ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak vyměnit rozvodový řemen Skoda Octavia Tour 1.4

Výměna rozvodového řemene Škoda Octavia Tour 1.4 bca

Ikona kanálu Mistrovství a spontánnost

Výměna rozvodových řemenů. Postavili jsme auto do jámy, abychom odstranili ochranu. Odšroubujte napínací kladku hnacího řemenu a vyjměte samotný řemen. Pomocí 12mm 21bodové nástrčné hlavice odšroubujte řemenici klikového hřídele. Pak to uděláme jako ve videu. Také vám doporučuji podívat se na video o výměně čerpadla (vše je stejné a docela podrobně): https://youtu.be/5Lrw99COVi4 Odkazy na užitečná videa o tomto voze: 1) Výměna rozvodových řemenů https://youtu .be/tLiGhh9DUpE 2) Problémy s elektrikou https://youtu.be/9YUjegSlXOM 3) Výměna čerpadla https://youtu.be/5Lrw99COVi4 4) Kontrola a doplnění oleje do manuální převodovky https://youtu.be/qW21BbgKF_s 5 ) Oprava ventilátoru chladiče https://youtu .be/CpNT9rWAR9E 6) Výměna botky špičky řízení https://youtu.be/q8m2QcEyJJ4 7) Výměna tyče řízení https://youtu.be/wpnWsbo_KNk 8) Výměna paliva filtr https://youtu.be/5qpYNG3AWKo 9) Jak demontovat řemen alternátoru https://youtu.be/6HsE4ky628Y 10) Jak odšroubovat řemenici klikového hřídele https://youtu.be/WieVcehyxQk 11) Výměna vnitřního kloubu CV https://youtu.be/y7jlHxjO1gg 12) Výměna vnějšího kloubu CV https:// youtu.be/AHJpcsPY9zE 13) Výměna předních brzdových destiček https://youtu.be/u0XG0fQYxd4 14) Výměna podpěry a opěrného ložiska https ://youtu.be/MYyllPD2aRI 15) Výměna oleje posilovače řízení https://youtu.be/hO7QajJqRgA 16) Jak demontovat bubny zadní brzdy https://youtu.be/BPRY4Mr9OHc 17) Výměna destiček bubnové brzdy https ://youtu.be/GH2Evorq6UI 18) Výměna palivového čerpadla https://youtu.be/AkVp16-4o3c 19) Instalace relé PTF vykladače https://youtu.be/r9wfFnLAo5g 20) Instalace 2-DIN rádia https ://youtu.be/8gxTol31ylo 21) Výměna snímače tlaku oleje https://youtu.be/6qCSrod8BBc 22) Promazání lichoběžníku stěrače https: //youtu.be/AGZxI8l-ZGY 23) Rychlá výměna vnějšího CV kloub https://youtu.be/trIeNCndR7U 24) Výměna pouzder stabilizátoru https://youtu.be/YE7IzFaNTTc 25) Výměna zadního tlumiče, podpěry a dorazu https:/ /youtu.be/D4XvDtnJdhU Pozor! Buďte opatrní a nedělejte to sami. Autor není odpovědný za vaše činy, jedná se o informační video, ne školení nebo výzvu k akci. https://www.drive2.ru/l/492597977869713634/ https://www.drive2.ru/l/4929474/

Zajímavé:
Jak vyměnit měrku na Škoda Octavia.

Chcete-li zanechat komentáře, přihlaste se

Výměna rozvodového řemene Škoda Octavia 1.4

Výměna rozvodového řemene Škoda Octavia 1.4

Výměna rozvodového řemene Škoda Octavia je postup, který při zanedbání může vést k velkým problémům. Na první pohled je práce na pár hodin vůbec nic, ale praxe ukazuje, že jeden špatný krok nejen neguje všechnu vykonanou práci, ale pod pokličkou rozpoutá druhou světovou válku ve fázi bombardování Hirošimy. Nic složitého ani děsivého. nic kromě péče, speciálních nástrojů a dodržování všech doporučení výrobce.

Vzhledem k:

 • Auto: Škoda Octavia
 • Rok výroby: 2008
 • Modelový rok: 2009
 • Motor: BUD (1.4 l., 1390 cc. cm., 80 hp.)
 • Vlastnosti spalovacího motoru: čtyřválcový, benzínový, jednoduchý a spolehlivý. Nechybí bukové chipsy, jako ve stejnojmenném pivu.
 • Převodovka: JHU
 • Předselektivní robotická převodovka DSG: Ne
 • Najeto: 220 000 kilometrů

Je nutné:

 • vyměnit rozvodový řemen

Vůz je u nás průběžně servisován, monitorujeme a odpovídáme za jeho dobrý technický stav. Samozřejmě pokaždé, když se tento vůz objeví u našich dveří, je provedena kompletní komplexní diagnostika vozu Škoda Octavia. Podíváme se na aktuální slabiny, porovnáme je s daty z předchozí diagnostiky a vyvodíme závěry, co a jakým směrem se od poslední návštěvy změnilo. Všechny závady vyžadující odstranění jsou opraveny na místě. Pokud lze něco odložit do další návštěvy, tuto informaci ukládáme a domlouváme se s majitelem na ujetých kilometrech nebo termínu.

Rozvodový řemen Škoda Octavia byl vyměněn preventivně na základě najetých kilometrů, konkrétně 90 000 km po výměně předchozího řemene.

První věc, kterou musíte udělat, je chránit pracovní prostor na pravé straně křídla, kde je umístěn rozvodový systém Škoda Octavia – i když jsou všechny pracovní kombinézy řemeslníků chráněny a neobsahují ostré hrany, vždy existuje riziko nástroje zachycujícího blatník, tak připevníme magnetický plášť a dáme se do práce. Oprava Škody Octavia ale jako každého jiného vozu vyžaduje nejen dodržování technologií výrobce, ale také dodržování bezpečnostních předpisů. Chráníme se před autem a auto před námi.

Zajímavé:
Kolik stojí instalace na Škoda Octavia 1.6.

Nezapomeňte chránit lak

Demontujeme horní kryt motoru, ochranu klikové skříně a boční pravou plastovou ochranu v podběhu, abychom umožnili přístup k hnacímu systému. Napínací kladkou hnacího řemene Škoda Octavia posuneme ve směru hodinových ručiček, zafixujeme čepem a řemen sejmeme.

Demontujte boční kryt a hnací řemen

Věnujeme pozornost téměř novému pásovému válečku (030145299F) a samolibě se usmíváme – nedávno jsme ho vyměnili. Vypadá jako nový, dobře napnut, vlnitý řemen (1K0260849B) je ve výborném stavu.

ELSA doporučuje označit směr pohybu hnacího řemene, ale i pro rozvodové řemeny platí při pohledu ze strany montáže dvě jednoduchá pravidla:

 • pás se pohybuje ve směru hodinových ručiček;
 • Pás je orientován tak, aby aplikované značení bylo dobře čitelné (nepřevrácené).

Zajistíme si předem volnost manévrování, odstraníme horní kryt rozvodového systému, odšroubujeme plnicí hrdlo nádržky ostřikovačů čelního skla a adsorbér, známý také jako uhlíkový filtr pro zachycování benzínových par, důležitý prvek systému EVAP .

Nádržku chladicí kapaliny lze na hadicích odšroubovat a bez odpojení posouvat do strany, ale pokud máte rádi volnost jednání, vyzbrojte se plastovými sponami a sejměte ji, jako předchozí dvě polohy. Opět platí, že asociace s První umělou družicí Země vytvářejí dobrou náladu a uvolněnou atmosféru.

Nádržka chladicí kapaliny (nemrznoucí kapalina)

Dále nastavíme první válec na TDC (horní úvrať) a zarovnáme zářez na řemenici klikového hřídele s okrajem značky nad ním. Značka se skládá ze dvou proužků, které musí být zarovnány s vnitřní stranou pravého proužku. Pro pohodlí označujeme kontrolní body speciální barvou – práce je mnohem jednodušší.

Nastavení prvního válce Škody Octavia na TDC

Na ozubených kolech vačkového hřídele je pět otvorů: čtyři hlavní v krocích po 90 stupních a malý zajišťovací pátý otvor. V našem případě se neshodovaly a jsou na opačných stranách ozubených kol.

Zajímavé:
Jak otevřít kufr Škody Octavia A7.

Uzamykací otvory vačkového hřídele nejsou zarovnané

Uděláme ještě jednu otáčku klikového hřídele, znovu jej vyrovnáme se značkami, nyní jsou zajišťovací otvory proti sobě a leží na stejné čáře.

Vyrovnání uzamykacích otvorů

K upevnění vačkových hřídelů potřebujeme speciální nástroj, který zabrání jejich pohybu.

Speciální přípravek pro upevnění vačkových hřídelů

Čepy musí být nejen našroubovány do zajišťovacích otvorů v ozubených kolech vačkového hřídele, ale také zaraženy až na doraz do montážních otvorů ve skříni vačkového hřídele a poté musí být čepová tyč posunuta až k motoru.

Oprava vačkových hřídelů Škoda Octavia

Vyzbrojíme se protipodpěrou, zafixujeme řemenici klikového hřídele, odšroubujeme upevňovací šroub a řemenici vyjmeme. Na starý šroub nasadíme další podložku a pomocí ní utáhneme ozubené kolo klikového hřídele, zároveň označíme barvou značku a zkosený zub.

Motor zavěsíme pomocí traverzy, vyšroubujeme čtyři šrouby a sejmeme pravé uchycení motoru pro Škoda Octavia (1K0199262AJ).

Pravá podpora Škoda Octavia

Odšroubujeme pravou konzolu uchycení motoru z hlavy válců, konzola je umístěna bezprostředně pod ozubenými koly vačkového hřídele.

Odšroubujte pravou nosnou konzolu

Povolte hlavní napínač rozvodového řemene jeho otáčením proti směru hodinových ručiček, vyšroubujte centrální upevňovací šroub a vyjměte napínač. Nyní stačí vytáhnout zajišťovací čepy, sejmout pás a nasadit zámek.

Demontáž rozvodového řemene Škoda Octavia

A zde si všimneme, že s vodní pumpou Škody Octavia je zjevně něco v nepořádku – odpadla jí vnitřní zarážka rozvodového řemene, která brání jejímu prokluzu.

Něco je špatně s vodní pumpou

Co můžete dělat, budete muset odstranit čerpadlo, ačkoli nevykazovalo žádné známky výměny. Jak je vidět, s masem se vytrhl omezovač a nejde to nijak opravit. Historie mlčí, když se to stalo, ale nepodařilo se mu způsobit kritické poškození pásu.

Vnitřní omezovač odlétl vlivem zátěže

Instalujeme nové vodní čerpadlo (OEM 036121008M). Jeho hlavním rozdílem je integrované těsnění, zatímco předchozí bylo na samostatném.

Nová vodní pumpa na Škoda Octavia

Vnitřní strana hlavního rozvodového řemene již začala drhnout, takže majitel měl štěstí, že přišel do servisu tak včas. Zde je pro srovnání povrch nového pásu.

Zajímavé:
Kolik oleje od min do max Škoda Octavia.

Veškerou nemrznoucí kapalinu vypustíme do speciální nádoby. Byl nedávno vyměněn, takže jej před plněním nezapomeňte filtrovat.

Vypusťte starou nemrznoucí směs

Po zastavení gravitačního toku vyjměte staré vodní čerpadlo, omyjte vše od nečistot a nemrznoucí směsi, poté povrch odmastěte a nainstalujte nové čerpadlo.

Před montáží se všechny povrchy umyjí

Nyní se můžete vrátit k přerušené výměně rozvodového řemene Škoda Octavia. Otáčíme napínací kladkou spojovacího hnacího řemene ve směru hodinových ručiček, známou také jako řemen vačkového hřídele, uvolňujeme jej a poté jej odšroubujeme. To nám dává možnost bezbolestně odstranit starý pás. Zahájíme montážní postup, vyzbrojeni novou sadou na opravu rozvodového řemene (036198119C).

Zkontrolujeme, zda je první válec v horní úvrati, vyrovnáme zkosený zub klikového hřídele se značkou, poté nasadíme spojovací řemen a nainstalujeme nový napínač řemene vačkového hřídele. Demontujeme svorku vačkového hřídele, otočíme klikovým hřídelem proti směru hodinových ručiček o vzdálenost jednoho zubu, to je asi jeden a půl milimetru, nasadíme nový hlavní hnací řemen a poté vačkové hřídele znovu zafixujeme. Instalujeme nový napínák rozvodového řemene a novou napínací kladku, po které můžete odstranit svorku vačkového hřídele.

Provedeme dvě plné otáčky klikového hřídele, čímž vrátíme první válec do horní úvrati a hledáme shodu ve dvou bodech:

 • zkosený zub na ozubeném kole klikového hřídele se značkou na těsnění příruby;
 • Zajišťovací otvory se shodují s montážními otvory, západku lze instalovat volně.

V případě potřeby se postup napínání hlavního rozvodového řemene opakuje, poté můžete nasadit kryty a sestavit vůz, vše, co zbývá udělat.

Výměna rozvodového řemene Škoda Octavia je téměř hotová

Zbývá pouze namontovat řemenici klikového hřídele zpět a ujistěte se, že jste vyměnili montážní šroub (N91048701). Není součástí rozvodových sad a je nutné jej zakoupit samostatně. Všechna sedadla jsou vyčištěna, závity jsou odmaštěny, poté je šroub namazán olejem a utažen působivým točivým momentem 150 Nm, poté je otočen o dalších 180 stupňů.

Zajímavé:
Který dieselový motor je pro Škodu lepší.

Nový šroub řemenice klikové hřídele pro Škoda Octavia

Šroub můžete samozřejmě utáhnout o půl otáčky, ale mnohem snazší je vyzbrojit se úhloměrem, který vám umožní co nejpřesněji dodržet postup výrobce.

Bez úhloměru je to jako bez rukou

Zbývá jen nasadit držák pravého uchycení motoru a samotný držák, sundat třmen, vyměnit hnací řemen, doplnit napjatou nemrznoucí kapalinu, nasadit všechny sejmuté kryty a ochrany. Zahřejeme motor, vytlačíme vzduchový uzávěr a přidáme nemrznoucí směs na úroveň. V tuto chvíli lze servis Škody Octavia považovat za dokončený.

Zabrala komplexní výměna rozvodového řemene Škoda Octavia s ohledem na nové čerpadlo 3 hodin 24 minut. Cena všech prací, náhradních dílů a spotřebního materiálu byla 16 700 rublů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button