ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5Škoda Octavia A7

Jaký je rozdíl mezi motorem 1.6 ve Škodě Octavii A5 a A7?

Octavia A7

Vozy Škoda A5 a A7 jsou vozy různých generací: A5 je druhé a A7 třetí, takže v jejich srovnání bude více rozdílů než společných detailů. Auta se liší motorem, výkonem a komfortem interiéru, ale pomocí tuningu a různých úprav automobilů můžete dosáhnout jakéhokoli cíle a prakticky vyrovnat vlastnosti těchto vozů. Vozy se liší například délkou (rozdíl je 10 cm), i když mírně, ale interiér se stal ještě prostornějším a vzhled je harmoničtější, i když obecný styl je stále zachován. Zkoumáním každého modelu zvlášť a následným porovnáním můžete pochopit, který kupující a jeho požadavky budou vyhovovat kterému modelu.

Specifikace Škoda Octavia A5

Tento vůz byl montován v ČR, karoserie 2004, motor 1,6 116 koní, automatická převodovka 09 G.

srovnání a5 a7

Škoda Octavia A5 A7

Pohon pouze předních kol s možností výběru manuální nebo automatické převodovky v závislosti na konfiguraci. Existují dva typy karoserie: pětidveřový hatchback (liftback) a kombi. Interiér je poměrně prostorný, cestující ani řidič nejsou stísněni, dveře se zavírají bez nepříjemných zvuků, protože všechny mechanismy jsou promyšlené.

Palubní deska je vyrobena z měkkého plastu, nemá žádné mezery. Standardní rádio je poměrně jednoduché, ale v případě potřeby existuje technická kapacita pro instalaci dražšího a profesionálního audio systému. Pro pohodlí řidiče a spolujezdce je zde vyhřívání sedadel, které s přihlédnutím k ruské zimě funguje dobře. Bohužel vysokým lidem to může být nepříjemné kvůli tomu, že se jejich kolena opírají o torpédo.

Zajímavé:
Jak namazat spínač zapalování v autě Škoda Octavia A7.

Specifikace Škoda Octavia A7

Škoda Octavia A7

Karoserie A7 se vyrábí od roku 2013, montuje se v Nižním Novgorodu, motor 1,8 turbo, výkon 179 koní, 7stupňová manuální převodovka s automatickým ovládáním.

Existují také dva typy karoserie: pětidveřový hatchback (liftback) a kombi. Model A7 se vyráběl později, takže auto bylo sestaveno promyšleněji, design karoserie je modernější, všechny praskliny pod kapotou jsou utěsněny, zvuková izolace je hustší, je úspornější ve spotřebě, ale podvozek je obtížně zpracovatelný udržovat.

octavia a7

Rádio je nové, s vylepšeným zvukem. Interiér vypadá reprezentativněji díky chromovaným vnitřním částem. Třístupňové vyhřívání sedadel.

Zveřejnili jsme článek o tom, které značky a modely automobilů v hodnotě až 600 tisíc rublů lze vzít. Ceny se mění každý rok.

Srovnání A5 a A7

rozdíly mezi Octavií A5 a A7

Škoda A5 A7

Tyto modely mají jen velmi málo společného, ​​výrobce vůz co nejvíce změnil a modernizoval. Mezi A5 a A7 nejsou žádné zásadní vnější rozdíly karoserie a zrcátka jsou téměř stejné, navržené ve stejném stylu, i když linie a křivky jsou zcela odlišné.

Interiér je pohodlný, ne stísněný, odkládací schránka je také téměř stejná, ale u A7 je mírně zvýšená úroveň zdvihu. Kufry jsou objemově téměř stejné, oba jsou velmi prostorné.

a5 a7 srovnání Škoda

Zadní světla u obou modelů jsou LED. Cena obou vozů je zhruba milion, i když s přihlédnutím ke stavu a účasti na nehodách se dají sehnat i levnější. Ceny pro rok 2019 najdete na webu https://carso.ru/skoda. Dynamika zrychlení (7.5-8.1 sekundy) je také ve stejném rozsahu. Ovládání je u obou modelů měkké, vůz dobře reaguje na všechny manévry. Obecně platí, že další možnosti jsou k dispozici v maximální možné míře.

Ohledně řidiče, na A5 je plynový pedál velmi tvrdý, z bezpečnostních důvodů je prostě potřeba speciální podložka, na A7 takový problém není, postačí jakákoli podložka, protože po četných stížnostech na tvrdost byla výrazně změkčil. Při jízdě do kopce mají oba vozy asistenční systém řidiče, ale fungují radikálně odlišně. Na A5 je potřeba při sjíždění jemně uvolnit pedál a auto nepojede žádným směrem, ale na A7 je kvůli mechanice silně cítit škubnutí auta. Pro co nejpohodlnější nástup do auta jsou prahy nejvhodnější v A7, na A5 je problém, když pasažér vystoupí z auta a určitě to setře. Z bezpečnostních důvodů nainstaloval výrobce na A7 větší boční zrcátka, než byla k dispozici u A5. Nejvíce spokojeni a potěšeni byli majitelé se zaoblenými zrcátky z A5, nicméně to je jen o zvyku a pohodlí. Tento problém byl vyřešen pomocí restylingu, ale je to plýtvání penězi, je mnohem pohodlnější, když jsou zrcadla standardní a nevyžadují investice.

Zajímavé:
Proč se vnitřní osvětlení Škody Octavia nerozsvítí.

Pokud jde o řízení, oba vozy mají elektrický posilovač; A7 vyžaduje méně úsilí a manévrovatelnost vozu se výrazně zvýšila. Všechna skla včetně čelního skla u A7 jsou poněkud zesílená, i když na A5 je pevná.

Hlavním kritériem pro výběr vozu vždy byla a bude spotřeba paliva. A5, i když vezmeme v úvahu dopravní zácpy, spotřebuje asi 9-10 litrů na 100 kilometrů, samozřejmě při včasné a kvalitní údržbě, výměně spotřebního materiálu, kvalitním palivu a oleji. U A7 je toto číslo o něco nižší: ne více než 9 litrů.

U A5 se motor za studena špatně zahřívá, u A7 se tento proces děje rychleji, i když je topení zapnuté. Palivová nádrž u A5 je o 5 litrů větší. Kufry obou vozů jsou téměř totožné.

Závěr na základě skutečných recenzí

což je lepší octavia a7 nebo a5

Při porovnávání modelů stojí za připomenutí, že byly vypuštěny z montážní linky s odstupem téměř 10 let. Pro rok 2004 byl A5 nejpohodlnějším a nejpřizpůsobivějším vozem, byl relativně levný a snadno se udržoval, ale Škoda zcela změnila taktiku prodeje a zaměření kategorie kupujících.

Zdražilo se, zohledňují se všechna přání majitelů aut, opravují se chyby v projektech, ale kvalita obecně klesá. Pokud dříve neexistovali konkurenti z hlediska ceny a kvality, nyní je jich mnohem více. Zásadním rozdílem je převodovka se všemi doprovodnými nuancemi.

A7 je progresivnější, promyšlenější, ale A5 je spolehlivější. Proto je výběr těchto modelů na každém, ale pokud chcete silné, staré cizí auto téměř minulé generace, tak A5.

Pokud chcete moderní auto přizpůsobené vychytávkám, pak se A7 vyplatí vzít. Obecně jsou v tomto cenovém segmentu obě auta slušná kvalita a rozumné ceny, škodovky jsou technologicky vyspělejší.

Video

Recenze vozu Škoda Octavia A7.

Zajímavé:
Jak zvýšit světlou výšku vozu Škoda Octavia.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button