ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jak vyměnit volant na Škodě Octavii

Majitel jakéhokoli vozu, včetně Škody Octavia A7, může čelit potřebě vyměnit volant nebo aktualizovat jeho oplet. Dokončení práce nevyžaduje návštěvu servisního střediska, všechny akce lze provádět v garáži.

Parametry volantu pro Škoda Octavia A7

Volant pro A7 je nejnovější generace. Existují 3 typy: 4paprskové, 3paprskové kulaté a se zkosením. Atribut se může lišit barvou, designem a materiálem. Volant pro Škoda Octavia A7 se zkosením nebo kulatým může být navíc vybaven spínači („okvětními lístky“).

Moderní verze se od té předchozí liší tím, že ji lze snadno upgradovat na multifunkční volant. Výjimkou je plastová litá verze se 4 nebo 3 paprsky, vybavená minimálním počtem funkcí. Vůz lze vybavit i sportovním volantem.

Multifunkční volant pro Škoda Octavia A7 RS

Multifunkční volant pro Škoda Octavia A7 RS

Jak to odstranit

Před demontáží volantu na Škodě Octavia A7 musíte odpojit baterii. Ignorování požadavku může vést k řadě problémů:

 • výskyt chyb, za jejichž odstranění bude specialista požadovat finanční odměnu;
 • neočekávané spuštění airbagu.

Následuje zamknutí volantu klíčem zapalování.

Postup demontáže volantu na Škoda Octavia A7 zahrnuje následující sekvenci:

 1. Otočte volantem o 90 stupňů doleva ze standardní polohy a stiskněte zámek. Požadovaným nástrojem je šroubovák. Nyní by měla být poloha změněna přesně opačně a měly by být provedeny podobné akce. Lisování by mělo být prováděno co nejpečlivěji, zatímco polštář by měl být neustále přitahován směrem k vám.
 2. Odšroubujte matici umístěnou na hřídeli řízení pomocí 12mm objímky a adaptéru.
 3. Demontujte volant.

Montáž se provádí v opačném pořadí. Před úplným odstraněním volantu na Škodě A7 musíte udělat značky.

Tradiční volant ve Škodě Octavia A7

Tradiční volant ve Škodě Octavia A7

Deaktivace a odstranění airbagu vyžaduje následující kroky:

 • odpojení žlutého konektoru (provádí se pomocí dlouhého a tenkého šroubováku);
 • jízda za volantem;
 • prohlubeň konektoru;
 • deaktivace tlačítek.

Důležité! Při manipulaci s airbagem je zapotřebí maximální opatrnosti. Montáž a demontáž by měla být prováděna s minimem času na předním sedadle.

Jak demontovat volant ve Škodě Octavia A7, viz video níže:

Celý proces výměny volantu na Škodě Octavia A7 trvá asi hodinu, za předpokladu, že práce proběhnou bez porušení nebo selhání zapalování. Instalace nového ovládacího zařízení se provádí v následujícím pořadí:

 1. Nanesení fixačního prostředku na spojovací bod (matici).
 2. Montáž volantu na Octavii A7 se provádí v opačném pořadí demontáže.
 3. Připojení baterie.

Po dokončení výměny volantu může vůz zobrazit chybovou zprávu. Dá se jednoduše vyjmout otočením volantu až na doraz.

Video postupu demontáže airbagu a volantu za účelem jeho výměny na voze Škoda Octavia je k dispozici níže:

Mnoho majitelů chce po určité době používání vyměnit cop na volantu Škoda Octavia A7 z různých důvodů: je opotřebovaný, už se jim nelíbí. Poptávka po službě je vysoká, ateliéry, které se věnují tkaní, netrpí nedostatkem klientů. Průměrné náklady na dokončení práce se pohybují od 3000 5000 do 7 38 rublů. Výplet na volantu si můžete vyměnit sami tak, že si nejprve zakoupíte sadu pro přečalounění, která obsahuje všechny komponenty potřebné pro práci. Průměr volantu u Škody Octavia AXNUMX je XNUMX cm.

Přečtěte si také Objem palivové nádrže Škoda Octavia A5: jak se liší jmenovitý objem od skutečného

Přečalounění vyžaduje přítomnost demontovaného volantu. Cop musí být nejprve umístěn v teplé vodě po dobu 15-20 minut. V tuto chvíli si můžete připravit 8 krátkých kousků nití (až 20 cm). Nyní musíte cop vyjmout z vody, vyždímat ho a můžete začít pracovat postupně:

Sportovní volant s perforací pro Škoda Octavia A7

Sportovní volant s perforací pro Škoda Octavia A7

 1. Přetáhněte potah přes volant tak, aby byly paprsky rovnoměrně pokryty a po okrajích nebyly žádné nesrovnalosti v kůži.
 2. Polstrujte potah kolem rohů pletacích jehel. To je nezbytné, aby se pokožka nepohybovala a nezasahovala do pracovního procesu. Po dokončení jsou tato vlákna odstraněna.
 3. Odměřte 2 metry nitě a vložte ji do levého švu shora přes čárový steh tak, aby byl segment rozdělen na 0,5 a 1,5 metru. Krátkou část je třeba navinout vlevo a dlouhá část by měla pokračovat v opláštění.
 4. Začněte utahovat levou stranu volantu. Macrame steh je nejoblíbenější. Jehla se protáhne 1 stehem přes 10 cm a poté se každá smyčka utáhne. Výsledkem je konvergence švu, což vede k vrásnění kůže. Práce se provádí až po správnou pletací jehlici. Šev je ve spodní části stažen.
 5. Odmotejte krátkou část nitě a natáhněte nový cop na levou pletací jehlu.
 6. Nyní přichází navíjení vedlejšího sektoru. Stehem se protáhne nit o délce 1 metr a rozdělí se na polovinu.
 7. Utažení se provádí od středu k okraji na obou stranách v podobném pořadí.
 8. Totéž musí být provedeno s druhou hranou.

Pro dotažení spodní hrany volantu ze Škody Octavia A7 je potřeba naměřit 1 metr závitu a rozdělit na 0,3 a 0,7 m Dlouhá část slouží k utažení opletu k paprskům, krátká pro zbytek.

Pohodlný výplet na volant pro Škoda Octavia

Pohodlný výplet na volant pro Škoda Octavia

Zajištění utažených švů se provádí opětovným provlečením nitě do jednoho z stehů. Poslední částí je sušení volantu po dobu 10-12 hodin při pokojové teplotě. Během procesu sušení se vzhled pleti pozitivně mění – mnoho vrásek se vyrovná. Přebytečnou část nití je nutné zkrátit nůžkami na 0,5 cm Rozplétání vláken lze zabránit spálením a přitlačením okrajů.

Lepidlo obsažené v sadě je nezbytné pro dokončení okrajů kůže na pletacích jehlicích. Kapalina by měla být aplikována s extrémní opatrností a vyvarujte se kontaktu s povrchem. Lepidlo může zničit atraktivní vzhled copu!

Moderní volant pro Škodu Octavia A7 může být nejen prostředkem k řízení, ale také multifunkčním zařízením. Výrobce zahrnuje doplňkovou funkcionalitu jako součást balení nebo ji nabízí jako možnost. Práce na demontáži a instalaci volantu, stejně jako na změně vzhledu příslušenství, lze provést v servisním středisku nebo samostatně.

Čtěte také: Tažné zařízení pro Škoda Octavia A7: funkce instalace

Toto video vám řekne, jak aktualizovat volant na Škodě Octavia A7 nebo jej chránit před oděrkami:

Zajímavé:
Ve Škodovce začalo hořet ASR.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»