Vw passat b3

Proč u motoru passat b3 rp není tlak oleje

Hydraulický spínač 0,3 bar má hnědou izolaci. U všech 4válcových motorů je umístěn na straně setrvačníku v hlavě válců. U 6válcových motorů je umístěn vedle hydraulického spínače 1,4 bar na přírubě olejového filtru. Na přírubě olejového filtru je instalován přídavný hydraulický spínač 1,8 bar u 4válcových benzínových motorů (bílá izolace) a odpovídajícím způsobem hydraulický spínač 0,9 bar u dieselových motorů (šedá izolace).

Zkontrolujte hladinu oleje.

Zkontrolujte elektrické vodiče obou hydraulických spínačů podle elektrického schématu.

Kontrola hydraulického spínače při 0,3/0,25 baru

Vypněte hydraulický spínač na 0,3 baru (hnědá izolace) a nejprve od něj odpojte elektrický vodič.

Pozor: Od cca 3/96 u benzinových motorů o zdvihovém objemu 1,8/2,0 l (kromě 16ventilu) místo spínače 0,3 bar je instalován hydraulický spínač 0,25 bar s modrou izolací.

Místo hydraulického spínače našroubujte vhodný manometr.

V případě použití měřicího zařízení VW našroubujte hydraulický spínač do měřicího zařízení.

Pozor: Popsaný test lze provést pouze tehdy, pokud lze hydraulický spínač našroubovat do tlakoměru. Jinak lze testovat pouze hydraulické spínače 1,8/1,4 a 0,9 bar.

Připojte měřicí zařízení k zemi pomocí pomocného vodiče.

Připojte zástrčkový kontakt hydraulického spínače 0,3/0,25 bar s pomocným vodičem -A- přes indikátor napětí ke kladnému pólu baterie. V tomto případě by se mělo zobrazit napětí a měla by se rozsvítit ovládací pumpa nebo světelná dioda.

Nastartujte motor a pomalu zvyšujte otáčky klikového hřídele.

Zajímavé:
Jak odvzdušnit spojku na passatu b3.

Jakmile tlakoměr ukáže tlak 0,15-0,45 bar (pro spínač 0,3 bar) nebo 0,15-0,35 bar (pro spínač 0,25 bar), mělo by se napětí vypnout a ovládací čerpadlo indikátoru napětí zhasnout. Jinak vyměňte hydraulický spínač 0,3/0,25 bar.

Kontrola hydraulického spínače při 1,8/1,4/0,9 baru

Odpojte elektrický kabel od hydraulického spínače.

Propojte zástrčkový kontakt spínače s pomocným vodičem -B- (6válcový motor: VW 1594) přes indikátor napětí na kladný pól baterie. Když motor neběží, nemělo by být žádné napětí, jinak vyměňte hydraulický spínač.

Nastartujte motor a pomalu zvyšujte otáčky klikového hřídele.

Po dosažení řídicího tlaku by se mělo objevit napětí a měla by se rozsvítit kontrolka.

Kontrola tlaku oleje

Nastartujte motor a zvyšte otáčky klikového hřídele na 2000 1/min. Při teplotě oleje +80°C musí být tlak oleje minimálně 2,0 bar.

Nedostatečný tlak oleje ukazuje na opotřebovaná ložiska klikového hřídele.

Vložte hydraulický spínač s těsnicím kroužkem a utáhněte na 25 Nm.

Tlak oleje zmizí po 2-3 minutách provozu VW Passat B3

Mám PASSAT B3 1989. motor RP 1.8 hp. Nejprve zmizel tlak podél dálnice, začala klepat hydraulika a v motoru se objevila píšťalka. Přinesli jsme to domů a změřili srst. Není tam manometr. Sundali pánev, hlavní a ojniční uzávěry a všechno shořelo. Rozhodli jsme se, že je čas. Vyjmuli motor, rozebrali ho a dali rotoru Nedotkli se pístu, jen klikového hřídele a hřídele, vymyli nové vložky. Všechny kanály byly vyfouknuty kompresorem, smontovány, nastartovány, 2 minuty v pořádku, pak začala klepat hydraulika a rozsvítila se lampa. nasadit kožešinu. Tlakoměr byl znovu zapnut, po dobu 2-3 minut byl tlak 6-7 atm. a pak začne klesat na 0 atm. . když tlak zmizí, objeví se malá píšťalka, ať už je to hřídel dmychadla nebo něco jiného. Odstranili jsme čerpadlo a vyčistili přetlakový ventil, nepomohlo to. Instaloval další čerpadlo, to samé. Tlak byl měřen jak ve spodní části filtru, tak v horní části hlavy. vyměnil filtr. pořád to samé. Rozdělovač jsme odstranili a otočili vrtačkou, opět na 2 minuty při 6 atm. , pak začne skákat 6-3-5-6-4-6-3-2-1-0 nula. Bez ohledu na to, koho jsme kontaktovali, všichni říkali, že se to nemůže stát. Už týden trpíme.

Zajímavé:
Jak provést vyrovnání kol na Volkswagen Passat B3.

Možná se někdo s takovým problémem setkal. Prohledal jsem celý internet a našel stejný problém, ale po zimní odstávce. Bylo to v roce 2011 na jednom fóru, ale stále tam nebyla žádná odpověď.

popov2

profesionálové

Zprávy 10 918 Reakce 4 249 Město Bělorusko Volkovysk Auto Audi A6 2.4 ALF 1998 Nissan Leaf elektrický 2013

Zdá se, že olejová vana je ucpaná.
oprava manuální převodovky.tel.-(Viber) +375 296343980. Voloďa.

Phil-2000

Čůrám tady kousek po kousku. Snažím se nekakat.

Zprávy 39 268 Reakce 7 488 City Vomkadye Cars VW Passats B4 Varianta VR6-AAA 096-СFF 1994; B3 Varianta AAZ 1991 – co by mohlo být lepší. Přemýšlím o AFN.

popov2 napsal:
Zdá se, že olejová vana je ucpaná.

Nainstalovali tedy jiné čerpadlo.

Jak se cítí pouzdro a ozubené kolo (položky 21 a 22) podle ETC? Je závlačka neporušená? A co protizuby na hřídeli?

Nyní můj syn také vzal Kelman’s Legend AAA, automatická převodovka 01M.

popov2

profesionálové

Zprávy 10 918 Reakce 4 249 Město Bělorusko Volkovysk Auto Audi A6 2.4 ALF 1998 Nissan Leaf elektrický 2013

Pumpu tedy otočili vrtačkou.
Pokud klesne na 0, čerpadlo nemá dostatek oleje Na vstupu je zátka.
Buď je nádoba na olej ucpaná, musíte nádobu na olej propálit (jmenovitě vypálit pájením) nebo je nádoba na olej přitlačena.
A další test.
Po poklesu tlaku jej vypneme, po 5 sekundách jej spustíme, pokud je tlak obnoven, je to 100% problém v olejovém přijímači.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button