ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak vyměnit chladič sporáku Škoda Octavia

Výměna topného jádra u Škoda Octavia Tour (Volkswagen Golf IV)

Nějak jsem narazil na takový problém, když se interiér auta začal trochu mlžit. Zpočátku tomu nevěnujete velkou pozornost, ale když se postupem času začne interiér více potit a zároveň vám uteče hladina nemrznoucí kapaliny v expanzní nádrži, už začínáte hledat příčinu tento. Zamlžení kabiny bez dalších příznaků obvykle znamená, že stačí vyměnit kabinový filtr. A pokud kromě toho odchází chladicí kapalina, na motoru nejsou zpod kapoty vidět žádné šmouhy a v kabině je cítit nemrznoucí směs, je to neklamný znak úniku kamen.

A první věc, kterou musíte udělat, je kompletně rozebrat přední panel. Obecně zde není nic složitého a nadpřirozeného, ​​ale musíte si pohrát. Při pohledu dopředu se chci v tuto chvíli zastavit. Slyšel jsem více než jednou, že pro výměnu radiátoru topení bude nutné vypustit freon z klimatizace, rozebrat systém a tak dále. V tomhle nevidím smysl. Za prvé je nebezpečné vypouštět freon svépomocí, protože je to žíravý plyn, a za druhé je pak doplňování nového vyhozené peníze.

Pokračujeme k odstranění torpéda. Nejprve se z baterie odstraní záporný pól, v kabině se otevře klapka kamen a z motoru se vypustí nemrznoucí směs. To lze provést odpojením kterékoli nejnižší trubky z malého okruhu chladicího systému. Poté pod odkládací schránkou odšroubujte 2 šrouby, otevřete odkládací schránku a vyšroubujte další 3 šrouby. Schránka v palubní desce by měla být mírně odstraněna z panelu, odpojte čip podsvícení a úplně vytáhněte krabici.

Zajímavé:
Jaký druh nezávislého topení je nainstalován ve Škodě.

Musíte odstranit polštář z volantu – to je nejpracnější a nejobtížnější, protože to nefunguje poprvé. Nejprve se tedy volant otočí o 90 stupňů a skrz otvory vzadu se pomocí plochého šroubováku nebo paprsků ohýbají západky. Musíte je ohnout do středu volantu. Když se ukáže, že jsou západky ohnuté, jemně zatáhněte za polštář směrem k sobě a odpojte jeho konektor.

Nyní je středový šroub sloupku řízení odšroubován s hvězdičkou o 12 a volant je odstraněn. Radím vám, abyste si na sloupek řízení předem dali značky, abyste volant přišroubovali stejným způsobem, jako byl ve své původní poloze! Dále odstraňte plastový rám kolem volantu. Dva šrouby se odšroubují z konce, poté tři zespodu. Odšroubují se dva samořezné šrouby zajišťující nožku pro nastavení volantu a nožička se odstraní z páky, poté sejmete spodní polovinu plastového rámu. Mezi rámem přístrojové desky a hřídelí řízení je ozdobná látka, která spočívá na 5 očkách – odcvakneme je šroubovákem. U páky nastavení volantu spusťte hřídel řízení a sejměte horní část rámu s látkou.

Sklopením volantu dolů musíte odstranit plastový rám přístrojové desky. K tomu se ve spodní části rámu plochým šroubovákem odlomí dvě západky. Pak se shora ukáže, že pod hledím můžete vidět dvě zátky. Jsou odstraněny a pod nimi jsou vyšroubovány šrouby. A uchopte rám a opatrně jej odepněte – protože je zajištěn na dvou západkách: na levé a pravé straně.

Samotná palubní deska je držena dvěma šrouby po stranách. Když je odšroubujete, musíte panel mírně přitáhnout k sobě a odpojit dva čipy po stranách za ním. Každý čip bude mít praporek a aby mohl být čip odstraněn, musíte jej ohnout.

Na straně řidiče odlomte štít pod pojistkovou skříňkou. Kolem budou schované 3 samořezné šrouby – odšroubujte je.

Zajímavé:
Jak si vybrat ojetou Škodu Octavia.

Chcete-li odstranit stmívač světlometu, musíte jemně zatlačit na rukojeť a jakoby ji odšroubovat otáčením ve směru hodinových ručiček a tahem směrem k sobě. Poté odpojte konektor od regulátoru. Rám kolem regulátoru zůstává v palubní desce. Uvnitř uvidíte 2 západky, odlomte je, vyjměte rámeček spolu s korektorem světlometu a vyjměte z něj čip. Pod volantem odšroubujte 4 šrouby a sejměte spodní obložení torpéda ze strany řidiče.

Dalším krokem je odstranění obložení středového tunelu. Nejprve se vyjme popelník pro cestující vzadu a pod ním se vyšroubují 2 šrouby. Zvedněte ruční brzdu co nejvýše a utrhněte její obložení. Nebudete ho moci vytáhnout hned, protože jej udrží konektor drátu zapalovače, takže odpojte čip a vyjměte plastovou výstelku.

Vyjměte a odpojte rádio. Je-li instalován běžný audiosystém, pokračujte v demontáži popelníku. Nejprve jej otevřete, poté vyjměte samotnou vaničku, za kterou se kolem těla popelníku odšroubují další 4 šrouby. Samotné pouzdro se odsune, odpojí se čipy podsvícení a vyjme se. Kolem středového panelu je velký ozdobný rám, který je upevněn na 8 samořezných šroubech. Kolem toho zatím odšroubujete 4.

Nyní odstraňte vousy nebo obložení středového tunelu pod středovým panelem. Obklad se skládá ze dvou částí. Na stranách obložení, které je mezi křídly a ruční brzdou, jsou odšroubovány 2 samořezné šrouby. Vypáčením ozdobného rámu backstage jej zvedněte spolu s krytem. Nyní se ručně stahuje i plastový rámeček, ve kterém byl ozdobný rámeček s krytem zákulisí. Plochým šroubovákem vypáčte rám kolem nastavovacích knoflíků kamen, odšroubujte 2 šrouby zajišťující středovou výstelku tunelu, kde se nachází zákulisí, a poté další 2 šrouby po stranách. Plast se zasouvá a vysouvá.

Kolem knoflíků uvidíte zbývající 4 šrouby ozdobného rámečku středového panelu. Odšroubujte je a sejměte rám.

Zajímavé:
Kolik oleje pro Škoda Roomster Style.

Pokud je nainstalován standardní audio systém, bude možné jej získat a odpojit konektory. Nyní jsou horní tlačítka z rubové strany odstraněna a jejich čipy jsou odpojeny.

Nakonec odšroubujeme samotné torpédo. Nejprve 4 šrouby na straně řidiče.

1 samořezný šroub v místě, kde stál uklizený.

2 šrouby po stranách středového panelu.

A zbývající 2 na boku, na straně spolujezdce.

Při odstraňování torpéda vám doporučuji, abyste to udělali s asistentem, protože je objemné a je poměrně nepohodlné a obtížné jej vytáhnout sám. Od viníka všech těchto prací nás dělí centrální zesilovač těla, který je nutné odšroubovat a vytáhnout. Po stranách je připevněn dvěma šrouby na každé straně, jedním uprostřed dole a jedním nahoře.

Ohnutím a odstraněním rušivého kabelového svazku vytáhněte zesilovač.

Pod kapotou odpojte potrubí vedoucí ke sporáku. Dále ze strany motoru, v místě, kde stojí radiátor kamen, budou za zátkami 4 matice, z toho 2 blízko trubek klimatizace. Ohněte zátky a odšroubujte matice.

Zbývá odšroubovat poslední šrouby v kabině a můžete odstranit chladič.

Montáž se provádí v opačném pořadí demontáže.

Téma: Výměna radiátoru topení

Mikhail007 je offline

Ve výchozím nastaveníVýměna radiátoru topení

Pro výměnu chladiče topení musíme odstranit spodní část palubní desky. Tak to rozebereme:

1. Odstraňte odkládací schránku, myslím, že s tím nebudou žádné problémy)
7.jpg
2. Demontujte podlahovou konzolu, skládá se ze dvou částí: přední, kde je umístěna vahadla, a zadní – ruční brzda. Nejprve sundáme zadní část, k tomu vyjmeme popelník, pod ním jsou dva šrouby a odšroubujeme je.

Panel posuneme zpět a vidíme upevnění přední konzoly, je připevněna na 4 bodech, dva pod popelníkem. Odšroubujte a vyjměte a posuňte jej zpět.
Fotografie0074.jpg

3. Demontujte obložení přístrojové desky: je zajištěno 3 šrouby, dvěma nad uklizeným a jedním za typovým štítkem Oktavia. Odšroubovali ho, vypáčili šroubovákem a vyjmuli.
1.jpg2.jpg

Zajímavé:
Jak odstranit generátor Škoda Felicia.

4. Odstraňte kryt pedálů

5. Demontujte panel sloupku řízení: otevřete kryt s pojistkami a podívejte se na 2 upevňovací šrouby. panel a pojistkový blok. odšroubujte je a zatlačte pojistku. uvnitř panelu. Dále musíte odstranit spínač světlometů vypáčením pomocí šroubováku. Po odstranění uvidíme šroub upevňovacího panelu,
Celkem je odstraněno 5 šroubů, pojďme dál))
9.jpg8.jpg4.jpg

6 Demontáž středového panelu: K tomu použijeme šroubovák k vypáčení ozdobného lemu.
A uvidíme držák pro řídící jednotku kamen. Odšroubujeme 4 šrouby a zatlačíme blok dovnitř konzoly. Dále odšroubujeme 2 upevňovací šrouby. panelů, je jich celkem 7.
2.jpg1.jpg

Jeden z nich se nachází na zadní straně hned za ikonou.
3.jpg

Demontujte konzolu odpojením vodičů. Rádio z konzoly nesnímáme.

7. Tak jsme se dostali ke sporáku, ten je odstraněn spolu s ventilátorem, ale to je o něco později, a teď:
Musíme odpojit vzduchové kanály! K tomu odšroubujeme 2 šrouby vzduchovodu, který je za rádiem (přívod vzduchu do čela). Pozor – víko drží nejen jimi, ale i západkami za samotným víčkem. Jeden je dole, viditelný a druhý nahoře. Podíváme se ze strany odkládací přihrádky nebo ji nahmatáme rukou, opatrně vyjmeme vzduchový kanál))
4.jpg

Dále musíte odstranit vzduchové potrubí (přívod k nohám), vše je jednoduché – odpojte jej a vezměte ho na stranu.

8. Vyjmutí kamen. Chcete-li to provést, přejděte do motorového prostoru a odpojte dvě přívodní hadice nemrznoucí směsi k chladiči topení. Hadice je vhodné upnout, aby nedošlo ke ztrátě drahé kapaliny.
Samotný sporák drží na 3 šroubech, viz foto (pro názornost jsem sundal vzduchový filtr).
5.jpg

Odšroubujeme je a naše kamna spadnou na podlahu kabiny. Po odpojení všech vodičů z něj vyjmeme směrem k odkládací schránce (neodpojujeme řídicí jednotku klapky!!), pozor – lze ji odstranit)))

Zajímavé:
Proč rádio ve Škodě nečte flash disk.

Položíme sporák na stůl. Radiátor drží na dvou šroubech, po odšroubování jej zvedneme (v pouzdru sedí pevně, takže jej můžete vypáčit šroubovákem). VÝMĚNA RADIÁTORU. Rozhodněte se, zda to změníte sami))), v tomto postupu není nic složitého. Hodně štěstí všem )))
6.jpg

Obraz

  • 3.jpg (79.7 kb, zobrazení: 162)

Naposledy upravil Michail007; 20.02.2013 v 19:01.

To se líbí Grey-haired, Valerychovi, DeWiTT a dalším (1).
26.01.2013, 15:11 #2

niva641 je offline

Amatérská registrace 10.04.2011 Adresa Moskva Auto
Model Octavia 1.6 Rok výroby 2008 Motor 1,6 BFQ Barva Černá WTS Zprávy 67

Ve výchozím nastavení

25.05.2013, 16:14 #3

==SSS== offline

Registrace studentů 25.05.2013 Adresa Vladikavkaz Auto
Model Škoda Octavia Lux Rok výroby 1997 Motor aeh Barva třešeň Zprávy 1

Ve výchozím nastavení

16.08.2013, 22:21 #4

Andruhin je offline

Registrace studentů 16.08.2013 Adresa Kyjev Auto
Prohlídka modelu Rok výroby 2004 Motor 1.8 t Barva Šedá Zprávy 1

Ve výchozím nastavení

Řekněte mi, je vše odstraněno v modelu 2004, přesněji po roce 2000, nebo mohou být rozdíly? Také má vaše auto klimatizaci nebo klimatizaci?

24.07.2014, 14:40 #5

Dima69 je offline

Registrace studentů 04.02.2014/XNUMX/XNUMX Adresa Rusko Auto
Model AGU Rok výroby 1998 Motor 1.8 Barva Cherry Messages 1

Ve výchozím nastavení

Ale co ty železné spojovací prvky, které pocházejí z trubky, co s tím mám dělat, nedovolí mi to vytáhnout kamna, tady je to zeleně zvýrazněné.

15.08.2014, 20:32 #6

Nashkodnik1 je offline

Registrace studentů 15.08.2014 Adresa Minsk Auto
Model Octavia TDI SLX Rok výroby 1999 Motor AGR Barva šedá metalíza Zprávy 1

Ve výchozím nastavení

Jak jsem pochopil, auto bylo bez klimatizace, ale jak se dají odmontovat trubky klimatizace, když sundáte celý vzduchovod.

05.11.2014, 20:33 #7

penos je offline

Registrace studentů 23.10.2014. XNUMX. XNUMX Adresa Tver Auto
Model Škoda Octavia Rok výroby 2007 Motor BFQ Barva stříbrná Zprávy 1

Zajímavé:
Jak často měnit zapalovací svíčky Škoda Rapid.

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od zlobivý chlap 1 Zobrazit zprávu

Jak jsem pochopil, auto bylo bez klimatizace, ale jak se dají odmontovat trubky klimatizace, když sundáte celý vzduchovod.

V motorovém prostoru odšroubujete ventil klimatizace, vyjmete ho a je to. Trubky jsou odpojené, nezapomeňte odvzdušnit freon

16.11.2014, 21:48 #8

Nickm je offline

Registrace studentů 16.11.2014 Adresa St. Petersburg Auto
Model Octavia a4 Rok výroby 2006 Motor 1.4 Bca Barva Šedá Zprávy 1

Ve výchozím nastavení

Podobný smutek. V interiéru je čas od času cítit nemrznoucí směs, ale hladina je stále v normě. Nemám chuť nalévat gelový tmel, přemýšlím, že se vyšplhám nahoru, abych se podíval, co tam teče, možná nějaká hadička. Kdo to změnil na restylingu, řekněte mi, bez odstranění torpéda, bude možné změnit kamna? Žádná klima, žádná klimatizace)

23.02.2015, 19:33 #9

Maikl66 je offline

Registrace studentů 23.02.2015 Adresa St. Petersburg Auto
Model TUR Rok výroby 2005 Motor AKL Barva béžová Zprávy 10

Ve výchozím nastavení

Dobrý den! Teď jsem torpédo málem odstranil sám. Ale něco je v cestě kolem polštáře. cestující! K samotnému radiátoru jsem se ještě nedostal! Ale zdá se mi (MOŽNÁ ŠPATNĚ), že celou konstrukci sestavy kamen lze odstranit bez odstranění torpéda! Strukturálně existují rozdíly v designu se strojem Mikhail007. Mám Octavii Tour 2005, motor 1.6 AKL
Vše se ale dá sundat a odšroubovat, jen je potřeba si zapamatovat postup pro zpětnou montáž.
Mám problém s odpojením spodní konzole.
p.2
„Posouváme panel zpět a vidíme upevnění přední konzoly, je připevněna na 4 bodech, dva pod popelníkem. Odšroubujeme, vyjmeme a přesuneme zpět.“

Nehýbe se! Po úplném rozebrání horní části jsem musel stisknout „upevňovací jazýček“ Nevím, jak správně pojmenovat kovové části spojující spodní a horní část středové konzoly. Poté se přesunuli a oddělili se.

Zajímavé:
Jak rozebrat torpédo Škoda Octavia.

Auto jede pořád, tak jsem přestal rozebírat, dokud nebylo všechno úplně jasné (připojil jsem zařízení, nastartoval, teď vše visí na drátech, budu pokračovat zítra večer).

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button