ŠkodaŠkoda Octavia

Jaký druh baterie pro Škoda Octavia

Každý majitel automobilu se alespoň jednou v životě musel potýkat s problémem výběru nové baterie, která by nahradila zastaralou.

Prvním kritériem výběru, pokud je čas koupit baterii do auta, by měl být výběr podle značky a modelu vozu.

V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat baterii pro jeden z nejoblíbenějších sedanů Škoda Octavia.

Výběr baterie pro Škoda Octavia bude záviset na následujících faktorech:

  • rok výroby vozu;
  • konfigurace automobilů;
  • množství instalovaného přídavného zařízení.

Při výběru baterie pro Škodu Octavii je třeba nejprve věnovat pozornost roku výroby vozu a generaci modelu, ke kterému konkrétní vozidlo patří.

Různé generace vyžadují různé agregáty a technické vybavení. Například moderní generace jsou vybaveny velkým množstvím elektronických systémů, senzorů a přídavných zařízení, která vyžadují další energii. V dřívějších modifikacích modelu takové vybavení nebylo k dispozici, takže baterie mohly mít nižší kapacitu.

Výběr baterie přímo ovlivňuje i výbava vozidla.

Například pro generaci s indexem A5 výrobce navrhuje 3 typy výbavy – Active, Ambition, Elegance. Pro konfiguraci Active se předpokládá baterie s kapacitou 51A, pro Ambition – 60A, pro Elegance – 70A.

Pro základní konfiguraci s doporučeným výkonem baterie 51A nebude 70A baterie vhodná, protože generátor automobilu si neporadí a nebude schopen baterii plně nabít. To následně povede k poruše buď generátoru nebo baterie.

Množství příplatkové výbavy také přímo ovlivňuje výběr baterie. Například výkonný motor Škody Octavia RS v kombinaci s elektronickými systémy a instalovanou doplňkovou výbavou vyžaduje instalaci výkonné baterie – například baterie Varta 60.

Zajímavé:
Jak jsou lapače nečistot připevněny na Škoda Octavia A7.

Baterie podobné Varta Blue Dynamic 60 jsou určeny speciálně pro instalaci do automobilů s výkonnými motory a doplňkovým vybavením, které spotřebovává určité množství elektřiny.

Pro přesný výběr se doporučuje kontaktovat některého ze specialistů na autorizovaných prodejních místech nebo oficiálních distributorů.

Baterii do auta si můžete pořídit se zárukou od společnosti Center-AKB.

Adresy prodejen:

  • Nižnij Novgorod, Kirova Avenue, 12

Jakékoli dotazy můžete položit některému z našich specialistů na naší horké lince: (831) 416-13-13.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button