ŠkodaŠkoda Fabia

Kde je umístěna brzdová páka Škoda fabia?

Škoda Fabia Kontrola a seřízení polohy brzdového pedálu Škoda Fabia

Správná poloha brzdového pedálu ve volném stavu a při jeho úplném sešlápnutí (zdvih pedálu) je jedním z kritérií pro kontrolu provozuschopnosti brzdového systému. Poloha pedálu zároveň do značné míry zajišťuje správný chod systému. Pokud je pedál umístěn ve větší než normové vzdálenosti od podlahy, nemusí se kola při uvolnění pedálu úplně uvolnit (obvykle neexistuje žádná vůle pedálu). Pokud je pedál příliš nízko, mohou být brzdy méně účinné v důsledku snížené dráhy pedálu. Poloha pedálu není nastavitelná.
Budete potřebovat pravítko.

Kontrola a seřízení polohy brzdového pedálu Škoda Fabia

1. Sešlápněte brzdový pedál silou 15 kgf a změřte vzdálenost od pedálu k podlaze. Tato vzdálenost musí být minimálně 120 mm.
POZNÁMKA.
Pravítko by mělo být instalováno kolmo k povrchu podlahy.

Kontrola a seřízení polohy brzdového pedálu Škoda Fabia

2. Uvolněte pedál a znovu změřte vzdálenost od volného pedálu k podlaze. Tato vzdálenost by měla být 170,0 mm. Rozdíl v rozměrech získaný jako výsledek dvou měření je plný pracovní zdvih pedálu, který by měl být 50,0 mm.
3. Zkontrolujte vůli brzdového pedálu pohybem pedálu rukou, dokud se pedál nezastaví bez odporu. Určete hodnotu volné vůle pomocí pravítka, měla by být 1–8 mm. Nesoulad mezi vůlí a zadaným rozsahem hodnot může být způsoben následujícími důvody: – zvýšená vůle ve spojení podtlakového posilovače a pedálu, která může být důsledkem opotřebení svěrky posunovače; – zadření pístů v hlavním brzdovém válci; – zablokování plunžru v posilovači brzd.
4. Pokud pracovní zdvih pedálu s optimální vůlí a vzdáleností pedálu od podlahy neodpovídá hodnotě uvedené v odstavci 2, pak to svědčí o přítomnosti vzduchu v pohonu hydraulické brzdy nebo extrémním opotřebení brzdového pedálu. obložení brzdových destiček, brzdové kotouče nebo bubny. Odstraňte vzduch z hydraulického pohonu (viz Odvzdušnění hydraulického pohonu brzdového systému) nebo vyměňte brzdové destičky (viz Výměna brzdových destiček brzdového mechanismu předního kola; Výměna brzdových destiček bubnového brzdového mechanismu zadního kola ), kotouče (viz Demontáž a montáž brzdového kotouče kola předního brzdového mechanismu; Demontáž a montáž brzdového kotouče brzdového mechanismu zadního kola) nebo bubny (viz Demontáž a montáž brzdového bubnu brzdového mechanismu zadního kola).
VAROVÁNÍ.
Pokud se pedál, sešlápnutý a držený v této poloze, postupně posune k podlaze, znamená to, že z hydraulického pohonu uniká kapalina nebo je vadný hlavní brzdový válec. Tyto závady jsou velmi nebezpečné, proto okamžitě vyhledejte netěsnost a opravte ji nebo vyměňte hlavní válec

Zajímavé:
Jak vyměnit kartáče na generátoru Škoda Octavia Tour.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button