ŠkodaŠkoda Roomster

Jak vyměnit lištu ve stěrači Škoda Roomster

Na karoseriích Roomster (1. generace) od roku 2010 do roku 2014 mají stěrače bezrámové lišty s uchycením „Push Button 19mm“, které majitelé automobilů také říkají: Malé tlačítko.

Tlačítko 19mm

Další úpravy

Tlačítko 19mm
(Tlačítko, Slim Top, Malé tlačítko)

Jaké štětce potřebujete

Ideální volbou by byly standardní kartáče z autoservisu oficiálního prodejce Škoda, kde budou vybrány a nainstalovány speciálně pro váš model vozu.

Mnozí nemusí být spokojeni s vysokými náklady na originální stěrače, pak použijte kartáče jiných výrobců, jsou mnohonásobně levnější. Pro nákup vhodného kartáče je potřeba zvážit pouze 3 parametry.

1. Design štětce
Je uvedeno na obalu pro Roomster (1. generace) 2010–2014 je vyžadováno provedení bezrámového kartáče. (?)

2. Velikost štětce
Délka štětce je uvedena na obalu v palcích a milimetrech. U Roomsteru (1) je délka kartáče na straně řidiče 625 – 655 mm.

3. Typ montáže
Výrobce kartáčů může podporovat mnoho různých držáků v jedné krabici. Aby to pasovalo na vodítko stěračů našeho Roomsteru (1), hledáme symbol:

Tlačítko 19mm
mezi těmi, které jsou uvedeny na štítku.

Další možnosti
Volitelné parametry mohou zahrnovat:
• typ spoileru (?)
• přítomnost snímače opotřebení (?)
• životnost kartáčku

Pro všechny vozy Škoda se doporučuje používat kartáče německé firmy Bosch nebo Heyner (Alca). Další dobří výrobci, ze kterých si můžete vybrat: Hella, Bosch, Trico, Denso, SWF, Valeo, Alca, Heyner, Champion, DOGA, Masuma, ACDelco.

Zde jsou konkrétní modely:

• SWF VisioFlex OE

• Trico NeoForm NF

• Bosch Aerotwin A

• Bosch Aerotwin Plus AP

• SWF Connect Front SC

Zajímavé:
Jak se jmenuje ta písnička z reklamy na Škoda Octavia ke stažení.

Jak se rychle změnit

K výměně kartáčů s držákem Push Button 19mm nejsou potřeba žádné nástroje.

Odstoupení
Instalace

Jaký je nejlepší způsob nákupu

1. Pro ty, kteří mají neomezené finanční prostředky: jdeme do autoservisu oficiálního prodejce Škoda ve vašem městě, kde vyberou a nainstalují standardní modely kartáčů speciálně pro váš vůz.
2. Pro ty, kteří neradi nakupují: když znáte 3 hlavní parametry kartáče, můžete si je snadno objednat v jakémkoli specializovaném internetovém obchodě.
3. Pro ty, kteří si vše zkontrolují na místě, od oka: zajdeme na čerpací stanici, která má mimo jiné sortiment stěračů a pohodlné parkování, sundáme kartáč z auta a jdeme si vybrat podobný na délku a upevnění.

Pokud je to možné, před nákupem zkontrolujte vybrané kartáče, zda splňují požadavky ve specifikacích Škoda pro vozidlo.

Kdy vyměnit štětec

Pro kontrolu stavu kartáče a ve všech ostatních případech věnujte pozornost indikátoru opotřebení – (nálepka na rámu kartáče), který se po skončení životnosti kartáče obvykle zbarví jasně žlutě. Kompletní pokyny.

Obecná doporučení

• Obvykle se kartáč mění jednou ročně, ale jsou případy, kdy jsou kartáče používány 2-3 roky. Vše závisí na vlivu kartáče na životní prostředí (záporné teploty, sůl, vysoké teploty, UV záření, míza ze stromů, písek, chemikálie z myček aut).

• Nenechávejte kartáče běžet „na sucho“, zvláště pokud je sklo silně znečištěné nebo pokryté vrstvou námrazy.

• Aby štětce déle vydržely a neztratily pružnost, jednou za sezónu štětce očistěte od nečistot: umyjte v teplé vodě s mýdlem.

• Při olejování skla nebo pásů štětců je odmastěte 10-20% roztokem sody a důkladně opláchněte teplou vodou. Nepoužívejte k tomu benzín ani ředidlo, rozleptají gumu kartáčků.

Zajímavé:
Jak a čím zakrýt obličej Škody Fabia.

• Panty rámových modelů můžete namazat směsí jako WD-40, která dobře odvádí vlhkost a eliminuje vrzání.

• V zimě nezapínejte stěrač, dokud se čelní sklo nezahřeje, kartáčky se mohou vážně poškodit.

• Některá vozidla mají vyhřívané stěrače čelního skla, jiná mají zimní stěrače, když jsou umístěny výše v zóně vyhřívání. Chcete-li tuto možnost aktivovat, zkontrolujte příručku k vozidlu.

• Je v pořádku, pokud je délka stěračů o něco větší nebo menší než běžná délka. Je důležité, aby nové kartáče během provozu nevydávaly žádné cizí zvuky a nenarážely do okrajů čelního skla. Mnozí experimentují s různými velikostmi stěračů, instalují větší na stranu řidiče a menší na stranu spolujezdce.

• Nelámejte led údery tvářemi do sklenice. Mohlo by dojít k poškození stěrače. Například velmi často v takové situaci prasknou plastové zátky bezrámových kartáčů, protože plast v mrazu křehne.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button