Škoda

Jaká je rozloha kampusu Škoda mladá boleslav

Muzeum Škoda v České republice

Jen hodinu jízdy od Prahy se ve městě Mladá Boleslav nachází muzeum světoznámého automobilového koncernu Škoda. Nyní závod patří jiné globální značce – Volkswagenu – a je jedním z nejmodernějších závodů na světě.

Muzeum Škoda

Historická odchylka

Na konci 1905. století si dva příznivci cyklistiky, Václav Laurin a Václav Klement, otevřeli malou továrnu na kola vlastní konstrukce. Svou společnost nazvali „Laurin&Klement“. Obchod se ukázal jako ziskový a partneři začali rozšiřovat výrobu – začala výroba motocyklů. Zároveň začali vyvíjet design prvního vozu Voitturette A, jehož výroba začala v roce XNUMX.

Muzeum Škoda 4

V roce 1925 byla podepsána smlouva o fúzi mezi L&K a Škoda Works, v té době největším výrobcem automobilů v Evropě. Vytvořená firma se jmenovala Škoda a tím skončila historie firmy Laurin&Klement.

Muzeum Škoda 4

Ceny za prohlídku muzea

Plný lístek Zlevněná vstupenka
Prohlídka muzea bez průvodce 80 korun 40 korun
Prohlídka muzea s českým průvodcem 120 korun 60 korun
Komentovaná prohlídka muzea v cizích jazycích 160 korun 80 korun
Prohlídka muzea a továrny s českým průvodcem 180 Kč 90 korun
Prohlídka muzea a továrny s průvodcem v cizích jazycích 260 korun 130 korun
Prohlídka muzea pro děti MŠ 20 korun
Rodinná vstupenka 200 korun
Roční vstupenka 300 korun 150 Kč

K dispozici je rusky mluvící průvodce.

Vstupenky za zvýhodněné ceny jsou poskytovány důchodcům – osobám starším 65 let, právo na bezplatný vstup mají občané se zdravotním postižením, děti do šesti let, novináři, jedna cestovní kancelář a dvě osoby doprovázející skupinu školáků.

Zajímavé:
Jak odstranit vzduchové deflektory na Škoda Octavia.

Muzeum Škoda 5

Muzeum – historie Škodovky

V polovině 60. let minulého století byla otevřena první expozice muzea. Byla umístěna v Domě modlitby v Mladé Boleslavi. Exponátů bylo málo: dva motocykly L&K, šest osobních automobilů, jedno hasičské a jedno závodní auto. Sbírka byla neustále doplňována a vyvstala potřeba nové budovy muzea. V roce 1975 byla k 80. výročí automobilky postavena budova Autosalon Škoda – Technického muzea a do roku 1995 v ní byla umístěna sbírka Autusalon Škoda. Do muzea zavítalo ročně více než 20 tisíc návštěvníků, aby si výstavu prohlédli.

Muzeum Škoda 7

V roce 1995 bylo na počest stého výročí firmy znovu otevřeno muzeum v nejstarší části závodu, v místě výrobních dílen. Do sbírky exponátů přibylo knihkupectví, obchod se suvenýry a stylizovaný „Rally bar“. Počet návštěvníků se zvýšil na 120 tisíc lidí ročně.

Muzeum Škoda 9

Poslední rekonstrukce muzea byla provedena v roce 2012. Byl změněn interiér, aktualizovány expozice a samotná instituce byla přejmenována na „Škoda Muzeum“.

Co vidět v muzeu

U vchodu do muzea je pomník zakladatelů společnosti. Samotné muzeum se skládá ze tří sálů. První z nich představuje kolekci nazvanou „Evoluce“, kde můžete na vlastní oči vidět, jak se vyvíjel automobilový průmysl v České republice, a sbírku unikátních tiskových materiálů z různých let dokonce ani karikaturu z roku 1963 automobilová značka „rozsvítila“.

Muzeum Škoda - restaurování

Druhým sálem je expozice „Tradice“. Jsou zde vystaveny vozy z různých let, limuzíny i sportovní vozy, můžete si přečíst životopisy nejslavnějších vynálezců České republiky.

Ve třetí hale poskytují exponáty z kolekce „Precision“ ucelený obraz o vývoji značky v oblasti modernizace výroby. Prezentované filmy, fotografie a dokumenty plně odhalují všechny produkční možnosti značky.

Muzeum Škoda 10

Je zde také „Restaurační sál“, který ukazuje, jak a z čeho se auta vyráběla. Je ukázána každá etapa vzniku jednoho z modelů Škoda 30. let.

Zajímavé:
Jak demontovat světlomet na Škoda Octavia Tour.

Muzeum Škoda 11

V současné době tvoří sbírku Muzea Škoda téměř 340 exponátů. Jde především o automobily a závodní vozy, několik desítek motorů a papírový archiv poznámek, článků a dokumentů o koncernu. Prezentovány jsou výkresy a fotografie vývoje vozu. Existuje dokonce i 3D archiv.

Muzeum Škoda 8

Pro zachování vozů byly v muzeu vytvořeny speciální podmínky. V sídle automobilového koncernu Škoda je vytvořeno oddělení restaurování exponátů a zachování jejich historické autenticity.

Muzeum Škoda 6

Jak se dostat do muzea z Prahy

Pokud půjdeš autem, pak je třeba jet po dálnici E65 směrem na Mladou Boleslav. Cesta z Prahy do muzea zabere necelou hodinu.

Parkování pro návštěvníky je zdarma. Během hlavní sezóny může být toto parkoviště zcela plné. Návštěvníkům se v takových případech doporučuje využít parkoviště v blízkosti muzea, např. nákupní centrum Bondi.

Jedním ze způsobů, jak se dostat do muzea, je použít vlakem. Vlaky odjíždějí z pražského nádraží do Mladé Boleslavi. Muzeum se nachází asi 3 km od hlavního nádraží, dá se dojít pěšky, zabere to asi 40 minut. Nebo si zavolejte taxi (+420 326 721 666) a dojeďte za 100 Kč.

Z autobusového nádraží „Černý Most“ (konečná stanice metra B) jsou pravidelné odjezdy autobusy směrem na Mladou Boleslav. Doba jízdy je 55 minut, cena jízdenky od 60 do 70 Kč.

Z autobusového nádraží je to k muzeu 3 minuty chůze. To bude asi nejlepší způsob, jak se do muzea dostat.

informace
+420 326 832 038 | museum.skoda-auto.com | 09:00 – 17:00
Jak se tam dostat
ADRESA Třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav | GPS: 50.41877742, 14.91368314
Aktualizováno: 20.09.2022. září XNUMX
Zanechat komentář: Zrušit odpověď na komentář
Komentáře
Александра

Řekněte mi, prosím, pořádá se exkurze do závodu s rusky mluvícím průvodcem?
Na stránkách muzea se píše, že k tomu, abyste se dostali do továrny, potřebujete skupinu lidí a třeba auto. Stejně jako předběžná rezervace.
Můžete mi říct, jestli je to pravda?

Zajímavé:
Co je lepší: Škoda Rapid nebo Hyundai Solaris.

Dobré odpoledne Byl jsem tam s rodinou Měli jsme rusky mluvícího průvodce po závodě. Musíte se předem zaregistrovat. Odvezli nás autem z muzea do továrny.

Alexandre, řekněte mi, prosím, jak jste se předem zaregistrovali a na jak dlouho se musíte předem přihlásit?

Odpovědět ↓
Alexander
Ahoj! Sdělit. Jezdí z autobusového nádraží v Praze autobus do Muzea Škoda?
Odpovědět ↓
Pragoved
Nevím, ale proč? Je to tam 3 minuty chůze.
Odpovědět ↓
Александра

Na stránkách je uvedeno, že exkurze do závodu Kvasiny jsou možné pouze do 16.05.2014. Ohledně dopravy ve městě se prý dá jet autobusem A na zastávku Pod Nemocnicí, případně autobusem B či jiným na Autobusové Stanoviště nebo Václava Klementa. To pro případ, že by někdo, jako my, odjel na hlavní nádraží. U úschovny také není příliš jasné, zda je možné se do ní dostat po příjezdu nebo zda je ještě potřeba si přístup předem objednat. Prostudování místa před návštěvou muzea je proto nutností! museum.skoda-auto.com

Z Mladé Boleslavi hl.n. Místní vlak jezdí cca 6x za hodinu do stanice Mladá Boleslav město, doba jízdy je XNUMX minut.
V opačném směru se můžete projít starým městem.

Dnes jsme byli v Mladé Boleslavi. Pravděpodobně byli špatně připraveni, takže komentář nepovažujte za negativní, jsou to jen mé dojmy a zkušenosti s těžkými chybami. Za prvé, je to 2 minuty chůze od autobusového nádraží. V blízkosti je opravdu vlakové nádraží, ale my jsme nechápali, jak se tam dostat vlakem, protože. vlak přijel na hlavní nádraží v Mladé Boleslavi, což je, promiňte, v Kukujevu od samotného muzea asi 3 nebo 4 km, díky zaměstnancům autobazaru, ke kterému jsme dojeli, nám zavolali taxi. Taxi je samostatné téma, ale pár slov. Při objednávání taxi jsem se zeptal na cenu. Dispečer řekl 100 Kč, taxikář oznámil 120-130 Kč, na což jsem ho samozřejmě informoval o ceně dispečera. Ušklíbl se a vzal si 100 korun. V muzeu nás čekalo překvapení. Prohlídku závodu je možné rezervovat minimálně 3 týdny před návštěvou. Děti do 6 let nesmějí být v továrně. Jeden z workshopů je otevřen do konce května a dále nebude fungovat. Restaurační sál jsme nenašli, zaměstnanci nám řekli, že můžeme vidět pouze 3 sály. Možná jsme položili špatnou otázku. Abych byl upřímný, čekali jsme víc. Tři volné pokoje jsou nudné. Auta jsou na stojanech ve 4 patrech, žádné cedule s informacemi, nic. Obecně platí, že před návštěvou muzea se podívejte na jeho webové stránky, podívejte se, jak a jaké výlety navštívit, co je k nahlédnutí, jinak vám bude líto plýtvat časem a penězi. A ještě něco k lístkům. Koupili jsme poctivé lístky. Ale vznikl dojem, že lidé jen přijdou, koukají a nikdo to pořádně nesleduje. Možná mylná představa.

Zajímavé:
Co dostala Škoda za sponzorství v hokeji.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button