ŠkodaŠkoda Fabia

Jak vyměnit kabinový filtr na Škodě Fabia

Kromě ochrany zdraví cestujících pomáhá kabinový filtr výrazně prodloužit životnost ventilačního systému. Kabínový filtr Škody Fabia tím, že zachycuje velké prachové částice, nedovolí, aby měl škodlivý vliv na hnací mechanismy klimatizace, které způsobují jejich rychlejší opotřebení a vrzání.

Výměna kabinového filtru pro Škoda Fabia 2.0 MT 115 hp. na nové
  • Jednovrstvý filtr – sestává z husté tkaniny a je nejjednodušším zařízením na čištění vzduchu. Výhodou použití takových konstrukcí je jejich nízká cena, ale mezi nevýhody patří nízká kvalita filtrace.
  • Vícevrstvé filtry – skládají se z několika prvků, mezi kterými je umístěno aktivní uhlí. Právě použití mikrovlákna ve spojení se speciální uhlíkovou tkaninou umožňuje maximální čištění procházejícího vzduchu. Nevýhody takových prvků zahrnují jejich vysokou dynamickou odolnost vůči příchozímu proudění, což zvyšuje zatížení ventilačního systému.

Výměna kabinového filtru ve Škodě Fabia je postup, který zvládne každý. Vyměňuje se minimálně každých 10–15 tisíc kilometrů. Znečištění a potřeba výměny se zjišťují vizuálně, tedy podle skutečného stavu. Abyste ušetřili na údržbě vozu, můžete si kabinový filtr ve Škodě Fabia 2.0 MT 115 hp vyměnit sami, trvá to 5-10 minut.

Výměna starého kabinového filtru Škoda Fabia AZL

Starý použitý kabinový filtr Škoda Fabia nelze umýt, opláchnout ani zpracovat pro opětovné použití. Pouze výměna za novou filtrační vložku zaručí ekologickou bezpečnost a čistotu v interiéru vozu Škoda Fabia. Když už starý není čím nahradit, můžete ho jednoduše vytřepat a vrátit na místo.

Pokud je filtr delší dobu ucpaný, v kabině je teplo a vlhko, pak se přes ventilační a klimatizační systém Škody Fabia poměrně rychle šíří patogenní bakterie, houby a plísně. Kromě výměny kabinového filtru ve voze Škoda Fabia budete navíc muset dezinfikovat a dezinfikovat klimatizaci automobilu pomocí speciálních prostředků (aerosol nebo pěna).

Zajímavé:
Jak tady dělají Škodu.
Výměna kabinového filtru u Škoda Fabia 2.0 MT 115 hp.

Takový nepříjemný zápach je v každém případě spojen s vlhkostí v kabině, takže byste měli zkontrolovat, zda není ucpaný odtokový otvor?

  • Znát přesné umístění instalace filtru.
  • Znát polohu filtru vzhledem ke směru proudění vzduchu.
  • Typ kabinového filtru Škoda Fabia – neoriginální filtr se v některých případech může mírně lišit od popisu v technické dokumentaci.
Výměna kabinového filtru Škoda Fabia
  • Prach při zapnuté ventilaci;
  • Nepříjemný zápach v kabině;
  • V kamnech slabě fouká;
  • Během deště a vlhkého počasí v kabině přetrvává vlhkost a okna se neustále zamlžují.
Výměna kabinového filtru pro Škoda Fabia

1. V interiéru vozu Škoda Fabia vzniká nepříjemný zápach z důvodu vysoké vlhkosti, kvůli ucpanému kabinovému filtru. Vzniká tak příznivé prostředí pro množení mikrobů – odtud zápach.

2. Pokud je kabinový filtr vozu Škoda Fabia zanesený nečistotami a prachem, bude mít vysokou odolnost proti proudění vzduchu. Výsledkem je slabé proudění vzduchu.

3. Ucpaný filtr brání Škodě Fabia v klimatizaci. To může být jeden z důvodů, proč se za deště a vlhkého počasí zamlžuje čelní sklo.

Výměna kabinového filtru Škoda Fabia

V případě, že je pro výměnu použit neoriginální kabinový filtr Škoda Fabia, nemusí správně sedět, což znamená, že se musí oříznout. Neoriginální kabinový filtr Škoda Fabia může být příliš hustý, což může vést k rychlému selhání vnitřního ventilačního systému vozidla.

získání metadat 0.0217 sec.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button