Obsah
- 1 Jaký motor má Škoda Yeti?
- 2 Který motor Škoda Yeti je lepší?
- 3 Jak funguje podvozek
- 4 Bude to v Yeti pohodlné: interiér, výbava, možnosti
- 5 Kolik stojí Škoda Yeti?
- 6 Co přitahuje „Yetiho“
- 7 Jaké nevýhody a problémy zmiňují majitelé Škody Yeti?
- 8 Co Yeti skrývá na sekundárním trhu
- 9 Tak hezký nebo zvíře?
- 10 Videorecenze Škody Yeti I
- 11 Škoda Yeti: jaký motor si vybrat?
- 12 Škoda Yeti 1.2 TSI
- 13 Škoda Yeti 1.8 TSI
Jaký motor má Škoda Yeti?
Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů
22. ledna 2019, 09:35 0 43414
Český vůz Škoda Yeti byl uveden na trh v roce 2009. Jedná se o kompaktní rodinný crossover s neobvyklým vzhledem. Roztomilý vzhled auta navíc vůbec nekoresponduje s děsivým názvem auta. Dnes si tento model podrobně rozebereme a v naší recenzi odpovíme na otázku: je Škoda Yeti kráska, nebo zvíře?
Který motor Škoda Yeti je lepší?
Yeti má mnoho zajímavých motorů. Mezi nimi je nejběžnější 1,2 litru TSI (s turbínou), který produkuje 105 koní. K dispozici je také spalovací motor 1,4 l TSI, 122 koní. s., a klasický atmosférický 1,6l, 110l. S.
Nejzajímavější motor je pro verzi s pohonem všech kol – 1,8litrový TSI s výkonem 152 koní. S. V kombinaci se 6stupňovou manuální převodovkou nebo DSG („robot“) vůz snadno překoná jednoduché bláto nebo zasněžené oblasti. Benzín přitom „žere“ střídmě – v průměru asi 10 litrů smíšené spotřeby. Akcelerace pro tento motor je dobrá – do 100 km/h trvá manuál pouze 8,4 sekundy a „robotovi“ to trvá 9 sekund.
Jak funguje podvozek
Model je dodáván s pohonem předních i všech kol. Pohon všech kol zajišťuje elektronicky řízená spojka Heldex. V rychlostech do 30 km/h automaticky řídí připojení zadní nápravy v závislosti na stavu vozovky.
Vpředu je zavěšení MacPherson a vzadu víceprvkové. Společně vám umožní plynule překonávat nerovnosti a sebevědomě manévrovat na dálnici. Krátký rozvor 4222 mm a dostatečná světlá výška 180 mm vám pomohou cítit se v terénu neméně sebevědomě.
Bude to v Yeti pohodlné: interiér, výbava, možnosti
O pasivní bezpečnost ve voze se stará hned 9 airbagů. To zahrnuje kolenní airbag pro řidiče a jeden společný airbag pro cestující vzadu.
Opěradla zadních sedadel lze sklopit nezávisle na sobě – každé ze tří nezávisle. Kromě toho lze střední část zcela odstranit posunutím dvou postranních židlí směrem ke středu. Dostáváme tak čtyřmístný vůz s pohodlnou šířkou pro dva cestující.
Jelikož máme moderní auto, tak i ten „standardní“ má vše potřebné od elektronických systémů: ABS, EBD, EBA, ASR atd., které pomáhají předcházet nehodám.
V závislosti na konfiguraci může mít Škoda Yeti interiér plně kožený, kombinovaný nebo látkový. A v nejvyšší verzi jsou k dispozici bi-xenonové světlomety, dešťový senzor, tempomat, dvouzónová klimatizace, parkovací senzory, plnohodnotné příslušenství, multimédia s navigací a dokonce i parkovací asistent.
Kolik stojí Škoda Yeti?
Průměrné náklady na Škoda Yeti jsou podle cenových statistik z Avto.ru 606 100 rublů.
Za tyto peníze si můžete koupit například model 2014 s pohonem předních kol s benzínovým motorem 1,2 litru a manuální převodovkou:
Nejoblíbenější modifikací je však model s 1,2litrovým benzínovým motorem o výkonu 105 koní. C. a manuální převodovka:
Takovou Škodu si můžete koupit od 470 tisíc rublů (model 2011) do 1 440 000 rublů (model 2017).
V průměru Yeti ztrácí každý rok 10 % své hodnoty. Takže například dvouleté auto bude stát 980 tisíc rublů a 3 roky staré auto bude stát 856 tisíc.
Co přitahuje „Yetiho“
Automobiloví nadšenci ve svých recenzích na Škodu Yeti upozorňují na dobrou ovladatelnost vozu. Sestava je kvalitní. Salon je vyzdoben vysoce kvalitními materiály. Zvuková izolace je vynikající.
Abnormální poruchy se vyskytují zřídka. A pokud musíte něco opravit, pak není problém koupit náhradní díly. Prodejny mají originální i neoriginální díly. Pohon všech kol, i když není všelékem na žádné nečistoty, pomáhá překonávat zasněžené a rozbahněné silnice.
Jaké nevýhody a problémy zmiňují majitelé Škody Yeti?
Všechny výše uvedené výhody jsou nepřímo potvrzeny malým souborem slabých stránek. Kam se od nich můžeme dostat? Ideální auto ještě nebylo vynalezeno. Nevýhody Škody Yeti:
- Nekvalitní lak. Již v záruční době se mohou dveře odloupnout.
- Kufr Škody Yeti je malý, pouhých 405 litrů. Sem se vejde jen pár kufrů.
- Systém připojení pohonu Heldex vyžaduje pravidelnou údržbu, pokud je vozidlo často v terénu.
- Kvůli širokému prahu je nepohodlné nastupovat do auta v rozbředlém počasí.
- Látkové čalounění se rychle zašpiní a obtížně se čistí.
Největší problém je se spotřebou oleje. Motor 1,8 u modelů před rokem 2011 tedy spotřebuje hodně oleje – asi 1 litr na 10 000 km. To je třeba pečlivě sledovat. Hladovění oleje totiž může poškodit každý spalovací motor.
Obyvatelé severu by měli počítat i se špatným vytápěním interiéru. Podle některých recenzí trvá při teplotě -20 stupňů asi 30 minut v pohybu nebo asi 5 km prohřátí interiéru.
Co Yeti skrývá na sekundárním trhu
Za posledních 30 dní bylo prostřednictvím online služby Autocode zkontrolováno 2471 7 vozů Škoda Yeti. Mezi selektivně posuzovanými zprávami jsou nejčastější auta s dopravními nehodami – 20 z 20. Mnohem méně časté je najít nezaplacené pokuty. Z XNUMX náhodně vybraných oznámení ani jedno neobsahovalo sliby a omezení dopravní policie. Podívejme se na jednu ze zpráv z naší databáze:
Vidíme dvě zaznamenané nehody a 10 plnění od pojišťoven. Některé rekonstrukční výpočty ukazují, že nehody byly vážné. Zde jsou jen některé z nich:
Tak hezký nebo zvíře?
Nyní odpovíme na hlavní otázku článku. Externě nestandardní model jistě přitahuje kupující. To znamená, že tady je „Yeti“ rozhodně hezký. Výhody přidává dobrá manipulace, kvalitní montáž a snadná oprava. Navíc se jedná o jedno z nejbezpečnějších aut. V nezávislých nárazových testech Euro NCAP získal maximální hodnocení pět hvězdiček z pěti.
Při koupi takového auta si ale dejte pozor. Ne každé prodané auto může být tak skvělé, jak ho jeho majitelé popisují. Proto, abyste si nekoupili „monstrum“ – Škodu Yeti se spoustou problémů, zkontrolujte před nákupem historii vozu.
Videorecenze Škody Yeti I
Autor: Maxim Golenetskikh
Na který crossover byste si rádi přečetli recenzi? Svůj názor zanechte v komentářích k textu.
Škoda Yeti: jaký motor si vybrat?
Výběr typu motoru je jednou z otázek, které se mohou stát vážnou bolestí hlavy pro člověka, který se rozhodne pořídit si vlastní vozidlo. Je dobré, pokud je požadovaný model dodáván pouze s jedním motorem, v tomto případě můžete jít do showroomu a nakoupit, ale co dělat, když je řada pohonných jednotek vozu, na který se díváte, mnohem širší? Co dát přednost například někomu, kdo chce mít Škodu Yeti: motor o objemu 1,2 litrů nebo 1,8 litrů? Podívejme se blíže na každou z nich, abychom na tuto otázku odpověděli.
Škoda Yeti 1.2 TSI
Motor 1.2 l pro Škodu Yeti preferují ti, pro které je v autě důležitá především spolehlivost, bezpečnost a skvělá ovladatelnost. Tato benzinová jednotka je vybavena systémem přeplňování turbodmychadlem, takže funguje poměrně produktivně, i když se nezasvěceným může zdát, že její výkon 105 koní je na crossover málo.
Motor 1.2 TSI je instalován na vozech s pohon předních kolm. Ve spojení s ním mohou pracovat jako automatickýA manuální převodovky, což výrazně rozšiřuje výběr těch, kteří se rozhodnou tento crossover pořídit.
Yeti s 1.2litrovým motorem je vynikající volbou pro ty, kteří často jezdí po městě. Takové auto je perfektní jako rodinná přeprava: zvládnou ho řidiči s různými řidičskými zkušenostmi.
Škoda Yeti 1.8 TSI
Motor o objemu 1,8 litru je instalován pouze na Verze Yeti s pohonem všech kol. Auto s motorem, jehož výkon dosahuje 152 koňských sil, je možností pro „pokročilé“ řidiče, zejména proto, že pro něj není k dispozici automatická převodovka, je k dispozici pouze „mechanika“.
1.8 TSI na rozdíl od svého 1,2litrového kolegu není nový motor. To však nelze považovat za nevýhodu, spíše naopak léty prověřená konstrukce nezklame ani v těch nejtěžších podmínkách.
s 1,8litrovou pohonnou jednotkou bude vynikající koupě pro ty, kteří milují venkovské procházky a plánují jezdit autem nejen po městských ulicích, kde jsou nejvážnější překážkou obrubníky a praskliny na asfaltu, ale také ve skutečném terénu. podmínky – polní cesty, vyplavený letní liják, dlouhé roky neopravované meziměstské dálnice nebo dokonce zasněžené pole.
Ať už si vyberete jakýkoli crossover Yeti, buďte si jisti, že vás tento vůz bude opakovaně překvapovat.
Dýhy zachytily Škodu Yeti v testech Crossover Škoda Yeti zřejmě čeká aktualizace ve velmi blízké budoucnosti. Špioni uspěli
Plnou rychlostí vpřed: Škoda 4×4 Modelová řada Škoda 4×4 je zastoupena velmi široce, protože v této verzi se vyrábí 4 najednou
Turbína pro motor – proč je potřeba? Dnes mnoho tuningových studií nabízí instalaci turbíny na motor. Ale ne všichni majitelé
Škoda vyvinula nový motor 1.6 TDI Superb Range Škoda oficiálně oznámila, že Superb na trhu Starého světa bude nyní vybaven