Vw passat b3

Proč se motor na Passatu B3 při zahřívání zastaví?

26.07.2004, 23: 51
inels
Host
Příspěvky: n/a
Stahování:
Stahování:

Zahřátý motor se zastaví!?

A/M Passat z roku 1990 uvolnění s motorem RP „Mono-Jetronic“ 1.8l.

Zahřátý motor se zastaví!?

Provedli následující experimenty:
1- Otevřel kapotu a nastartoval studený motor v klidu – funguje to dobře. Zahřál jsem ho na 80 stupňů a hraním s plynovým pedálem jsem zvýšil teplotu na 89-90 stupňů – zapnul se elektrický ventilátor chladiče a teplota klesla na 80-82 stupňů. Ventilátor se vypnul. Udělal jsem to několikrát, hrál jsem si s plynovým pedálem, ale nikdy se mi nepodařilo zvýšit teplotu nad 91 stupňů. Přitom motor fungoval bez problémů.
2- Dále jsem ZAVŘIL kapotu a teplota stoupla na 93-95 stupňů (elektrický ventilátor se zapnul jako vždy na 89-90 stupňů) – načež motor cukl a zastavil se. Nešlo nastartovat, dokud po 25 minutovém stání s otevřenou kapotou nastartoval znovu bez problémů.
3- Když jsem se ujistil, že se horký motor zastavil, začal jsem experimentovat s různými senzory a elektrickými systémy (mám podezření, že některá elektrická jednotka selhává kvůli přehřátí motorového prostoru): – vypnul alarm (klíčem) – nepomohlo, – odpojil konektor snímače teploty chladicí kapaliny – nepomohlo, vypnul jsem nějaké čidlo vedle vzduchového filtru – nepomohlo. A všechny mé experimenty s elektrickými senzory nevedly k ničemu – horký motor se nikdy nespustil.
4- Výše ​​uvedené experimenty jsem samozřejmě začal poté, co jsem narazil na tento problém na silnici – jel jsem po dálnici do země (večer bez zácpy) a najednou rychlostí 130 km/h při teplotě O 80-82 (!) stupňů motor cukl a zastavil se. Po zastavení jsem usoudil, že teplotní čidlo lže. Když jsem však otevřel uzávěr vyrovnávací nádržky chladicí kapaliny, slyšel jsem jen slabé „vzdychnutí“ a nemrznoucí směs se nevařila. Násilím jsem (zmáčkl hadičku) zkusil protlačit nemrznoucí směs motorem – koukám, že i ostatní hadice se mi hýbou od tlaku a nemrznoucí směs se přes ně pohybuje, ale nevaří. Motor je samozřejmě horký, ale když jsem na něj stříkl vodu, neviděl jsem, že by se vařil (určitě to vařilo na výfukovém potrubí).
5- Po zastavení na dálnici jsem 25 minut chladil motor a nastartoval a jel znovu. Provedl jsem opatření k ochlazení motoru: – zapnul topení na maximum, – zkoušel setrvat častěji (přetáčení až 120-130 km/h), ALE nepomohlo to a po 5-7 minutách teplota opět dosáhla 80 -82 (!) stupňů a motor se zastavil.
6- Tak jsem se zastavil 5x nebo 6x Pak moje cesta vedla přes město, pár osad a nakonec po polní cestě. Musel jsem se pohybovat rychlostí 60-70 km/h a neustále řadit a dojíždět. Aniž bych to tušil, motor se zahřál na 90 stupňů, ALE táhl dál (toto trvalo 10-15 minut). Dojel jsem k dači, zastavil, vyložil a chtěl auto pohnout, ALE motor nešel (teplota byla 80 stupňů (!)).
7- Samozřejmě, než jsem se pustil do systematického výzkumu, provedl jsem řadu preventivních opatření:
– odšrouboval, odizoloval a znovu přišrouboval všechny zemnící vodiče, které jsem viděl,
— zkontrolovat opotřebení elektrických svazků,
– zkontrolovali podtlakové hadice a spoje,
– nastartoval studený motor a sešlápnul brzdu na volnoběh – motor běžel hladce.

Zajímavé:
Jak otevřít zadní dveře passatu b3.

Nyní je pro mě problematické dostat se z chaty do autoservisu WV.
Prosím, řekněte mi, jaké další testy provést, abych se dostal ke skutečné příčině závady.
Nebo se možná už někdo s takovým problémem setkal.
Slibuji, že až to zvládnu, podělím se o své zkušenosti se všemi.

26.07.2004 Michail Kotov
e-mail: inels@mail.ru

inels

Proč se motor na Passatu B3 při zahřívání zastaví?

DomůMenu

Navigace

Komunitní odkazy
Členové
Vyhledávání ve fóru
Vyhledávání štítků
Rozšířené vyhledávání
Na stránku.
Volkswagen Passat B3 Club > Technické fórum > Motor a jeho systémy > Zastaví se, když se motor zahřeje
Page 1 z 2 1 2 >

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

Problém je v tomhle. Začnu auto zahřívat a rozjíždět otáčky a drží se někde kolem 1300-1200. Otáčky začnou klesat na normálních 1000-900. Pak to obecně někde drží méně než 300 a auto se nakonec zastaví. Pokud někdo ví, co je špatně, řekněte mi to.

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

možná jednoduchá banalita – svíčky? jaký motor?

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

motor RP 1.8 mono.

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

Měl jsem to svinstvo, když udeřily mrazy. Začalo to hned a pak běželo asi pět minut a zastavilo se

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

ПоР»ÑŒÐ · овРn, Ðμл Noe

Zkuste vyměnit těsnění pod monovstřikem, který je z velké části na vině. Nachází se dole a ne někde nahoře. A je zajištěno třemi nebo čtyřmi šrouby. Protože těsnění je prasklé a nasává vzduch a ukazuje se, že se do válců dostává chudá směs vlivem vzduchu. Možná se mýlím, ale toto je můj názor. Chci to pro tebe změnit sám.

Zajímavé:
Jak vyměnit lanko plynu na vw passat b3.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button