ŠkodaŠkoda Superb

Jaká je dsg pro Škoda Superb 2 restyling

Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů

16. března 2020, 18:57 0 12492

Obvykle má taková auta syn matčina přítele: jsou rychlá, tichá, prostorná, ne bez elegance a s malým, ale stále prémiovým nárokem. Zdálo by se, co by se mohlo pokazit? Některé věci mohou. Přesně o tom si povíme v recenzi všech kladů a záporů generace Škody Superb II.

Transformovatelný sedan a kombi: variace Škody Superb II

První Superb si téměř nepamatujete, což není překvapivé. Byla to improvizace na téma Passat B5 s dlouhým rozvorem pro Čínu: nepopsatelný šedý sedan pro firemní flotily s minimem inovací a bez vlastní osobnosti.

Škoda se při tvorbě Superbu II vydala jinou cestou a ta se ukázala být až příliš originální. Jako první na trh vstoupil liftback sedan s chytrým designem pátých dveří. Mohlo se to otevírat jako u sedanu, tedy jen víko kufru se zvedlo, nebo jako liftback, pak se zvedlo víko kufru spolu se zadním oknem, jako u Octavie.

Nemělo to žádný zvláštní praktický význam, ale nevýhod bylo víc než dost. Za prvé, samotná elektrická jednotka je složitá a neposkytuje stroji spolehlivost. Za druhé, kvůli jeho instalaci bylo nutné udělat designové kompromisy, v jejichž důsledku vůz vypadal děsivě a profilově chybný. Nepřekvapilo by mě, kdyby tato vystouplá záď vyděsila a strašila kupující dodnes.

Zajímavé:
Ve Škodě je design klimatizace a písmeno a.

Superb Combi kombi je úplně jiná záležitost. Elegantní, svižný, bez objemnosti a těžkosti, které jsou autům s takovou karoserií vlastní. Obecně platí, že z estetického hlediska je lepší dívat se přímo na Combi. Ze všech ostatních bodů – také: kufr je například nesrovnatelně větší (595/1700 l VS 603/1835 l). Problémy by neměly být ani s mechanismem zavírání víka.

Bohemian Express: co je dobrého na Superbu uvnitř

Škoda klade důraz na praktičnost svých vozů, Superb II. generace se stal snad kvintesencí této praktičnosti.

Za prvé je velmi prostorný – business třída bez slev v zemi původu. Aby to bylo zdůrazněno, po restylování vůz obdržel klíče pro ovládání předních sedadel pro zadního spolujezdce. Manažerské vozy mají obvykle tuto možnost, takže VIP sedící vzadu může přesunout ochranku povalující se vepředu.

Za druhé, Superb je velmi dobře zpracovaný a vybavený. Možná první auto české značky, která nechce vinit své východoevropské kořeny. Našlo se místo pro Alcantaru a drahou kůži (na výběr). K dispozici je panoramatická střecha pokrývající celou plochu stropu, k tomu vynikající navigace s velkou obrazovkou, ventilace sedadel v nejvyšších stupních výbavy, elektrické pohony, klimatizace pro obě řady a parkovací autopilot.

Obecně jediné, co bylo v tehdejší době elegantnější a bohatší než Superba, byly starší Audi za nesrovnatelně více peněz. A na tuto úroveň výbavy a výkonu ještě mnoho asijských konkurentů nedosáhlo. Stejná Camry třeba v aktuální generaci vypadá oproti Superbu mizerně.

Problémy s motorem 1,8 ve Škodě Superb

Je snadné se zmást v různých úpravách Superbu. Od bratrského VW Passat dostal téměř vše: dobré naftové motory, a dokonce i pohon všech kol na bázi spojky Haldex.

Zajímavé:
Kde je snímač ventilátoru pro Škoda superb 2.8 v6.

Vše ale začíná benzinovou 1,8 TSI s výkonem 152 koní. Motor je dobře známý z jiných modelů koncernu Volkswagen, včetně. Známý pro slabou skupinu pístů, časté úniky oleje a natahovací rozvodový řetěz. Ale to není důvod k odmítnutí nákupu, je to důvod k pozornějšímu pohledu.

Stejné spalování oleje je způsobeno neúspěšnou konstrukcí stíracích kroužků oleje a samotných pístů. V roce 2010 již nebylo možné se na problém vykašlat. Výrobce uvolnil nové písty pro motory řady EA888. Zvětšili tloušťku stíracího kroužku oleje a průměr vypouštěcích otvorů. Olej je přestal ucpávat, problém s hořením se stal méně naléhavým a po roce 2014, kdy se objevily ještě pokročilejší písty, zmizel.

Proto lze na „Superby“ s 1,8 TSI po vydání v roce 2010 pohlížet s menší opatrností. Zvláště pokud se zeptáte předchozího majitele, jaká revize pístů, kroužků a čepů je potřeba.

Co je špatného na motoru 2,0?

Problémy s motorem 2,0 TSI jsou v zásadě stejné jako řešení. V roce 2020 jsou všichni slavní. Specializované služby se naučily dělat výměny jako „balíček“ – od 55 tisíc pouze za práci nebo od 105 tisíc na klíč, s náhradními díly.

Další problémy s 1,8 a 2,0 TSI:

  • častá tvorba uhlíkových usazenin na ventilech;
  • termostat s krátkou životností;
  • čerpadlo chladicího systému.

Ale promiňte ten cynický life hack, bavíme se o autech z aftermarketu a vše výše zmíněné pravděpodobně již předchozí majitel pochytil. Pokud ano, máte štěstí. Pokud ještě ne nebo to nepřizná, tak už je důvod k nervozitě při nákupu.

A do výhodné ceny zahrňte případnou servisní návštěvu.

Mnohem méně problémů způsobí exotický (pouze 1 % nabídek) benzínový V6 s výkonem 260 koní. Taková auta přišla pouze s pohonem všech kol, ale nikdo je nevzal. Protože spolehlivý sací motor je spolehlivý sací motor, ale daň za zvýšenou sazbu (více než 250 koní) a apetit na palivo (15 l/100 km ve městě) zrušena nebyla.

Zajímavé:
Jak zkontrolovat zapalovací svíčky Škoda Fabia 2006.

Nejbezporuchovější Superb

Nejproblémovějším Superbem je Superb s dvoulitrovým naftovým motorem. Přiblížil se k dokonalosti. A výdrž motoru a spotřeba 5-7 litrů a skromná daň za 140 koní a podpis Vagova elasticity – všechno s tím. Vstřikovače mohou být cíleně zabity mizerným palivem a předčasnou údržbou obecně. Pokud jde o zbytek, můžete cestovat pro sebe a nechat to pro svá vnoučata.

Bedny mohou dělat potíže jen se základním motorem 1,8 TSI. Pouze přišel se sedmistupňovým „suchým“ robotem DSG, všechny ostatní motory byly spojeny s „mokrou“ (a odolnější) šestistupňovou převodovkou.

DSG 7 však již není problém. Specializované služby mají opět řešení balíčků za 20–40 tisíc rublů, které lze zahrnout do „rozumného vyjednávání na kapotě“. I když bedna ještě nekope a nejeví známky blížícího se konce. Tak. Pro budoucí použití.

Pokud jde o „vyjednávání na kapotě“

Každý „Němec“, i když je „Čech“, musí být odvezen do servisního střediska – to je pravda. Ale mnoho kopií ze sekundárního trhu se do služby ani nedostane: prostě neprojdou první fází – kontrolou historie. Jak tento Superb propadl v testu:

Prodejce píše, že je třetí majitel, žádná nehoda, žádné taxi, jsou tam třísky od oblázků, DSG servisováno.

Prorážíme auto a vidíme všechny jeho detaily.

Majitelé jsou čtyři. Taxi auto fungovalo. Dochází ke třem nehodám – srážce a pár srážkám, při jedné z nich byl chodec. Pro opravy existují dva výpočty. Restaurován byl přední nárazník a pravý přední blatník.

Zpráva avtocod.ru také ukázala omezení dopravní policie a nezaplacené pokuty. Poslední – 12, za téměř 39 tisíc rublů:

Obecně má tato „Superba“ špatnou karmu. Pojďme kolem a hledejme něco hodnotnějšího.

Vyplatí se brát Škodu Superb II?

Předrestylingový Superb se prodává v průměru za 605 tisíc rublů, po restylingu – za 765 tisíc rublů. Vyplatí se vzít si auto, ale možnosti jsou přísně definované. Dieselový kombík s panoramatickou střechou a Alcantarou je důstojnou volbou pro zralého rodinného muže. Toto auto bude mít komfort, dynamiku a relativně nízké náklady na vlastnictví.

Zajímavé:
Kolik stála Škoda Felicia 1.3.

S jinými motory – na vlastní nebezpečí a s velkou pozorností. Stejný 2,0 TSI není tak děsivý, jak se obvykle maluje. Pozdější verze (nejlépe přepracovaný model z roku 2013) nespotřebovávají olej tak snadno a rozvodový řetěz příliš nechrastí. Takže po důkladné diagnostice, proč ne? Nízká spotřeba paliva a působivá dynamika na svůj objem.

Možnosti s V6 a 4×4 jsou určitě pro každého. Je těžké to najít, drahé na řízení a nemožné prodat.

Kam bych se rozhodně nedoporučoval dívat, jsou sedany Superb vyrobené před rokem 2010 s motorem 1,8 TSI. Můžete mít problémy s písty a spojkami, navíc auto vypadá nevzhledně.

Ale Combi 2,0 TDI je přímé ano. Toto je třeba vzít.

Autor: Vladimir Andrianov

Jak vnímáte česká auta? Koupili byste si Škodu Superb a doporučili? Pište do komentářů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button