Škoda

Jaký zvedák je potřeba pro Škodu Felicia

Standardní zvedák dodávaný s vozidlem je určen pouze pro výměnu kol. Při provádění jakékoli jiné opravy nebo údržby by měl být vůz zvednut pomocí hydraulického (nebo trolejového) zvedáku a ujistěte se, že je umístěn na speciální podpěry umístěné pod nosnými body dna. Pokud není potřeba sundávat kola, lze s vozem vjet do vyhlídkového otvoru nebo nadjezdu.

Pro zvednutí musí být vozidlo zaparkováno na rovném vodorovném povrchu, pokud možno s tvrdým povrchem. Při sebemenším sklonu je nutné provést opatření proti zpětnému pohybu. Snažte se nepohybovat příliš daleko od zvednutého vozidla, zvláště pokud jsou v blízkosti děti.

Než začnete zvedat přední část vozu, nezapomeňte pevně zatáhnout parkovací brzdu. Při zvedání zadní části podepřete přední kola klíny a zařaďte první rychlostní stupeň.

Zvedák by měl být vložen do zesílených bodů speciálně navržených pro tento účel v přední nebo zadní části prahů (body jsou označeny speciálními značkami na panelu každého prahu). Pro rozložení zatížení je lepší položit dřevěný blok se speciální drážkou mezi hlavu zvedáku a prahový panel. Umístěte blok drážkou na okraj prahového panelu a podepřete jej zespodu hlavou zvedáku.

Při provádění závažnějších oprav, než je výměna kola pod autem, jsou kromě zvedáku obvykle instalovány speciální podpěry. Podpěry lze instalovat pod vlastní zvedací body prahů položením stejného bloku s drážkou nebo pod kterýkoli z nosných prvků dna co nejblíže k místům pro zvedání prahů.

Pozornost! Nikdy neumísťujte zvedák pod jiné prahy, olejovou vanu, podlahové panely nebo přímo pod prvky řízení nebo zavěšení!

Neprovádějte žádné opravy pod vozidlem, které je zajištěno ve zvednuté poloze pouze pomocí zvedáku! Ujistěte se, že používáte podpěry!

Tažení

  • Při tažení nouzového vozidla používejte pouze tažný popruh speciálně navržený pro tento účel, který lze levně zakoupit téměř v každém obchodě s automobilovým příslušenstvím. Na zadní okno taženého vozidla musí být instalována výstražná značka s příslušným obsahem.
  • Nezapomeňte otočit klíčkem zapalování taženého vozidla do polohy ON, jinak se sloupek řízení nevyhnutelně zablokuje. Kromě toho se při zapnutí zapalování aktivují i ​​směrová a brzdová světla.
  • Zadní tažné oko je u vozů Škoda Felicia zakryto ozdobným krytem a je umístěno pod lemem nárazníku. Odnímatelné přední oko je uloženo s nářadím v prohlubni pro rezervní kolo, opatřeno levým závitem a zašroubováno do speciálního otvoru poblíž přední poznávací značky.

  • Před tažením nezapomeňte uvolnit parkovací brzdu a zařadit neutrál.
  • Pamatujte, že když je motor vypnutý, brzdný výkon vozidla se znatelně sníží v důsledku toho, že posilovač brzd přestane fungovat. V takovém případě byste měli sešlápnout pedál nožní brzdy o něco větší silou než obvykle.
  • U modelů vybavených posilovačem řízení bude nutné při manévrování vyvinout větší sílu na volant.
  • Řidič taženého vozidla se musí snažit udržet tažný popruh neustále napnutý, aby nedošlo k škubání a kolizím s koly.
  • Před jízdou by se měli řidiči obou vozidel (odtahového i odtaženého) dohodnout na trase, kterou pojedou.
  • Jezděte pouze mírnou rychlostí a po nejkratší trase. Vyvarujte se prudkého brzdění, zrychlování a manévrování.

Zajímavé:
Kde se nachází turbína Škoda.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button