ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Yeti

Kolik oleje nalít do Škoda Yeti 1.8

Zobrazit plnou verzi: Ví někdo objem oleje od min do max?

Sergey A
20.04.2012, 20: 59
Olej žere, bojím se, že při nalévání přehlédnu :frown:
garry59
20.04.2012, 21: 01
Existuje názor, že litr:wink:
Sergey A
20.04.2012, 21: 07

A pak:
>Transfuzní systém koupíte v lékárně, stojí maximálně 25 rublů a stříkačka 20 ml, max. 8 rublů,
? :beee:

garry59
20.04.2012, 21: 11

Vážení pánové – milovníci Škody Octavia A5!

U motoru 1.8 TSI je objem mazacího systému 4.5 litru.

Minimálně 0.2l. motorový olej, olejový filtr a kanály mazacího systému jsou naplněny tak, aby při startu okamžitě dodávaly olej do mazaných dílů.

Zbývající olej 4.3l. tvoří hladinu oleje (podél horní zóny A měrky) nezbytnou pro úplné mazání motoru a pro plnění dalších funkcí (odvod tepla z částí motoru, přenos pevných nečistot odfiltrovaných olejovým filtrem, „skladování“ a rovnoměrné rozložení kapalných nečistot).

Objem oleje kontrolovaný měrkou je přibližně 1.0 litru (od horní zóny A měrky ke spodní zóně C měrky). Objem oleje řízený snímačem teploty a hladiny oleje je 1.3 litru. (od horní zóny A sondy až do spuštění senzoru).

V důsledku toho zůstává „suchý zbytek“ 3.0 litru. oleje

Tyto 3.0l. oleje jsou distribuovány takto:

1.0 l – spodní olej – tzn. olej na dně olejové vany motoru, který není nikdy nasáván sáním olejového čerpadla.

Zajímavé:
Co studoval Jakub Škoda.

1.0 l olej je olej, který je za chodu motoru neustále v mazacím systému pod tlakem (kromě nevypuštěného oleje z olejového filtru a kanálků).

A 1.0l. – Jedná se o nedotknutelnou zásobu oleje, která zajišťuje funkčnost mazacího systému a zabraňuje poruchám motoru.

Ukazuje se tedy, že jen málo z motoru má „porciovanou volumetrickou funkčnost“ – nejen každá porce oleje, ale také celý objem oleje funguje na výsledku.

A motoru není lhostejné, jak a do jaké míry plní porce oleje své funkce.

Motor má tedy jen 2.0 litru. oleje jsou již 100% ropným hladověním a rozpadem. Dostupnost motoru 2.5 litru. Při akceleraci nebo zatáčení v rychlosti existuje 100% riziko hladovění oleje.

3.0 l oleje v jímce (čtěte spodní zónu C měrky, okamžik spuštění snímače poklesu) – eliminuje riziko hladovění oleje, ale způsobuje nepřijatelnou koncentraci znečištění oleje a prudké zhoršení kvality mazacích funkcí oleje a funkce odvodu tepla. A samotný olej se tepelně ničí vysokou rychlostí.

Ukazuje se, že 1.0 – 1.3.l. Hladiny oleje jsou velmi důležité pro motor i pro olej samotný. A tento objem je třeba sledovat.

To je IMHO, ale tvůj názor je jiný – tak ať to (váš názor) pomůže všem Shkodovodům a hlavně Vaim auto.

kostet
20.04.2012, 21: 11

Osud 1.8 je takový, i když křičeli, že píst je nový a zárubeň vybitá, ale parchanti lžou, to je zvláštní, 1.2 má také turbínu, ale nespotřebuje ani kapku oleje , což znamená, že píst je stále neúspěšný.

Motorový olej 1.8 TSI CDAB: Škoda Octavia A7, Superb 3, Yeti 1 – doporučení a objem

Motorový olej 1.8 TSI CDAB: Škoda Octavia A7, Superb 3, Yeti 1

Objem a vhodné značky olejů

Pokud jste majitelem Škody Octavia A7, Superb 3 nebo Yeti 1 s motorem 1.8 TSI CDAB, pak musíte vědět, jaký olej použít a jaký objem naplnit. Výběr správného oleje hraje důležitou roli pro udržení výkonu motoru a prodloužení jeho životnosti. Nejprve se podívejme na vhodné značky olejů pro tento motor. Níže uvedená tabulka uvádí některé doporučené výrobce olejů:

Zajímavé:
Jak funguje esc skoda rapid.
Stupeň oleje Tolerance Viskozita
Castrol EDGE VW 502 00 / 505 00 5W-30
Mobilní 1 VW 502 00 / 505 00 5W-30
Shell Helix Ultra VW 502 00 / 505 00 5W-30

Motorový olej 1.8 TSI CDAB: Škoda Octavia A7, Superb 3, Yeti 1 - doporučení a objem

To jsou jen některé z mnoha značek olejů, které splňují požadavky na motor 1.8 TSI CDAB. Při výběru oleje se vždy řiďte návodem k obsluze vašeho vozidla a řiďte se doporučeními výrobce.

Nyní, když známe vhodné značky olejů, rozhodneme se o objemu, který je potřeba naplnit. Motor 1.8 TSI CDAB obvykle vyžaduje asi 4,3 litru oleje. Přesto se doporučuje vždy kontrolovat hladinu oleje pomocí měrky a v případě potřeby ji doplnit. Ujistěte se, že hladina oleje je v doporučené hladině, abyste předešli možným problémům s motorem.

Tolerance a viskozita

Kromě značky a objemu oleje je důležité dbát také na tolerance a viskozitu. Tolerance naznačují, že olej splňuje určité normy a požadavky výrobce. V případě motoru 1.8 TSI CDAB se doporučuje používat oleje splňující homologace VW 502 00 a VW 505 00.

Viskozita oleje určuje jeho tekutost při různých teplotách. Pro motor 1.8 TSI CDAB se doporučuje používat olej s viskozitou 5W-30. To znamená, že olej má dobrou tekutost při nízkých teplotách a zároveň poskytuje spolehlivé mazání při vysokých teplotách.

Čtěte také: Motorový olej pro Haval H4 GW4B13: správný výběr a objem

Výkon

Výběr správného oleje a jeho pravidelná výměna jsou důležitými aspekty pro udržení výkonu motoru 1.8 TSI CDAB ve Škodě Octavia A7, Superb 3 a Yeti 1. Ujistěte se, že používáte olej, který splňuje doporučení výrobce a dodržujte stanovený objem, tolerance a viskozita. To vám pomůže vyhnout se problémům s motorem a prodloužit jeho životnost.

Zajímavé:
Kdy bude skoda kamig v prodeji.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button