ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jaký motor pro Škoda Octavia 5 rs

Alexey Reutov je offline

Ve výchozím nastaveníMotor na RS

Otázka pro uživatele tohoto produktu.
Mám Octavii A5 1.8 TSI manuální převodovku, novou z roku 2011, ale některé problémy s tímto motorem mě nutí hledat alternativní možnosti. I když se mi samotná Octavia (interiér/exteriér) moc líbí a při údržbě pán říkal, že motor nainstalovaný na RS 2.0 TFSI je spolehlivější, ano, vyžaduje dolévání oleje, ale tento motor nevyžaduje generální opravu pístu s nájezdem 50 -60 tis.
Otázka: Jaká je z vaší osobní zkušenosti spotřeba oleje u motoru 2.0 a jaká je životnost?

28.11.2012, 10:38 #2

Leon*75 je offline

Profesní registrace 12.08.2009/XNUMX/XNUMX Adresa MSK Auto
Model A7 DSG-6 Rok výroby 2016 Motor 2.0 TDI Barva Stříbrná Zprávy 393

Ve výchozím nastavení

Nevím, jaký druh zdroje, osobně nemám vůbec žádnou spotřebu oleje, vůbec nepřidávám ml, najeto 50 tisíc km.

28.11.2012, 10:57 #3

ASSASSIN je offline

Registrace fanoušků 13.02.2012 Adresa Moskva Auto
Model Tarakhtelka Rok výroby 2012 Motor Ko4+APR Barva Platinum Zprávy 1,680 XNUMX

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od Alexej Reutov Zobrazit zprávu

Vážení členové fóra, zdravím vás,

Otázka pro uživatele tohoto produktu.
Mám Octavii A5 1.8 TSI manuální převodovku, novou z roku 2011, ale některé problémy s tímto motorem mě nutí hledat alternativní možnosti. I když se mi samotná Octavia (interiér/exteriér) moc líbí a při údržbě pán říkal, že motor nainstalovaný na RS 2.0 TFSI je spolehlivější, ano, vyžaduje dolévání oleje, ale tento motor nevyžaduje generální opravu pístu s nájezdem 50 -60 tis.
Otázka: Jaká je z vaší osobní zkušenosti spotřeba oleje u motoru 2.0 a jaká je životnost?

Kamarád v Německu má Scout 2009 s najeto 260tis km. Problémy nejsou ani s pístem a olejovým hořákem.

28.11.2012, 11:08 #4

Alexey Reutov je offline

Amatérská registrace 14.02.2012 Adresa Moskva Auto
Model Škoda Octavia A5 Rok výroby 2011 Motor 1.8TSI Barva bílá Vzkazy 22

Ve výchozím nastavení

Spíš mě zajímá osobní zkušenost. O tom, kdo kam cestoval a jak daleko, není vždy názor z první ruky.
Jaká další úskalí má tohle auto, kromě daně za koně?

Škoda Octavia RS 2/A5 (2005-2013)

Škoda Octavia druhé generace je jedním z nejoblíbenějších vozů na sekundárním trhu. Vrcholná verze RS samozřejmě není tak populární. Mnoho lidí jej považuje za skutečné sportovní auto. Ve skutečnosti jde o úplně obyčejné auto se spoilerem a jmenovkou RS.

Jezdí dobře, ale ne sportovně

Podvozek Škody Octavia si vždy vedl dobře a i ovladatelnost je považována za vcelku přijatelnou. Druhá generace RS však již nemá takovou zpětnou vazbu, jakou se mohl pochlubit sportovní model první generace. Na kvalitním povrchu s dobrými pneumatikami se však Octavia RS ovládá snadno a přirozeně. Auto je stabilní, poslušné a rozhodně jede zamýšlenou trajektorií.

Druhá generace Octavie byla silně kritizována za hlučný podvozek a hluk zadních kol. Jinak má auto příjemnou atmosféru. Uvnitř je obzvlášť klid, když pod kapotou běží benzinový motor 2.0 TSI. Dieselový motor je trochu hlučný. Výfuk RS má oproti civilní verzi výraznější zvuk.

2.0 TSI se spokojí s málem

Spotřeba benzínového turbomotoru je příjemně překvapivá. Na dálnici se snadno dostanete na 6,5 ​​litru. I když se pravidelně předbíháte, váš apetit nepřesáhne 8 litrů. Jakmile ale přestanete dodržovat povolené limity, údaje palubního počítače se začnou rychle plížit a překračují hranici 10 litrů.

Co hledat?

Životnost Škody Octavia RS do značné míry závisí na péči majitele. Včasný servisovaný vůz bez tuningu ujede bez problémů statisíce kilometrů. Pozornost by proto měla být věnována především celkovému stavu a servisní historii, nikoli najetým kilometrům, které lze snadno zkroutit.

Motory

První RS (od října 2005) byly vybaveny 2.0 TFSI. V dubnu 2006 přibyl do nabídky motorů 2litrový turbodiesel. Po restylingu v roce 2008 ustoupil 2.0 TFSI 2.0 TSI.

Řada 2.0 TFSI EA 113 je vybavena řemenovým pohonem rozvodů, který by se měl měnit každých 60 000 km. T FSI je náročný na palivo. Je dimenzován na 98 a spotřebuje cca 10 litrů na 100 km. Technicky je motor velmi spolehlivý a má velkou rezervu na ladění. Jednotku lze „nafouknout“ na téměř 300 koní. Jediným slabým místem je turbodmychadlo (od 46 000 rublů). Jeho tělo může prasknout podél obtokového kanálu. Auto samozřejmě neztratí schopnost pohybu, ale výkon motoru výrazně klesne.

Servisní doporučení pro tento motor jsou poměrně jednoduchá. Je nutné pravidelně měnit olej, tankovat kvalitní benzín a motor „nenutit“. Nezapomeňte na chlazení turbíny po jízdě vysokou rychlostí. T FSI je jednou z nejspolehlivějších možností dostupných v RS, i když není nejekonomičtější.

2.0 TDI PD16 (se vstřikovači čerpadla) je pro náš trh exotika. Na rozdíl od 2.0 TFSI jde o nejproblematičtější agregát. Šestnáctiventilové TDI PD nebyly nikdy vybaveny filtrem pevných částic, ale RS jím bylo vybaveno. Právě zde DPF filtr často vyvolává obavy, a proto se ho mnoho majitelů jednoduše zbaví.

Ale to jsou malé věci ve srovnání s nespolehlivými piezo vstřikovači Continental (od 47 000 rublů). Navíc se objevují problémy s rozvodovým pohonem, praskáním hlavy válců a samotný motor je velmi citlivý na kvalitu oleje. K tomu stojí za to přidat omezenou životnost dvouhmotového setrvačníku – pouze několik desítek tisíc kilometrů (od 30 000 rublů). TDI PD pouze vytahuje peníze z peněženky majitele.

Kvůli nevzhlednému obrázku výrobce spěchal s výměnou problematického dieselového motoru, aniž by čekal na restyling. V září 2008 byl nabízen 2.0 TDI CR se vstřikováním common rail. S novým enginem se snížil počet volání na služby. Citelně ubylo i stížností na filtr pevných částic. I dvouhmotový setrvačník zvýšil životnost. Mezi méně významné problémy patří krátká životnost řemenice tlumiče klikového hřídele (od 5 000 rublů). Motor zároveň vyžaduje pravidelné sledování hladiny chladicí kapaliny. K netěsnostem dochází nejčastěji v důsledku ztráty těsnění v chladiči EGR. Ke koupi dieselového RS je potřeba přistupovat velmi promyšleně a opatrně.

Řada 2.0 TSI EA 888 nahradila TFSI v říjnu 2008. Motor dostal pohon rozvodovým řetězem. Provozní parametry zůstaly stejné: 200 koní. a 280 Nm. 888 má dva vyvažovací hřídele a je tišší a plynulejší než jeho předchůdce. Navíc je určen pro 95oktanový benzín a spotřebuje v průměru o 2 litry paliva méně.

Pohonná jednotka je technicky velmi blízká 1.8 TSI, která šla do běžné Octavie. Podobných problémů bohužel není ušetřen ani 2litrový turbomotor. V první řadě mluvíme o pohonu časování. S příchodem emisních norem Euro 5 dostal agregát olejové čerpadlo s proměnným výkonem, který přímo závisí na zatížení. Když je motor vypnutý, tlak v systému klesá a za napínání řetězu přebírá odpovědnost mechanický zámek. Časem blokovací mechanismus slábne, řetěz se natahuje a nakonec sklouzne. Nejčastěji po vypnutí motoru. Výsledek? Problémy se startováním nebo ještě horší – ohnuté ventily.

Mechanici doporučují kompletně vyměnit pohon rozvodového řetězu před dosažením 120 000 km. Pro ty, kteří chtějí klidně spát, je lepší aktualizovat disk po 60 000 km (od 11 000 rublů za sadu).

Převodovky

Motory 2.0 TFSI byly spárovány pouze s 6stupňovou manuální převodovkou. Všechny ostatní jednotky byly kromě mechaniky kombinovány s 6stupňovým robotem DSG.

Manuální převodovka je docela spolehlivá, ale vyžaduje poměrně častou výměnu spojky, zejména ve spojení s dieselovou jednotkou (od 20 000 rublů na sadu).

Automatizovaná dvouspojková převodovka DSG je vcelku spolehlivá. Jeho spojka pracuje v olejové lázni, díky čemuž je neustále chlazená a odolává tlačení v městských zácpách. Hlavní věc je měnit olej každých 40-60 tisíc km. Pokud často cestujete po městě nebo pracujete v manuálním režimu, interval výměny pracovní kapaliny by neměl přesáhnout 40 000 km.

Na co dalšího se připravuje?

V první řadě se budete muset smířit s poměrně častou opravou odpružení a rychlým opotřebením brzd. Hodně však záleží na stylu jízdy a samotných silnicích. Celkově je RS spolehlivým vozem, jehož životnost je dána péčí jeho majitele.

Stojí to za to koupit?

Pokud chcete opravdový sporťák, Octavii RS si asi nekoupíte. Pokud si však chcete pořídit praktické auto, které bude, když ne sportovní, tak alespoň rychlé a dynamické, pak je ErS rozhodně správnou volbou. Hlavní je vyhnout se problematickému naftovému motoru 2.0 TDI PD. V opačném případě, pokud budete striktně dodržovat servisní doporučení, není se čeho bát. Hlavní předností Škody Octavia RS je, že i přes svůj „sportovní“ charakter zůstává mimořádně všestranným rodinným vozem.

Zajímavé:
Jak dlouho musí Škoda Octavia jít na výměnu řemene.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button