Škoda

Jak vyměnit kabel kapoty z interiéru Škody Octavia 2008

Poznámka: V závislosti na variantě modelu je třeba vzít v úvahu drobné rozdíly při demontáži a montáži západky kapoty. Kabel pohonu -3- není odpojen od západky kapoty.

Otevřete kapotu. Odpojte kabel měniče -3- u konektoru kabelu. Je-li odpovídajícím způsobem vybaven, odpojte konektor kontaktního spínače kapoty. Vyšroubujte šrouby -2- (12 Nm) a sejměte zámek kapoty -1- ve směru -šipky a- z předního nosného panelu. Odpojit konec -4- kabelu -3- od zámku kapoty -1- -šipka a-.

Instalace

Zajistěte konec -4- kabelu -3- v zámku kapoty (pokud byl odpojen) -šipka a-. Vložte zámek kapoty -1 do předního nosného panelu -viz. šipka b-. V závislosti na doplňkové výbavě připojte konektor spínače kontaktu kapoty. Utahovací moment šroubů -2- (12 Nm). Vložte kabel měniče -3- do konektoru kabelu. Upravte zámek. Před zavřením kapoty zkontrolujte funkci uvolňovací rukojeti a kabelu.

Odpojení kabelu

Otevřete kapotu. Uvolněte konektor kabelu -2- nad světlometem na straně řidiče od předního nosného panelu -šipka a-. Vyjměte kabely měniče -1- a -4- z konektoru kabelu -2- ve směru -šipky a-. Hnací lanko -1 – posuňte na stranu o 90° ve směru -šipka b- a ven z držáku ve směru šipky -c-.

Instalace

Instalace je vzhůru nohama.

Poznámka: Při instalaci kabelu -4- musí být průchodka -5- správně zajištěna. Při zajišťování kabelu -4- nezapomeňte na svorky -3-.

Před zavřením kapoty zkontrolujte funkci uvolňovací rukojeti a kabelu.

Demontáž a montáž třmenu zámku

Demontujte šrouby -3-. Demontujte držák zámku -1- z kapoty -2-

Zajímavé:
Kde naplnit chladicí kapalinu ve Škodě Octavia i.

Instalace

Utahovací moment šroubu -3- (9 Nm). Upravte polohu držáku vzhledem k zámku.

VideoVaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button