo, jako u většiny evropských vozů, ale místo toho je nabízena resuscitační sada.
Paletu pohonných jednotek tvoří šest motorů: čtyři zážehové a dva naftové. Jsou umístěny příčně a pohánějí přední kola. Od předchozí verze novinka zdědila dva benzinové motory o objemu 1,4 litru (75 k) a 1,6 litru (102 k) a také 1,9litrový turbodiesel TDI (105 k). K nim se přidaly dva benzinové agregáty s přímým vstřikováním FSI 1,6 litru (116 k) a 2,0 litru (150 k) a další turbodiesel TDI o objemu 2,0 litru a výkonu 140 koní. s (tento návod s ohledem na designovou identitu vznětových motorů 1.9 TDI a 2.0 TDI popisuje údržbu motoru 1.9 TDI).
V závislosti na výkonu motoru je standardně nabízena 5- nebo 6stupňová manuální převodovka. A na přání si můžete objednat 6stupňovou automatickou převodovku nebo robotizované DSG. Poslední jmenovaný je dostupný pouze pro verze s turbodieselem.
Vůz má nové nezávislé zavěšení: vpředu se vzpěrami McPherson, vzadu – víceprvkové (dříve bylo vzadu polonezávislé zavěšení). Místo posilovače řízení je instalován elektromechanický posilovač řízení, který mění sílu působící na volant v závislosti na rychlosti.
Octavia A5 Classic: Imobilizér, ABS (protiblokovací systém), EBD (rozdělení brzdné síly), MSR (kontrola brzdného momentu), ASR (kontrola trakce), centrální zamykání, elektrické seřízení světlometů, elektromechanický posilovač řízení, otáčkoměr s hodinami, příprava pro rádio – 4 reproduktory, nastavitelný sloupek řízení, vyhřívané zadní okno, anténa, prachový filtr, nastavení výšky sedadla řidiče, 2 výškově nastavitelné bezpečnostní pásy s tříbodovou fixací a elektronickým napínačem, 3 automatické tříbodové pásy vzadu, airbag řidiče, zadní kotoučové brzdy, boční zrcátka s vestavěnými blinkry, paket špatné silnice.
Octavia A5 Ambiente: Klasika + elektricky nastavitelná vnější zrcátka a vyhřívání, el.okna, atermická okna, palubní počítač, zadní sedadla dělená 1/3:2/3, boční lišty.
Akční balíček: airbag spolujezdce, klimatizace Climatic s chladicím boxem na straně spolujezdce, ostřikovač zadního skla a stěrač.
Octavia A5 Elegance: Ambiente + airbag spolujezdce, mlhovky, centrální zamykání na dálkové ovládání, litá kola, vnější zpětná zrcátka s osvětlenou oblastí u dveří, klimatizace Climatic, přední sedadla s výškovým nastavením a bederní opěrkou, loketní opěrka vpředu, loketní opěrka vzadu, rádio příprava – 8 reproduktorů.
Později se objevila Octavia Scout, vytvořená na základě Octavie Combi II 4×4 a vybavená systémem pohonu všech kol s elektronicky řízenou spojkou zadní nápravy Haldex Lamella. Od Octavie Combi II nejsou žádné designové rozdíly, kromě zvýšené světlé výšky o 16 mm. Mezi drobné rozdíly: nové nárazníky, přední s mlhovkami a zadní s velkými tlumiči, plastové obložení podběhů kol, ochranné boční lišty a nastavitelné prahy dveří.
Působivý vzhled vozu zdůrazňují kromě 17palcových kol masivní nárazníky a ochranné obložení přední a zadní části. Octavia Scout je vybavena pouze nejvýkonnějšími motory: benzinovým 2,0 FSI o výkonu 110 kW (150 k) a přeplňovaným dieselem 2,0 TDI PD o výkonu 103 kW (140 k).
Tento manuál, vzhledem k absenci výrazných designových rozdílů, popisuje tři modifikace vozu (Octavia A5, Octavia Combi II a Octavia Scout), na příkladu jedné – Škoda Octavia A5 (hatchback).

Zajímavé:
Kdo koupil závod Škoda.

Kapitola 3. Pokyny pro provoz a údržbu vozidla

1.5.2. Sklopení zadního sedadla

Zadní sedadla vozidla lze sklopit dopředu a poskytnout tak další nákladový prostor. Způsoby sklápění sedadel hatchbacku a sedanu se od sebe liší.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.113 . Diagonální koncovka břišního pásu

Pro sklopení zadního sedadla (sedadel) dopředu odpojte koncový konektor (pokud má prostřední pánevní pás takovou „druhou přezku“), než složíte pravou stranu opěradla. Za tímto účelem vložte klíček zapalování do štěrbiny v pouzdru konektoru a nechte pás navinout do sestavy navijáku.

Při skládání pravé strany opěradla zadního sedadla nezapomeňte odpojit koncový konektor středního diagonálního břišního bezpečnostního pásu. Tím se zabrání poškození tkaniny pásu.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.114 . Skládání jazyka
Když pás dojede až na doraz, složte jazýček spony, jak je znázorněno na obrázku 1.114.
Před uložením opěradla sklopte prostřední opěrku hlavy (volitelná) až na doraz.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.115 . Snížení střední opěrky hlavy
Umístěte oba vnější popruhy za držáky háčků.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.116 . Vložení vnějšího pásu za držáky háčků
Vytáhněte knoflíky na každé polovině zad a sklopte je dopředu.

Chcete-li opěradlo (nebo jeho polovinu) vrátit na místo, zvedněte jej a zatlačte zpět, dokud nezapadne na místo.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.117 . Zámek zadního sedadla
Při vracení opěradla zadního sedadla na místo se ujistěte, že je bezpečně upevněno.

Pokud má prostřední sedadlo diagonální břišní pás s koncovým konektorem, připojte jej po vrácení opěradla do normální polohy; za tímto účelem vytáhněte pásek a zasuňte jazýček očka na jeho konci do konektoru tak, aby byly zarovnány trojúhelníkové symboly; Při uzamčení by mělo být slyšet cvaknutí.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.118 . Diagonální připojení pásu
Ujistěte se, že je koncový konektor bezpečně upevněn a že pás není zkroucený.

Zajímavé:
Jak změnit servisní interval Škoda Octavia.

Pokud je nezakryté kovové očko na konci pásu v horkém počasí delší dobu vystaveno slunci, může vás popálit. Nedotýkejte se horkého kovu.

Chcete-li sklopit zadní sedadlo (sedadla) dopředu, před zahájením sklápění pravé strany opěradla odpojte koncový konektor (pokud má prostřední sedadlo diagonální břišní pás s takovou „druhou přezkou“); Za tímto účelem vložte klíček zapalování do štěrbiny v pouzdru konektoru a nechte pás navinout do sestavy navijáku.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.119 . Instalace pružinového jazyka

Když pás dojede až na doraz, vložte jazýček očka, jak je znázorněno na obrázku 1.119, do štěrbiny ve stropní objímce.

Umístěte střední pás přes držák háčku.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.120 . Připevnění středního pásu
Umístěte oba vnější popruhy za držáky háčků.
Demontujte zadní vnější opěrky hlavy (volitelné vybavení) nebo jednu z nich.
Před uložením opěradla sklopte prostřední opěrku hlavy (volitelná) až na doraz.
Zatáhněte za popruh a zvedněte sedák dopředu.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.121 . Zvedání polštáře
Nainstalujte vyjmutou opěrku hlavy do štěrbin v horní části zvýšeného polštáře tak, aby směřovala přední část dozadu.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.122 . Instalace demontované opěrky hlavy

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.123 . Odkládací spony na opasek

Umístěte přezky pásu a celý prostřední bederní pás (volitelné vybavení) do opěradla, jak je znázorněno na obrázku 1.123.

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.124 . Odstranění očka
Vyjměte oko z držáku (obr. 1.124).

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.125 . Vyjmutí páky
Zatáhněte za páku v horní části opěradla a sklopte opěradlo dopředu (obr. 1.125).

1.5.3 Sklopení zadního sedadla vozu Škoda Octavia

Obr. 1.126 . Zapojení očí
Knoflík na zadní straně opěradla zahákněte za očko (obr. 1.126).

Chcete-li vrátit sedadlo (sedadla) do jejich normální polohy, proveďte opačný postup pro skládání sedadla (sedadel). Po vrácení sedadla do normální polohy zkuste s ním a opěradlem pohnout, abyste se ujistili, že jsou správně zajištěny. Ujistěte se také, že přezky bezpečnostních pásů a středový pás jsou položeny na sedáku sedadla.

Zajímavé:
Milánská Škoda přichází do Slovinska.

Při vracení zadního sedadla do normální polohy se ujistěte, že jeho části nebrání v pohybu a že jsou bezpečně zajištěny.

Pokud je prostředním pásem diagonální břišní pás s koncovým konektorem, připojte jej po vrácení pravé strany opěradla zadního sedadla do jeho normální polohy.

Vytáhněte prostřední břišní pás diagonálně zpoza držáku háčku a vyjměte jazýček očka ze štěrbiny ve stropní objímce.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button