ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Obsah

Jak zkontrolovat drát snímače hladiny oleje skoda octavia a5

Škoda Octavia A5. Nedostatečný tlak oleje (kontrolka nízkého tlaku oleje svítí)

Na přístrojové desce je kontrolka, která indikuje nouzový tlak oleje v motoru. Když se rozsvítí, je to jasná známka problému. Řekneme vám, co dělat, když se rozsvítí kontrolka tlaku oleje, a jak problém vyřešit.
Kontrolka oleje se může rozsvítit ze dvou různých důvodů: buď nízký tlak oleje, nebo nízká hladina oleje. Co ale přesně znamená kontrolka oleje na palubní desce, to vám pomůže zjistit pouze návod k obsluze. Pomůže nám, že levné vozy zpravidla nemají indikátor nízké hladiny oleje, ale pouze indikátor nízkého tlaku oleje.
Nedostatečný tlak oleje
Pokud se rozsvítí kontrolka oleje, znamená to nedostatečný tlak oleje v motoru. Zpravidla se rozsvítí jen na pár sekund a motor příliš neohrožuje. Může se například rozsvítit, když se auto při zatáčení nebo při studeném startu v zimě silně převaluje.

Zajímavé:
Jak připojit hadice motoru mpi 1.6 Škoda A5.

Pokud se kontrolka nízkého tlaku oleje rozsvítí kvůli nízké hladině oleje, je tato hladina zpravidla již kriticky nízká. Nejprve, když se rozsvítí kontrolka tlaku oleje, zkontrolujte přítomnost motorového oleje. Pokud je hladina oleje pod normálem, je to důvod, proč se tato kontrolka rozsvítí. Tento problém lze vyřešit jednoduše – je třeba přidat olej na požadovanou úroveň. Pokud kontrolka zhasne, radujeme se a nezapomeňte včas doplnit olej, jinak by to mohlo mít za následek vážné problémy.
Pokud svítí kontrolka tlaku oleje, ale hladina oleje na měrce je v pořádku, pak dalším důvodem, proč by se kontrolka mohla rozsvítit, je selhání olejového čerpadla. Neplní svůj úkol zajistit dostatečnou cirkulaci oleje v systému mazání motoru.
V každém případě, pokud se rozsvítí kontrolka tlaku oleje nebo nízké hladiny oleje, je třeba vůz okamžitě zastavit odtažením na kraj vozovky nebo na bezpečnější místo a vypnutím. Proč musíte okamžitě přestat? Protože pokud se olej v motoru výrazně spotřeboval, může se motor zastavit a porouchat, s vyhlídkou na velmi drahé opravy. Nezapomeňte, že olej je velmi důležitý pro udržení motoru v chodu. Bez oleje motor velmi rychle selže – někdy za pár minut provozu.
Tato situace nastává i při výměně motorového oleje za nový. Po prvním spuštění se může rozsvítit kontrolka tlaku oleje. Pokud je olej kvalitní, měl by zhasnout do 10-20 sekund. Pokud nezhasne, důvodem je vadný nebo nefunkční olejový filtr. Je potřeba jej vyměnit za nový kvalitní.
Porucha snímače tlaku oleje

Tlak oleje při volnoběžných otáčkách (přibližně 800 – 900 ot./min) by neměl být menší než 0,5 kgf/cm2. Senzory pro měření nouzového tlaku oleje se dodávají s různými rozsahy odezvy: od 0,4 do 0,8 kgf/cm2. Pokud je auto vybaveno snímačem s hodnotou odezvy 0,7 kgf/cm2, pak i při 0,6 kgf/cm2 se rozsvítí výstražná kontrolka signalizující jakýsi nouzový tlak oleje v motoru.
Chcete-li pochopit, zda je snímač tlaku oleje na vině za rozsvícení nebo ne, musíte zvýšit otáčky klikového hřídele na 1000 ot./min při volnoběhu. Pokud kontrolka zhasne, je tlak oleje v motoru normální. Pokud ne, musíte kontaktovat specialisty, kteří změří tlak oleje pomocí manometru a připojí jej místo snímače.
Čištění senzoru pomáhá předcházet falešným poplachům. Musíte jej odšroubovat a důkladně vyčistit všechny olejové kanály, protože příčinou falešných poplachů snímače může být zablokování.
Pokud je hladina oleje správná a snímač je v pořádku

Zajímavé:
Která je lepší Škoda Octavia nebo Sunyong Aktion.

Nejprve musíte zkontrolovat měrku oleje a ujistit se, že se hladina oleje od poslední kontroly nezvýšila? Je z měrky cítit benzín? Je možné, že se do motoru dostává benzín nebo nemrznoucí směs. Je snadné zkontrolovat přítomnost benzínu v oleji; musíte ponořit měrku do vody a zjistit, zda zůstávají skvrny od benzínu. Pokud ano, musíte se obrátit na autoservis; může být nutné opravit motor.
Pokud dojde k poruše motoru, která je způsobena rozsvícením kontrolky tlaku oleje, je snadné si toho všimnout. Poruchy motoru jsou doprovázeny ztrátou výkonu, zvýšenou spotřebou paliva a černým nebo modrým kouřem vycházejícím z výfukového potrubí.
Pokud je hladina oleje normální, není třeba se obávat delší indikace nízkého tlaku oleje, například při studeném startu. V zimě při nízkých teplotách je to naprosto normální efekt.
Po odstavení přes noc olej stéká ze všech vedení a houstne. Čerpadlo potřebuje určitý čas, aby naplnilo potrubí a vytvořilo potřebný tlak. Olej se dostane k hlavnímu čepu a čepu ojnice dříve než snímač tlaku, takže je eliminováno opotřebení částí motoru. Pokud kontrolka tlaku oleje na cca 3 sekundy nezhasne, není to nebezpečné.

Co můžete udělat sami
Měření tlaku motorového oleje
Problém nízkého tlaku oleje značně komplikuje vztah mezi spotřebou maziva a poklesem hladiny a celkovým tlakem v systému. V tomto případě lze řadu poruch odstranit nezávisle.
Pokud jsou zjištěny netěsnosti, lze problém poměrně snadno lokalizovat a vyřešit. Například únik oleje zpod olejového filtru lze eliminovat jeho utažením nebo výměnou. Obdobně je řešen problém se snímačem tlaku oleje, kterým protéká mazivo. Snímač se dotáhne nebo jednoduše vymění za nový.
Pokud jde o netěsnosti těsnění, v tomto případě budete potřebovat čas, nástroje a dovednosti. V tomto případě můžete vyměnit přední nebo zadní olejové těsnění klikového hřídele vlastníma rukama ve vaší garáži s kontrolním otvorem.
Úniky oleje pod víkem ventilu nebo v oblasti vany lze eliminovat dotažením upevňovacích prvků, výměnou pryžových těsnění a použitím speciálních tmelů pro motor. Porušení geometrie spojovacích rovin nebo poškození víka ventilu/misky signalizuje nutnost výměny takových dílů.
Pokud se chladicí kapalina dostane do motorového oleje, můžete hlavu válců demontovat sami a vyměnit těsnění hlavy za dodržení všech doporučení týkajících se demontáže a následného opětovného zakrytí hlavy válců. Dodatečná kontrola protilehlých rovin ukáže, zda je třeba hlavu válců brousit. Pokud se najdou praskliny v bloku válců nebo hlavě, jsou také možné opravy.
Pokud jde o olejové čerpadlo, pokud se tento prvek opotřebuje, je lepší jej okamžitě vyměnit za nový. Nedoporučuje se také čistit olejový přijímač, to znamená, že část je zcela vyměněna.
V případě, že problém v mazacím systému není tak zřejmý a musíte auto opravit sami, měli byste na samém začátku změřit tlak oleje v motoru.
K vyřešení problému a s ohledem na přesné pochopení toho, kde se měří tlak oleje v motoru a jak se to dělá, je třeba předem připravit další vybavení. Všimněte si, že k volnému prodeji je k dispozici hotové zařízení na měření tlaku motorového oleje.
Volitelně bude „měřit“ univerzální manometr oleje. Toto zařízení je poměrně cenově dostupné a je dodáváno se vším, co potřebujete. Podobné zařízení si můžete vyrobit i vlastníma rukama. K tomu budete potřebovat vhodnou oleji odolnou hadici, manometr a adaptéry.
K měření je místo snímače tlaku oleje připojeno hotové nebo podomácku vyrobené zařízení, po kterém se posuzují údaje o tlaku na manometru. Upozorňujeme, že běžné hadice nelze použít pro vlastní výrobu. Faktem je, že olej rychle koroduje gumu, po které se oddělené části mohou dostat do olejového systému.

Zajímavé:
Co znamená sport ve Škodě Octavia.

Výsledky
Tlak v mazacím systému může klesnout z mnoha důvodů:
-kvalita oleje nebo ztráta jeho vlastností;
– netěsnosti olejových těsnění, těsnění, těsnění;
-olej „tlačí“ z motoru (tlak se zvyšuje kvůli poruchám ventilačního systému klikové skříně);
– poruchy olejového čerpadla, jiné poruchy;
– pohonná jednotka může být silně opotřebovaná atd.

V některých případech se řidiči uchýlí k použití aditiva ke zvýšení tlaku motorového oleje. Například revitalizant XADO. Podle výrobců takové protikouřové aditivum s revitalizantem snižuje spotřebu oleje, umožňuje mazivu udržet si potřebnou viskozitu při zahřátí na vysoké teploty, obnovuje poškozené čepy a vložky klikového hřídele atd.
Jak ukazuje praxe, aditiva nelze považovat za účinné řešení problému nízkého tlaku, ale jako dočasné opatření pro staré opotřebované motory může být tato metoda vhodná. Rád bych také upozornil na skutečnost, že blikající kontrolka tlaku oleje nemusí vždy signalizovat problémy se spalovacím motorem a jeho systémy.
Je to vzácné, ale stává se, že nastanou elektrické problémy. Z tohoto důvodu by neměla být vyloučena možnost poškození elektrických součástí, kontaktů, tlakového snímače nebo samotné elektroinstalace.
Na závěr bychom rádi dodali, že používání pouze doporučeného oleje pomáhá vyhnout se mnoha problémům s olejovým systémem a motorem. Také je nutné zvolit mazivo s ohledem na individuální provozní podmínky. Správný výběr indexu viskozity pro sezónu (letní nebo zimní olej) si zaslouží neméně pozornost.
Motorový olej a filtry musí být vyměněny správně a přísně v souladu s předpisy, protože prodloužení servisního intervalu vede k silnému znečištění mazacího systému. V tomto případě se produkty rozkladu a další usazeniny aktivně usazují na površích dílů a stěn kanálů, ucpávají filtry a síťovinu sběrače oleje. Za takových podmínek nemusí olejové čerpadlo poskytovat požadovaný tlak, což způsobuje hladovění oleje a výrazně zvyšuje opotřebení motoru.

Zajímavé:
Kolik oleje je v automatické převodovce vw passat b6.

Systém mazání motoru 2,0 – 110 kW FSI Škoda Octavia A5 / Combi II / Scout od roku 2004

Uživatelé našeho webu obvykle najdou tuto stránku pro následující dotazy:
Hladina oleje Škoda Octavia A5, Výměna oleje Škoda Octavia A5, Tlak oleje Škoda Octavia A5, Olej Škoda Octavia A5, jak zkontrolovat hladinu oleje Škoda Octavia A5, Hladina oleje Škoda Scout, Výměna oleje Škoda Scout, Tlak oleje Škoda Scout, Olej Škoda Scout, jak zkontrolovat hladinu oleje Škoda Scout, hladinu oleje Škoda Combi II, výměna oleje Škoda Combi II, tlak oleje Škoda Combi II, olej pro Škoda Combi II, jak zkontrolovat hladinu oleje Škoda Combi II

1. Systém mazání motoru 2,0 – 110 kW FSI

Obecná struktura mazacího systému

 1. Montážní šroub
 2. Ukazatel hladiny oleje
 3. Hadička ukazatele hladiny oleje
 4. Vodicí trubka ukazatele hladiny oleje
 5. Mezideska
 6. Modul s vyvažovacími hřídeli a olejovým čerpadlem
 7. Montážní šroub
 8. Montážní šroub
 9. Olejová vana
 10. Montážní šroub
 11. Zástrčka olejové vany
 12. Řetězové kolo
 13. Montážní šroub
 14. Ochranný obal
 15. Snímač hladiny oleje a teploty
 16. Těsnící kroužek
 17. Montážní šroub
 18. Kryt řetězu
 19. Řetěz
 20. Těsnění boční příruby řemenice

Modul s vyvažovacími hřídeli a olejovým čerpadlem – montážní schéma

 1. Kryt řetězu
 2. Řetěz
 3. Středící pouzdro
 4. Modul s vyvažovacími hřídeli
 5. Montážní šroub
 6. Víčko
 7. Vypouštěcí potrubí maziva
 8. Montážní šroub
 9. sací potrubí
 10. Montážní šroub
 11. Těsnící kroužek
 12. Montážní šroub
 13. Středící pouzdro
 14. Vnější rotor
 15. Vnitřní rotor
 16. Kryt olejového čerpadla
 17. Řetězové kolo
 18. Montážní šroub
 19. Napínák řetězu s napínací lištou
 20. Montážní šroub

Držák olejového filtru s nainstalovanými díly – montážní schéma

 1. Odvětrávací potrubí klikové skříně
 2. Pružinová svorka
 3. Držák olejového filtru
 4. Těsnící těsnění
 5. Olejový radiátor
 6. Montážní šroub
 7. Spínač – snímač poklesu tlaku hydraulického oleje
 8. Montážní šroub
 9. Těsnící kroužek
 10. Protiprachový uzávěr
 11. Pouzdro olejového filtru
 12. Vložka olejového filtru
 13. Montážní šroub
 14. Oddíl
 15. Těsnící těsnění
Zajímavé:
Jak sestavit regulátor oken Škoda.

Vypuštění oleje z tělesa olejového filtru

1. Odšroubujte prachový uzávěr z tělesa olejového čerpadla.

2. Nasaďte nástavec – adaptér (T40057), přičemž je nutné držet hadici nástavce – adaptéru v záchytné vaně.

Poznámka:
— Při instalaci nástavce adaptéru (T40057) se otevře ventil v tělese olejového filtru.
— Při odšroubování nástavce-adaptér se ventil opět uzavře.

3. Nechte motorový olej vytéct z tělesa olejového filtru.

4. Odstraňte nástavec – adaptér.

5. Našroubujte protiprachový uzávěr do tělesa olejového filtru.

Demontáž a montáž olejové vany

Vyjmutí olejové vany

1. Odstraňte spodní ochranný kryt motoru.

2. Vypusťte motorový olej.

3. Odšroubujte upevňovací šrouby převodovky z olejové vany.

4. Odpojte konektor snímače hladiny oleje a teploty.

5. Odšroubujte upevňovací šrouby olejové vany.

6. Vyjměte olejovou vanu. V případě potřeby je při vyjímání palety povoleno lehké poklepání plastovým kladívkem.

7. Demontujte modul s vyvažovacími hřídeli, olejovým čerpadlem a mezideskou.

Instalace olejové vany

1. Očistěte přilehlé povrchy olejové vany, modul s vyvažovacími hřídeli a klikovou skříň od znečištění zbytky motorového oleje.

2. Nainstalujte modul s vyvažovacími hřídeli a olejovým čerpadlem

3. Namontujte olejovou vanu a utáhněte upevňovací šrouby v opačném pořadí než při demontáži.

Poznámka:
— Po každém odstranění olejové vany je nutné vyměnit mezidesku.
— Olejová vana musí být namontována a utažena ihned po instalaci modulu s vyvažovacími hřídeli a mezideskou.
— Při montáži olejové vany na demontovaný motor se ujistěte, že je olejová vana na straně setrvačníku zarovnána s blokem válců.
— Po instalaci olejové vany by měl tmel na přepážce schnout po dobu 30 minut. Teprve poté můžete doplnit motorový olej.
— Demontáž a montáž modulu s vyvažovacími hřídeli a olejovým čerpadlem

Zajímavé:
Kde jsou vína Škoda Octavia 2007.

Demontáž modulu s vyvažovacími hřídeli a olejovým čerpadlem

1. Vyjměte olejovou vanu.

2. Odstraňte kryt řetězu. V případě potřeby vložte do otvorů malý šroubovák a uvolněte západky.

3. Utáhněte šroub řetězového kola olejového čerpadla. Přitom držte upevňovací šroub řemenice klikového hřídele.

4. Odstraňte zátěž z lišty pomocí šroubováku a zajistěte ji šestihranným klíčem (1).

5. Demontujte řetězové kolo olejového čerpadla.

6. Odstraňte řetěz z řetězového kola vyvažovacího hřídele.

7. Povolte šrouby modulu s vyvažovacími hřídeli.

8. Demontujte modul s vyvažovacími hřídeli.

9. Odstraňte mezidesku.

10. Použijte plochou škrabku k odstranění zbývajícího těsnicího prostředku z bloku válců.

Instalace modulu s vyvažovacími hřídeli a olejovým čerpadlem

Poznámka:
— Mezideska musí být vždy vyměněna za novou.
— Zkontrolujte zaručenou životnost tmelu.
— Modul vyvažovacího hřídele s mezideskou a olejovou vanou musí být nainstalován a utažen ihned po nanesení silikonového tmelu.

1. Naneste tmel podle obrázku na čisté těsnicí kontaktní plochy nové mezidesky. V tomto případě musíte postupovat podle následujících pokynů:

 • Povrch s naneseným tmelem musí směřovat k bloku válců. Mezideska je na straně olejové vany opatřena těsněním.
 • Vrstva tmelu by neměla mít tloušťku větší než 2 mm.
 • Tam, kde se nacházejí otvory pro šrouby, by měla vrstva tmelu probíhat podél vnitřní strany, aby se tmel nedostal do otvorů.

Poznámka:
Vrstva tmelu nesmí být silnější, než je uvedeno, protože přebytečný tmel, který vytéká, se může dostat do olejové vany a ucpat síťku v sacím potrubí oleje.

2. Nainstalujte mezidesku, jak je znázorněno na obrázku. V tomto případě by měl volně ležet na vodicích pouzdrech modulu s vyvažovacími hřídeli.

3. Namontujte modul s vyvažovacími hřídeli, olejovým čerpadlem a mezideskou. V tomto případě je nutné vyměnit těsnicí kroužek uzavíracího šroubu (šipka E).

Zajímavé:
Co potřebujete koupit pro podpůrná ložiska Škoda Tour.

4. Utáhněte nové šrouby (šipky ABCD), přičemž utahování by mělo být provedeno od vnitřních k vnějším šroubům momentem 15 Nm. Šroub A – M7x40, B – M7x55, C – M7x90, D – M7x115.

5. Namontujte klikový hřídel podle značky, v tuto chvíli by měl být píst prvního válce v TDC.

6. Otočte řetězové kolo vyvažovacího hřídele tak, aby značka byla naproti zajišťovacímu otvoru. Zajistěte řetězové kolo v této poloze pomocí pojistného kolíku (T10027). Umístěte řetěz na řetězové kolo vyvažovacího hřídele.

7.Po instalaci řetězového kola olejového čerpadla utáhněte šroub rukou.

Poznámka:
Řetězové kolo olejového čerpadla lze namontovat pouze v jedné poloze. Při instalaci je možné otáčet pouze hřídelem olejového čerpadla.

8. Odstraňte zámek a šestihranný klíč. Zajistěte řetězové kolo řetězového pohonu olejového čerpadla. Přitom držte šroub řemenice klikového hřídele.

9. Namontujte olejovou vanu.

Napnutí a zajištění napínače řetězu

1. Předepněte píst ručně.

2. Stiskněte lištu řetězu a zajistěte ji šestihranným klíčem (1).

Kontrola spínače – snímač poklesu tlaku hydraulického oleje a tlaku oleje v systému

Poznámka:
Technologie kontroly spínače – snímač poklesu tlaku hydraulického oleje – je u všech motorů stejná. Proto bude níže popsán zkušební postup pro jeden motor.

Zkušební podmínky

1. Hladina motorového oleje je normální.

2. Teplota motorového oleje se pohybuje kolem 80 0 C.

Příprava na kontrolu

1. Demontujte spodní kryt motoru.

2. Odpojte konektor od spínače – snímač poklesu tlaku oleje.

3. Připojte testovací zařízení pro kontrolu tlaku oleje (VAG 1342) do otvoru pro spínač – snímač poklesu tlaku oleje.

5. Našroubujte spínač poklesu tlaku oleje (2) do zkoušečky tlaku oleje.

Kontrola snímače poklesu tlaku hydraulického oleje

1. Připojte hnědý vodič (1) zkoušečky tlaku oleje k zemi.

Zajímavé:
Jak hacknout carplay ve skoda octavia.

2. Připojte napěťovou sondu (zkušební svítilna na bázi polovodičových diod) s pomocnými vodiči z pomocné měřicí sady ke spínači – snímači poklesu tlaku oleje a ke kladné (+) svorce mulové baterie.

Poznámka:
Světelná dioda se nesmí rozsvítit. Pokud se rozsvítí, pak je nutné vyměnit spínač – snímač poklesu tlaku oleje.

3. Nastartujte motor

Poznámka:
Pozorujte zkušební přístroj a svítivou diodu již při spouštění, protože bod sepnutí spínače – snímače poklesu tlaku oleje může být překročen již při spouštění.

4. Pokud je v mazacím systému nadměrný tlak, měla by se rozsvítit světelná dioda. V opačném případě je nutné vyměnit spínač – snímač poklesu tlaku oleje.

Kontrola tlaku oleje

1. Nastartujte motor.

 • zkontrolujte tlak oleje při otáčkách klikového hřídele rovných volnoběžným otáčkám;
 • Zkontrolujte tlak oleje při otáčkách klikového hřídele 2000 ot./min.

V tomto případě musí být dosaženo určitého tlaku oleje (tabulka 1)

2. Pokud požadované hodnoty tlaku oleje nejsou k dispozici, je nutné zkontrolovat mřížku sběrače oleje na přítomnost cizích těles.

3. Pokud se nic nezjistí, vyměňte modul s vyvažovacími hřídeli.

4. Když se tlak oleje zvýší nad normální hodnotu, musíte:

 • zkontrolujte olejové kanály;
 • V případě potřeby vyměňte držák olejového filtru za pojistný ventil.

Chcete-li pokračovat ve čtení, zadejte svůj e-mail (budete jej muset potvrdit)
Chybně zadaný e-mail! E-mailová adresa je již zaregistrována, přihlaste se prosím
Pokračovat

Děkuji! Chcete-li pokračovat ve čtení, musíte potvrdit svůj e-mail. Klikněte prosím na odkaz v e-mailu, který jsme vám zaslali.

Typ motoru: BLF / BGU / BCA / BLR / BLX / BLY / BJB / BKC / BKD

Objem motoru: 1.4 / 1.6 / 2.0 / 1.9D / 2.0D l.

Zajímavé:
Jak vyjmout disk ze Škody se standardní hudbou.

Napájení: 55/75/77/85/103/110 kW

Při nákupu knihy v PDF

1. Knihu si můžete stáhnout ihned po zaplacení.

2. Kniha bude stažena ve formátu PDF a můžete si ji stáhnout do libovolného zařízení.

1. Všechny knihy jsou perfektní kvality, protože spolupracujeme přímo s vydavateli.

2. Elektronické knihy nejsou v žádném případě horší než knihy papírové a jsou jejich úplným analogem.

3. Kanceláře naší společnosti jsou zastoupeny na Ukrajině, v Rusku a Polsku, vždy nás můžete kontaktovat na konkrétní adrese.

4. Všechny platby na stránce jsou co nejvíce chráněny a probíhají pomocí globálních platebních systémů.

Uveďte prosím, ve které zemi se nacházíte, a náš systém pro vás vybere nejvhodnější platební metodu.

Přejděte na platbu
Potvrďte prosím, že jste člověk.

Po zakoupení bude kniha uložena na vašem osobním účtu, odkud si ji můžete kdykoli a na libovolném zařízení stáhnout.

Zaregistrujte se nebo se přihlaste. Zabere to jen 20 sekund!
Přihlaste se ke svému osobnímu účtu
Registrace
Zapomněli jste heslo?

Z bezpečnostních důvodů probíhá platba a stahování z vašeho osobního účtu. Automatický přechod po 10 sekundách. Přejděte na svůj osobní účet

Kniha není určena k prodeji ve vaší zemi. Papírovou verzi této knihy si můžete objednat na webu autoinform96.com.

Platba za zboží a stažení knihy v elektronické podobě (formát PDF) probíhá na webu. Chcete-li to provést, musíte najít knihu, o kterou máte zájem, a kliknout na tlačítko „Koupit“. Cena knihy je uvedena na tlačítku. Po kliknutí na tlačítko „KOUPIT“ se automaticky spustí platební systém, pomocí kterého můžete vybranou knihu zaplatit jakoukoliv bankovní kartou (Visa, MasterCard, MIR atd.). Po zadání údajů o vaší kartě nebo jiných platebních údajích a potvrzení platby dojde k platbě za zboží. Vezměte prosím na vědomí, že po provedení platby se musíte vrátit z webu platebního systému zpět na web KrutilVertel a uvést svůj e-mail (pokud platba nebyla provedena z vašeho osobního účtu).

Zajímavé:
Jak odstranit přídavné brzdové světlo na Škoda Octavia Tour.

Kniha ke stažení

Po úspěšném dokončení platby (jakýmkoli způsobem) a návratu do obchodu KrutilVertel z webu platebního systému se dostanete na stránku úspěšné platby: Na této stránce musíte uvést svůj e-mail, na kterém bude přístup ke stažení knihy být odeslán. Pokud jste již registrováni na našich webových stránkách, stačí kliknout na odkaz na váš osobní účet. Kniha, kterou jste si zakoupili, bude na vašem osobním účtu, odkud si ji můžete kdykoli stáhnout. Pokud jste se z nějakého důvodu nevrátili zpět na stránku a zavřeli kartu platebního systému se zprávou o úspěšném dokončení platby, dejte nám prosím vědět – zašleme vám dopis s uvedením přístupu ke stažení knihy.

Problémy při placení bankovními kartami

 1. Karta má omezení na placení za online nákupy
 2. Plastová karta není určena k platbám na internetu.
 3. Plastová karta není aktivována pro platby na internetu.
 4. Nedostatek prostředků na plastové kartě.

Chcete-li tyto problémy vyřešit, musíte zavolat nebo napsat na technickou podporu banky, kde jste obsluhováni. Bankovní specialisté je pomohou vyřešit a provést platbu.

To je v podstatě vše. Celý proces platby za knihu ve formátu PDF o autoservisu na našem webu trvá 1-2 minuty.

Pokud máte stále nějaké dotazy, můžete je položit pomocí formuláře pro zpětnou vazbu nebo nám napište e-mail na [email protected] .

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button